Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas see FB-s ringlev hoiatus uute elektripakettide kohta on tõsi?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kas see FB-s ringlev hoiatus uute elektripakettide kohta on tõsi?

Postitas:
Kägu

Ma ei ela ise juba aastakümneid Eestis ja ei ole sealse elektriteemaga kursis, nüüd on tekkinud mure, et mu vanadel vanematel võidakse nahk üle kõrvade tõmmata. FB-s liigub selline hoiatuskiri:

“Head sõbrad, tuttavad. Vaadake üle oma vanemate, vajadusel ka enda elektrilepingud. Paljudel on need lõppemas. Enamus inimestest ei tea mis on kwh ( ei peagi teadma), harjutud on mingi sarnase igakuise arvega. Minu ema saab kohe 81 aastaseks, temale tuli paberil lepingu uuendus. Kirjas on ilusti, et ise midagi tegema ei pea, läheb automaatselt edasi. EE ( meie oma riigi/rahva ettevōte) pakub oktoobrist talle 2 aastast lepingut hinnaga 60,88 senti kwh, see on täpselt 10x rohkem kui eelmine leping. Mitte sōnagi sellest, et on ka 5 aastane leping 25 senti kwh.
Lühidalt kokkuvōttes on nii, ema maksis iga kuu umbes 7€, uue lepingu jârgi ja sama tarbimise juures aga 70€.
Ah jaa, lepingu tagaküljel oli pakkumine, ainult see üks variant, konkreetne 60,88 senti kwh. Meie hästi hoitud Eesti.
Jagage, vaadake üle enda ja vanemate lepingud. Eesti Energia ōngitseb ikka täie raha eest.”
On see tõesti reaalne? Mis toimub?
+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes mis toimub? Kas tõesti pole märganud? Ukrainas on sõda. Meil on energia- ja kliimakriis.

+3
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes mis toimub? Kas tõesti pole märganud? Ukrainas on sõda. Meil on energia- ja kliimakriis.

TA postituse sisu ka lugesid või lihtsalt lahmid ilma süvenemata?

 

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes mis toimub? Kas tõesti pole märganud? Ukrainas on sõda. Meil on energia- ja kliimakriis.

Mind huvitab see, kas tõesti sedasi poolvargsi, ilma muid pakette tutvustamata, üritatakse kallist elektripaketti inimestele maha parseldada. Kas peaksin vanemaid hoiatama?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kuulnud ega näinud selliseid kirju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on küll nii. Meil üks kuu oli arve kuidagi oluliselt kõrgem, hakkasime uurima ja nägime, et hinda tõstetud ja mitte vähe. Küsisime siis, et kuidas nii hinda muudetud, et teavitust pole olnud, vastati, et X arve peal kuskil pisikeses kirjas oli, et uus hind on selline alates sellest ajast. 0 muud pakkumist. Küsisime uusi pakkumisi kõigist ettevõtetest ja mitte keegi ei teinud nii kallist pakkumist kui oli see meie uus hind.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naabrinaine 70+ vanuses avastas samuti, et ta on üle viidud üldteenusele. Leping oli tal börs ja fikseeritud 50:50 ning öö ja päev eraldi seni… Meenus küll, et sai kirja stiilis, et “Teie leping lõppemas, kui soovite jätkamist siis pakume Teile sedajasedapaketti, ise midagi tegema Te ei pea jne jne Juhul kui sobib jätkub automaatselt” ja lasigi jätkata, süvenemata, et ei pakuta enam eelmise jätku vaid midagi hoopis muud…

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naabrinaine 70+ vanuses avastas samuti, et ta on üle viidud üldteenusele. Leping oli tal börs ja fikseeritud 50:50 ning öö ja päev eraldi seni… Meenus küll, et sai kirja stiilis, et “Teie leping lõppemas, kui soovite jätkamist siis pakume Teile sedajasedapaketti, ise midagi tegema Te ei pea jne jne Juhul kui sobib jätkub automaatselt” ja lasigi jätkata, süvenemata, et ei pakuta enam eelmise jätku vaid midagi hoopis muud…

Ja keda siis süüdistada, kui inimesed ei süvene ega mõtle?

+8
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast ei saa uskuda ei EE ega ühtegi teist kasumil põhinevat ettevõtet, et nad ei tegele heategevusega, neid huvitab kasum. Aga see on väga kurb, et riik laseb sellisel raskel ajal inimesi igast otsast nülgida ja lükkab selle veel inimeste endi kraesse ka! Juba see, et EE lasi inimesi uskuda, et nad maksavad börsihinna põhiselt (pesime öösel pesu jne, hoidsime ise maksimaalselt kokku), kuid tegelikult maksime nö fikseeritud börsihinda, oli nende poolt näkku sülitamine ja oleks pidanud selle ette ja taha kompenseerima. Kui ei, neil jäi nahaalsust üle ja lükkasid arvele 1,99 veel otsa!
Paremini hoitud eesti – tõesti!

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja keda siis süüdistada, kui inimesed ei süvene ega mõtle?

 

Ei süüdistagi kedagi, tõin näite. Loomulikult on raske vanainimesel aru saada, et “kui te ei soovi ise uut paketti valida siis ärge tehke midagi” tähendab, et firma tal lihtlabaselt kallima paketi valib.

Nüüd käib iga paberiga meil st naabrite juures, et me kontrolliks ja lahti seletaks ja sisse logiks talle paberkirjas saadetud viidetele/linkidele…viimasel korral lugesin 20 minutit internetifirma pikka-pikka üllitist kuidas kaovad osa kanaleid, saab valida (ja maksta) uusi jne kuni saime selgust, et talle ei muutu midagi…jäin vastuse võlgu tema hämmeldunud küsimusele, et kui tal pole tellitudki neid, miks talle see kiri 8 leheküljel üldse saadeti.

Peretuttav 85a tuli, et aitaksin tal e-teeninduses ID-kaarti uuendada nagu paberkiri teha soovitas, paraku jäi asi dokumendifoto taha, pole ma nii tugev pildistamises, et pilt vastuvõetavaks tunnistataks (oma 60 eluaastast vaid alla 5a nutitelefoni omanik minagi, Üksik vanapapi on siiski pigem kohaliku teenindusbüroo klient kui digiteenuse tarbija. paraku).

Hämmastaval kombel arvavad kõik teenusepakkujad, et kogu elanikkond on digitark või vähemalt arvutiga sinasõber (naabrinaisel pole arvutit ega nutitelefoni).

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte sōnagi sellest, et on ka 5 aastane leping 25 senti kwh.

Mille katkestustasu on 5700 eurot.
Päris jõhker end viieks aastaks siduda, kui bärsihinnad alles 12 senti olnud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes mis toimub? Kas tõesti pole märganud? Ukrainas on sõda. Meil on energia- ja kliimakriis.<br /><br />

<br />Meil siin Eestis toodetakse elektrit põlevkivist ja Eestis kasvanud biomassist (sekka jämedamaid puidki) ning Eestis asuvatest päikese- ja tuulejaamades. Kokku toodetakse enamasti piisavalt, et katta meie elektrivajadus. Aga Soomes on Venemaa tõttu tõesti natuke vähem elektrit kui tavaliselt (neil uus tuumajaam ka graafikust maas, kui ei oleks, oleks hästi). Ja päris hull on Leedus, kus pole eriti tootmisvõimsusi, mis ei kasutaks kallist gaasi. Lätis on samuti seis kehv, kuid rohkem ilma pärast. Meie energiakriis pole sõja põhjustatud ja kliimakriis pole samuti sõja põhjustatud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 87-aastane isa on sõlminud mingi eriti soodsa paketi. Arvan, et neid kirju tuleb ka teistele, mitte eakatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naabrinaine 70+ vanuses avastas samuti, et ta on üle viidud üldteenusele. Leping oli tal börs ja fikseeritud 50:50 ning öö ja päev eraldi seni… Meenus küll, et sai kirja stiilis, et “Teie leping lõppemas, kui soovite jätkamist siis pakume Teile sedajasedapaketti, ise midagi tegema Te ei pea jne jne Juhul kui sobib jätkub automaatselt” ja lasigi jätkata, süvenemata, et ei pakuta enam eelmise jätku vaid midagi hoopis muud…

Ja keda siis süüdistada, kui inimesed ei süvene ega mõtle?

Niisugustes teemades peetakse inimesi alates keskeast pimedateks, kurtideks ja kohe-kohe maist teekonda lõpetavateks seniilideks. Lisaks siis arvutiteemadele.
Ühesõnaga 70-aastasel on lubatud loll olla.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast ei saa uskuda ei EE ega ühtegi teist kasumil põhinevat ettevõtet, et nad ei tegele heategevusega, neid huvitab kasum. Aga see on väga kurb, et riik laseb sellisel raskel ajal inimesi igast otsast nülgida ja lükkab selle veel inimeste endi kraesse ka! Juba see, et EE lasi inimesi uskuda, et nad maksavad börsihinna põhiselt (pesime öösel pesu jne, hoidsime ise maksimaalselt kokku), kuid tegelikult maksime nö fikseeritud börsihinda, oli nende poolt näkku sülitamine ja oleks pidanud selle ette ja taha kompenseerima. Kui ei, neil jäi nahaalsust üle ja lükkasid arvele 1,99 veel otsa!

Paremini hoitud eesti – tõesti!

Oot, aga kas mutte börsilolijad ei nautinud aastaid soodsamat elektrit?
Nüüd on siis aeg tasuda.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hämmastaval kombel arvavad kõik teenusepakkujad, et kogu elanikkond on digitark või vähemalt arvutiga sinasõber (naabrinaisel pole arvutit ega nutitelefoni).

Hämmastaval kombel tõi president Lennart Meri 26 aastat tagasi Eestisse Tiigrihüppe, kus iga küla seltsimaja muutus digipunktiks. Linnadest rääkimata. Tänane 20-aastane on toonane 44-aastane – parimas eas keskealine, kes on täiesti õpivõimeline.
Aga nii nagu protestiti hoiuraamatute ja majavalitsuste kadumisele, nii leidis üks osa inimesi “hoiatustest” hoolimata, et varsti läheb kogu elu arvutipõhiseks, et “eks see arvutivärk ole ikka rohkem noorte asi”. Ning ei viitsinud ennast A ja B-ga kurssi viia. Järjest progresseeruv digielu aga jättis sellised “oh, mul pole vaja!” papid-mammid lõpuks hätta. Siis on vaja teiste abi, sest nüüd ollakse juba seisukohal, et “ah, mis ma enam”. Kuigi õppida pole kunagi hilja, aga eks see ole inimeses kinni – kes tahab eluga kaasas käia ja kes leiab, et kõik teised peavad teda aitama, sest tema on ju vana. Sorry, aga mul ei teki niisuguste inimeste suhtes kaastunnet või väga soovi aidata. Haa, aidata? Abi tahetakse nende “hukkaläinud” noorte käest, kes “istuvad ainult ninapidi arvutis”.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänane 20-aastane on toonane 44-aastane

Vabandan, ikka 70-aastane.
Kahju, et enam oma postitusi redigeerida ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast ei saa uskuda ei EE ega ühtegi teist kasumil põhinevat ettevõtet, et nad ei tegele heategevusega, neid huvitab kasum. Aga see on väga kurb, et riik laseb sellisel raskel ajal inimesi igast otsast nülgida ja lükkab selle veel inimeste endi kraesse ka! Juba see, et EE lasi inimesi uskuda, et nad maksavad börsihinna põhiselt (pesime öösel pesu jne, hoidsime ise maksimaalselt kokku), kuid tegelikult maksime nö fikseeritud börsihinda, oli nende poolt näkku sülitamine ja oleks pidanud selle ette ja taha kompenseerima. Kui ei, neil jäi nahaalsust üle ja lükkasid arvele 1,99 veel otsa!

Paremini hoitud eesti – tõesti!

Püha lihtsameelsus, iga ettevõte tegeleb kasumi saamisega.  Sai ostmine poest toob kasumi nii müügiga tegelevale ettevõtjale, kui pagarile, aga kaudselt ka põllumehele. EE müüb elektrit edasi ja hinna määrab börs. Meil on fix hind ja väga soodne, kaudselt maksavad minu hinna kinni need, kes jätsid selle börsi hoolde.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha lihtsameelsus, iga ettevõte tegeleb kasumi saamisega.  Sai ostmine poest toob kasumi nii müügiga tegelevale ettevõtjale, kui pagarile, aga kaudselt ka põllumehele. EE müüb elektrit edasi ja hinna määrab börs. Meil on fix hind ja väga soodne, kaudselt maksavad minu hinna kinni need, kes jätsid selle börsi hoolde.

Eestis jõudis avalikkuse ette uudis, et kallis elekter tõi Eesti Energia tütarfirmale suure kasumi. Elektri- ja soojusenergia ning vedelkütuste tootmise ja müügiga tegelev Enefit Power teenis eelmisel aastal 82 miljonit eurot puhaskasumit. 

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EE lasi inimesi uskuda, et nad maksavad börsihinna põhiselt (pesime öösel pesu jne, hoidsime ise maksimaalselt kokku), kuid tegelikult maksime nö fikseeritud börsihinda

Kokkuvõtlikult – te ei lugenud lepingut läbi. Miks küll. See oli seal täiesti olemas, minu meelest veel kahes kohas kirjas.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, seletage mulle ka see universaalteenus lahti. Ma ei ole eakas, vaid lihtsalt loll, põhjustest, miks ma loll olen, ei taha rääkida.

Mul on võrguleping Elektrileviga ja eraldi müüjat pole valitud, st on nende üldteenus. Oli vist pakett 2. Nüüd sain kirja, et toimub automaatselt üleminek universaalteenusele, mille hinna määrab konkurentsiamet. Mis see tähendab, kui palju läheb kallimaks või on mingi piir, millest hind tõusta ei saa või mis?

Tegemist on korteriga, kus praegu keegi püsivalt sees ei ela, seega igapäevaselt tarbimist ei ole. Ma ise ei ela ka Eestis, minu elukohariik on üldse mingis teises võrgupiirkonnas ja kuigi loen uudiseid, ma tõesti ei saa muhvigi aru, mis Eestis elektrihinnaga toimub. Olen tänulik, kui keegi selgitada viitsib.

Meil siin igatahes on asjad nii kaugel, et osavamad korteriomanikud on päikesepoolsete akende külge päikesepaneele installima hakanud…

+2
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul on võrguleping Elektrileviga ja eraldi müüjat pole valitud, st on nende üldteenus. Oli vist pakett 2.

https://www.elektrilevi.ee/abiinfo/paketi-valimine-ja-kasutus

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on see värd, kes teavitab kommentaaridest mures kodanikke? Loodan, et saad kõige halva tagasi!

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kes on see värd, kes teavitab kommentaaridest mures kodanikke? Loodan, et saad kõige halva tagasi!

Ta teavitab oma lõbuks. Kõik need teavitused lähevad enamasti musta auku. Mulle pole ükski kuhugi jõudnud, kus ma seda näeksin. Las aga teavitab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema saab kohe 81 aastaseks, temale tuli paberil lepingu uuendus. Kirjas on ilusti, et ise midagi tegema ei pea, läheb automaatselt edasi. EE ( meie oma riigi/rahva ettevōte) pakub oktoobrist talle 2 aastast lepingut hinnaga 60,88 senti kwh, see on täpselt 10x rohkem kui eelmine leping. Mitte sōnagi sellest, et on ka 5 aastane leping 25 senti kwh.

Minu 82-aastasele isale tuli analoogne lepingu uuendus 2 aastaks EEst, aga hinnaks oli 18 sent päevane ja 15 senti öine elekter.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas see FB-s ringlev hoiatus uute elektripakettide kohta on tõsi?