Esileht Pereelu ja suhted Kas see on emotsionaalne vägivald?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )

Teema: Kas see on emotsionaalne vägivald?

Postitas:
Kägu

Mehega koos olnud 15 aastat, 2 tütart. Ma ei oskagi seda kõike sõnadesse panna. Olen alati arvanud, et mehel ei ole lihtme iseloom. Ta on eduka firma omanik ja omal alal väga austatud ja lugupeetud inimene. Mina aga näen kodus tihti hoopis teistsugust inimest. Vahel tunnen, et äkki ma hakkan hulluks minema. Ta on meeletult tujukas, iial ei tea millise tujuga ta koju saabub. Kui tal on hea tuju siis on ta väga tore kaaslane, teeb nalja ja tõesti on tore koos olla aga kui tal on tuju paha peab eemale hoidma. Talle ei meeldi kui keegi tema vigu välja toob, kriitika tema aadressil on välistatud. Kui tema arvamusega lahku minna siis läheb endast välja, võib loopida asju viha käigus. Vihasena on tavaline ähvardamine. Kui sa ei tee nii nagu mina tahan siis ma teen sinuga seda teist kolmandat. Vihasena võib saata erinevatesse kohtadesse ja oma tütreid väikesteks litsideks kutsuda. Laps tegi hiljuti midagi, mis talle ei meeldinud ja selle peale ta ütles, et mis sa nutad nagu väike lits. Mu enesehinnang on madal ja ta on mulle selgeks teinud, et kui üritan lahutada võtab ta lapsed ja kuna mu palk on madal siis ma nagunii üksi hakkama ei saaks. Elame suures majas, lubas kohtusse mu vastu minna ja näidata mida tal kõike lastele pakkuda on, samal ajal kui mina saaksin neile vaid pisikest üürikat pakkuda, kui sedagi. Saan aru, et see kõik ei ole normaalne aga ma kardan teda. Ta ei ole kunagi füüsiliselt vägivaldne olnud, ainult verbaalselt. Tahan välja sellest abielust aga tunnistan et tõesõna kardan tema ähvardusi.

+23
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui vanad lapsed on?

Lisaks rahale vajavad lapsed hoolt ja turvatunnet. Seda su mees pole võimeline neile pakkuma. Rahaline ülalpidamiskohustus on ta ka siis kui ta lastega koos ei ela. Aga lastega koos elades on tal kohustus pakkuda neile palju aega, hoolt ja armastust. Oletan, et eduka firma omanik ei saaks endale lubada haiguspäevi laste voodiserval, ei tee neile eriti sageli süüa ega tea mis päevaks on vaja kehalise riided kaasa pakkida ja kus need kehalise riided üldse on.

Kui lapsed on piisavalt vanad, saavad nad ise seda kõike öelda, kelle juures nad elada tahavad ja keda nad paremaks vanemaks peavad.

Ära virele kehvas suhtes. Tee plaan. Näiteks esiteks vaheta tööd, saa palka juurde, see järel lahuta. Kui sul on madal palk, siis iga töövahetus toob raha juurde.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pea päevikut. Pane kirja kõik korrad, kui ta verbaalselt vägivallatses, eriti see laste teema – see on lihtsalt ennekuulmatu. Kohus ei ole meil siiski nii idiootne, et arvestaks ainult rahakoti suurust – kui sa oskad kuupäevaliselt välja tuua tsitaadid (sõna-sõnalt, soovitavalt), mida mees lastele ütles või sulle, siis on see tugev argument. Loomulikult ära mehele ütle, et seda teed. Asjade loopimine pane ka kirja.

Ja ma ei taha hirmutada, aga pole võimatu, et verbaalne vägivald kasvab üle füüsiliseks. Kohe see ei juhtu, aga kunagi võib juhtuda. Sa tõesti peaksid sellest abielust koos lastega lahkuma. Jutt, et sa hakkama ei saa, ei ole pädev – väga tore, kui mees kohtule räägib, mida kõike ta suudab lastele pakkuda – siis suudab ka kõrget elatist maksta.

Kui sina juba meest kardad, siis kardavad ka su lapsed, see on selge. Otsi abi näiteks naiste turvakodult, sa ei pea kohe sinna minema, aga nad oskavad ehk soovitada õigeid samme, mida teha.

Ole tubli. Nagunii oled, lihtsalt tahan midagi head soovida.

+22
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa ei karda piisavalt. Ju ikka meeldib finantskindlus.

Lahutuse algatamine võtab 30 minutit.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei karda piisavalt. Ju ikka meeldib finantskindlus.

Lahutuse algatamine võtab 30 minutit.

Kui raha oleks ainus põhjus, miks ma lahutust veel algatanud poleks siis ma ju ei käiks tööl. Mees on tahtnud ammu, et töötamise lõpetaks ja kodune oleksin aga ma olen keeldunud. Usu või mitte aga ma tõesti kardan ta ähvardusi. Lubas mu elu põrguks teha kui ma julgen lahkuda ja teda tundes ta kindlasti proovib…

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

laste vanused on 6 ja 11.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa oma tütardest ei hooli?

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

laste vanused on 6 ja 11.

Sellises vanuses lapsed juba saavad asjadest aru ja suudavad otsustada kelle juures nad elada tahavad.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba laste pärast on ainuõige valik lahkumine. Kohut ei maksa karta, hea, kui saaksid mehe vastu tõendeid koguda.

Kõik lapsed väärivad armastavat ja turvalist kodu, palun mine selle jobu juurest minema, et saaksid seda oma lastele võimaldada.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ma armastan oma lapsi ja seetõttu selle teema siia tegingi. Plaanin kindlasti lahkuda. Tõendite kogumine on hea idee, vbl isegi audio salvestus teha kui tal jälle vihahoog peale tuleb. Suurim hirm ongi see, et kohus määrab lapsed talle, see ongi siiani takistanud mind lahkumast. Väljaspool kodu on ta täiesti teine inimene, sõbralik, viisakas ja rahulik. Minu sõna tema oma vastu.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, see on vägivald ja selle kirjelduse põhjal ma läheks kasvõi turvakodusse koos lastega. Lapsed õpivad praegu, et selline ongi mehe-naise suhe, et nemad kui naised praegu ja tulevikus sellist kohtlemist väärivadki. Arvesta, et lisaks sinu kuuldes öedule, ei tea mis sõnadega ta lapsi veel kostitab, kui sind juures pole. Täiskasvanud inimesega, kes mu väikse tütre kohta lits ütleb, ma lõpetaksin suhtlemise päevapealt. Sa oled pikalt talunud olukorda ja su enesekindlus võib olla nii ära nullitud et sa ei jaksa enda heaks midagi teha, aga oma laste jaoks jaksad küll. Laste nimel nüüd väljugi sellest olukorrast. Ära jää ootama paarsada eurot suuremat palka. Lapsi ei traumeeri turvakodusse minek, neile jääb hoopis meelde, et emme ei andnud kiusajale alla, vaid lõi selja sirgu ja hankis abi. Turvakodu kaudu saad kohe ka juriidilist ja psühholoogilist nõustamist. Ta ei saa lapsi sinult ära võtta. Selle kirjelduse põhjal hea kui ta saab kasvõi külaskäigud sotstöötaja juuresolekul.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekeskuse nõustaja või lastekaitsetöötaja poole võid pöörduda, kui sa pole valmis millekski nii radikaalseks kui äraminek.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit jutust järeldan, et te pole abielus. Vastasel juhul Sa nii väga oma rahalise hakkama saamise pärast ei pea muretsema.

Hakka tasapisi raha kõrvale panema. Säästa, müü üleliigset, kui mees annab poeraha, pane ülejäänu tallele.  Harjuta ennast vähemaga elama mõttes. Mõtle sellest, kuni see enam ei tundi hirmus. Su hirm on su peas kinni, eestis on palju inimesi kes väikese palgaga hakkama saavad, küll saad ka sina.

Lapsed on piisavalt vanad, neid kohtus jagades võetakse nende soove kuulda, kui oled oma laste soovis kindel, ei pea sa muretsema.

Elu põrguks tegemine on omaette teema. Kui tegemist on eduka ja austatud inimesega, saad vastu ta nime ja reputatsiooni ära rikkuda.

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei karda piisavalt. Ju ikka meeldib finantskindlus.

Lahutuse algatamine võtab 30 minutit.

Kui raha oleks ainus põhjus, miks ma lahutust veel algatanud poleks siis ma ju ei käiks tööl. Mees on tahtnud ammu, et töötamise lõpetaks ja kodune oleksin aga ma olen keeldunud. Usu või mitte aga ma tõesti kardan ta ähvardusi. Lubas mu elu põrguks teha kui ma julgen lahkuda ja teda tundes ta kindlasti proovib…

Ja mis “põrgut” sa täpselt kardad? Et taob sul luud puruks? Avaldab alastivideo? Mida sa kardad?

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elame suures majas, lubas kohtusse mu vastu minna ja näidata mida tal kõike lastele pakkuda on, samal ajal kui mina saaksin neile vaid pisikest üürikat pakkuda, kui sedagi.

Siia ongi kogu selle teema koer maetud. Miks ei ole TA kõigi nende aastate jooksul saavutanud elementaarset finantsvabadust ja on oma mehest sõltuv?

+6
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siia ongi kogu selle teema koer maetud. Miks ei ole TA kõigi nende aastate jooksul saavutanud elementaarset finantsvabadust ja on oma mehest sõltuv?

[/quote]

Mul on kõrgharidus aga paraku minu erialal ongi väikesed palgad.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siia ongi kogu selle teema koer maetud. Miks ei ole TA kõigi nende aastate jooksul saavutanud elementaarset finantsvabadust ja on oma mehest sõltuv?

Mul on kõrgharidus aga paraku minu erialal ongi väikesed palgad.

[/quote]Ära hakka temaga vaidlema. See on meie perekooli naistevihkaja. Ükskõik, mida sa ütled, ta ütleb 10 halba repliiki vastu. Pole mõtet vastatagi talle.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kah abielus, kahe poja ema, mees suurettevõtja…  Olen olnud hoitud igatepidi, laste vastu mees kannatlik jne….

Ühesõnaga, kui teemaalgatust lugesin ja lauset, et kardad teda, siis ühisest elust, perekonnast, mis peaks kõigi jaoks toetav olema, küll jutt pole kahjuks.

Ja nõustun ka sellega, et lapsed kannatavad enam. Nad tunnetavad ja loevad ridade vahelt rohkem kui me arvame. Nad tunnetavad sinu hirmu, pinget jms…. Nende identiteet on kujunemas ning toimuv on suur riskitegur mis võib neid mõjutada…kas ja kuidas .seda ei tea.

Mitte, et nüüd kõik lekkis oleks nö .aga eelnev on vb tõuge mingite sammude astumiseks.

Enda elust tihti nii palju ei hoolita ja venitatakse kummi…aga laste nimel saavad tihti emadest emalõvid.

Mida ma teeksin…

Konsulteeriks naiste tugikeskus ega/varjupaigaga (kasvõi anonüümselt tel teel esiti). Neil väga palju kogemusi erinevate fruktidega…oskavad tõenäoliselt head adekvaatset infot anda.

Ka nt juristiga konsulteeriks- siis tead täpsemalt millised õigused ja võimalused sul päriselt.

Ma olen ise kunagi vägivaldses suhtes olnud misküll pool aastat kestis aga oli hea õppetund ja suunas mind enesekehtestamise ja piiride seadmise oskuste õppimise juurde. .samas mõistan mis tunne on olla kellegi mõju all.

See on pikem teekond…et mõistaksid, et on põhjus, miks sinuga nii käitutakse- sa ise lubad seda miskipärast. Oled lasknud mingeid piire ületada. Reaalsuses ei ole keegi alam ega ülem n-ö. Keegi ei pea taluma lugupidamatust käitumist. Aga enda eest tuleb seista.

Kunagi pole liiga hilja seda mõista

Ma loodan, et se elukriis toob uue teadmise, uued oskused. Loodan, et leiad jõu ja tahte selle lahendamisel!

 

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

laste vanused on 6 ja 11.

Su 6-aastast sõimatakse kodus litsiks ja sa veel juurdled, kas jääda või minna…. ?

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ma lugesin ??.- ütleb pisikestele tütardele litsid? Olgu või väike üürikodu aga sellisega oleks minu jutt küll lühike – nägemist ja lahutus.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks – varsti muutub verbaalne vägivald füüsiliseks. Ei ole vahet kas Sina või “väikesed litsid”..oma tütarde kohta ütleb üks tüüp nii (isad nii ei ütle).

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väljaspool kodu on ta täiesti teine inimene, sõbralik, viisakas ja rahulik. Minu sõna tema oma vastu.

Just seepärast tulebki dokumenteerida seda kodust käitumist, et poleks ainult sinu sõna tema vastu. Teisks- valdavalt ongi vägivaldsed inimesed nii, et on väline külg ja see, mida kodus lähedased näevad.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öelda ei suuda ma ette kujutada Meest, kes oma väikesi tütreid litsideks nimetab. Nimetamine väljendab varjatud suhtumist nendesse – ükski normaalne mees ei näe oma tütreid (eriti kuueaastast!) seksuaalse objektina, isegi mitte vihahoos. Saaks veel kuidagi aru, kui isa ütleb kuuesele tüdrukule pahaselt, et too on rumal või lohakas, ent tema litsiks nimetamine ei tule ühelegi vaimselt tervele isale lihtsalt üldse pähegi.

Seega, minu jaoks on niisugune sõnavalik praegu juba suur ohumärk. Hetkel su elukaaslane lihtsalt verbaalselt väljendab seda, mida tema silmad näevad (ehk siis kuuene tüdruk paistab tema silmadele litsi moodi), ent hommepäev võib ta ka tegudele üle minna. Enamasti naised märkavad ohumärke, kuid ikkagi ootavad ja loodavad, et “psühholoog aitab” ja üldse, küll kõik korda saab. Niikaua loodavad, kuni mees last päriselt ründab, ja siis tegelete lapse traumaga terve tema ülejäänud elu. Kui ise oleksin kohtunik, siis paneksin oma kuueaastast tütart litsiks pidavale mehele peale püsiva lähenemiskeelu.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ise oleksin kohtunik, siis paneksin oma kuueaastast tütart litsiks pidavale mehele peale püsiva lähenemiskee

No tegelikult ta ei öelnud ju, et lapsed on litsid, vaid nutavad nagu litsid – aga see on ikkagi räige võrdlus. 6-aastane ei teagi, mis lits on.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan minagi, nagu teisedki siin, hankida Sul korralikud tõendid. Mehe kõne ja käitumise salvestamiseks vajad tehnilisi vahendeid. Ideaalne oleks, kui saaksid ta raevuhoogusid video peale võtta, kas või mõnegi. Võid proovida filmida mobiiliga, või panna mobiili filmimise peale ja peita see ära nt elutoa raamaturiiulisse nii, et ainult kaamerasilm välja jääb. Sätid kas või mingid nipsasjakesed ruttu ette.

Teiseks võid salvestada ka ainult heli, et mehe sõim ja sõnavara peale jääks. Selle plussiks on, et mobiil võib olla taskus või laua peal ilma et mees midagi kahtlustaks. Veelgi mugavam on osta endale spetsiaalne helisalvesti. Ma ise ostsin endale mini-helisalvesti, maksis mingi 17 eurot ja meenutab välimuselt mälupulka, ehk siis on täiesti silmatorkamatu. Tüli alates vajutad selle mälupulga-kujulise salvestaja käima ja “unustad” nagu muuseas lauale, mitte väga nähtavasse kohta. Pärast torkad salvestaja arvuti pessa ja kannad tekkinud failid kenasti arvutisse.

Arvutis loomulikult tekitad omaette kaustad, kust hea leida, ja hoolitsed selle eest, et mees sinu arvutile ligi ei pääseks. Kohtu jaoks kogutavad failid oleks väga mõistlik kopeerida lisaks veel kuhugi, nt välisele kõvakettale, ja hoida neid kindlas kohas, näiteks oma töö juures. Mitte aga kodus kirjutuslaua sahtlis. Minul on ostetud koguni lukustatav seif.

Et siis – lindistad, salvestad, pildistad nii palju kui saad. Juurde kindlasti kuupäevad ja lähem info. Pildistad nt tema laamendamiste tagajärgi – lõhutud köögitaldrikut, kummulivisatud laualampi jne. Ja päevikupidamine, kõige fikseerimine. Ning nende kohtade, kuhu oled paigutanud tõendid ja päeviku (arvuti, kõvaketas, mälupulk, lindistaja, paberkandjal märkmik jms) kaitsmine soovimatu leidmise ja hävitamise eest.

Olen näinud, tihtipeale ei oska naised väga ette mõtelda, jätavad kõik kogutud materjalid lukustamata kodusesse arvutisse, mõtlemata, et mees saab nad soovi ja kahtluse korral sekundiga sealt kätte. Ära seda viga tee.

Ja samal ajal kindlusta oma elu ka muud moodi: püüa teha kas või ületunde, et koguda raha, hoia pilk peal kinnisvarakuulutustel, kaasa usaldusväärsemad inimesed, nagu oma vanemad, sõbrannad, mõned kolleegid, v-o ka ehk lapse õpetaja olukorda – ise tead ja tunned, keda võiks asjasse pühendada.

Kui plaanid praegusest kodust koos lastega lahkumist, siis võid tasapisi hakata oma asju ära viima. Riidekappi muidugi tühjaks veel ei tee, aga tegelikult on elamises hästi palju sellist, mida päevapealt välja tormates kaasa ei haarata, kuid mis on sinule siiski oluline. Näiteks fotoalbumid sinu lapsepõlve või perepiltidega. Tihtipeale kipub vihane mees, kelle naine on lapsed haaranud ja minema läinud, endises ühises kodus laamendama – see seisneb tavaliselt just naisele kallite mälestusesemete hävitamises, perealbumid süüdatakse põlema jne. Seega, võid niisugused esemed majast juba praegu tasapisi välja toimetada, kas oma vanematekoju või kastiga sõbranna poole – nende kadumist mees tavaliselt ei märka.

Jõudu.

+11
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja ma ei taha hirmutada, aga pole võimatu, et verbaalne vägivald kasvab üle füüsiliseks. Kohe see ei juhtu, aga kunagi võib juhtuda. Sa tõesti peaksid sellest abielust koos lastega lahkuma.

Kõige ohtlikum aeg naise jaoks on suhtest lahkumise ajal – see võib lõppeda tema jaoks vägivalla / surmaga.

Seega tuleb iga oma sammu ülihoolikalt planeerida – salvestada, kirja panna, raha kõrvale panna jne.

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Siit jutust järeldan, et te pole abielus. Vastasel juhul Sa nii väga oma rahalise hakkama saamise pärast ei pea muretsema.

Kust selline arusaam? Suurem osa abielusid on tänapäeval varalahususega ja abielu ei tähenda varaliselt mitte mingit kindlust.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegemist on eduka ja austatud inimesega, saad vastu ta nime ja reputatsiooni ära rikkuda.

See pole absoluutselt nii lihtne. Siit Perekoolistki näha, kuidas naised süüdistavad alati kõiges naisi, sama teevad ka mehed. Rahatu ja ilma võimuta naine ei riku mõjuvõimsa rahaka mehe nime ega reputatsiooni mingil moel. Kärbsepirin.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

99 helisalvesti.Tüli alates vajutad selle mälupulga-kujulise salvestaja käima ja “unustad” nagu muuseas lauale, mitte väga nähtavasse kohta. Pärast torkad salvestaja arvuti pessa ja kannad tekkinud failid kenasti arvutisse. Arvutis loomulikult tekitad omaette kaustad, kust hea leida, ja hoolitsed selle eest, et mees sinu arvutile ligi ei pääseks. Kohtu jaoks kogutavad failid oleks väga mõistlik kopeerida lisaks veel kuhugi, nt välisele kõvakettale, ja hoida neid kindlas kohas, näiteks oma töö juures. Mitte aga kodus kirjutuslaua sahtlis. Minul on ostetud koguni lukustatav seif.

Selleks on ju ometi olemas pilve salvestamise võimalus. Milleks asja nii keeruliseks ajada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lahutad, siis pead arvestama, et sellise mehega käid aastaid kohtu vahet, nii elatise kui suhtlemiskorra osas ja laste jaoks sealt midagi head ei tule. Need tülide käigus öeldud fraasid ei oma kohtus eriti tähtsust. Suhtlemiskorra osas pead mehega igal juhul edasi suhtlema, heal juhul saad kohtust 50/50 jagamise ja see võibki olla paras põrgu. Suurest majast kuhugi üürikorterisse kolida võib esialgu tunduda iseseisev, aga pikemas plaanis…? Kuidas lapsed sellise elukorraldusega lepiksid ja lisaks logistilised küsimused?

Kuidagi on läinud nii, et mees sind ei austa. Kas võib ka olla, et lapsed on liiga ära hellitatud?

Ära tülitse ja provotseeri meest, kui ta meeleolu on kehv. Headel aegadel püüa positiivses võtmes kokku leppida, mil viisil ja kuidas te lastega suhtlete.

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see on emotsionaalne vägivald?