Esileht Pereelu ja suhted Kas see on normaalne?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas see on normaalne?

Postitas:

Kas see on normaalne, et õueskäigud algavad nii, et ma pean kolmeaastase JÕUGA riidesse suruma, eelnevalt teda mööda tuba taga ajades, seejärel ta lihtsalt ei kõnni, viskub trepimademetele… Kõikvõimalikes kohtades ta hakkab röökima ja paigal ei seisa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaheaastasega sama teema. Peab hullult kavaldama ja meelitama, siis VAHEL õnnestub pingevabalt õue minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga räägi lapsega, küsi milles tema probleem on? Miks ta ei taha end ise riidesse panna ja miks ei taha ta õue hea meelega minna? Uuri ta käest, mis moodi tema oma õueskäike näeks.

Äkki ei sobi talle kellaaeg vms? Äkki on tal mingi tema jaoks huvitav tegevus pooleli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teil on äkki õues igav. minu 3-aastane tahab küll õue minna. eriti poodi. 😀
poe kõrval on norm. mänguväljak.käime alati sealt ka läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kuulen esimest korda,et laps ei taha õue minna.Mul 5 last ja pole kunagi probleemi olnud.Hea meelega lähevad.Ei oska ka nõu anda.
Ehk paneb sind proovile?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme aastase jaoks on väga tähtis tema \”mina ise\”. Seda sinu poolt lôhkuda oleks väga vale, eriti kui arvestada tema edaspidist elu. Jôuga ei jôua kaugele, tasuks on vaid purustatud enesehinnanguga laps. Sinu kirjelduse pôhjal tundub, et ta hoiab oma \”minast\” kümne küünega veel kinni.

Vôlusônadeks on koostöö ja kompromiss. Nagu keegi eelnevalt soovitas, küsi alustuseks miks laps ôue ei taha? Kas sa tôesti paned teda jätkuvalt ise riidesse, see on samuti lapse jaoks alandav. 3 aastane saab väga hästi hakkama ja kui müts on tagurpidi, siis ära kiirusta seda ümber pöörama, vaid tunnusta oma last.
Kavalusega saad ka. Mônda last saab vôistlusmomendiga kiiremini riidesse. Löppude lôpuks on külmal perioodil hirmus tülikas nii palju kohmakaid riideid selga panna ja nendega ringi joosta. Rahu ja kannatust ning ära unusta, et jôuga ei jôua kaugele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, kolmesed on tihti väga jonnakad. Kui oled juba heaga proovinud ja ei õnnestunbud, siis võid südamerahus ta jõuga riidesse toppida. Minu jaoks on see ja vahel ainus võimalus hommikuti lasteaeda minnes laps riidesse saada. Kui ma olen sunnitud ta ise vägisi riidesse toppima, siis ma lihtsalt ignoreerin jonni ja ei lase ennast mõjutada. Vahel jorrab ta terve tee autos, aga mis seal ikka. Kui lasteaeda oleme jõudnud, siis näeb ta sõpru ja tekivad tal juba igasugused ideed ja kogu jonn on unustatud. Ära põe! Peaasi on minu meelest see, et ei oleks mingit pidevat tänitamist. Paned ta lihtsalt ise riidesse ja asi vask. Nii saab ta aru, et sinuga ei maksa tsirkust teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lähe vist päris teemasse,kuid algaja lapsevanemana tahaks natukene nõu jonnihoogude osas. Poiss mul 1a6k, muidu täitsa vahva sell, kuid jonnihoogusid tuleb ikka ette.Jonnihood muidugi erinevatel põhjustel, kuid kui mingit konkreetset põhjust pole (kõht on täis, kuskilt ei valuta vms), siis olen jonni puhul kasutanud ignoreerimistaktikat, st ei tee tast lihtsalt välja kuni maha rahuneb.Kas teen õigesti?Sest mulle tundub,et vahel on tal lihtsalt paha tuju ja mitte midagi ei meeldi, kõige vähem veel minu hääl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, miks sinu laps õue minna ei taha, aga mina ei tahtnud 3-aastasena lasteaeda minna. Röökisin, viskasin pikali, ei tulnud toast välja, üritasin igati pidurdada seda minekut. Mulle ei meeldinud lasteaed, mitte miski seal ei meeldinud: sunniviisiline söömine, magamine ei meeldinud, teiste lastega käsu peale mängida ei meeldinud, ma vihkasin kogu seda janti lasteaia ümnber. Ja kui nüüd keegi arvab, et mis see 3-aastane ikka teab või vihata oskab, siis mina teadsin, sain iga kord taruma, sest mind alati vägisi viidi, siiani on väga selgelt detailid meeles. See lasteaed on alles ja sõidan sealt vahel mööda, tusk ja masendus pitsitab, kui näen seda varikatuse all õuenurka, kus ma siis istusin ja olin ja keeldusin liikumast/mängimast/söömast. Ma lihtsalt ootasin õhtut, et millal nad mind koju tagasi viivad. Vahel üritasin ka ise minna (tee oli selge). Minu ideaalne päev nägi välja nii: olen üksi kodus, kõik on tööle läinud, kuulan raadiot, sätin oma äranägemise järgi mänguasju, vahel käin aias. Järelikult ma olin siis täiesti sissepoole elav ja introvert, ma ei vajanud sotsiaalset suhtlemist. Aga keegi ei küsinud kunagi, miks ma sellist lamenti teen igal hommikul, kui nägin, et lasteaeda minek hakkab jälle (mu kohaletoimetamine oli ka vanematele nii närvesööv, et mõnel päeval mind jäetigi üksi koju – õnnepäevad). Olin omapärane laps, vist asperger vms.
Oleks keegi küsinud, ma oleksin arvatavasti suutnud ära seletada, kuidas mul parem on.
Küsi oma lapselt, mis teda vaevab. Küsi mitu korda, ja oska kuulata. Esimese korraga väike inimene võib-olla ei oska ära seletada (õigemini: tema seletab oma maailma piires ära, aga meie, suured, ei oska aru saada).
Tuli ka see mõte, et võib-olla on miski sinu last õues hirmutanud, tema jaoks jääb turvaline tsoon koduuksest sissepoole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kahene ka vahest ei taha, aga kui ma olen ennast riidesse pannud ja hakkan välja minema, on ta kõpsti kohal ja üritab kõigest väest, et ka riidesse saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutaks hoopis kavaluse taktikat sellisel juhul.
Ütleksin lapsele, et täna me õue ei lähe. Ja homme ja ülehomme ka mitte… Tõenäoliselt hakkab siis laps ise tahtma õue minna. Arvata on, et tal pole vastumeelsus õue suhtes, vaid talle on see väljaminek ja riidesse panek mingi protsess või rituaal, mille puhul peab emmega mingeid \”mänge mängima\”.
Kui ühel päeva katkestad selle igapäevase rutiini-rituaali, siis saab laps aru, et midagi on valesti, midagi olulist on päevast puudu ning hakkab ise õue tahtma.

Ja kui on nii, et ta ei tahagi õue, siis lase tal istudagi paar päeva toas, küllap ta siis ikka ise mingil hetkel küsib õue.

Teine võimalus on see, et kasutad sellist taktikat, et ütled lapsele, et lähed üksinda õue ja laps peab tuppa jääma. Tõenäoliselt hakkab ta siis ise kaasa manguma ning laseb end kergemalt riidesse panna või ehk paneb koguni ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh kolmeaastasega on ju imelihtne juba. Tema saab jutus aru. Tahaks näha 3 aastast, kes põneva jutupeale, mis kõik väljas võib olla ja millest ta ilma jääb kui riidesse ei pane, ise riidesse toppima ei hakka.
Sa oled alustanud lapsega sõda, võtad teda endasugusena. Siin on siis üks variant, sinul tuleb suureks kasvada. Lapsel võtab see vähekene veel aega. Laps on laps, ta ei ole sinuga võrdne, nii et ära sõdi temaga. Kasuta oma mõistust ja küpset olekut.
Kujuta ennast lapseks. Kas sina tahaksid nutta nii et sinu kõige kallim inimene sinust väljagi ei tee ? Isegi kui oled eksinud ? Tuleb sind kohelda nagu rämpsu, vaata ise kuida saad ? Tundub, et hingeliselt oled lapsele juba niipalju haiget teinud, et kui sedasi jätkad, hakkab ta võimaluse korral sinujuures ärapõgenema.
Käitu oma lapsega nii, nagu sa tahaks, et sinuga käitutaks. Hetkel tundub et maksad mingite lugude eest lapsele kätte. Et sinule on haiget tehtud ja sina teed edasi. Ja kuna sellele kes tegi ei hakka jõud peale, siis ikka sellele, kellele jõud peale hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see on normaalne?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.