Esileht Pereelu ja suhted Kas see on normaalne suhtlus ema ja tütre vahel?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )

Teema: Kas see on normaalne suhtlus ema ja tütre vahel?

Postitas:

Ma lõpetan kuu aja pärast ülikooli. Ema uuris mult aktuse kuupäeva.

Mina: ”Lõpuaktus toimub sellel kuupäeval koolis.”
Tema: ”Mul omal ajal oli aktus ikka Estonia teatris… Mõtlesin, et see on tavaline.”
Mina: ” Kui meie koolimaja pole piisavalt peen sinu jaoks, siis parem ära tule.”
Tema: ”Kuidas selle huumorimeelega meil on?”

Huumori taha veeretab ta muide kõik sellised torked.

+7
-82
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 17:52; 27.05 17:55; 27.05 18:28; 27.05 18:38; 27.05 20:35; 27.05 21:02;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tütrel on madal enesehinnang. Emal pole viga midagi.

+81
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kuid sa tundud mingi lumehelbeke olevat. Mida su ema sulle solvavat ütles siis?

+52
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 17:54; 27.05 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütrel on madal enesehinnang. Emal pole viga midagi.

Huvitav küll, miks. Seesama ema häbenes mind kui mul kõrgharidust veel polnud. Võrdles mind enda sõbrannade tütardega. Nüüd lõpetan ülikooli ja teenin normaalset palka, aga ikka pole rahul.

+9
-48
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 17:52; 27.05 17:55; 27.05 18:28; 27.05 18:38; 27.05 20:35; 27.05 21:02;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tütrel on madal enesehinnang. Emal pole viga midagi.

Huvitav küll, miks. Seesama ema häbenes mind kui mul kõrgharidust veel polnud. Võrdles mind enda sõbrannade tütardega. Nüüd lõpetan ülikooli ja teenin normaalset palka, aga ikka pole rahul.

No kirjuta teinekord rohkem. See vestlus, mis praegu kirja pandud ei ole küll solvav.

+56
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 17:54; 27.05 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on selline olukord, kus tõlgendamine oleneb hästi palju ütleja toonist. Sedasama lauset saabki öelda nii sõbralikult naljatledes kui ka õelalt torgates ning kirjapildist seda välja ei loe.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütrel on madal enesehinnang. Emal pole viga midagi.

Huvitav küll, miks. Seesama ema häbenes mind kui mul kõrgharidust veel polnud. Võrdles mind enda sõbrannade tütardega. Nüüd lõpetan ülikooli ja teenin normaalset palka, aga ikka pole rahul.

Kas sa lõpetad ülikooli ja said hea töökoha iseenda või ema rõõmuks?

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga mööda on arvata, et kõik on nii nagu 20 v 30 aastat tagasi.
Et kõik kõrgkoolid pressivad end Estonia saali nagu üks mees?

Olen 41, ehk isegi lähemal su ema kui sinu vanusele, aga sellist heietamist ei kannata.

+7
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajuvaba teema, imesid pastakast?

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, milline ema. Kas ta tõesti ootab et sa hakkad ta vanadekoduarveid taguma? Viimane aeg suhtlus lõpetada sellisega.

+6
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar on ülbe ja isekas, ema suhtleb normaalselt.

+22
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 18:22; 27.05 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naised piitsutavad end vaimselt, põhjuseks tunne, justkui poleks nad kunagi piisavalt head. Selle põhjus on emades, kelle meelest pole tüdruk kunagi “piisavalt tubli tüdruk” ja suureks saades piisavalt ilus või tark, sale või sitke, pole piisavalt hea ema oma lastele või piisavalt hea abikaasa oma mehele. Tunnustamine, teadmine, et I’m enough on äärmiselt oluline, kui te ei taha, et katkise hingega väikestest tüdrukutest sirguvad suured katkise hingega naised, kes on veendunud, et ongi halva kohtlemise ära teeninud.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nähvamine, et kui pole peen, ära tule, on küll ebanormaalne. Ta lihtsalt meenutas ju oma lõpetamist, mitte ei väitnud, et pole piisavalt peen. Sellise negatiivse nähvamisega on igasugune suhtlus kohe blokitud.

Mis iganes okas sul varasemast ema vastu on, kasva suureks ja hakka temaga nagu võrdne täiskasvanu suhtlema. Praegu jääb mulje, et oled ikka veel 13-aastane pubekas.

+48
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emale tundub harjumatu, et lõpuaktus toimub koolimajas. Sinu isiku vastu ei ole selles arvamises midagi.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 18:27; 27.05 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nähvamine, et kui pole peen, ära tule, on küll ebanormaalne. Ta lihtsalt meenutas ju oma lõpetamist, mitte ei väitnud, et pole piisavalt peen. Sellise negatiivse nähvamisega on igasugune suhtlus kohe blokitud.

Mis iganes okas sul varasemast ema vastu on, kasva suureks ja hakka temaga nagu võrdne täiskasvanu suhtlema. Praegu jääb mulje, et oled ikka veel 13-aastane pubekas.

Ma ei lase tal endaga niimoodi rääkida. Sai piisavalt tallata minu enesehinnangu peal kui noorem olin. Ütlengi väga teravalt vastu selliste märkuste peale. Kui ei meeldi, siis ärgu suhelgu minuga rohkem. Minu arust on normaalne, kui inimene seab piirid.

+5
-44
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 17:52; 27.05 17:55; 27.05 18:28; 27.05 18:38; 27.05 20:35; 27.05 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et nõme ema ja see väike näide on vaid jäämäe tipp. Ilmselt ema leiab tütrele alati midagi sellist öelda, mis tema rõõmu kärbib või tema saavutusi pisendab. No tõepoolest, miks peaks hakkama selle kohta midagi ütlema, kus see lõpuaktus toimub? Miks peab rõhutama, et tal oli kuidagi nagu peenem või parem?

Ma tean sellist tüüpi inimesi, nende puhul ongi see, et kui on aastaid samamoodi saaginud ja öelnud, et ta teeb vaid nalja, siis teisele ei ole niisugune pisendamine ammuilma enam naljakas.

Kindlasti on ema arvates a tütre haridus kehvem, tema ikka sai selle õige hariduse, ja üldse oleks tütar võinud kooli juba ammu ära lõpetada, gümnaasiumis oleks võinud rohkem pingutada, üleüldse teise eriala valida ja lõppude lõpuks ei oska ta ka muna õigesti keeta. Mida iganes tütar ka ei teeks või ei ütleks, seda tüüpi ema leiab alati mingi koha, kuidas ära torgata.

Normaalne ja soe suhe see ei ole. Tütart ma siinkohal ei süüdistaks, arvan, et ema on lihtsalt sedasorti inimene. Ma tõmbaks suhtluse temaga minimaalseks ja laseks ta ütlused ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Mõttetu vaielda, ta jätkab nagunii samas vaimus.

+11
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 18:34; 28.05 08:40; 28.05 09:26; 28.05 11:29; 28.05 13:14; 02.06 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nähvamine, et kui pole peen, ära tule, on küll ebanormaalne. Ta lihtsalt meenutas ju oma lõpetamist, mitte ei väitnud, et pole piisavalt peen. Sellise negatiivse nähvamisega on igasugune suhtlus kohe blokitud.

Mis iganes okas sul varasemast ema vastu on, kasva suureks ja hakka temaga nagu võrdne täiskasvanu suhtlema. Praegu jääb mulje, et oled ikka veel 13-aastane pubekas.

Ma ei lase tal endaga niimoodi rääkida.

Ma ei ole küll see, keda tsiteerid, aga mismoodi see niimoodi rääkimine siis on? Et tema ajal lõpetati Estonias?

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 18:27; 27.05 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll see, keda tsiteerid, aga mismoodi see niimoodi rääkimine siis on? Et tema ajal lõpetati Estonias?

Võrdlemine. Teiste saavutuste pisendamine. Pidev enda isiku jutu sisse toomine, isegi kui jutt ei käi temast. Ta on aegade jooksul mulle ka väga teravalt öelnud (”Ma kahetsen sinu sünnitamist”, ”Vaata kui tublid Karini tütred on.”, ”Tema tütred lõpetasid välismaa ülikoolid” jne). Kuid sellised torked on tema puhul tavalised. Neid ma ei tolereeri ja seepärast ”nähvamine”. Ma ei pea tolereerima sellist käitumist. Tema soovib rohkem mind enda elus hoida ja ma olen nõus suhtlema kui ta suudab olla sõbralik.

+5
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 17:52; 27.05 17:55; 27.05 18:28; 27.05 18:38; 27.05 20:35; 27.05 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütre vastus emale oli väga teravmeelne ja salvav. Selline osa ema ja tütre vahelises vestluses pole tõesti normaalne.

+13
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga palju eneseabiraamatuid?

Girl power jne?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub taustast. Kui emal on kombeks sageli niisuguseid tütre elusündmusi pisendavaid märkusi teha, siis on tütre terav reaktsioon arusaadav. Kuivõrd ema mõlemad kommentaarid on ju tegelikult sisult tütre saavutusi ja iseloomu madaldavad,  siis tekitab kahtlusi tõesti… Mõlemad on justkui pisikesed ja naljaga pooleks öeldud asjad, aga selliste märkuste kuhjumine võib elu mõruks teha küll. Igal juhul normaalne see vestlus kindlasti ei ole, kas ühel või teisel või mõlemal vestlejal on midagi paigast ära.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar on vist kaitsepositsioonis kogu aeg? Ütleks, et antud vestluses on tütar terav ja salvav, ema lihtsalt konstanteerib, et miks nii tähtis sündmus pole tähtsamas kohas nagu varemalt, tema arvates oleks võinud olla (vanasti ju oli) Estonias. Kui nüüd ema kogu aeg salvab, et pole sellist tütart tahtnud, on iseasi, aga antud repliigid on pigem ema kasuks ja tütre puberteedist väljakasvamatus.

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ema peab olema ilmselt umbes 40-50 aastat vana, st. minuealine. Tol ajal ei lõpetanud ükski ülikool Estonias, kui just pole tegu mõne minikooliga (Mainor vms taoline), millel ehk oma saali polnud. Järelikult oli selle ema repliik tõepoolest huumor, väike liialdus. Kui tütar seda ei mõista, siis on nad kas a) väga erineval vaimsel arenguastmel või b) väga tõsiselt tülis. Küll tütar teab, kumb. Teema on küll väga mõttetu.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 19:20; 28.05 02:55; 28.05 11:13; 28.05 11:56; 28.05 12:32; 28.05 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selle ema eas ja mingit nalja lastega teha ei saa. Nad ei saa sellest aru. Nii et kodus saab rääkida lastega nii nagu tööl klientidega.

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 19:59; 27.05 21:14; 28.05 04:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne suhtlus mu meelest. Minu ja mu ema suhtlus pole ka parimatel päevadel nii meeldiv olnud. 😀

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumala imelik suhtlus. Esiteks on ema suht tumba, et ei saa aru, et kõrgharidus on nüüd massiharidus ja lõpetajaid on nii palju, et kuskile Estoniasse nad ei mahu, vaid igas koolis on massiaktused. Hea, kui üldse sel aastal midagi toimub, eelmisel aastal jäid aktused valdavalt ära. Paljudel koolidel on nii väikesed saalid, et lähedased pole üldse oodatud, võivad maja ees oodata ja pärast ametlikku osa õnne soovida. Teine imelik asi on tütre nähvamine ema teadmatuse peale. Kohe ärrituma, mis peen ja ära tule. Ilmselgelt on siin muud probleemid kui see aktus, aga kumb on süüdlane, kumb süütuke, ei oska selle info põhjal öelda. Pöörduge psühholoogi poole, ilmselgelt on teil suhtlemisprobleemid ja asi ei parane ka siis, kui see aktus mööda saab.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähedaste inimestega on nii, et tulebki õppida selgeks, et emal on veider huumorimeel, tädi ei saa üldse naljast aru, onu on nagu pühkimata suuga poisike, verbaalse kõhulahtisusega… võtad teadmiseks ja vaatad justkui kõrvalt, muigad heatahtlikukt ja lähed oma eluga enda valitud sõprade seltskonnas edasi, sest täiskasvanud inimest enam ei muuda.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.05 20:15; 27.05 22:02; 28.05 08:54; 28.05 09:30; 28.05 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütrel on madal enesehinnang. Emal pole viga midagi.

Huvitav küll, miks. Seesama ema häbenes mind kui mul kõrgharidust veel polnud. Võrdles mind enda sõbrannade tütardega. Nüüd lõpetan ülikooli ja teenin normaalset palka, aga ikka pole rahul.

Aga just täpselt sellepärast 🙂 Normaalse enesehinnanguga inimene elab nii nagu ta ise tahab. Sinu konkreetsest jutust jääb pigem mulje, et emale millegi näitamiseks ja tõestamiseks käid koolis ja tööl. Selle nimi ongi madal enesehinnang.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähedaste inimestega on nii, et tulebki õppida selgeks, et emal on veider huumorimeel, tädi ei saa üldse naljast aru, onu on nagu pühkimata suuga poisike, verbaalse kõhulahtisusega… võtad teadmiseks ja vaatad justkui kõrvalt, muigad heatahtlikukt ja lähed oma eluga enda valitud sõprade seltskonnas edasi, sest täiskasvanud inimest enam ei muuda.

Ja tütreke on lill pasameres?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 18:22; 27.05 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumala imelik suhtlus. Esiteks on ema suht tumba, et ei saa aru, et kõrgharidus on nüüd massiharidus ja lõpetajaid on nii palju, et kuskile Estoniasse nad ei mahu, vaid igas koolis on massiaktused. Hea, kui üldse sel aastal midagi toimub, eelmisel aastal jäid aktused valdavalt ära. Paljudel koolidel on nii väikesed saalid, et lähedased pole üldse oodatud, võivad maja ees oodata ja pärast ametlikku osa õnne soovida. Teine imelik asi on tütre nähvamine ema teadmatuse peale. Kohe ärrituma, mis peen ja ära tule. Ilmselgelt on siin muud probleemid kui see aktus, aga kumb on süüdlane, kumb süütuke, ei oska selle info põhjal öelda. Pöörduge psühholoogi poole, ilmselgelt on teil suhtlemisprobleemid ja asi ei parane ka siis, kui see aktus mööda saab.

TA olen. Siin sa tabasid küll meie suhtluse põhituuma ära. Sul on sellessuhtes õigus, et ma võiks juba teada, et ema selline on ja vähem ärrituda ning võtta temapoolseid kommentaare rahulikumalt. Kergem öelda kui teha. Loodan, et vanusega muutun leplikumaks ega reageeri enam selliste märkuste peale.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 17:52; 27.05 17:55; 27.05 18:28; 27.05 18:38; 27.05 20:35; 27.05 21:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see on normaalne suhtlus ema ja tütre vahel?