Esileht Koolilaps Kas see on normaalne?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kas see on normaalne?

Postitas:

Minu vennal on 15-aastane tütar. Vennanaine ütleb, et laseb lapsel taskuraha teenida, aga tegelikult sokutab raha eest need tööd lapse kaela, mida ise teha ei viitsi. Nt on lapse tööks pesu triikimine, aga mina tean väga hästi, et vennanaine lihtsalt vihkab pesutriikimist. Samuti peab tütar raha eest suvel roosipeenraid korras hoima, et proual oleks ilus vaadata.

+1
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuna sa siin juba “prouatad”, siis ilmselgelt sa neutraalne ei ole, seega raske su argumentide põhjal mingit järeldust teha.

+36
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tütrele see sobib, siis miks mitte?

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milles probleem?
me maksime omal ajal ka pojale muruniitmise eest 100 krooni korra eest (korjas algul raha läpaka ostuks, hiljem tahtis veel nutitelefoni ja midagi veel) ja nii kenasti ja tihti niidetud muru pole meil aias enne ega pärast seda perioodi olnud 🙂

Lisaks sai laps omale selgeks ka põhjuse-tagajärje seosed:
töö eest saab raha ning et töö saaks tehtud, siis tuleb vaeva näha.
gümnasistina ta enam niitmise eest raha ei küsinud, aga harjumus oli sees ning niitis juba vabatahtlikult ja tasuta, kui nägi, et oli vaja.

muide, mulle ei meeldi samuti rohimine nagu su vennanaisele.
ma soovin juba aastaid palgata kedagi, kes minu asemel rohiks, aga ei tea kahjuks kedagi, kellele meeldiks rohida…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps käis sulle kurtmas, et kasutatatakse lapstööjõudu.Näed ise, et laps on üleliigselt koormatud. Häirib sind raha eest koduste tööde tegemine või milles on probleem.
Ma ise küll ei praktiseeri kodustes toimetustes abistamise eest raha andmist, sest igaüks (kui lapsed juba ka vanemad) võiks natuke ühise kodu sees millegagi ka panustada. Kui nö pere sissetulekud on niivõrd suured, et kannatab osa kohustusi (maja suurem koristus, muru niitmine jne) ka teenusena kelleltki osta ilma et teised pereliikmed seetõttu kannataksid, siis ju ostetaksegi teistelt teenuseid ka sisse (mugavuse pärast või teistel tuleb paremini, kiiremini välja). Kui lapsele ja täiskasvanule sobib, et kellegi võõra eest teeb laps selle teenuse ja saab selle eest raha ning last pole temale ülejõukäivale tööle rahkendatud, siis miks see peaks olema ebasobiv. Või vennanaine ise ei käi tööl, ei oma ühtegi kohustust ja lihsalt käsutab teisi kogu aeg, et ühe tegevuse teisele tegemiseks suunamine nii suur probleem on. Ma ka kodus mingis vanuses triiksin, aga see ei tähenda, et ema käed rüpes istus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa probleemist aru.
Täiesti normaalne. Mu tütar triigiks pesu raha eest heameelega.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 14:49; 05.03 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on normaalne.
Ise olen oma vanemalt lapselt ostnud lapsehoiuteenust (pikemalt eelkõige õhtusel ajal, kui ise vahel kuskil väljas käinud oleme) ja terve maja aknapesuteenust (jah, ise tõesti ei viitsi). Väiksemad abistamised kodus, sh vahel väikevenna järele vaatamine, kui ise näit. süüa teen, ei ole tasustatud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kasvatuslikus mõttes ei peeta õigeks lapsele peresiseselt tehtava töö eest maksmist. Sest täiskasvanule ju ei maksta, kui ta oma kodu koristab, oma pere pesu triigib jne. Kui ta kodust väljapoole midagi teeb – siis saab ainult raha. Tekib põhimõtteline küsimus, miks üks pereliige (täsikasvanu) teeb oma pere heaks töid tasuta, teine pereliige (laps) aga tasu eest.

Samas, teooria teooriaks, aga ega ise lapsena poleks ka rahast ära öelnud, kui seda oleks pakutud – ikka eelistad ju pigem, et taskuraha on, kui et seda pole. Tegelikult meil pere taskuraha andmise kommet üldse polnud (no ainult väga konkreetse vajaduse puhul, näiteks et osta mingi pilet või klassikaaslasele jõulupakki panemiseks midagi, vahel harva anti) ning kodutöid, mis olid lastele määratud, tuli teha iganädalaselt ilma mingi eritasuta. Ei nurisenud ka. Aga mis seal salata – kui oleks raha pakutud, oleks vastu võtnud küll ja rõõmsutanud. Ei oleks mina hakanud vale põhimõtte pärast muret tundma või midagi sellist…

Nii et ma arvan, et teemaalgataja vennatütar on ka tegelikult täiesti rahul, pole tal häda midagi. Kui vennanaine majanduslikult jaksab tütrele koduste liigutuste eest raha anda, las annab siis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse töö on õppimine. Kodused tööd teeb ära see, kelle majapidamine see on. Lapse töö ei saa olla triikimine ja rohimine.

+5
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse töö on õppimine. Kodused tööd teeb ära see, kelle majapidamine see on. Lapse töö ei saa olla triikimine ja rohimine.

Teadmiseks, et põhiseaduse järgi peavad lapsed aitama koduses majapidamises jõukohaste tööde tegemisega.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse töö on õppimine. Kodused tööd teeb ära see, kelle majapidamine see on. Lapse töö ei saa olla triikimine ja rohimine.

Mis vanuses laps tohib hakata triikimist ja rohimist õppima?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 14:49; 05.03 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina võtan ka seda nii, et peres on kohustused jagatud. Kui ma tahan, et keegi (näiteks minu laps) teeks minu eest ära MINU töö, siis loogiline, et ma pean selle eest maksma.
Nagu üks eelpoolkirjutaja, maksame ka meie vanematele lastele nooremate hoidmise eest, kui me ise tahame kuhugi minna (tööle, lõbutsema). Kui on olukord, et “üks kaevab maad, teine lõhub puid, kolmas riisub, aga neljas valvab sel ajal, et pisike jalgu ei roniks”, siis ei maksa, aga annan lastele valida, kas olla esimene, teine, kolmas või neljas (ja see läheb neile üldiselt paremini peale kui variant, kus nemad töötavad ja mina hoian noorimat, ehk see, kui ma olen endale kohe neljanda rolli krabanud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vennal on 15-aastane tütar. Vennanaine ütleb, et laseb lapsel taskuraha teenida, aga tegelikult sokutab raha eest need tööd lapse kaela, mida ise teha ei viitsi. Nt on lapse tööks pesu triikimine, aga mina tean väga hästi, et vennanaine lihtsalt vihkab pesutriikimist. Samuti peab tütar raha eest suvel roosipeenraid korras hoima, et proual oleks ilus vaadata.

Seda nimetatakse töökasvatuseks. Vee mingid aastad tagasi tuli lastel kõike kodus teha, mis vaja. Ainult, et raha selle eest keegi ei maksnud. Kui laps üle 4 tunni päevas tööd ei tee ja maksud ka töötasult makstud on, siis ei peaks küll kellelegi miskit ütlemist olema.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 15-aastane koristab maja trepikoda. ma ise ei viitsi/ei taha/ei meeldi. annan lapsele selle eest raha. ma ei näe, et midagi valesti oleks.
triikimist ma ka vihkan ja ma kodus peaaegu midagi ei triigi, aga sain hea idee, pakun seda tööd raha eest lapsele, sest mulle mõned asjad triigitult tegelikult väga meeldivad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on normaalne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse töö on õppimine. Kodused tööd teeb ära see, kelle majapidamine see on. Lapse töö ei saa olla triikimine ja rohimine.

Teadmiseks, et põhiseaduse järgi peavad lapsed aitama koduses majapidamises jõukohaste tööde tegemisega.

Väga huvitav. Vanematele põhiseadus sellist kohustust ei pane. Järjest normaalsemaks peetakse, et korra nädalas käib koristaja, väikelastele on palgatud hoidja ja aia eest hoolitsevad aednikud (enamasti siiski rohkem muruniitjad-hekipügajad). Minu tuttavate hulgas pole vist kedagi, kes vähemalt ühte neist teenustest ei tarbiks. Vanemad ei taha, ei oska, ei viitsi või pole neil aega selliste asjadega tegeleda, aga lapsi kohustab põhiseadus?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse töö on õppimine. Kodused tööd teeb ära see, kelle majapidamine see on. Lapse töö ei saa olla triikimine ja rohimine.

Teadmiseks, et põhiseaduse järgi peavad lapsed aitama koduses majapidamises jõukohaste tööde tegemisega.

Väga huvitav. Vanematele põhiseadus sellist kohustust ei pane. Järjest normaalsemaks peetakse, et korra nädalas käib koristaja, väikelastele on palgatud hoidja ja aia eest hoolitsevad aednikud (enamasti siiski rohkem muruniitjad-hekipügajad). Minu tuttavate hulgas pole vist kedagi, kes vähemalt ühte neist teenustest ei tarbiks. Vanemad ei taha, ei oska, ei viitsi või pole neil aega selliste asjadega tegeleda, aga lapsi kohustab põhiseadus?

Kallis inimene, tule maa peale! Loe siitsamast teemasid, kuidas ühe kanaga nädal aega terve pere ära toita. Mis koristajaid need pered palkavad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Kas see on normaalne?