Esileht Pereelu ja suhted Kas see on Teie arust lüpsmine?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Kas see on Teie arust lüpsmine?

Postitas:

Tere. Asjalood sellised, et maksan oma lapsele elatist igakuiselt 192 eur, lisaks ostan lapsele riided, kooliks vajalikud asjad, maksan trenni, üritused kinni. Laps on päris tihti minu juures, millega kaasnevad kulud on loomulikult minu rida. Sissetulek mul jääb alla 1000euri. Mul on uus pere ja ka laps. Tulen siiani toime, kuid mida aeg edasi, seda rohkem hakkab eks esitama lisanõudmisi, et osta lapsele seda ja teist ja kolmandat. Ükskord ma küsisin, et milleks siis elatisraha kulutatakse ja sain hoopis sõimata. Eks aga muudkui reisib ringi- sinna see raha lähebki. Hetkel olengi seisus, kus ma kulutan eksabielust sündinud lapsele tunduvalt rohkem, kui oma praegusele perele ja lapsele. Rääkida eksiga ei anna, aga sedasi ma varsti toime ei tule, sest seal nõuded ja isud kasvavad. Mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 18:23; 19.02 18:55; 19.02 19:42; 19.02 19:54; 19.02 20:33; 19.02 20:56; 19.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on õigus näha kogu eelarvet, mis lapsele kulub. eelarvet siis, millest poole peab su eks ise maksma. ka mulle tundub, et praegu näeb eks sinupoolses rahastamises võimalust ise veidi mugavamalt elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa igale eksi soovile järgi annad. Kui maksad 192 pluss sageli kohtud, mille käigus samuti kulutusi teed, siis ära muid kulutusi lapsele tee. Ütled, et rohkem raha pole ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere. Asjalood sellised, et maksan oma lapsele elatist igakuiselt 192 eur, lisaks ostan lapsele riided, kooliks vajalikud asjad, maksan trenni, üritused kinni. Laps on päris tihti minu juures, millega kaasnevad kulud on loomulikult minu rida. Sissetulek mul jääb alla 1000euri. Mul on uus pere ja ka laps. Tulen siiani toime, kuid mida aeg edasi, seda rohkem hakkab eks esitama lisanõudmisi, et osta lapsele seda ja teist ja kolmandat. Ükskord ma küsisin, et milleks siis elatisraha kulutatakse ja sain hoopis sõimata. Eks aga muudkui reisib ringi- sinna see raha lähebki. Hetkel olengi seisus, kus ma kulutan eksabielust sündinud lapsele tunduvalt rohkem, kui oma praegusele perele ja lapsele. Rääkida eksiga ei anna, aga sedasi ma varsti toime ei tule, sest seal nõuded ja isud kasvavad. Mida teha?[/tsitaat]
Loomulikult on see lüpsmine. see igakuine 192 eur peab juba katma kõik muu. Mille kuradi pärast sa veel asju juurde ostad? pane oma eks paika, maksa 192, laps on sinu juures samuti, siis kulutad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 16:55; 19.02 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd emotsioonid tahaplaanile jätta, siis ühiste lapse kasvatamise loogika eraldielavate vanemate puhul peaks olema põhimõttel 50%-50%. Ehk kui vanemad panustavad ajaliselt ja rahaliselt võrdselt lapsega tegelemisse, siis täiendavat elatist küll maksma ei peaks. Juhul kui %-suhe kaldu kummalegi poole, peaks vähempanustav vanem selle rahaliselt kompenseerima rohkempanustavale vanemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koos tegite lapse ja koostöös kasvatate ka selle lapse ülesse.
Jah, üksasi on see teatud summa igakuiselt arvele kanda, teineasi on aga last kasvatada ja tema eest hoolitseda. Kui sina magad muretult oma und, siis sinu laps ema, ükspuha, mis pöhjus see ka polnud lahku läksite, proovib SINU lapse körget palaviku alandada!?
Ema muretseb ju tööpäeva löpus, mis lapsele öhtuks süüa teha ja köige tipuks temaga veel öhtul öppida, et SINU lapsest saaks ükskord tore ja haritud täiskasvanu, kelle pärast SINA uhkust tunned ja kes SINULE kunagi voodihaigena ulatab klaasi vett.
Ema viib-toob, käib-muretseb rohkem, kui seda rahasse arvestada saab.
Mitte naise isu ja nöuded ei kasva vaid kasvab laps ja tema vajadused.
[/tsitaat]

Ma ei tea, kas ma olen ainuke, kellele tunduvad need halisevad postitused vastumeelsed?

Jah, kui lapsed on väga väikesed, siis on vanemal, kes neid kasvatab, tõesti käed seotud. Tuleb töölt haiguslehti võtta ja igal sammul arvetada lastega.

Samas ei taha reeglina ükski abielupaar lahku minna enne, kui vältimatult midagi muud üle ei jää, ja ükski normaalne inimene ei rõõmusta selle üle, et tema EI saa edaspidi oma lastega koos elada. Vaevalt et lahutatud mehe uni on magus ja meel muretu, kuna tema pere on lõhki läinud ja last näeb nüüd nädalavahetustel kui sedagi.

Mul on kolm last ja mõtlemine, mida neile küll õhtuks süüa teha, ei ole suur \”mure\”.

Kui mõni neist on haige ja palavik vajab alandamist, siis ma alandav palavikku, sest laps vajab seda. Ta on MINU laps ja ma olen tema ema, kes elab temaga koos, seega ma hoolitsen tema eest. Kas normaalne ema tõesti teeb hoolitsedes isale teene?

Samamoodi ei aita ma lapsel õppida selleks, et ISA saaks tema üle kunagi uhkust tunda, või et ka EMA seda saaks, vaid et LAPS saaks elus hakkama.

Laps ei ole mingi mänguasi, mida jagatakse, et kellele kui palju kuulub, kes saab kui palju uhkeldada ja kes saab klaasi vett. Laps on inimene.

Ja normaalne ema (ega ka isa) ei ole mingi halisev märter. Kui ikka õhtusöögi tegemine on suur \”mure\”, siis ehk ei oleks pidanudki emaks saama.

Vabandage, et nii vihastasin. Olen ise naine ja raske on uskuda, et naine, kes oma last armastab, niimoodi iga liigutust mõõdab, kirja paneb, isale tehtud teeneks arvab, ja muudkui haliseb. Kui nii raske on, siis elage ise ilma lasteta, magage \”muretult\” ja visake ainult pappi. Ma millegipärast ei usu, et see oleks ühelegi emale või isale emotsionaalselt väga kerge roll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nii LOLL mees on reaalselt ka olemas????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui vanemad lahutavad, on see nende eralõbu.
Lapse majanduslik seis ja heaolu ei tohiks sellest grammigi muutuda.
…ja nüüd natuke õelust kah-miks Sa lõid uue pere, kui ei suuda vanagi ülal pidada, oleks võinud tiba varem sellele mõelda!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 18:15; 19.02 19:58; 19.02 20:26; 19.02 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas ma ei osta, kui olen sundseisus? Näide selline- eks sõidab järjekordset ära, laps siis minu juures. Lapsel talvesaabaste tallad katki, täitsa pooleks ja ainult õhuke kampsun kaasa pandud. Eks ütleb, et ostku ma uued. Kuidas ma siis ei osta, kui väljas ka parasjagu -24? Ma ei lase ju lapsel kannatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 18:23; 19.02 18:55; 19.02 19:42; 19.02 19:54; 19.02 20:33; 19.02 20:56; 19.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pakun, et see on ju selle uue naise kirjutatud halalugu. hull sendi veeretamine k2ib…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas ma ei osta, kui olen sundseisus? Näide selline- eks sõidab järjekordset ära, laps siis minu juures. Lapsel talvesaabaste tallad katki, täitsa pooleks ja ainult õhuke kampsun kaasa pandud. Eks ütleb, et ostku ma uued. Kuidas ma siis ei osta, kui väljas ka parasjagu -24? Ma ei lase ju lapsel kannatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 18:23; 19.02 18:55; 19.02 19:42; 19.02 19:54; 19.02 20:33; 19.02 20:56; 19.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaldun arvama, et kui raha vähendad näed ka last vähem.
Soovitan suhelda KOV-i lastekaitsespetsialistiga. Kui ühel hetkel soovid lapse hooldusõigust endale on neil suhteliselt määrav roll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu mida siit lugeda võib…eriti KÄGUDE all kes vist ei tea mis tähendab olla hooliv lapsevanem….See elatusraha mis makstakse ongi tegelikkuses kõik mis määratud lapsele…ülejäänud on lapsevanema enda vabast tahtest tehtud…välja arvatud kui laps peaks olema haige ja vajama pidevat ravi siis lisandub sellele mõlema lapsevanema panus lisaks ülalpidamis rahale…aga 192 eurot kuus on piisav summa lapse jaoks…seda enam kui isa panustab veel lisa raha juurde…Ja oi kus ma ei salli inimesi kes nimetavad teist lolliks lapse saamise pärast….Ja igal inimesel on õigus uuele elule…selle pärast ei saa kedagi veel hukka mõista….ja mina julgustan , las su ex näitab siis mille peale ta kulutab 192 euri kuus, et ei jõua lapsele osta saapaid…selle rahaga peaks ta igati toime tulema….ja kui laps on on vähemalt kuu ajast perioodist pool sinu juures siis ei pea sa maksma talle 192 eurot kuna tegelikkuses on kõik võrdseks jaotatud…või on teil see summa paikka pandud kohtulikult! Ja kui nii siis edaspidi ma ei soovita ühtegi lisa kulutust teha kui vaid see 192 eurot ja kui laps teie juures siis ostate lapsele neid asju mida laps ise tahab mitte mida ema ütleb …. see on kahe otsaga asi aga vast leiate lahenduse …aga mina võtan sellise isa ees mütsi maha! Sest teie suhtumine näitab , et olenematta elu muutusest te hoolite oma lapsest….ja lapse heaolust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koos tegite lapse ja koostöös kasvatate ka selle lapse ülesse.
Jah, üksasi on see teatud summa igakuiselt arvele kanda, teineasi on aga last kasvatada ja tema eest hoolitseda. Kui sina magad muretult oma und, siis sinu laps ema, ükspuha, mis pöhjus see ka polnud lahku läksite, proovib SINU lapse körget palaviku alandada!?
Ema muretseb ju tööpäeva löpus, mis lapsele öhtuks süüa teha ja köige tipuks temaga veel öhtul öppida, et SINU lapsest saaks ükskord tore ja haritud täiskasvanu, kelle pärast SINA uhkust tunned ja kes SINULE kunagi voodihaigena ulatab klaasi vett.
Ema viib-toob, käib-muretseb rohkem, kui seda rahasse arvestada saab.
Mitte naise isu ja nöuded ei kasva vaid kasvab laps ja tema vajadused.
[/tsitaat]

et maksaks memme vaeva kinni lisaks lapse kuludele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult sõltub ju kõik lapse peale minevatest kuludest. Kui laps elab emaga näiteks üürikorteris, mille üür on 300 eurot pluss kommunaalid ca 100, siis on lapse kulu sellest juba 200. Pluss toit, riided, raamatud, meelelahutus, lapse toa mööbel jne, jne.
Kas 192 eurot kuus nõudis välja naine kohtus või leppisite omavahel kokku?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga kuidas ma ei osta, kui olen sundseisus? Näide selline- eks sõidab järjekordset ära, laps siis minu juures. Lapsel talvesaabaste tallad katki, täitsa pooleks ja ainult õhuke kampsun kaasa pandud. Eks ütleb, et ostku ma uued. Kuidas ma siis ei osta, kui väljas ka parasjagu -24? Ma ei lase ju lapsel kannatada.[/tsitaat]
Et vältida selliseid asju, maksa lasteaed, riided, trenn ja ära seda 190 euri enam maksa. Vaata, mis siis saama hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 16:55; 19.02 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Madde, tänud selle eest, et mõistad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 18:23; 19.02 18:55; 19.02 19:42; 19.02 19:54; 19.02 20:33; 19.02 20:56; 19.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga kuidas ma ei osta, kui olen sundseisus? Näide selline- eks sõidab järjekordset ära, laps siis minu juures. Lapsel talvesaabaste tallad katki, täitsa pooleks ja ainult õhuke kampsun kaasa pandud. Eks ütleb, et ostku ma uued. Kuidas ma siis ei osta, kui väljas ka parasjagu -24? Ma ei lase ju lapsel kannatada.[/tsitaat]

Enne kui lapse enda juurde võtad, veendu, et lapsel oleks (ema) kodust kõik vajalik kaasa võetud, siis jäävad need jooksvad kulutused riietele ära.
Korra kuus istuge maha ja arutage lapse vajadusi, kas on vaja uusi jalanõusi, sukapükse või muid esmatarbe asju. Lööge kokku kulutused ja jagage tulem võrdselt pooleks. Kui Sinu pool kuludest jääb alla 192 euri siis keeldu külma kõhuga juurde maksmast/ostmast. Kui lapse ema peaks hakkama kriiskama, et lapsel pole süüa või riideid..siis ütlegi, et toogu laps Sinu juurde ja paku hooldusõiguse ülevõtmist, kuna ema ei tule lapse kasvatamisega toime, ka igakuist elatisraha saades. Usun, et see tõmbab ta maa peale tagasi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elatakse oma korteris, mitte üürikas. Kohtunik oli nõus ka miinimumiga otsustada, aga pakkusin ise sellist summat, mis ei tapa. Ma pole arvestanud, et hakatakse nüüd lisa ka igakuiselt tahtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 18:23; 19.02 18:55; 19.02 19:42; 19.02 19:54; 19.02 20:33; 19.02 20:56; 19.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Enne kui lapse enda juurde võtad, veendu, et lapsel oleks (ema) kodust kõik vajalik kaasa võetud, siis jäävad need jooksvad kulutused riietele ära.
Korra kuus istuge maha ja arutage lapse vajadusi, kas on vaja uusi jalanõusi, sukapükse või muid esmatarbe asju. Lööge kokku kulutused ja jagage tulem võrdselt pooleks. Kui Sinu pool kuludest jääb alla 192 euri siis keeldu külma kõhuga juurde maksmast/ostmast. Kui lapse ema peaks hakkama kriiskama, et lapsel pole süüa või riideid..siis ütlegi, et toogu laps Sinu juurde ja paku hooldusõiguse ülevõtmist, kuna ema ei tule lapse kasvatamisega toime, ka igakuist elatisraha saades. Usun, et see tõmbab ta maa peale tagasi :)[/tsitaat]

halloo, mis te kisate siin, 192 euri pole mingi ulmeline summa!
Mina sellisel juhul annaks lapse isale kasvatada, kui ta sellise summa juures lärmi tõstaks:)
Päris tõsiselt, miks luuakse uus pere, kui lõppkokkuvõttes kõik virelevad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 18:15; 19.02 19:58; 19.02 20:26; 19.02 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

halloo, mis te kisate siin, 192 euri pole mingi ulmeline summa!
Mina sellisel juhul annaks lapse isale kasvatada, kui ta sellise summa juures lärmi tõstaks:)
Päris tõsiselt, miks luuakse uus pere, kui lõppkokkuvõttes kõik virelevad…[/tsitaat]

192 euri pole ulmeline summa, aga kui isa peab sellele lisaks näiteks uued talvesaapad ostma – see on ju jälle sada euri, kui vähegi normaalseid jalatseid tahab. Kui ta sellele lisaks last veel vahepeal toidab-katab, lööb see asjad ikka väga inetult kreeni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaldun arvana ka et selle teema on kirjutanud naine, kes on hädas, kuna mees toetab oma eelmist last tema jaoks üle mõistuse palju.
Enda tutvusringkonna mehed on kõik väga otsekohesed rahaasjades. Annavad kui leiavad, et on õige anda. Ja seda hoolimata sellest, mida arvavad teised. Ja nad ei mõtle selle üle, et kas tulevikus toimetulevad. Nad tegutsevad selle nimel. Nii mõnigi on pere vajaduste pärast vahetanud töökohta või tööd juurde tekitanud. Selline alalhoidlik ja kaalutlev maailmavaade on omane pigem naisele kui mehele. Peab olema väga naiselik mees, kes suudab mõelda nii, et tema sissetulek ei võiks suureneda ja et tuleb läbiajada selle summaga mis on. Nii et kui teemaalgataja peaks tõesti olema mees, siis soovitaks kiiresti alustada mõtlemist, kuidas sissetulekut suurendada ja mitte mõelda sellepeale, kuidas olemasolevat vähest jagada kõigi vajajate vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Nii et kui teemaalgataja peaks tõesti olema mees, siis soovitaks kiiresti alustada mõtlemist, kuidas sissetulekut suurendada ja mitte mõelda sellepeale, kuidas olemasolevat vähest jagada kõigi vajajate vahel. [/tsitaat]

Jah, mees võiks sissetulekut suurendada, et jaksaks ikka naise reise kinni maksta. 😀

Pigem võiks mees teha ettepaneku laps enda juurde võtta, naine maksaks elatist ja saaks normaalselt asju planeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

190 euri on väga okei summa. Eriti kui palk on alla 1000 euri.Puhukse lisapäevad, lasteraha ja kõik muud soodukad saab ilmselt ju ka niikuinii naine endale. Kulutada võib muidugi lõpmatult, anna ainult kätte, eksole. Aga lapse saab kasvatatud küll kui mõlemad 190 euri panustavad.
Ära allu provokatsioonile. Su uus laps ei pea elama vaesemalt kui eelnevast kooselust laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, mees võiks sissetulekut suurendada, et jaksaks ikka naise reise kinni maksta. 😀

Pigem võiks mees teha ettepaneku laps enda juurde võtta, naine maksaks elatist ja saaks normaalselt asju planeerida.[/tsitaat]

päris aus olla, siis mina ei kujuta küll ette, et sellise summa eest reisida saaks, see tähendaks seda, et ma korjan seda reisi jaok vähemalt 6kuud…olge nüüd mõistlikud, see summa on nii väike, et kohus määrab selle kiirmenetluse korras välja.
…ja vaevalt, et mees, kes sellise summa juures lärmi tõmbab , oma lapsele 100euri maksvad saapad ostab 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 18:15; 19.02 19:58; 19.02 20:26; 19.02 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot ei tea, mida eks nende asjadega teeb, ta ju ausalt ei räägi. Ma küsisin, aga vastust ei saanud. Kahtlustan,et äkki müüb maha. Ma tõesti pole 100euriseid saapaid ostnud, maksid 40euri, kuna sain alega, tegelik hind oli 80.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 18:23; 19.02 18:55; 19.02 19:42; 19.02 19:54; 19.02 20:33; 19.02 20:56; 19.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vot ei tea, mida eks nende asjadega teeb, ta ju ausalt ei räägi. Ma küsisin, aga vastust ei saanud. Kahtlustan,et äkki müüb maha. Ma tõesti pole 100euriseid saapaid ostnud, maksid 40euri, kuna sain alega, tegelik hind oli 80.[/tsitaat]

vabandust, et küsin, ma olen siin teemas jba piisavalt õel olnud, aga kui vana on laps ja äkki on asi selles, et ta haarab ise omale suvalised riided kaasa.
Mul omal pole küll ühtegi lahtise tallaga saabast kodus, aga minu 9aastane võib kiirustades ka kingad jalga tõmmata ja ainult t-särgi jope alla panna, mis sest, et väljas on -30

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 18:15; 19.02 19:58; 19.02 20:26; 19.02 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

8aastane

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 18:23; 19.02 18:55; 19.02 19:42; 19.02 19:54; 19.02 20:33; 19.02 20:56; 19.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]8aastane[/tsitaat]

Miks sa ta enda käest ei küsi siis, mis teistest asjadest sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsisin, aga ta vastab, et ei tea, ta sihuke natuke hajameelne mul ka, ta isegi ei tea, mis tal kapis on. Või tal on ajupesu tehtud, et niimoodi vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 18:23; 19.02 18:55; 19.02 19:42; 19.02 19:54; 19.02 20:33; 19.02 20:56; 19.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see on Teie arust lüpsmine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.