Esileht Kodunurk Kas see on normaalne või on minust saamas haiglaslik koguja?

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Kas see on normaalne või on minust saamas haiglaslik koguja?

Postitas:
Kägu

Vanu nööpe kasutavad lasteaiad, koolid st lasteaia- ja klassiõpetajad, kunstiõpetajad, käsitööõpetajad) päris meelsasti, kui neid on. (Liimivad põhiliselt).

Tasub proovida ära anda kusagil fb grupis või osta oksjonil 0.10€ hinnaga – olen vaadanud, et päris hästi lähevad kaubaks.

Vanu lukke väga keegi ei kasuta, aga mine sa hullu tea, silma ette lõi kohe üks variant lukust roose. Nii et äkki leidub neilegi huviline.

Uuskasutuskeskus müüs kunagi nööpe 2 senti tk. Viimasel ajal pole uurimas käinud, aga seal oli suur kast, kust sai ise sobrada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tutvusringkonnas mitu kogujat, mõni selline väike koguja, kes isegi realiseerib aegajalt oma varandust ja sellised, kes on asjadega asendanud teised inimesed ja ilmselt suurt osa sellest ei lähe kunagi mitte kellelgi vaja. Nende kõigi puhul märkan ebakindlust ja seda, kuidas asjadega turvatunnet tekitatakse. Nad liiguvad ringi suurte käekottide või seljakottidega, et sinna kõik vihmavarjud, kilejoped, varusokid, ja tungrauad ära mahuksid, sest äkki läheb vaja ka kui neid kaasas ei ole siis on hirm, et kindlasti juhtub midagi ja olen abitus olukorras. Neile külla minnes imestan, kuidas neid ei rõhu riiulid, mis on lookas vidinaid ja tarbetuid asju, kuidas selles keskkonnas küll tulevad uued ideed, inspiratsioon, tulevikku vaatav mõtteviis.

See kõik on suur üldistus ja ei pruugi kõikide kogujate kohta käia muidugi.

Riiete osas olen ise ka vahel patune ja olen võtnud käiku mõned põhimõtted, kui ostan uue särgi, siis vana särk läheb “annan ära” kotti. Kui on räbal, siis pesen sellega põrandat ja väga lihtne on siis ära visata.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende kõigi puhul märkan ebakindlust ja seda, kuidas asjadega turvatunnet tekitatakse. Nad liiguvad ringi suurte käekottide või seljakottidega, et sinna kõik vihmavarjud, kilejoped, varusokid, ja tungrauad ära mahuksid,

See on puhtalt teaduslikult kindlaks tehtud – uuringule enam viidata ei oska – et mida ebakindlam või ärevam naine, seda suurem käekott.
Vaatan oma kaht sõbrannat. Üks, lahutatud, suurte lastega, suur taimehuviline ja loodusesõber. Teine kergelt obsessiiv-kompulsiivne, kes kontrollib kodust lahkudes kindel arv kordi gaasi ning välistust näiteks sikutab pärast lukku keeramist mingi kindel arv kordi, kas 9 vist.
Esimene tuleb minuga restorani pärast tööd väikese üleõlakotiga, kuhu silma järgi mahub rahakott-telefon-laadija- puuder-huulepulk-prillitoos-salvrätid-võtmed ja ehk veel mingi pisiasi.
Teisel on alati kandekott. Õigemini selline suur märss. Seal on kõik eelpoolmainitu pluss sada muud asja, näiteks veepudel, mingid totsikud, parfüüm, perekonnapildid, vitamiinid jne. Ta ise räägib ka, et tunneb end turvalisemalt, kui rohkem nö koduseid asju kaasas on. Kui läheb närvi, siis sorib kotis ja karuga võtmehoidja või lapse kindad (need on seal juba 10 aastat vähemalt) jms annavad talle nagu pideme koduse rahuga. Kusjuures enne, kui ta ärevaks sai tänu ühele koledale perioodile, oli just tema see, kes käis üldse täiskasvanud naisena ilma käekotita. Raha/kaart, telefon ja võtmed taskus. Hügieeniline huulepulk ja peeglike teises ning muu kõik saab vajadusel osta.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on puhtalt teaduslikult kindlaks tehtud – uuringule enam viidata ei oska – et mida ebakindlam või ärevam naine, seda suurem käekott.

Seda usun küll, et seal on korrelatsioon olemas, aga otsene põhjuslik seos pole enam nii kindel. Näiteks see loogika, et ei võta midagi kaasa või ei hoia midagi alles, sest kõike saab osta, kehtib kahe eeltingimuse olemasolul: 1) on, kust osta ja 2) on, mille eest osta. Seega saab asjade mittekaasavõtmist (ehk väikest käekotti) lubada endale jõukas inimene, kellel ongi ehk vähem põhjust ärev olla ja asjade pärast muretseda. Ja sõltub ka eluperioodist: sa tõid näite kahest naisest, kellest ühel on lapsed täiskasvanud, aga teisel vist mitte (lapse kindad käekotis). Mina vahetasin ka just siis koti suurema vastu, kui lapsed väikesed olid ja nendega tihti ringi käisin, ning samamoodi olid kotis kindad, varusokid, veepudel, mingi müslibatoon jne. – kõik need asjad, mille olemasolu minu varasema kogemuse põhjal nii mõnegi kriisi ära hoida aitas. Nüüd on lapsed suuremad ja käin jälle ilma kotita (sh ilma huulepulga ja peeglita, see viimane on asi, mida ma küll kunagi endaga kaasas pole kandnud).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei talu jälle absoluutselt kola kogumist. Ca 7 aastat tagasi tegin konmari õpetuse järgi oma elamise korda ja uusi asju ostan ÜLIharva. Riideid on väga vähe võrreldes teistega. Käin 2 paari teksastega. Kui on auguline, viin HM-i ja kogu moos. Ja mingid potsikud-totsikud ja kruusid köögikapis mul küll raskeid aega üle elada ei aita.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega saab asjade mittekaasavõtmist (ehk väikest käekotti) lubada endale jõukas inimene, kellel ongi ehk vähem põhjust ärev olla ja asjade pärast muretseda. Ja sõltub ka eluperioodist: sa tõid näite kahest naisest, kellest ühel on lapsed täiskasvanud, aga teisel vist mitte (lapse kindad käekotis).

Mõlema lapsed on täiskasvanud, see, kelle on kindad kaasas, kannab neid juba väga palju aastaid.

Kui inimene on max 7 km kaugusel kodust Tallinnas restoranis ja ei käi üldse iga päev kodust väljas tööl, et kott kogu aeg nurgas seisaks (mõlemad peamiselt kodukontoris), siis on ikka väga vähe põhjust sõbrannaga restorani minekus kaasa pakkida hambahari, plekieemaldaja, karbike nõela ja niidiga, õun, pinsetid, maniküürikomplekt, raamat, märkmik, lisakampsun, pudel vett, paar ajakirja, kotike pähkleid, nätsud ja tic-tac, varusukkpüksid, pesukaitsed, varukimp võtmeid lisaks tavalisele kimbule, pass, töökoha uksekaart, kolm pakki ninarätikuid, niisked salvrätid jne jne. Ja siis seal tuhnides kiruda, et täna pakkisin ja nüüd ei leia enam midagi üles.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures enne, kui ta ärevaks sai tänu ühele koledale perioodile, oli just tema see, kes käis üldse täiskasvanud naisena ilma käekotita. Raha/kaart, telefon ja võtmed taskus. Hügieeniline huulepulk ja peeglike teises ning muu kõik saab vajadusel osta.

Vabandust, vabandust. Loe see oma jutt nüüd veel kord läbi. Mida sa öelda tahad, kas  ise tead? Mis asja saab vajadusel osta? Kes saab osta? Millisel vajadusel osta? Äkki õpid ennast selgemini väljendama?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures enne, kui ta ärevaks sai tänu ühele koledale perioodile, oli just tema see, kes käis üldse täiskasvanud naisena ilma käekotita. Raha/kaart, telefon ja võtmed taskus. Hügieeniline huulepulk ja peeglike teises ning muu kõik saab vajadusel osta.

Vabandust, vabandust. Loe see oma jutt nüüd veel kord läbi. Mida sa öelda tahad, kas ise tead? Mis asja saab vajadusel osta? Kes saab osta? Millisel vajadusel osta? Äkki õpid ennast selgemini väljendama?

Minu meelest oli küll piisavalt selgelt väljendatud: see naine, kes hiljem suure kotiga käis ja muretses, oli ka kunagi varem muretu tüüp ning võttis kodust välja minnes kaasa ainult hädavajalikud asjad ja raha, sest teadis, et kui tal tekib vajadus veel millegi järele, saab ta selle osta.

Kui inimene on max 7 km kaugusel kodust Tallinnas restoranis ja ei käi üldse iga päev kodust väljas tööl, et kott kogu aeg nurgas seisaks (mõlemad peamiselt kodukontoris), siis on ikka väga vähe põhjust sõbrannaga restorani minekus kaasa pakkida hambahari, plekieemaldaja, karbike nõela ja niidiga, õun, pinsetid, maniküürikomplekt, raamat, märkmik, lisakampsun, pudel vett, paar ajakirja, kotike pähkleid, nätsud ja tic-tac, varusukkpüksid, pesukaitsed, varukimp võtmeid lisaks tavalisele kimbule, pass, töökoha uksekaart, kolm pakki ninarätikuid, niisked salvrätid jne jne. Ja siis seal tuhnides kiruda, et täna pakkisin ja nüüd ei leia enam midagi üles.

Olgu, tänan selgituse eest, see kõlab tõesti ekstreemselt. Kindel, et ta sealt restoranist kuhugi edasi ei kavatsenud minna, et kodust eemale ööbima jääda? Ehk lootis uusi meestuttavaid leida vms ja tahtis igaks juhuks valmis olla?

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kapis üle 10 käekoti, tillukestest suurte märssideni välja. Kannan neid vastavalt olukorrale. Idee järgi pidin ülikooli ajal olema ilge ärevik, siis pidi pool elu kotti mahtuma. Paar raamatut, kosmeetika, hambahari jne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fb on grupp Prügi aardeks vms, seal saad kõik laiali jagada, mis üle jääb. Aga jah, mul on jälle nii, et kui keegi midagi endale sooviks, siis ma mõtlen, et kui tal seda vaja läheb, äkki läheb ikka mul ka kunagi vaja…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu deviis on see, et riideesemed peavad olema kasutuses, kas riidekapis ja ringluses või kastis oma hooaega ootamas. Kottide kaupa mingeid enam-vähem hilpe ladustada, mida enam ei kanna, või veel hullem, kulunud asju, millel enam funktsiooni pole, tänan ei.

Kui riided on heas korras siis pakin need kokku ja viin taaskasutusse. Kui riie enam nii viisakas ei ole, siis kannan neid aiatöid tehes – kuna need saavad mustaks ja higiseks ning lähevad pesumasinasse peale iga kandmiskorda siis väga kaua nad vastu ei peagi. Kõik kulunud riideesemed, mis enam selga ei passi, annan mehele, kes need lappideks lõigub ja ära kasutab. Tema ülesandeks on mustemad tööd, autopesu, jalanõude puhastamine, tööriistade, muruniiduki jne puhastamine ja hooldamine. Ühe korra kasutab ja siis neid närakaid enam pesema ei hakka, lähevad prügikasti.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures enne, kui ta ärevaks sai tänu ühele koledale perioodile, oli just tema see, kes käis üldse täiskasvanud naisena ilma käekotita. Raha/kaart, telefon ja võtmed taskus. Hügieeniline huulepulk ja peeglike teises ning muu kõik saab vajadusel osta.

Vabandust, vabandust. Loe see oma jutt nüüd veel kord läbi. Mida sa öelda tahad, kas ise tead? Mis asja saab vajadusel osta? Kes saab osta? Millisel vajadusel osta? Äkki õpid ennast selgemini väljendama?

Kuidas palun?

Kõike, mida pole kaasa, aga vaja läheb, saab Tallinna kesklinnas vajadusel osta.
Kõik saavad osta 🙂 kel raha kaasas.
Siis kui tekib mingi ebaharilik vajadus, siis saab vajadust rahuldava eseme osta. Harilikke vajadusi rahuldavad esemed nagu pluus, jalatsid, raha, telefon – on ju ikka tavaliselt ühes, kui restorani või sõbrannaga kohtuma lähed.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rasked ajad need peavad olema, et lukke ja nööpe ei jaksa osta või neid enam ei müüdagi ning selga tuleb panna vanad augulised riided? Ja kui selline aeg juba kord on, siis kas vana lukk ja nööbid midagi enam päästavad?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rasked ajad need peavad olema, et lukke ja nööpe ei jaksa osta või neid enam ei müüdagi ning selga tuleb panna vanad augulised riided? Ja kui selline aeg juba kord on, siis kas vana lukk ja nööbid midagi enam päästavad?

Vaevalt et seda mõeldi, et ei jaksa osta. Pigem seda, et seeliku nööbi kand läheb katki hommikul selga pannes ja siis saab kiiresti karbist uue sorida ja külge õmmelda.
Nööbid ja lukud olen välja loopinud, välja arvatud tõesti mõned haagid, kui rinnahoidjal peaks vaja olema ja mõned neutraalse värviga särginööbid, et kui mees mõne triiksärgilt ära kaotab. Mina ise nööpidega ülemise otsa riideid kunagi ei kasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rasked ajad need peavad olema, et lukke ja nööpe ei jaksa osta või neid enam ei müüdagi ning selga tuleb panna vanad augulised riided? Ja kui selline aeg juba kord on, siis kas vana lukk ja nööbid midagi enam päästavad?

Teemaalgataja olen. See nööpide ja lukkude küljest lõikamine on keskkonnahoiu tõttu, et milleks korralikku asja ära visata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et asjade liigne kogumine algab ikka peast. Kui peas asjad jonksu saab, siis pole asjad enam kogu seda tähelepanu väärt. Ja see ei mõtle midagi sellist, et issand mine ravile vaid natuke sisekaemust, analüüsida mis mured on ja kuidas neid tasapisi harutama hakata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegune abikaasa (26 aastat koos) kogub jopesid. “Hea vanas eas metsa selga panna”. Ma saan aru, et on 1-2 varujopet, millega enam isegi külapoodi ei kõlba minna. Aga temal on neid umbes 14.

See on hea 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis on ikka väga vähe põhjust sõbrannaga restorani minekus kaasa pakkida hambahari, plekieemaldaja, karbike nõela ja niidiga, õun, pinsetid, maniküürikomplekt, raamat, märkmik, lisakampsun, pudel vett, paar ajakirja, kotike pähkleid, nätsud ja tic-tac, varusukkpüksid, pesukaitsed, varukimp võtmeid lisaks tavalisele kimbule, pass, töökoha uksekaart, kolm pakki ninarätikuid, niisked salvrätid jne jne. Ja siis seal tuhnides kiruda, et täna pakkisin ja nüüd ei leia enam midagi üles.

Kuidas sa küll nii täpselt tead, mis su tuttava kotis on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene kasutab olemasolevaid ehk kodus olevaid asju, siis see ei ole kogumine. Kui nende asjade hulgas on ka asju, mida ta ei kasuta, aga mida saab liigitada tema hobiks, näiteks margid, või raamatud, lillevaasid või arvelauad, mida tahes, kui ta midagi kollektrioneerib või kogub, siis see ka ei liigitu haiglase kogumise alla. Sest ta ikkagi tegeleb oma huviga, vaatab, sorteerib, hoiab tavaluiselt kenasti ja ehk ka müüb midagi või vahetab, otsib juurde, keegi teine ka hindab sarnaseid asju kuskil.
Kui ta aga mitte midagi nendega ei tee, siis on see muu juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene kasutab olemasolevaid ehk kodus olevaid asju, siis see ei ole kogumine. Kui nende asjade hulgas on ka asju, mida ta ei kasuta, aga mida saab liigitada tema hobiks, näiteks margid, või raamatud, lillevaasid või arvelauad, mida tahes, kui ta midagi kollektrioneerib või kogub, siis see ka ei liigitu haiglase kogumise alla. Sest ta ikkagi tegeleb oma huviga, vaatab, sorteerib, hoiab tavaluiselt kenasti ja ehk ka müüb midagi või vahetab, otsib juurde, keegi teine ka hindab sarnaseid asju kuskil.

Kui ta aga mitte midagi nendega ei tee, siis on see muu juba.

Minu meelest igasugune asjade kogumine on haiglane. Jube on vaadata neid elamisi, mida telekast vahel näidatakse, kus terved toad on täis mingeid nukke , mudelautosid või kommipabereid. Õõvastav.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene on max 7 km kaugusel kodust Tallinnas restoranis ja ei käi üldse iga päev kodust väljas tööl, et kott kogu aeg nurgas seisaks (mõlemad peamiselt kodukontoris), siis on ikka väga vähe põhjust sõbrannaga restorani minekus kaasa pakkida hambahari, plekieemaldaja, karbike nõela ja niidiga, õun, pinsetid, maniküürikomplekt, raamat, märkmik, lisakampsun, pudel vett, paar ajakirja, kotike pähkleid, nätsud ja tic-tac, varusukkpüksid, pesukaitsed, varukimp võtmeid lisaks tavalisele kimbule, pass, töökoha uksekaart, kolm pakki ninarätikuid, niisked salvrätid jne jne. Ja siis seal tuhnides kiruda, et täna pakkisin ja nüüd ei leia enam midagi üles.

pinsetid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis on ikka väga vähe põhjust sõbrannaga restorani minekus kaasa pakkida hambahari, plekieemaldaja, karbike nõela ja niidiga, õun, pinsetid, maniküürikomplekt, raamat, märkmik, lisakampsun, pudel vett, paar ajakirja, kotike pähkleid, nätsud ja tic-tac, varusukkpüksid, pesukaitsed, varukimp võtmeid lisaks tavalisele kimbule, pass, töökoha uksekaart, kolm pakki ninarätikuid, niisked salvrätid jne jne. Ja siis seal tuhnides kiruda, et täna pakkisin ja nüüd ei leia enam midagi üles.

Kuidas sa küll nii täpselt tead, mis su tuttava kotis on?

Osasid asju tean, sest midagi otsides ta tõstab need lauale. Eks seal põhjas ole mõndagi, mida ei tea ka. Mõni ese tuleb aegajalt jutuks a la – näe, panin enda meelest küll nätsud kotti, aga tühi karp hoopis. Õnneks on hambaniiti ja tic-taci. Kolmandaid asju ta pakub. Näiteks, et oi see praad on terav, kui sa vajad renniet, sis mul on. Lõpuks me einestame üsna sageli, st kord-kaks kuus koos ja lihtsalt on ju näha. Suure koti sees on see organiseerija, mis näiteks mündikotikese või kätedesinfitseerija või telefoni laaidmisjuhtme otsimiseks tõstetakse keset lauda. Ja see organiseerija punnitab juukseharjadest, märkmikest jne jne ning selle võrgust külgedest paistavad muud asjad. Parimatel päevadel on tal neid organiseerijaid kotis kaks pluss siis lahtiselt rahakott, ravimikott jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Kodunurk Kas see on normaalne või on minust saamas haiglaslik koguja?