Esileht Pereelu ja suhted Kas see on emotsionaalne vägivald?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )

Teema: Kas see on emotsionaalne vägivald?

Postitas:
Kägu

Selles, et uus tibin oleks kiirelt olemas ma üldse ei kahtle. Naisi, kellele vaid rahakoti suurus on oluline, on palju.

Naised, kellele vaid rahakoti suurus oluline on, ei ole rahakotile ligipääsu eest ometi nõus võõraid lapsi kantseldama, ole mõistlik.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei palka need rikkurid kohe mingeid lapsehoidjaid, siis ju kohe teistel teada, et naine ta maha jättis. See käib neile hirmsasti ego pihta. Teemaalgataja võiks tõesti nädalaks kuhugi uttu tõmmata ja vaadata, kuidas mehel lastega läheb. Aga ma ei usu, et ta julgeb üldse kuhugi minna. Kas vanemaid või sõbrannasid, õdesid, vendi pole, kes aidata saaks.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun pöördu naiste turvakodusse ning pane nendega koostöös paika plaan, kuidas kõige ohutumalt sellest olukorrast välja tulla.

 

Kui vajad veel iseenda veenmist ja sul on võimalik raamatuid lugeda, siis hea on lugeda neid: “Miks ta seda teeb?” ja “Naised, kes armastavad liiga palju”(see raamat aitas minu vägivaldsele suhtele lõpu teha)

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui lahutad, siis pead arvestama, et sellise mehega käid aastaid kohtu vahet, nii elatise kui suhtlemiskorra osas ja laste jaoks sealt midagi head ei tule. Need tülide käigus öeldud fraasid ei oma kohtus eriti tähtsust. Suhtlemiskorra osas pead mehega igal juhul edasi suhtlema, heal juhul saad kohtust 50/50 jagamise ja see võibki olla paras põrgu. Suurest majast kuhugi üürikorterisse kolida võib esialgu tunduda iseseisev, aga pikemas plaanis…? Kuidas lapsed sellise elukorraldusega lepiksid ja lisaks logistilised küsimused? Kuidagi on läinud nii, et mees sind ei austa. Kas võib ka olla, et lapsed on liiga ära hellitatud? Ära tülitse ja provotseeri meest, kui ta meeleolu on kehv. Headel aegadel püüa positiivses võtmes kokku leppida, mil viisil ja kuidas te lastega suhtlete.

Nõus 100% selle kommentaariga. Jälgides aeg-ajalt tuntud inimese laste jagamisprotsessi, siis ohhh õudust kuubis mida see laste ema on pidanud läbi elama. Tegevus toimub Eestis.  Ema peab põlvili maas paluma,et oma lapsi näha saaks. Kole. Teeme seekord nii, et nimesid ei nimeta.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lahutad, siis pead arvestama, et sellise mehega käid aastaid kohtu vahet, nii elatise kui suhtlemiskorra osas ja laste jaoks sealt midagi head ei tule. Need tülide käigus öeldud fraasid ei oma kohtus eriti tähtsust. Suhtlemiskorra osas pead mehega igal juhul edasi suhtlema, heal juhul saad kohtust 50/50 jagamise ja see võibki olla paras põrgu. Suurest majast kuhugi üürikorterisse kolida võib esialgu tunduda iseseisev, aga pikemas plaanis…? Kuidas lapsed sellise elukorraldusega lepiksid ja lisaks logistilised küsimused?

Kuidagi on läinud nii, et mees sind ei austa. Kas võib ka olla, et lapsed on liiga ära hellitatud?

Ära tülitse ja provotseeri meest, kui ta meeleolu on kehv. Headel aegadel püüa positiivses võtmes kokku leppida, mil viisil ja kuidas te lastega suhtlete.

Selle kirja ühe lausega olen ma nõus. Et ei maksa provotseerida äkikist ja ettearvamatu loomuga inimest. Kes ta ka poleks. Sellises olekus ei lahendata probleeme. Lihtsalt see pole turvaline. Samuti, kui seda ei tehta purjus inimesega. Ja kui koos elades sellisega ei tekigi õiget momenti asjade lahenduseks, siis tuleb ära minna ja asi jättagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis sa nutad nagu väike lits

Minu teada räägivad nii mehed, kes kõrvalt magatavad ka teisi.

+7
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Naised, kellele vaid rahakoti suurus oluline on, ei ole rahakotile ligipääsu eest ometi nõus võõraid lapsi kantseldama, ole mõistlik.

Loomulikult on, kui see tagab ligipääsu rahakotile.

Ostetavate-müüdavate naiste standardid ei ole kuigi kõrged.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees võib ju ähvardada laste äravõtmisega, aga sel juhul näeb reaalsus välja selline, et ta jätab need kellegi suvalise naissoost tuttava kaela peale. Näiteks lükkab lapsed naabritädi väravast sisse ja hõikab üle aia, et “las nad natuke mängivad su juures, ma kohe-kohe tagasi!”. Või viib oma ema või oma õe poole. Ise elab oma harjunud elu edasi.

Normaalne oleks muidugi palgata lapsehoidja. Paraku on sellega nii, et just need inimesed, kes ei ole harjunud algusest peale oma lastega tegelema, ei oska  seda tööd ka hinnata ega tööna võtta. Vaid nende  kindel veendumus on, et lapsed kasvavad iseenesest. Ja seega ei raatsi nad ka lapsehoidjat palgata, kuna nende meelest nii mõttetu töö eest pole vaja maksta.

Suuremalt jaolt ongi lahutuste taustal muuhulgas ka see, et isa ei tegelenud lastega ega osalenud nende kasvatamises. Mehi, kes on oma lastele head isad, ei jäetagi maha! Seega, jättes lapsed isale, tähendab see enamasti seda, et nad hakkavad sul käima kusagil külakorda, olles jumal teab kelle “hoida”. Trennid jäävad vahele, arsti juurde ei jõuagi, sünnipäevale viib v-o rühmakaaslase ema koos oma lapsega, kui lapsed ise omavahel kokku lepivad jne.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kiiremas korras tõendeid hakata hankima, et neid vajadusel enda kaitseks kasutada. Muuseas, kas sul tugivõrgustikku on, kes aidata võiks? Tavaliselt sellised mehed, kes tahavad naist endast sõltuma panna, teevad kõik, et naine lähedastest inimestest eemaldada. Või juba võtavad sellise kaaslase, kellel ei ole kedagi peale mehe ja tolle pere.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised, kellele vaid rahakoti suurus oluline on, ei ole rahakotile ligipääsu eest ometi nõus võõraid lapsi kantseldama, ole mõistlik.

Loomulikult on, kui see tagab ligipääsu rahakotile.

Ostetavate-müüdavate naiste standardid ei ole kuigi kõrged.

Nende ostetavate – müüdavate naiste, kes tahavad võõraid lapsi hoida, standard on 12 eurot tunnis kätte ja neid on natuke raskem leida kui ükssarvikut.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende ostetavate – müüdavate naiste, kes tahavad võõraid lapsi hoida, standard on 12 eurot tunnis kätte ja neid on natuke raskem leida kui ükssarvikut.

Nujah, kui ema-isa kumbki oma lapsi hoida ei taha ja lapsehoidjad on Eestis otsa saanud, eks siis tuleb lapsed riigile kasvatada anda ja mõlemad vanemad hakkavad riigile elastist maksma.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised, kellele vaid rahakoti suurus oluline on, ei ole rahakotile ligipääsu eest ometi nõus võõraid lapsi kantseldama, ole mõistlik.

Loomulikult on, kui see tagab ligipääsu rahakotile.

Ostetavate-müüdavate naiste standardid ei ole kuigi kõrged.

Madala standardiga naisi (tibinaid) rikas mees ei vaata. Ja kõrgema standardiga raha peal väljas naine (tibin) ei lähe küll kellegi tittesid kantseldama ega tube koristama. Tal on ometi värske maniküür ja õhtul juuksuriaeg.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madala standardiga naisi (tibinaid) rikas mees ei vaata. Ja kõrgema standardiga raha peal väljas naine (tibin) ei lähe küll kellegi tittesid kantseldama ega tube koristama. Tal on ometi värske maniküür ja õhtul juuksuriaeg.

Eks siis laseb teenijal/lapsehoidjal/autojuhil need pisiasjad ära teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks siis laseb teenijal/lapsehoidjal/autojuhil need pisiasjad ära teha.

Oeh. Loe vähem muinasjutte. Tean mina jõukaid mehi, aga pole neil kellelgi autojuhti ega teenijat. Ja mõte sellest, et terve õhtu hõivav tegevustik on “pisiasi” on äärmiselt macho küll, aga tänases maailma niiiii tobe ja iganenud, et ei aja naermagi enam.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean mina jõukaid mehi, aga pole neil kellelgi autojuhti ega teenijat.

Ju sa siis piisavalt jõukaid ikka ei tea. Ma tean selliseid, kellel lisaks oma kokk kah.

Aga ega paljudes jõukates peredes polegi nende jaoks vajadust, sest saavad üheskoos lapsed kasvatatud ja kodu eest hoolitsetud.

Aga kui prouakesel s*tt keema läheb ja ta miiakese trenniviimist niiiiiiiiiii kole ilmvõimatult keeruliseks peab, millega ainult tema särav mõistus hakkama saab, eks siis tuleb teised lahendused leida.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mõte sellest, et terve õhtu hõivav tegevustik on “pisiasi” on äärmiselt macho küll, aga tänases maailma niiiii tobe ja iganenud, et ei aja naermagi enam.

No ega tobedamat asja kui Kroonikaga ähvardamine on kah raske välja mõelda, aga kui juba, siis ajab naerma küll.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju sa siis piisavalt jõukaid ikka ei tea. Ma tean selliseid, kellel lisaks oma kokk kah.

Meil pole siin võistlus, kes teab jõukamaid mehi. Kindlasti on tippjõukal seltskonnal ka kullast vanne jne, aga millegipärast arvan, et siin pole sellisest tasemest juttu. Jõukus ei alga Sõõrumaa tasemest, ikka tükk maad madalamal algab.

Aga ega paljudes jõukates peredes polegi nende jaoks vajadust, sest saavad üheskoos lapsed kasvatatud ja kodu eest hoolitsetud. Aga kui prouakesel s*tt keema läheb ja ta miiakese trenniviimist niiiiiiiiiii kole ilmvõimatult keeruliseks peab, millega ainult tema särav mõistus hakkama saab, eks siis tuleb teised lahendused leida.

Sa vist eriti ei adu ikka, millest teema on? Teema on vägivaldsest mehest, kelle juurest tema naine soovib lahkuda. Mis prouake, mis s*tt keema? Jutt on võimalikest reageeringutest mehepoolsetele ähvardustele. Ja no jäta nali, Kroonikasse halvas valguses sattumist kardavad poolkuulsad mehed nagu tuld. Päris kuulsad ja päris tundmatud muidugi ei karda. Samuti kardavad oma lastest natukenegi hoolivad mehed seda, et nad ise peavad oma laste hooldamise 100% üle võtma. Küll nad alateadvuses ikka teavad ka, mida see tähendab. Lastest mittehoolivale isale on muidugi savi. Aga sellise ähvardusega saabki natuke jälle asju selgemaks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja no jäta nali, Kroonikasse halvas valguses sattumist kardavad poolkuulsad mehed nagu tuld.

Siis on ju teema lukus – teemaalgataja saadab Kroonikale teate ja ongi elu taas lill.

🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui prouakesel s*tt keema läheb ja ta miiakese trenniviimist niiiiiiiiiii kole ilmvõimatult keeruliseks peab, millega ainult tema särav mõistus hakkama saab, eks siis tuleb teised lahendused leida.

Ka see tsitaat on verbaalne vägivald ja selle produtseerija on vastik inimene. Teema on ahistava mehe juurest äraminekust, aga selle asemel mõnitatakse teemaalgatajat. Jah, teemaalgatuses kirjeldatu on kohe kindlasti emotsionaalne vägivald.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean mina jõukaid mehi, aga pole neil kellelgi autojuhti ega teenijat.

Ju sa siis piisavalt jõukaid ikka ei tea. Ma tean selliseid, kellel lisaks oma kokk kah.

Aga ega paljudes jõukates peredes polegi nende jaoks vajadust, sest saavad üheskoos lapsed kasvatatud ja kodu eest hoolitsetud.

Aga kui prouakesel s*tt keema läheb ja ta miiakese trenniviimist niiiiiiiiiii kole ilmvõimatult keeruliseks peab, millega ainult tema särav mõistus hakkama saab, eks siis tuleb teised lahendused leida.

Ei ole laste kantseldamine rohkem ilmvõimatu kui prill laua alla panemine, enda sokkide kokku korjamine, söögi tegemine, põranda pesemine, või üks kõik mis muu tüütu töö. Tüütu on. Rutiinne. Tänamatu. Ajamahukas. Keskmise eduka mehe taga on naine, kes tema jaoks need tüütud ja ajamahukad asjad ära teeb. Kui mees on sita iseloomuga, saab see naine pärast veel sõimata ka, nagu näha.

Mees, kes tahab lapsi ise kasvatada muul põhjusel kui vanemlik armastus, peaks natuke kalkuleerima, palju lapsed tegelikult aega ja energiat võtavad. Kui KÕIK see sisse osta, siis võtab see ka rohkem raha kui keskmisel rikkal on ja mis selle kõige kuradi mõte on. Suvaline tibi teeb endale onlyfansi konto kui raha tahab, mitte ei hakka keskealist onu sukusutama ja lisaks tasuta ta lapsi hoidma.

Meil näiteks on 2 lapsehoidja kontakti ja koristaja, kes ka on nõus sos olukorras last hoidma. Nende kolme peale saame 75% eriolukordadest kaetud, ülejäänu jaoks leiame veel hoidjaid lisaks. Lisaks käib las lastehoius ka. Üks nädal ootamatut haigust nii ära klapidata, et kumbki vanem ei pea TÖÖ AJAL last ise hoidma, maksab koos lastehoiu tasuga, seda peab ikka maksma, ca 1000 eurot. 1 nädal. Ja õhtud ja ööd oleme ikka ise lapsega. Kui nüüd kusagil on üks alfaisane, kes arvab, et kogu selle teenuse sisse ostmine on a) lihtne selles mõttes et neid hoidjaid on lihtne leida, b) lihtne selles mõttes et ise ei pea midagi tegema või c) odav, võiks ta oma m***i selle oma libu peest välja tõmmata ja päris maailmaga tutvust teha.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei mõnita teemaalgatajat, vaid seda Kroonika- ja Miia-trenni-idiooti.

Aga teemaalgataja probleem on tõepoolest olemas ja tõsine. Olen eespool (enne eespool mainitud Käo sekkumist) oma siiralt mõeldud soovitused ka andnud ja neid ei korda. Lõpetan nüüd teemast väljamineva kommenteerimise.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui prouakesel s*tt keema läheb ja ta miiakese trenniviimist niiiiiiiiiii kole ilmvõimatult keeruliseks peab, millega ainult tema särav mõistus hakkama saab, eks siis tuleb teised lahendused leida.

Ka see tsitaat on verbaalne vägivald ja selle produtseerija on vastik inimene. Teema on ahistava mehe juurest äraminekust, aga selle asemel mõnitatakse teemaalgatajat. Jah, teemaalgatuses kirjeldatu on kohe kindlasti emotsionaalne vägivald.

See tsitaat ongi täpselt selline tekst, mida ajab inimene, kes on võimeline kuueaastast last litsiks sõimama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka mehega 15 aastat koos olnud, meil on kaks peaaegu samavana tütart nagu  teemaalgatajal ning mehel on enda edukas ettevõte.

See enda ettevõtte omamine ja sellega kaasnev vastutus enda töötajate ning klintide ees on rusuv. Minu mees on täiesti läbipõlenud ja 95% oma ajast mõtleb ta tööst. Kui töö juures on tal mõni keeruline/raske periood siis kodus on ta väsinud/pahur ja väga kergesti ärrituv ning esineb ka verbaalseid vihapurskeid.   Kahjuks on nii, et tihti need mujal tekkinud pinged elatakse oma lähedate peal välja.  Mõnikord kui näen, et tal on raske- ei võta ma tema ütlemisi isiklikult, vaid ütlen, et kallis ma näen, et sul on raske ja sa sa vajad natuke üksi olemise aega- võta õlu ja vaata mingit head filmi, me lähme lastega nt kinno. Teinekord jälle tajudes ilmselgelt ebaõiglast kohtlemist minu suhtes siis sekkun kohe ja annan teada, et selles olukorras käitus ebaõiglaselt ja ma olen temas lihtsalt pettunud. olen talle ka selgeks teinud, et lahkuminekut ma ei karda ning oleksin ka kuskil pisikeses üürikas lastega sama õnnelik kui siin suures uhkes majas elades. Mees teab seda, et nii ongi..olen talle läbi aastate rääkinud, et kui tal töö pärast rusuv stress on, et see raha ei ole väärt meie pereõnne ja tema tervist. Täiskasvanud ja enesekindla naisena teadvustan endale, et mitte ühedki vihahoos õeldud sõnad ei saa mulle haiget teha, kui ma ise neid õigeks ei pea ja neil endale haiget teha ei lase. Aga emana olen küll seda meelt, et lapse ja vanema omavahelise suhte eest vastutab alati vanem ja lastele ma midagi ebaõiglast õelda ei luba..ei mehel ega vöörastel. Õnneks minu mees armastab oma lapsi ja seda on näha ning tunda ja kui olengi talle teinud märkuse, et ta on mõnes olukorras valesti käitunud võtab ta seda kuuulda ja vabandab lapse eest ning parandab ennast.

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei mõnita teemaalgatajat, vaid seda Kroonika- ja Miia-trenni-idiooti.

Kuidas sa selle “prouakesel läheb šhitt keema” kommentaariga küll enda arust kedagi muud kui teemat ennast mõnitasid? Arusaamatu. Ilmselt sulle endalegi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

viimasele

Siis sul on mehega vedanud, kui ta sind kuulab ja tunnistab, et on valesti käitunud. Minu puhul on see välistatud kuna kui ma midagigi proovin öelda stiilis, et palun ära räägi niimoodi, see teeb haiget või lastele nii öelda on täiesti haiglane siis ta saab veel vihasemaks ja võtab seda kui rünnakut tema suhtes. Tavaliselt vastab selle peale, et ma räägin kuidas ise tahan. Tal on väga madal emotsionaalne intelligentsus ja ilmselt ka madal enesehinnang, mida ta sellise hoiakuga varjata üritab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lahutad, siis pead arvestama, et sellise mehega käid aastaid kohtu vahet, nii elatise kui suhtlemiskorra osas ja laste jaoks sealt midagi head ei tule. Need tülide käigus öeldud fraasid ei oma kohtus eriti tähtsust. Suhtlemiskorra osas pead mehega igal juhul edasi suhtlema, heal juhul saad kohtust 50/50 jagamise ja see võibki olla paras põrgu.

Kahjuks nii on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen samuti firamomaniku naine. Nagu juba öeldi, see töö on raske, palju tuuakse koju kaasa ja halb tuju elatakse omaste peal välja. Minu mees pole kunagi ärvardanud ega sellise seksuaalse alatooniga sõimanud, kuid halvasti oskab öelda küll. Kui maha rahuneb, lähen küsima, et miks meil on vaja koos olla, kui ta tunneb vajadust, oma kõige lähedasemale niisuguseid asju öelda. Läheme kumbki ma teed ja probleem lahendatud. Tükk aega see ei koitnud talle, mis ja kus valesti läks. Ta pole nagu halb inimene aga kusagil oli midagi valesti ja ei koitnud, et oma naise peale ei elata ennast välja.

Siis üks kord ütlesin talle, et kui nii veel kord juhtub, võtan mina oma kümme asja, jätan lapsed talle, ja lähen. Mõtlesin seda tõsiselt ka tookord. Ja see jõudis mehele kohale. Ta teab väga hästi, et ta ei saaks endale lubada laste enda õlule võtmist. Ja ta teab väga hästi, et lahutuse korral jääks lapsed tegelikkuses mulle, mul on piisavalt hea karjäär ja lapsed ise küsiks minu juurde, ja temal poleks aega ega võimalust oma lapsi rohkem näha, kui üle ühe nädala pühapäeviti. See pani ta liigutama. Mees ise leidis meile terapeudi, mees ise pakkus välja lahendusi, ja näha on kuidas mees pingutab. Sealt on juba mitu aastat ja oleme päriselt õnnelik pere.

Sellise vaimse vägivalla korral, nagu ülal kirjeldatud, ei pruugi see töötada. Aga kui mees ei saa aru, et tema käitumises midagi valesti on, ei jää muud üle, kui minna. Mine. Võta asjad ja mine. Võta lapsed ja mine. Räägi oma perele, milline teie kodune elu on. Räägi mehe vanematele, milline on kodune elu. Küsi kõigilt sõpradelt abi. Kui oma sõpru pole, küsi abi mehe sõpradelt.  Sa ei ole üksi, sa ei pea kannatama vaimset terrorit.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks nädal ootamatut haigust nii ära klapidata, et kumbki vanem ei pea TÖÖ AJAL last ise hoidma, maksab koos lastehoiu tasuga, seda peab ikka maksma, ca 1000 eurot. 1 nädal.

4 vanaema-vanaisa kohe üldse ei aita?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa selle “prouakesel läheb šhitt keema” kommentaariga küll enda arust kedagi muud kui teemat ennast mõnitasid? Arusaamatu. Ilmselt sulle endalegi.

Teema ≠ teemaalgataja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul vanemaid või sugulasi pole, kelle käest abi saada, siis on pekkis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see on emotsionaalne vägivald?