Esileht Väikelaps kas see on lihtsalt minu lapse kiiks või ka mõni häire?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kas see on lihtsalt minu lapse kiiks või ka mõni häire?

Postitas:

ok, elan ennast hetkel lihtsalt välja, aga kas siin on veel mõni pedandist lapse ema? millised kiiksud üldse teie lastel on?

mul siis 5a poiss, kellega ma olen püsti hädas igal riietumisel, sest tal peavad riided nii sirgelt selga minema, et mitte ühtegi voldikest mitte kuhugi ei jää, aga kui on mitu kihti riideid, siis on seda võrdlemisi raske saavutada. st suhteliselt kaua pidin ma teda ise riietama, et kõik varrukad, püksisääred, särgisabad, sokid jne ikka ilusasti üle siluda ja kõige hullem on see, et ta mitte ei ütle, et aita vaid lihtsalt seisab ja vingub ja see pidev vingumine ajab mul lihtsalt kopsu üle maksa.
täna hommikul oli jälle- särk, pusa, püksid ja traksikad olid seljas, kui taas \”kratsis\” oma selga ja vingus. küsisin siis, et mis viga- tema tunneb seal midagi. kakkusin siis selja paljak, et äkki on mõni karv vmi. ei miskit. panin siis uuesti särgisabad ja püksid paika- taas ving, tema tunneb midagi. NO EI OLNUD JU MIDAGI- tema tunneb, et on volt- no kaua võib, ma lihtsalt ei jõua enam seda vingumist taluda.

oskab keegi miskit tarka soovitada või kuidagi lohutada, aga praegu on küll tunne, et kui homme taas selline ving on, siis jätan ta lihtsalt koju üksinda vinguma. muidu on igati asjalik tegelane, aga see pidev vingumine riietumise juures… olgu veel öeldud, et ta ei pea hommikuti kilomeetrite või tundide kaupa vantsima, et hõõruks vms, tegelikult on ~5min autosõitu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 09:26; 16.01 10:45; 16.01 10:59; 18.01 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4,5aastane teeb täpselt sama tralli. Ta küll ei kurda voldikeste üle, kuid ütleb, et lihtsalt talle see TUNNE ei meeldi. Kui lasen ise panna, siis on soe pesu ja fliis ümber keha rullis nagu päästerõngas ja selg pooleldi paljas. Aga no ma ju ei lase teda niimoodi õue! Ja nii meil siis käibki iga kord õue minnes riidesse panekuga täielik kammaijaa.
Aaa, minu laps veel õues demonstrariivselt muudkui niheleb ja kisub pükse üles, et näidata, kui paha tal on. Väidab,e t tal vajuvad püksid alla. No hallooo, olen kontrollinud tal pükste kummid üle, kõik on tibenstobens. Lisaks on sooja pesu peal ju veel traksipüksid. Kuhu pagana kohta need püksid siis vajuda saavad! Mingi hetk õues möllates muidugi unustab ära selle riietejama, kuid algus on küll nii närvesööv 🙁 Olen üleni higine ja marus, kui lõpuks õue jõuame (sest 6- kuune beebi ka vaja veel riietada ja kuna tema jaoks on ka riietumine äärmiselt ebameeldiv tegevus, siis on mul mingi hetk toas kaks ulguvat last).
Mees ütleb, et olen lasknud vanemal lapsel lihtsalt omale pähe istuda, sest temaga poiss riietumisel tralli ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:03; 16.01 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 6a poeg ja pole küll nii nagu teil, aga ta lihtsalt jubedalt venitab riietamisega. mulle tundub, et see on mingi mäng ja vanemate proovilepanek. kui ta ise midagi tahab või mõni sõber külas on, siis saab märkamatult ja hirmkiirelt riidesse:) ilmselt teil ka selline mäng lihtsalt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, hoolimata kummide korrasolekust võivad need spordipesud väga hästi alla vajuda ja paigast nihkuda, nii et on ebamugav olla. Ma kasutan ise ka neid ja kui aus olla, siis pean enda püksegi kuskil keset kelgumäge aegajalt kohendama ja üles tirima, sest liikumisega ja rahmeldamisega riided allpool ka liiguvad ja kahjuks mulle ebasoodsas suunas. Kusjuures, ei ole need pesud mulle väiksed ega midagi, aga lihtsalt liiguvad. Nii nagu pika säärega sokidki ikka kipuvad natuke allapoole laskuma, nii tirivad need ka pükse kaasa. Või noh, ma ka ei oska selgitada, miks need riided liiguvad, aga nad teevad seda ja mul on ebamugav olla 🙂 Nii et ma täitsa usun last, kui ta ka sama väidaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojaa, aga mida ma siis panen talvetraksikate alla? Sukapükstega ka muudkui kihelees ja niheles, dresse ta ise ei taha ja ongi HH soe pesu meil. Kui ostsin, siis nii kiitis, et mugav ja ei tahtnud toas äragi võtta (siiamaani, kui õuest tuleme, siis on toas sooja pesuga edasi).
Talle ei meeldi ka aluspüksid. Mitte ükski mudel. No ja ükskord ta siis ei pannudki neid jalga. Aga ei saa ju talle sed akommet külge harjutada ilma alukateta õues käia 🙁
Aaaa, ja lisaks pean kõikidelt riietelt alati sildid küljest ära lõikama, sest ta ei kannata ka neid oma palja ihu vastas. Küll kõdistavad aluspükste sildid(no need, millel on pesemise tingmärgid ja suurus jmt info peal) või siis t-särkidel kuklas. Kunagi oli tal neid t-särkide külgedel seespool asuvaid silte lutsutada, rulliski särgi üles ja istus, silt suus. Nii et pidevalt oli lapsel pool külge märg. Siis hakkasingi ka sealt silte ära lõikama, et sellest kombest lahti saada. A mingi sildifetish on tal siiamaani küljes 😀 Aegajalt avastan ta kodus unistava pilguga telekat vaatamas, endal mingi särk süles ja muudkui silitab ja mudib selle silti:) Ütleb, et need on niim õnusad siidised….
Ja mina ostan küll riideid lapse mugavuse järgi. Alati poes enne proovime, kuidas istub ja kas talle meeldivad. Ja lasteiasas loomulikult põhimõte, et riie peab ikka mugav seljas olema 🙂 Kuigi, eks kindlasti on ka neid, kes teksaseid ja triiksärke panevad, mina nende hulka ei kuulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:03; 16.01 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arvan, et tegemist ei ole pedantse poisiga vaid ehk ebamugavate riietega.
Kui kodust välja minnakse, siis antakse ju paremad ja ilusamad riided lapsele selga, mis ei pruugu alati mugavad olla. Need traksid ja särgid ehk töesti vöivad torkida last vöi laps pole ennast korralikult valja saanud magada ja siis on ka hommikuti köik valesti ja paha 🙂 [/tsitaat]ei, tegemist polnud mingite eriti paremate riietega- tavaline pikkade varrukatega T-särk ja dressiriidest pusa, püksid olid küll kulukad, aga õhemat sorti ja hästi pehmed ning traksikad olid õuepüksid. selles suhtes ei ole riietega erilist probleemi, et kuni on 1 kiht riideid, on enam-vähem ok, aga katsu sa talvel ühe kihiga hakkama saada. samas võib ta riietumisel muidugi ka selle 1 kihi sõlme või sokid viltu jalga ajada ja siis on taas viu-viu- ma saaks aru, kui on valesti ja laps ütleb, et aita, aga ei, ta lihtsalt seisab ja vingub 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 09:26; 16.01 10:45; 16.01 10:59; 18.01 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie viiene poiss on ka riidepedant. Eriline pedant on ta just sokkide suhtes. Sokid peavad jalas olema 100% sirgelt, ühtegi mügarikku ei tohi varba juurde jääda. Riided valib endale hommikul ise, muidu on pooleks päevaks tuju rikutud. Riidesse peab küll ise panema. Ma kahtlustan, et see pedantlus on seotud iseseisvuspüüuga ja tahtega oma ego näidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:54; 16.01 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
ei, tegemist polnud mingite eriti paremate riietega- tavaline pikkade varrukatega T-särk ja dressiriidest pusa, püksid olid küll kulukad, aga õhemat sorti ja hästi pehmed ning traksikad olid õuepüksid. selles suhtes ei ole riietega erilist probleemi, et kuni on 1 kiht riideid, on enam-vähem ok, aga katsu sa talvel ühe kihiga hakkama saada. samas võib ta riietumisel muidugi ka selle 1 kihi sõlme või sokid viltu jalga ajada ja siis on taas viu-viu- ma saaks aru, kui on valesti ja laps ütleb, et aita, aga ei, ta lihtsalt seisab ja vingub :([/tsitaat]

Meil pole küll enam väikelaps, vaid 8-aastane koolilaps. Kuid riiete osas käib sama ving edasi. Virutab kampsuni voodisse, sest see ei lähe selga, saabas on ebamugav, pluus torgib ja on vastik jne. Eilse päeva jooksul suutis meid riiete teemal viia kaks korda nii kaugele, et lõpetas nurgas seistes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie viiene poiss on ka riidepedant. Eriline pedant on ta just sokkide suhtes. Sokid peavad jalas olema 100% sirgelt, ühtegi mügarikku ei tohi varba juurde jääda. Riided valib endale hommikul ise, muidu on pooleks päevaks tuju rikutud. Riidesse peab küll ise panema. Ma kahtlustan, et see pedantlus on seotud iseseisvuspüüuga ja tahtega oma ego näidata. [/tsitaat]sokkidega on meil sama kiiks- ei mingeid mügarikke ega grammi võrragi kand viltu ega ühtegi volti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 09:26; 16.01 10:45; 16.01 10:59; 18.01 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja, soovitaksin tegelikult sellise kiiksuga käia laste psühhiaatri juures.
Mitte et tal midagi väga viga tunduks olema, vaid
seepärast et ennetada ja vabaneda(küsida nõu, kuidas peaks ema toimima sellisel puhul) sellest kiiksust.
Mõnikord võivad taolised kiiksud viidata ka kergele autismi suunale. Ja mõnikord võib sellisest tavalisest tüütust kiiksust areneda midagi veel ebameeldivamat – parem tegutseda kohe. Ei ole emal raske ja lapsel ka lihtsam emmega, kui probleem on katki hammustatud.

ps.tegin järelduse vaid teie kirjade põhjal, tundus et olukord on ikka päris hull.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane soovitus on küll totter. Tead, kui sa otsid autistlikke jooni, siis sa võid leida neid põmst iga inimese juures. Kes ei suuda kuskil mujal magada kui oma voodis, kes ei julge võõras kohas võõralt teed küsida, kellel on muidu mingid kiiksud. You name it!

Mingi riidekiiks küll psühholoogi abi ei vaja. Pakun, et laps on lihtsalt väga korralike vanemate laps ning pingutab veits üle. Mul endal on ka selline korraarmastaja kodus. Läheb närvi, kui sukapüksid on lotis või pluusikavarrukas kampsunit selga tõmmates \”üles kerib\”. Käib ja silmub oma riideid, riputab neid riidepuudele ja sätib korralikult toolile. Nii kui riide peale plekk tuleb, nii viskab kohe selle pesumasinasse. Ei tule mõttessegi temaga sellepärast arsti juurde minna. Kui ta on korralik – väga tore ju. Meil kõigil on oma kiiksud, miks siis temal ei või olla.

5-aastane on ju juba nii suur, et temaga saab maha istuda ja asjad sirgeks rääkida. Muidugi mitte siis, kui on kiire ja hetkel vingumine aktuaalne, vaid rahulikus õhkkonnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvasingi, et keegi tuleb kohe autismi diagnoosiga lagedale. Ei ole see autism, ei ole isegi psühholoogiline häire, lihtsalt väike ealine iseärasus.
Meie võtame oma poja sokipedantlust naljaga. Mida vähem sa sellele \”probleemile\” tähelepanu pöörad, seda rutem läheb see üle. Olen kuulnud oma sõbrannadelt palju hullemaid pedantluse viise, mis lastel kas on või on olnud. Näiteks et toit peab olema taldrikul mingil kindlal viisil sätitud, või, et juuakse ainult ühest kindlast tassist. Või et kogu aeg peab pesema käsi. Või et võetakse kõik riided seljast kui kasvõi tilk vett peale läheb, öeldes, et riided on nüüd märjad. Või võetakse kõik riided seljast enne kakale minekut. Kõik need kiiksud ei ole igavesed vaid mööduvad mingi aja jooksul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:54; 16.01 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal inimesel on omad kiiksud ega ta sellepärast veel autist ei ole, autistlikud jooned aga esinevad pea kõikidel inimestel.
Minu plika 6a, suurimad kiiksud on, et aluspükste silt peab rippuma alukatest välja, kui jääb sisse, siis oi seda kiunu, sokid- põlvikud tõmmatakse kõik pahkluu peale kortsu, talle ei meeldi kui sokid ilusasti sirgelt jalas on, sukapükste-, seeliku-, või auspükste kumm peab olema praktiliselt tutipiiril :), kui on kõrgemal siis ta ei saa hingata :P. Pluuse ostes pean valima pikemad pluusid või siis hoopis kleidi, sest tema kiiksu tõttu jääb tal tavalise pluusiga tihtipeale naba paljaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2,5a näiteks kardab purusid. Meeleheitlikult lausa. Eile alles tegime vanni, üks hetk kargas suure kisaga vannist välja põrandale pikali – puruuuu, puruuuu, võta äraaaa!! Ja nii iga kord. Ja ei aita, kui näidata ja seletada, et see su enda sokipuru varba vahelt või saunaviha küljest lehetükike. Siis ta võibki 10 min kükitada vanni kõrval ja jõllitada, et äkki tuleb veel mõni puru. Vahuvanni aga teha ei saa, sest nahk ei kannata. Seega tulebki iga puru taga ajada, et laps pestud saaks. Samuti ei söö ta midagi, kus on \”puru\” peal, ehk siis pipar või maitsetaimed. Kui on 1-2 puru, siis nokib ära, kui rohkem, siis tema ei söö. Samuti nt riietel, sokkidel jm kui tekivad pusad peale, siis need tuleb kiiremas korras ära nokkida. Aga noh, loodetavasti ta ikka kasvab sellest välja ja hakkab aru saama, kui rääkida pidevalt, mis need on ja miks nad seal on ja et nad kurja ei tee:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katikene24 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Igal inimesel on omad kiiksud ega ta sellepärast veel autist ei ole, autistlikud jooned aga esinevad pea kõikidel inimestel.
Minu plika 6a, suurimad kiiksud on, et aluspükste silt peab rippuma alukatest välja, kui jääb sisse, siis oi seda kiunu [/tsitaat]
Miks sa neid silte ära ei lõika?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahan öelda et need sildid tegelikult ka hõõruvad nahka, ka ma ise lõikan need alati ära riietel mis naha vastu lähevad. Mul hõõruvad eriti just kuklast, nii et lapsel võib ju ka see nahk praegu ehk õrnem olla ja sellepärast ta kõike tunnetabki! Mina arvan et mis võimalik see eemalda ja no õpeta ta ikka ise oma volte siluma siis saad ka vingust lahti, aga eks see võta aega, jõudu teile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu 2,5a näiteks kardab purusid. Meeleheitlikult lausa. Eile alles tegime vanni, üks hetk kargas suure kisaga vannist välja põrandale pikali – puruuuu, puruuuu, võta äraaaa!! Ja nii iga kord. Ja ei aita, kui näidata ja seletada, et see su enda sokipuru varba vahelt või saunaviha küljest lehetükike. Siis ta võibki 10 min kükitada vanni kõrval ja jõllitada, et äkki tuleb veel mõni puru. Vahuvanni aga teha ei saa, sest nahk ei kannata. Seega tulebki iga puru taga ajada, et laps pestud saaks. Samuti ei söö ta midagi, kus on \”puru\” peal, ehk siis pipar või maitsetaimed. Kui on 1-2 puru, siis nokib ära, kui rohkem, siis tema ei söö. Samuti nt riietel, sokkidel jm kui tekivad pusad peale, siis need tuleb kiiremas korras ära nokkida. Aga noh, loodetavasti ta ikka kasvab sellest välja ja hakkab aru saama, kui rääkida pidevalt, mis need on ja miks nad seal on ja et nad kurja ei tee:)[/tsitaat]
Vabanda, aga seda oli naljakas lugeda! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean ka ühte sellsist 3 aastast, kes purusid kardab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli 4 aastase tüdrukuga nii, et terve talve absoluutselt igal lasteaeda mineku hommikul kuulasime tema röökimist – kindad ei olnud täpselt ühekaugusele tõmmatud või ei olnud täpselt ühtemoodi jope varruka peal või siis hoopis oli vaja nad seekord jope varruka sisse panna või veel midagi. No oli ikka närvesööv küll. Aga läks mööda ilma igasuguste meile arusaadavate püsivate isiksusekahjustuteta 😀 Praegu on naljakas muidugi 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 01:12; 18.01 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]täpselt nagu minu last kirjeldad. ta on nüüdseks 9. ta on väga kerge asperger ja 5-selt see riietuse mittetalumine oli ainuke aspergerile vihjav joon. riiete mittetalumisest kasvas välja umbes 7-selt. [/tsitaat]

Ise sa oled asperger. Siis peaks pooled mu tutvusringkonna lapsed olema aspergerid. Jaa, muidugi väga tõenäoline, eks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 01:12; 18.01 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen- ega ma arvanudki, et see mingi suur häire on või kui on, eks siis tegeleme sellega siis kui see selge on, aga eks ma ole siin juba ka piisavalt kaua figureerinud 😀
see rohkem selline väljaelamise teema oli, aga eks tule sedagi vahel teha ja selleks on ju taoline foorum suurepärane koht- saab veel törtsu naerdagi (see vannist purude taga ajamine oli seda tõesti) ja tuletab meelde, et eks meil kõigil ole oma kiiksud, lihtsalt aeg-ajalt on kõrvalolijatel neid suhteliselt raske taluda ja siis tulebki leida see viis enda maandamiseks, mitte hakata lapse peale karjuma vmi
jõudu nii enda kui ka lähedaste kiiksudega toime tulemiseks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 09:26; 16.01 10:45; 16.01 10:59; 18.01 11:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps kas see on lihtsalt minu lapse kiiks või ka mõni häire?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.