Esileht Pereelu ja suhted Kas see on emotsionaalne vägivald?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )

Teema: Kas see on emotsionaalne vägivald?

Postitas:
Kägu

Kui lahutad, siis pead arvestama, et sellise mehega käid aastaid kohtu vahet, nii elatise kui suhtlemiskorra osas ja laste jaoks sealt midagi head ei tule. Need tülide käigus öeldud fraasid ei oma kohtus eriti tähtsust. Suhtlemiskorra osas pead mehega igal juhul edasi suhtlema, heal juhul saad kohtust 50/50 jagamise ja see võibki olla paras põrgu. Suurest majast kuhugi üürikorterisse kolida võib esialgu tunduda iseseisev, aga pikemas plaanis…? Kuidas lapsed sellise elukorraldusega lepiksid ja lisaks logistilised küsimused?

Kuidagi on läinud nii, et mees sind ei austa. Kas võib ka olla, et lapsed on liiga ära hellitatud?

Ära tülitse ja provotseeri meest, kui ta meeleolu on kehv. Headel aegadel püüa positiivses võtmes kokku leppida, mil viisil ja kuidas te lastega suhtlete.

See on haige inimene, kes midagi sellist kirjutab.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lahutad, siis pead arvestama, et sellise mehega käid aastaid kohtu vahet, nii elatise kui suhtlemiskorra osas ja laste jaoks sealt midagi head ei tule. Need tülide käigus öeldud fraasid ei oma kohtus eriti tähtsust. Suhtlemiskorra osas pead mehega igal juhul edasi suhtlema, heal juhul saad kohtust 50/50 jagamise ja see võibki olla paras põrgu. Suurest majast kuhugi üürikorterisse kolida võib esialgu tunduda iseseisev, aga pikemas plaanis…? Kuidas lapsed sellise elukorraldusega lepiksid ja lisaks logistilised küsimused?

Kuidagi on läinud nii, et mees sind ei austa. Kas võib ka olla, et lapsed on liiga ära hellitatud?

Ära tülitse ja provotseeri meest, kui ta meeleolu on kehv. Headel aegadel püüa positiivses võtmes kokku leppida, mil viisil ja kuidas te lastega suhtlete.

Meestele meeldib ÄHVADRADA laste ära võtmisega. Tegelikkuses ei ole nad eriti huvitatud laste kasvatamisest. See on ainult kontrolli ja hirmu külvamise meede, võtan sult lapsed ära. Kui ta täna pole laste eest põhiline hoolitseja, ei saa ta selleks ka tulevikus.  Kui see isa nii väga oma tütarde eest tahaks hoolitseda, ei kutsuks ta neid nutu peale litsiks vaid lohutaks. Või palju ta üldse tegeleb praegu laste asjadega.

Parim, mida mu ema mulle sai teha, on see, et ta läks mu vaimselt ebastabiilsest isast lahku. Sain tänu sellele palju turvalisema ja normaalsema lapsepõlve.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurem osa abielusid on tänapäeval varalahususega ja …

Kust selline info? Ma küll kahtlen, et meil massiliselt varalahususega abielusid sõlmitakse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teil on ühine hooldusõigus, siis ei saa lapsi nende kohtust teise kohta elama viia ilma mehe nõusolekuta või kohtumääruseta. See on hooldusõiguse rikkumine. Kui viida lapsed ära Eestist on see ka lapserööv.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll kahtlen, et meil massiliselt varalahususega abielusid sõlmitakse.

Kahelda võid, aga nii ta on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll kahtlen, et meil massiliselt varalahususega abielusid sõlmitakse.

Kahelda võid, aga nii ta on.

No palun siis anna mingi viide, kust sa võtad seda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ise oleksin kohtunik, siis paneksin oma kuueaastast tütart litsiks pidavale mehele peale püsiva lähenemiskee

No tegelikult ta ei öelnud ju, et lapsed on litsid, vaid nutavad nagu litsid – aga see on ikkagi räige võrdlus. 6-aastane ei teagi, mis lits on.

Mida üldse tähendab väljend “nutavad nagu litsid”? Miks litsid nutavad? Kuidas selline võrdlus inimesele üldse pähe tuleb, eriti veel seoses alaealise lapsega? Halvemal juhul see mees veel käibki mingeid perverssusi prostituutide juures välja elamas, mingi süvaviha naiste vastu kumab siit kohe kindlasti läbi.

Mina ei alahindaks kindlasti lapse suhtes seksuaalse sisuga märkusi ja sõimu. Niisama tropp sõimaks lollakaks vms, aga lapse kohta “lits” öelda eeldab, et tema mõtteis on laps seksualiseeritud ja see on väga ohtlik. Parem küll siinkohal karta kui kahetseda.

Peksa on teemaalgataja tõenäoliselt kahjuks juba saanud.

Siin oli häid nõuandeid, kuidas lahkumist planeerida, kasuta neid.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elame suures majas, lubas kohtusse mu vastu minna ja näidata mida tal kõike lastele pakkuda on, samal ajal kui mina saaksin neile vaid pisikest üürikat pakkuda, kui sedagi.

Siia ongi kogu selle teema koer maetud. Miks ei ole TA kõigi nende aastate jooksul saavutanud elementaarset finantsvabadust ja on oma mehest sõltuv?

Miks on seda kommentaari nii palju miinustatud? Kas Perekool on mingi vaeste inimeste (naiste) kogunemispaik;  koht, kus ei tohi väja öelda, et lapsi omav naine peaks ühtlasi olema majanduslikult iseseisev?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koht, kus ei tohi väja öelda, et lapsi omav naine peaks ühtlasi olema majanduslikult iseseisev?

Ei pea olema majanduslikult iseseisev. Selleks on välja mõeldud perekond, abielu ning varaühisus, et pereliige, kes on rahateenimisest enam panustanud lastega tegelemisse, nendega kodus olemisse ja nende eest hoolitsemisse, ei peaks selle kõrval veel omale isiklikku tagalat varuma.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elame suures majas, lubas kohtusse mu vastu minna ja näidata mida tal kõike lastele pakkuda on, samal ajal kui mina saaksin neile vaid pisikest üürikat pakkuda, kui sedagi.

Siia ongi kogu selle teema koer maetud. Miks ei ole TA kõigi nende aastate jooksul saavutanud elementaarset finantsvabadust ja on oma mehest sõltuv?

Miks on seda kommentaari nii palju miinustatud? Kas Perekool on mingi vaeste inimeste (naiste) kogunemispaik; koht, kus ei tohi väja öelda, et lapsi omav naine peaks ühtlasi olema majanduslikult iseseisev?

Finantsvabadus ja majanduslik iseseisvus on erinevad asjad. Vaevalt sinagi finantsvaba oled. Tööl käiv ja eriala omav naine on enam-vähem majanduslikult iseseisev. Kuniks naised hoolitsevad lisaks oma karjäärile laste ja kodu eest, ei hakka keskmine naine sama jõukas olema kui keskmine mees (kes ka pole finantsvaba).

Mina ähvardaks hoopis meest. Kui ta ennast kokku ei võta, läheks ära ja jätaks lapsed talle. Vaadaku siis, kuidas hakkama saab. Kolmapäeval kell 15 on Miia hambaarst, kell 16.30 Liisa trenn, kella 17ks tuleb Miia viia sünnipäevale. Ühtlasi on vaja osta uued tossud, eelmised on lastele väikesed, Liisa trennist ära tuua ja õhtusöök on harjumuspäraselt kell 19. Ja neljapäeval sama moodi otsast peale. Õnn kaasa mehele.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on seda kommentaari nii palju miinustatud? Kas Perekool on mingi vaeste inimeste (naiste) kogunemispaik; koht, kus ei tohi väja öelda, et lapsi omav naine peaks ühtlasi olema majanduslikult iseseisev?

Finantsvabadus ja majanduslik iseseisvus on erinevad asjad. Vaevalt sinagi finantsvaba oled. Tööl käiv ja eriala omav naine on enam-vähem majanduslikult iseseisev. Kuniks naised hoolitsevad lisaks oma karjäärile laste ja kodu eest, ei hakka keskmine naine sama jõukas olema kui keskmine mees (kes ka pole finantsvaba).

Mina polegi rääkinud mingist finantsvabadusest, miks see mõiste on üldse siin teemasse toodud? Räägin sellest, et naine, kes on otsustanud saada lapsed (naisele 100% vabatahtlik ja teadlik otsus meie praeguses EV-s), ei ole materaiaalselt mehest ehk siis laste isast sõltumatu. Mingi finantsvabadus ei ole siin üldse teemaks, miks teemat solkida.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ähvardaks hoopis meest. Kui ta ennast kokku ei võta, läheks ära ja jätaks lapsed talle. Vaadaku siis, kuidas hakkama saab. Kolmapäeval kell 15 on Miia hambaarst, kell 16.30 Liisa trenn, kella 17ks tuleb Miia viia sünnipäevale. Ühtlasi on vaja osta uued tossud, eelmised on lastele väikesed, Liisa trennist ära tuua ja õhtusöök on harjumuspäraselt kell 19. Ja neljapäeval sama moodi otsast peale. Õnn kaasa mehele.

Ja see on nagu mingi raketiteadus sinu arust või?

Mees delegeerib need tüütud (mitte üle mõistuse käivad, vaid just tüütud) kohustused oma uuele tibinale, kes tund aega pärast sinu ukse paugutamist sinu koha täidab.

Või noh siis ajutiselt sekretärile.

Leidsid ka millega ühte rikast meest ähvardada.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ähvardaks hoopis meest. Kui ta ennast kokku ei võta, läheks ära ja jätaks lapsed talle. Vaadaku siis, kuidas hakkama saab. Kolmapäeval kell 15 on Miia hambaarst, kell 16.30 Liisa trenn, kella 17ks tuleb Miia viia sünnipäevale. Ühtlasi on vaja osta uued tossud, eelmised on lastele väikesed, Liisa trennist ära tuua ja õhtusöök on harjumuspäraselt kell 19. Ja neljapäeval sama moodi otsast peale. Õnn kaasa mehele.

Piinlik…

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see on nagu mingi raketiteadus sinu arust või? Mees delegeerib need tüütud (mitte üle mõistuse käivad, vaid just tüütud) kohustused oma uuele tibinale, kes tund aega pärast sinu ukse paugutamist sinu koha täidab. Või noh siis ajutiselt sekretärile. Leidsid ka millega ühte rikast meest ähvardada.

Oh, sul on nii naiivne ja 90-ndatesse kinni jäänud maailmapilt. Ei lippa need naised (“tibinad”) midagi vanade perekonnaga pässide koduhoidjateks ning sekretär saadab kuu peale (ning kirja Kroonikasse), kui boss nii nõmeda ettepaneku teeb. Sinu aeg on läbi, päss. Ainult perekool ongi sulle jäänud, kus oma heietusi heietada maailmakorrast, mida enam ei ole.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, sul on nii naiivne ja 90-ndatesse kinni jäänud maailmapilt. Ei lippa need naised (“tibinad”) midagi vanade perekonnaga pässide koduhoidjateks ning sekretär saadab kuu peale (ning kirja Kroonikasse), kui boss nii nõmeda ettepaneku teeb. Sinu aeg on läbi, päss. Ainult perekool ongi sulle jäänud, kus oma heietusi heietada maailmakorrast, mida enam ei ole.

Hoopis sina oled oma Miia trennidega nõukaaega kinni jäänud, võib olla siis oli sellisel ähvardamisel jumet.

Ja kus sa võtad, et tegu pässiga on? Aga vahet pole – kui tegu on rikka mehega, siis vahet pole – tibinad hüppavad, kui neil hüpata kästakse, ja sekretär võib Kuu peal kasvõi üle päeva Kroonikasse kirjutada, aga oma töökohast on ilma mis ilma.

 

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, sul on nii naiivne ja 90-ndatesse kinni jäänud maailmapilt. Ei lippa need naised (“tibinad”) midagi vanade perekonnaga pässide koduhoidjateks ning sekretär saadab kuu peale (ning kirja Kroonikasse), kui boss nii nõmeda ettepaneku teeb. Sinu aeg on läbi, päss. Ainult perekool ongi sulle jäänud, kus oma heietusi heietada maailmakorrast, mida enam ei ole.

Järgmises KROONIKAS:

SUUR SKANDAAL! Avaldame täismahus Urmas Sõõrumaa sekretäri kirja. Skandaalsed nõudmised sekretärile töö ajal. Sõõrumaa teatas, et astub kõikide talle kuuluvate ettevõtete juhatustest tagasi.

Püsige lainel, uudis on täiendamisel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi vabandan Sõõrumaa ees, kes minu teada hoolitseb kohusetundlikult kõigi oma järeltulijate ja usun, et vajadusel ka eelmiste elukaaslaste eest.

Tema nimi sai siin valitud lihtsalt kui rikka ja mõjuka mehe sümbol, et näidata, kui mõttetud on need “vot-kirjutan-Kroonikasse” ähvardused teatud klassi kuuluvate meeste puhul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema nimi sai siin valitud lihtsalt kui rikka ja mõjuka mehe sümbol, et näidata, kui mõttetud on need “vot-kirjutan-Kroonikasse” ähvardused teatud klassi kuuluvate meeste puhul.

Kroonika muidugi ei puutu asjasse, aga see on õige, et need uued tibinad mingit lastekarja hooldama muidugi ei soovi hakata. Sekretär on veel halvem näide, sekretärikoht pole nii ihaldatav, et neid tänapäeval lahtilaskmisega ähvardades saab panna ükskõik mis jaburdusi tegema.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sekretär on veel halvem näide, sekretärikoht pole nii ihaldatav, et neid tänapäeval lahtilaskmisega ähvardades saab panna ükskõik mis jaburdusi tegema.

No miks jaburdusi, sekretär saab ülesande lapsehoidja otsida, seniks käib ise koos autojuhiga lastel järel. Saab vajadusel lisatasu.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No miks jaburdusi, sekretär saab ülesande lapsehoidja otsida, seniks käib ise koos autojuhiga lastel järel. Saab vajadusel lisatasu.

Isegi kui sa lastele lapsehoidja palkad või lased kellelgi neid lasteaeda ja tagasi sõidutada, ei tähenda ometi seda, et sa nendega ise üldse tegelema ei pea. Sekretär ei võta sinult isarolli üle, mis rumal jutt see küll on.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on rikas mees, mittevägivaldne, kui see oluline peaks olema, tal on oma sekretär tööl JA isiklik assistent. Mis te arvate kas kumbki neist on nõus olnud meie lapsi sõidutama või haiget last hoidma? Ei, oleme palunud. Haiguse viiks nad koju oma lastele ja õhtune sõidutamine käib nende vabast ajast, neil on oma lapsed ka keda sõidutada õhtuti. Kui on kepitär (kepi-sekretär kellel muud tööd vähe), siis võibolla oleks too nõus.

Ma saadaks ämmale video, kuidas ta poeg oma tütreid litsideks sõimab. Parematele sõpradele ka.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sekretär on veel halvem näide, sekretärikoht pole nii ihaldatav, et neid tänapäeval lahtilaskmisega ähvardades saab panna ükskõik mis jaburdusi tegema.

No miks jaburdusi, sekretär saab ülesande lapsehoidja otsida, seniks käib ise koos autojuhiga lastel järel. Saab vajadusel lisatasu.

Oled sa pidanud kunagi lapsehoidjat otsima? … Naiivitar ????

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa pidanud kunagi lapsehoidjat otsima? … Naiivitar ????

See on see vanamees, kes jälle igas teemas “head” perenõu annab. Tema arust on rikaste meeste elu ideaalne ja neil probleeme ei eksisteeri, sest tal endal raha pole. Kõik naised jooksevad neil järel, teenindavad ja võitlevad selle eest, kuidas nende lapsi kasvatada. Kuna ta ise pole elus üht last kasvatanud, vahutab ainult elatise teemal kogu aeg, siis tema arust laste kasvatamine pole ju midagi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa pidanud kunagi lapsehoidjat otsima? … Naiivitar ????

See on see vanamees, kes jälle igas teemas “head” perenõu annab. Tema arust on rikaste meeste elu ideaalne ja neil probleeme ei eksisteeri, sest tal endal raha pole. Kõik naised jooksevad neil järel, teenindavad ja võitlevad selle eest, kuidas nende lapsi kasvatada. Kuna ta ise pole elus üht last kasvatanud, vahutab ainult elatise teemal kogu aeg, siis tema arust laste kasvatamine pole ju midagi.

Ja igas punktis paned mööda 🙂

Aga ela edasi oma veidras maailmas, kus Kroonika lahendab kõik abieluprobleemid, sekretärid on firma bossid ja lapsehoidjaid ei eksisteeri.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa pidanud kunagi lapsehoidjat otsima? … Naiivitar ????

No vahet pole, sõidutab siis autojuht lapsed trenni ja pärast koju.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on rikas mees, mittevägivaldne, kui see oluline peaks olema, tal on oma sekretär tööl JA isiklik assistent. Mis te arvate kas kumbki neist on nõus olnud meie lapsi sõidutama või haiget last hoidma? Ei, oleme palunud. Haiguse viiks nad koju oma lastele ja õhtune sõidutamine käib nende vabast ajast, neil on oma lapsed ka keda sõidutada õhtuti. Kui on kepitär (kepi-sekretär kellel muud tööd vähe), siis võibolla oleks too nõus.

Selleks on autojuhid, kes lapsi sõidutavad-viivad hommikuti kooli ning toovad koju. Ju nii rikas su mees siis pole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saadaks ämmale video, kuidas ta poeg oma tütreid litsideks sõimab. Parematele sõpradele ka.

Tahad, et teemaalgataja krim.asja ka veel kaela saaks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tegemist vanamehega, mees on alla 40ne. Lapsi ta ise kantseldama 100% kindlasti ei hakkaks, ilmselt palkaks koheselt lapsehoidja. Ta ei suutnud mähkmeidki vahetada sest paha hais, rääkimata okseviiruste koristamisest ja muudest lastega seonduvatest ebameeldivatest tegevustest. Selles, et uus tibin oleks kiirelt olemas ma üldse ei kahtle. Naisi, kellele vaid rahakoti suurus on oluline, on palju. Mina ei olnud üks nendest, meie kohtumisel mehel polnud veel midagi.

+5
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei ole tegemist vanamehega, mees on alla 40ne. Lapsi ta ise kantseldama 100% kindlasti ei hakkaks, ilmselt palkaks koheselt lapsehoidja. Ta ei suutnud mähkmeidki vahetada sest paha hais, rääkimata okseviiruste koristamisest ja muudest lastega seonduvatest ebameeldivatest tegevustest. Selles, et uus tibin oleks kiirelt olemas ma üldse ei kahtle. Naisi, kellele vaid rahakoti suurus on oluline, on palju. Mina ei olnud üks nendest, meie kohtumisel mehel polnud veel midagi.

Olete abielus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoopis sina oled oma Miia trennidega nõukaaega kinni jäänud, võib olla siis oli sellisel ähvardamisel jumet.

Mina ei ole Kägu, kes ähvardada soovitas. Ja nõuka-ajal poleks sellise ähvardamisega küll midagi peale hakata olnud. Praegu ehk isegi on, avalik arvamus ei pea enam laste sõidutamist naise tööks.

Ma saadaks ämmale video, kuidas ta poeg oma tütreid litsideks sõimab. Parematele sõpradele ka.

Tahad, et teemaalgataja krim.asja ka veel kaela saaks?

Selle eest, et ämmale videot jagab küll kohe kindlasti ei saa. Sõprade osaski on vaieldav. Kroonikasse ei tohi saata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see on emotsionaalne vägivald?