Esileht Pereelu ja suhted kas see oli kena käitumine ?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: kas see oli kena käitumine ?

Postitas:

Nagu ma paljude siin ämma õigustajate jutust aru saan, siis peaks kiusajale-mõnitajale püüdma alati meele järele olla, sest kiusamine-mõnitamine on ju alati õigustatud? Kui keegi kommenteerib halvustavalt su välimust, siis peaksid seda muutma (iluopile minema), et halvustajal poleks enam põhjust su välimust kritiseerida? Vot see on alles terve ellusuhtumine ja tõeline tugevuse näitaja!:D
Mina arvan, et pigem peaks püüdma muuta oma suhtumist ja mõtteviisi. Näiteks selles suunas, et inimene, kellest ma lugu ei pea, ei saa mind kuidagi solvata, öelgu ta mida tahes. Ja kui ma just prostituudina leiba ei teeni, siis ei pea ma ennast müüma ja kõigile meeldima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olekski küsinud ämmalt, et \”Miks sa arvad, et ma süüa juurde tahan?\”. Oleks asi selgem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

paks püüab alati rääkida kõik ümber. Nii nagu ka sina.
Saa juba aru et oled paks ja miks peaks teine sinu pärast valetama?
Tõde on palju parem kui vale. Seda, et paksud päevast päeva endile valetavad on juba ammu teada. Aga kui keegi teine ütleb et oled paks, siis pole siin midagi kohatut, sest nii se ju reaalselt ka on.
[/tsitaat]
Vaata mõni inimene on peale lapsesaamist paksuks läinud, kuna tal lihtsalt pole aega ei sporti teha ega korralikult toituda. Üks tuttav ajas kahe käega ¨okolaadi näost sisse, kuna ta oli nii läbi omadega ja püüdis igal viisil oma energiavarusid taastada. Tõesti läks paksuks, aga hullem oli vaadata seda, kui väsinud ja kurnatud ta oli. Viisin isegi talle ¨okolaadi, ta oli selle ära teeninud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle laua hõikamine ei ole mingil juhul kena, aga ausalt öeldes ei leia ma ämma küsimuses ka midagi solvavat. Kui teil igapäevaselt suhted on kehvad, siis vast jah saab seda irooniana võtta. Kui aga muidu läbisaamine igati OK, siis ära otsi tonti sealt, kus seda ei ole:) Võimalik, et trullakal ämmal endal jäi kõht tühjaks ja otsis sinust n.ö tuge, et midagi juurde tellida:) Või ei söö sa äkki nt sibulat, kartulit, liha vms ning ämm kartis lihtsalt, et sa ei saanud kõhtu täis … Või jagasid oma portsjonit lapsega (tihti emad ju toidavad last enda taldrikust) ja ämm oli lihtsalt hoolitsev?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 22:21; 08.10 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemalgataja, ma ei saa ühest asjast päriselt aru: kuskohas oli selle kõige juures sinu mees?
See on kõigepealt sinu mehe ülesanne sind tema pere eest kaitsta ja nad paika panna. Sina ei peaks olema sunnitud üldse sõnagi ütlema. Kas mees istus mokk töllakil ja kuulas pealt, kuidas tema naist mõnitatakse?

Kuid sinu otsusega nende inimestega suhtlemist koomale tõmmata olen igati päri. Inimesed, kes lubavad endale nii personaalselt solvavat käitumist, ei ole ka muus mõttes eriti toredad kaaslased. Piire ületati ikka kõvasti ja suhtlemise vähendamine on igati asjakohane. Peaasi et sa kõigele selle mõtlema ei hakkaks ega takistaks oma mehele nendega suhelda. Lihtsalt ise ei lähe kohale, saadad lilled ja tervituse ja kõik.[/tsitaat]

Mina küll ei saanud aru, et teemaalgatajat selle küsimusega mehe pere poolt mõnitatud oleks.

Ja mida mees teemaalgataja kaitseks oleks pidanud tegema? Kas ta oleks pidanud üle laua oma ema poole tagasi hõikama, et \”Ära paku, mu naine ei taha/ei tohi rohkem süüa\” ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 22:21; 08.10 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minuarust rasedatele ja sünnitanutele (ükskõik, mis kehakaalus nad on peale sünnitust) topitakse alati topelt portsusid, et kle, sina pead ikka õigima topelt.
Seega, ma oleks tõlgendanud ämma käitumist nagu vanaemaliku hoolitsusena, et sina, tütreke, pead küll sööma veel ja veel…….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teemaalgatajal on ilmselgelt kompleks oma kehakaalu või -kuju pärast, sellepärast reageeribki üle.
Ma olen ka natuke raskem kui tahaks (-3kg oleks vaja saada) ja ümar kõhuke on ees, aga ei tuleks iial selle peale, et kui mulle süüa (juurde) pakutakse, siis sellega tõstetakse esile mu ülekilosid :S
Kuidas saab üldse selline idee tekkida, et toidu juurdepakkumine vihjab kellegi kehakaalule?

Teiseks, miks sa kujutad ette, et ämma häirib sinu kehakaal? (nii sa kirjutad) Miks sa arvad, et teda üldse huvitab su kaal? Vabandust, mul on ka täiskasvanud poeg ja tüdruksõpru tal olnud mitmesuguseid, mul on küll issanda ükskõik nende kehakaalust seni kuni tüdrukud muidu on rõõmsad ja roosad 😛 (Ok, see pole päris sama situatsioon, teil on ikkagi abielu ja laps, aga sellegipoolest, ma tõesti ei usu, et minia paksuksminek mind kunagi kuidagi häirima võiks hakata.) Võibolla sul on hoopis ämma suhtes kompleks ja reageerid valuliselt kõigele, mida ta teeb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 09:19; 09.10 14:08; 09.10 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgatajal on ilmselgelt kompleks oma kehakaalu või -kuju pärast, sellepärast reageeribki üle.
Ma olen ka natuke raskem kui tahaks (-3kg oleks vaja saada) ja ümar kõhuke on ees, aga ei tuleks iial selle peale, et kui mulle süüa (juurde) pakutakse, siis sellega tõstetakse esile mu ülekilosid :S
Kuidas saab üldse selline idee tekkida, et toidu juurdepakkumine vihjab kellegi kehakaalule?

Teiseks, miks sa kujutad ette, et ämma häirib sinu kehakaal? (nii sa kirjutad) Miks sa arvad, et teda üldse huvitab su kaal? Vabandust, mul on ka täiskasvanud poeg ja tüdruksõpru tal olnud mitmesuguseid, mul on küll issanda ükskõik nende kehakaalust seni kuni tüdrukud muidu on rõõmsad ja roosad 😛 (Ok, see pole päris sama situatsioon, teil on ikkagi abielu ja laps, aga sellegipoolest, ma tõesti ei usu, et minia paksuksminek mind kunagi kuidagi häirima võiks hakata.) Võibolla sul on hoopis ämma suhtes kompleks ja reageerid valuliselt kõigele, mida ta teeb?[/tsitaat]

Issand milline küllatükk sina ikka oled, miski sind ei häiri jne. Tegelikkus on ikka see, et uut perekonnaliiget, nagu minia või väimees, hinnatakse IGA külje pealt, ka välimuse. Jah, kahjuks see nii juba on. Mäletan eredalt kuidas sugulane naise võttis, kes ei ole välimuselt midagi erilist ja kuidas siis selle sugulase ema, ehk minia tulevane ämm tervele suguvõsale helistas ja kurtis, et poeg on hulluks läinud vist, tahab võtta paksu ja koledat naist-mees ise on piltilus. Tulevasele miniale keegi midagi ei öelnud, aga omavahel arutati seda küll, et võinuks siis ilusama naise valida.

Teema ei ole mitte selles, mida ämm ütles, vaid selles, kuidas ta seda tegi. Üle laua ikka ei karjuta, hüüatata, hõigata, avalikult ei kommenteerita mida sülg suhu toob. Kas sulle meeldiks kui su ämm röögataks nt keset kaubanduskeskust valjusti, et kas sa wc ei peaks minema, kused veel püksi? Meeldiks sulle selline pöördumine sinu kui täiskasvanu poole? Ma usun, et mitte. Igaüks sööb mida tahab ja kui palju ise heaks arvab, mingisugune mats ämm ei peaks seda dikteerima ju. Ja okei, kui see ämmakene oligi nii mures, et minia kõhu täis saaks, siis ei oleks ta pidanud üle laua seda lõugama, et terve seltskond sellest aimu saaks, oleks pidanud siis kuidagi muudmoodi vihjama seda. Mina ämma tegu ei poolda. See oli labane käitumine temalt.

Ja muidugi on sinu arusaam sellest, mis on rõõmus ja roosa, suhteline, sinu jutust jääb pigem mulje, et kui on selline rõõmsameelne trulla, siis ptui ptui ärme maini, et ta on tegelikult lodev ja inetu ning peaks alla võtma, samas kui sinule tundub, et ta ei ole eriti rõõmus ja
roosa inimene, siis võib nagu küll hüüda teda paksuks jne, ja oma viga kui \”naljast\” aru ei saa?

See ämm teadis väga hästi, mida ta ütles ja milleks-selleks, et mõnitada, kohta kätte näidata ja solvata loomulikult. Pead ennast kehtestama, ämmaga vestlema sellest, mida on paslik öelda, ja mida mitte seltskonnas, ja selgeks tegema asja talle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 10:24; 09.10 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, et kui istuti ikka ühe normaallaiuses söögilaua taga, siis kui kõvasti sai see ämm seal hüüda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teema ei ole mitte selles, mida ämm ütles, vaid selles, kuidas ta seda tegi. Üle laua ikka ei karjuta, hüüatata, hõigata, avalikult ei kommenteerita mida sülg suhu toob. /…/

See ämm teadis väga hästi, mida ta ütles ja milleks-selleks, et mõnitada, kohta kätte näidata ja solvata loomulikult. /…/[/tsitaat]

See kirjutaja oleks nagu ise seal lauas kohal olnud 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 09:19; 09.10 14:08; 09.10 14:15;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja muidugi on sinu arusaam sellest, mis on rõõmus ja roosa, suhteline, sinu jutust jääb pigem mulje, et kui on selline rõõmsameelne trulla, siis ptui ptui ärme maini, et ta on tegelikult lodev ja inetu ning peaks alla võtma, samas kui sinule tundub, et ta ei ole eriti rõõmus ja
roosa inimene, siis võib nagu küll hüüda teda paksuks jne, ja oma viga kui \”naljast\” aru ei saa?

[/tsitaat]

Jah, mul tuli ka nüüd meelde, et perekoolis on kujundlike väljendite kasutamine riskantne värk.
Aga olgu siis sulle personaalselt ära seletatud, et minia(kandidaadi) kehakaal ja -kuju ei köida mu tähelepanu seni kuni inimene paistab terve. Kui üle- või alakaal tundub selline, et võib ohustada inimese tervist, vahest juba viitabki mingile haiguslikule seisundile vms, siis see paneb mind küll mõtlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 09:19; 09.10 14:08; 09.10 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tead mis on sinusuguste probleem?
See, et tõde ei tohi välja öelda ja kui öeldakse, siis sinu meelest on see väga halb.
On vähe inimesi, kes on nii targad, et kuulavad tõde ja nende elu ka tänu sellele läheb ülesmäge.
Sina aga istud ikka oma raketi otsas ja loodad, et elu ongi roosad prillid.
Aga palun 🙂 kes keelab.
Teemaalgataja aga paisub endale valetades edasi sest sinusugused tulevad takka kiitma kui vale oli ämma märkus ja pärast on ta veel õnnetum kui kunagi varem.
Kurb aga tõsi[/tsitaat]

Perekoolis on enne ka juttu olnud ilma igasuguse taktitundeta matsidest, kes sihilikku solvamist peavad ‘aususeks’ ja ‘otsekohesuseks’ ja on enda üle veel jube uhked ka.

Isegi olen selliseid tundnud ning ka mõne korra ohvriks langenud. Mis ma oskan öelda – sõrade-tuttavate ring miskipärast on selliste inimeste ümber üpris ahtake ja keegi neid väga ei armasta ka. Ja nagu empaatiata tümikatele kohane, ei saa nad isegi aru, miks teised sellise fantastilise ja vapra inimesega suhelda ei taha. Küllap on kadedad või midagi…

Teemaalgataja ämma kohta konkreetselt kommentaari ei oska anda, kuna ise seal lauas ei istunud ja neid inimesi lähemalt ei tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 16:33; 09.10 16:59;
To report this post you need to login first.

Väga kummaline käitumine ämma poolt. Mats mis mats. Vahet ei ole, kas inimene on paks või ei ole, sellist asja ikka seltskonnas ei öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Perekoolis on enne ka juttu olnud ilma igasuguse taktitundeta matsidest, kes sihilikku solvamist peavad ‘aususeks’ ja ‘otsekohesuseks’ ja on enda üle veel jube uhked ka.

Isegi olen selliseid tundnud ning ka mõne korra ohvriks langenud. Mis ma oskan öelda – sõrade-tuttavate ring miskipärast on selliste inimeste ümber üpris ahtake ja keegi neid väga ei armasta ka. Ja nagu empaatiata tümikatele kohane, ei saa nad isegi aru, miks teised sellise fantastilise ja vapra inimesega suhelda ei taha. Küllap on kadedad või midagi…[/tsitaat]

Link ka vastavale teemale:
\”Inimesed kardavad mind!\”

http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum_schnell&action=view_post&post=8911872

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 16:33; 09.10 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult kahtlustan ka mina, et ämm ei mõelnud seda solvanguna vaid puhtast südamest. Imetavale emale – juhul, kui sa rinnaga toidad – mõeldes.
Ja isegi kui on võimalus, et ta üritas sarkastiline olla, on enda jaoks lihtsam asja võtta pigem positiivses võtmes.
Iseasi, kui solvang oleks kindel – nt, sina küll rohkem ei peaks sööma, vms, siis oleks jah põhjust teravamalt reageerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
paks püüab alati rääkida kõik ümber. Nii nagu ka sina.
Saa juba aru et oled paks ja miks peaks teine sinu pärast valetama?
Tõde on palju parem kui vale. Seda, et paksud päevast päeva endile valetavad on juba ammu teada. Aga kui keegi teine ütleb et oled paks, siis pole siin midagi kohatut, sest nii se ju reaalselt ka on.
[/tsitaat]

Kas sa ütled välimuselt koledale ka alati näkku, et sa oled jube kole? Sinu mõttemaailm on ju ka kole, ebameeldiv ja see teeb sinust vastiku inimese. Loodan, et see oli sulle meeldiv kuulda kuna see on ju puhas tõde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui niimoodi iga sulle öeldud repliigi tagant hakata ütlejapoolset pahatahtlikkust kahtlustama, siis ei saagi elada. Ei ole need ämmad ka nii kohutavad kui neid maalitakse. Kunagi oled sa ise ka ämm, arvad, et moondud peale lapse pulmi kohe mürkipritsivaks maoks või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Kui niimoodi iga sulle öeldud repliigi tagant hakata ütlejapoolset pahatahtlikkust kahtlustama, siis ei saagi elada. Ei ole need ämmad ka nii kohutavad kui neid maalitakse. Kunagi oled sa ise ka ämm, arvad, et moondud peale lapse pulmi kohe mürkipritsivaks maoks või?[/tsitaat]

Ja kõik mürkipritsivad maod muutuvad ämmaks saades korrapealt malbuse kehastuseks, kes soovivad ikka ja ainult head. Milline armas roosamanna!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 09:56; 10.10 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Ja kõik mürkipritsivad maod muutuvad ämmaks saades korrapealt malbuse kehastuseks, kes soovivad ikka ja ainult head. Milline armas roosamanna![/tsitaat]
Sa, armas roosamanna, pole vist veel ämmaks saamiseni jõudnud? Ma ka mitte, aga oma raske iseloomuga ämma mõistan küll. Mida teisele teed, saad ise tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted kas see oli kena käitumine ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.