Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas see maja perekoolikatele meeldib

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Kas see maja perekoolikatele meeldib

Postitas:
Kägu

on ju kõik kena

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On küll. Mulle meeldib 🙂

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei meeldi. Majas on elektriküte. Bassein. Rahaaugud.

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näidake majaplaani, siis ütlen…

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Harmooniline kujundus. Midagi silma ei riiva. Kui norida, siis mulle ei meeldi kaldlaed, jubedad ruumiraiskurid. Vann oli ka oma astmetega kuidagi rohmakas.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tervikuna okei, maitsekas, läbiv ühtne stiil, üle ei ole pingutatud millegagi.
Aga ise sooviks seal nii palju ringi teha, et sellise maja ostmise peale üldse ei mõtlekski, kui ka selline raha tagataskus oleks.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilus maja. Sisekujundus liiga neutraalne minu maitsele, muudaksin ära. Väga meeldib köök-söögituba.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitu sekundit see vesi puhas püsib? Eesti on nii tolmune, et kuidas vett puhtana hoitakse. Keegi koguaeg hoolitseb selle eest. Vastukaaluks tasub vaadata ka kuidas elada väikesel pinnal suurelt. https://www.youtube.com/user/livingbigtinyhouse/videos

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis väli- (aga ka sise-)basseini korralikult pidamine on nii mõttetult kallis, et selle olemasolu majas on pigem suur miinus. Eriti muidugi elektrikütte puhul. Mullivann ka mõttetu. Maja ise on muidugi ilus, harmooniline.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga meeldis. Ruutmeetritelt küll väike, aga hubane ning funktsionaalne.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga meeldib.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle ei sobi elektriküte ja selle maja hind. Muus osas ok.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Harmooniline kujundus. Midagi silma ei riiva. Kui norida, siis mulle ei meeldi kaldlaed, jubedad ruumiraiskurid. Vann oli ka oma astmetega kuidagi rohmakas.

Harmooniline, stiilne, aga haigutamaajav kujundus minu jaoks. Vann koos selliste vanniastmetega on ideaalne koht korralikuks kukkumiseks märgade jalgadega.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küttesüsteem ju puudub, see 300e/kuus talvel ei ole reaalne. Pigem 600e.

Kuulutuses: “Krundile on väljatoodud ja sõlmitud gaasiliitumine tänu millele võib küttesüsteemi lihtsalt soovi korral välja vahetada.”
See on tõesti üsna “lihtne”: gaasikatel osta, katlamaja ehitada, põrandad üles raiuda, veetorud sisse valada, terve maja auke täis puurida ja torud vedada.
Või siis radiaatorid seintele, mis ei ole ilus.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas elutoa klaveri- ja kaminapool loetakse eraldi tubadeks? Muidu ei tule 4 tuba kokku. Aa, magamistoas on voodipeatsis vahesein. on seal vannituba või garderoob? Aga neid ei saa ju ka eraldi tubadeks lugeda.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas elutoa klaveri- ja kaminapool loetakse eraldi tubadeks? Muidu ei tule 4 tuba kokku. Aa, magamistoas on voodipeatsis vahesein. on seal vannituba või garderoob? Aga neid ei saa ju ka eraldi tubadeks lugeda.

Teksti järgi on selle vaheseina taga ilmselt walk-in garderoob. Ma eelistaksin küll eraldatumal kujul, mitte et voodipeatsi taga on põhimõtteliselt kolikamber 🙂 aga eks uksi annab vast lisada.

Aga sellest “kontori- ja või külalistetoast” ei paista tõesti pilte olevat.

(Kas ma tohin öelda, et inimesed, võtke ometi omale kirjaoskajad maaklerid??)

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

hmm, selle maja puhul tuleks esimene number 2X väiksemaks muuta (4->2), siis võiks võib-olla isegi müügiks minna, aga jah see otse lihtlabane elektriküte peletab enamuse ostjatest eemale.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaldlaed on minu maitse, teevad olemise hubaseks. Selline kureastmetega vann näitab, et projekt ja idee on ca 20 – 30 aastastelt. Viiekümneselt sa sellise asja peale enam ei tule.
Üldiselt on kena maja, eriti kui sa seda ise ülal pidama ei pea.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

elektriküte? aga see kamin on siis feik või? polegi päris puid ega tuld? valged pehmed toolid ka ei lähe. Paljud asjad meeldivad, aga teise inimese maitse pole kunagi sama ka ju. Elektrikaminad ja elektrikerised on nullväärtusega minu silmis.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis väli- (aga ka sise-)basseini korralikult pidamine on nii mõttetult kallis, et selle olemasolu majas on pigem suur miinus. Eriti muidugi elektrikütte puhul. Mullivann ka mõttetu. Maja ise on muidugi ilus, harmooniline.

Kusjuures ei ole alati. Kui on kattega (automaatsega, et palju võimlema ei peaks) bassein ja korralik puhastussüsteem, siis on vesi seal sees ujutav märts kuni november. Kate hoiab soojust ja puhtust.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu puhul pole ju asi siis mittemeeldimises vaid sinu väheses maksevõimes.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu puhul pole ju asi siis mittemeeldimises vaid sinu väheses maksevõimes.

Mina ka ei saa aru sellest raha-argumendist. Nagunii ju ei osta seda maja, me räägime siin vaid sellest, kas meeldib. Meeldida võib Dubai pilvelõhkuja ka, või siis mitte meeldida.
Ja mulle meeldiks küll, kui bassein oleks õues ja mullivann toas. Iseasi, et ma ei jõua neid osta ja pidada, aga sellest pole ju jutt.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelt on need elektriradikad ikka täiesti jubedad. Isegi neid on tänapäeval palju ilusamaid olemas. Ja tõenäoliselt ka ökonoomsemaid.
Aga see asi seal lõhnab mingile ajale X0 aastat tagasi, kui elekter midagi ei maksnud.
Ja inimesed ette ei mõelnud, siis ei tegeletud muideks ka soojustamisega.

Elutoas on telekas ja kamin kõrvuti? S.o. sul on nagu kaks telekat kõrvuti, aga teises on pidev ühetaoline pilt. Kuid silmanurgas väreleb ju ikka ja segab.
Ruumi ka pole piisavalt, et telekas suurem panna; praegu on kaminaga ühesuurune, 21 tolline retrokas.
Keegi siin küsis, et kas kamin on feik? Ei ole, muidugi aga kütta temaga ilmselt ei saa. Iluasi on.

Köögis on mingid suurte ustega kapid. Brrrr….
Ehk kui midagi sealt alt tahad saada, siis kükita maha ja uuri taskulambiga, mis sul seal on. Selle asemel, et sinna siinidel sahtel X3 panna.
Ülemistel kappidel on mõnedel klaasid, need vist olid 30ndatel moes, et kõik nägid, mis sul kapis on ja kust viinapitsi võtta saab.
Ühesõnaga, köögis on oma “ideedega” laamendanud inimene, kel pole kokkamisest ega ka köögitehnikast/-mööblist aimugi.
Elektripliidist rääkimata, mis sellega veel teha saab? Aga kui Rimi pitsast iga päev toituda, siis on täitsa ok köök, midagi kiirelt soojendada ja muna keeta ehk saab.

Vannitoa suurte ruutudega mustvalge põrand, see kisub küll inimese hulluks, kui igal hommikul seda vaatama pead. Vanni astmetega sama tooni vist polnud saada vms? Värvide valik on way imelik.

See magamistoa ja walkinni sulam on, jah, kah kahtlane. Kas uksed said otsa või mis, ei tea. Riided peaks ikkagi olema kapis, mis siis, et kapp on suur. Kass tuiab mõnel ringi ja inimese naha tolm samuti.
Lisaks hoitakse seal walkinnis ju ka palju kingi ja siis seal majas magadki nagu kingapoes. Naha + pesemata jalgade lõhna kombinatsioon, aga eks igaühele oma.

Aga aed on super – ei ühtki lehtpuud (mida sügisel riisuda), ei ühtki lille, mida hooldada või peenart, mida rohida. Nulltöökuluga aed, kui robot niitma panna ja vblla ka automaatne kastmissüsteem maasse torgata. Minusugusele laisale oleks see küll ideaalne.
Mingit garaažiust ka nagu oleks näha või ainult tundub mulle? Mis seal taga on? Kas see tulevane gaasikatlamaja? Või hoopis maja vent kamber + kesktolmuimeja, mida mujal nagu näha ei olnud?
Kuulutuses on kirjas, et see on garaaž ja samuti ka see, et ventilatsioon majas puudub.

P.S. Kui see bassein täis ajada, saaks aeda pinda juurde, ehk mahub odav maakütegi maha?

Aga kokkuvõtteks: see maja oleks peaaegu ok, kui ta poole odavam oleks. Sest seal tuleb ikka pisut vaeva näha ja raha kulutada, et temast mõnus ja hubane meie kliimas kasutatav eluase teha.

+6
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mulle meeldiks küll, kui bassein oleks õues ja mullivann toas. Iseasi, et ma ei jõua neid osta ja pidada, aga sellest pole ju jutt.

Vat sellest ongi jutt, et nende pidamine on nii kallis ning nõuab nii kvaliteetset ehitust, et see kulu ületab igasuguse mõistuse piirid ning kuna reeglina jõukad inimesed siiski oskavad ka raha lugeda, siis nad sellist tühja kulutust ei tee. Kui palju sa seal mullivannis siis ikka käid, kord kuus ehk. Ja basseinis ujud jahedal hooajal ka kord nädalas peale sauna. Ma üldse ei imestaks, kui bassein ainult pildistamise ajaks vett täis lasti, muidu tühjana seisab.

Kusjuures ei ole alati. Kui on kattega (automaatsega, et palju võimlema ei peaks) bassein ja korralik puhastussüsteem, siis on vesi seal sees ujutav märts kuni november. Kate hoiab soojust ja puhtust.

Kui sa oled harjunud ujuma 10-13-kraadises vees, siis ehk küll.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meeldis, selline rahulik ja hubane.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei meeldi. Iseloomutu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul tekkis kohe mõte, et huvitav, miks müüakse?

Elektripliidist rääkimata, mis sellega veel teha saab? Aga kui Rimi pitsast iga päev toituda, siis on täitsa ok köök, midagi kiirelt soojendada ja muna keeta ehk saab.

Möh?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Möh?

Proovi eesti keelde oma jutt tõlkida.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vat sellest ongi jutt, et nende pidamine on nii kallis ning nõuab nii kvaliteetset ehitust, et see kulu ületab igasuguse mõistuse piirid ning kuna reeglina jõukad inimesed siiski oskavad ka raha lugeda, siis nad sellist tühja kulutust ei tee. Kui palju sa seal mullivannis siis ikka käid, kord kuus ehk. Ja basseinis ujud jahedal hooajal ka kord nädalas peale sauna. Ma üldse ei imestaks, kui bassein ainult pildistamise ajaks vett täis lasti, muidu tühjana seisab.

Kui sa oled harjunud ujuma 10-13-kraadises vees, siis ehk küll.

Kohe näha, et sellise basseiniga kogemus puudub.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bassein tuleb targalt ehitada ja saab pool aastast ujuda küll, vesi üle 20 kraadi. Ei ole üle mõistuse kallis, energiakulu hooajal vast 100-150€ kanti. Ma ei oska öelda, kas vaesema inimese jaoks on see hirmus laristamine, meie pere jaoks tasub iga senti ära ja ei tundu kallis. Saunas käime ikka iga päev, mitte kord nädalas.

+5
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas see maja perekoolikatele meeldib