Esileht Pereelu ja suhted Kas see on vägivald?

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Kas see on vägivald?

Postitas:

Päästa ometi oma laps ja ära mõtle sellele, mida mees arvab või mitte. Sa ise vägivallatsed praegu oma lapse kallal. Tundub, et sa tegelikutl naudid olukorda, soovid ka mehele midagi tõestada, ilma et olukorrast välja astuksid.

Ma võin sulel öelda, mida sinu laps mõtleb praegu: Miks mu ema ometi isa maha ei jäta? Miks ta kannatab seda? Miks nad ei lahuta, kui nad ei armasta teineteist? Miks mu ema teeb seda endale? jne

Ma olen ise kasvanud peres, kus vanemad pea iga päev tülitsesid – vägivalda meil küll ei olnud – lihtsalt ei suudetud teineteist kuidagi aktsepteerida enam. Ja just nii mõtlesin mina kogu oma teismeaja – miks nad ometi ei lahuta!

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 16:00; 22.01 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on vastik, loll ja nõrk inimene. Tark ja iseloomuga naine jätaks sellise mehe kus see ja teine, mitte ei laseks end peksta ja mis kõige hullem – laps kannatab ju kõige rohkem!

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päästa ometi oma laps ja ära mõtle sellele, mida mees arvab või mitte. Sa ise vägivallatsed praegu oma lapse kallal. Tundub, et sa tegelikutl naudid olukorda, soovid ka mehele midagi tõestada, ilma et olukorrast välja astuksid.

Ma võin sulel öelda, mida sinu laps mõtleb praegu: Miks mu ema ometi isa maha ei jäta? Miks ta kannatab seda? Miks nad ei lahuta, kui nad ei armasta teineteist? Miks mu ema teeb seda endale? jne

Ma olen ise kasvanud peres, kus vanemad pea iga päev tülitsesid – vägivalda meil küll ei olnud – lihtsalt ei suudetud teineteist kuidagi aktsepteerida enam. Ja just nii mõtlesin mina kogu oma teismeaja – miks nad ometi ei lahuta!

Sama siin- vanusest umbes 8 kuni 14 mäletan ainult praktiliselt halba. Ja kainelt mõeldes oli kindlasti head ka, aga ma tõesti lihtsalt ei suuda seda meenutada. Ometigi olime tavaline keskmine perekond, ei mingid alkassid. Aga siiski oli mul KOGU AEG väike kott pakitud oma asjadega. Juhuks, kui ema SEEKORD otsustaks lahkuda, et siis ma oleksin kohe valmis.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 20:07; 23.01 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on mõte lasta mehel seda lugeda? Mine ära koos lapsega. See mees tõsiselt ei muutu aga sa rikud oma lapse psüühika ära.

Pole tõesti mõtet oma aega ja närve selle mehe koolitamise peale raisata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päästa ometi oma laps ja ära mõtle sellele, mida mees arvab või mitte. Sa ise vägivallatsed praegu oma lapse kallal. Tundub, et sa tegelikutl naudid olukorda, soovid ka mehele midagi tõestada, ilma et olukorrast välja astuksid.

Ma võin sulel öelda, mida sinu laps mõtleb praegu: Miks mu ema ometi isa maha ei jäta? Miks ta kannatab seda? Miks nad ei lahuta, kui nad ei armasta teineteist? Miks mu ema teeb seda endale? jne

Ma olen ise kasvanud peres, kus vanemad pea iga päev tülitsesid – vägivalda meil küll ei olnud – lihtsalt ei suudetud teineteist kuidagi aktsepteerida enam. Ja just nii mõtlesin mina kogu oma teismeaja – miks nad ometi ei lahuta!

Sama siin- vanusest umbes 8 kuni 14 mäletan ainult praktiliselt halba. Ja kainelt mõeldes oli kindlasti head ka, aga ma tõesti lihtsalt ei suuda seda meenutada. Ometigi olime tavaline keskmine perekond, ei mingid alkassid. Aga siiski oli mul KOGU AEG väike kott pakitud oma asjadega. Juhuks, kui ema SEEKORD otsustaks lahkuda, et siis ma oleksin kohe valmis.

Varsti tuleb Kägu, kes iga lahutatud naise verbaalselt oksa tõmbab ja iroonitseb, et “muidugi-muidugi läheb lapse elu pärast lahutust paremaks jaajaa”. Siis te alles saate.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 08:42; 23.01 10:19; 23.01 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti tuleb Kägu, kes iga lahutatud naise verbaalselt oksa tõmbab ja iroonitseb, et “muidugi-muidugi läheb lapse elu pärast lahutust paremaks jaajaa”. Siis te alles saate.

Just-just! Kui suhe on katki, siis tehakse see korda, mitte ei visata minema. Viletsa naise juurest ära läinud mehi tuuseldatakse siin igas teemas, miks naistega teisiti peaks olema.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 11:18; 23.01 09:43; 23.01 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti tuleb Kägu, kes iga lahutatud naise verbaalselt oksa tõmbab ja iroonitseb, et “muidugi-muidugi läheb lapse elu pärast lahutust paremaks jaajaa”. Siis te alles saate.

Just-just! Kui suhe on katki, siis tehakse see korda, mitte ei visata minema. Viletsa naise juurest ära läinud mehi tuuseldatakse siin igas teemas, miks naistega teisiti peaks olema.

Vot nii. Miks te siis materdate siin naist selle eest, et tahab “suhet korda teha”. Potentsiaalselt purunenud sõrmeluud, psühhotrauma lapsel, aga ikka edasi helge ühise tuleviku poole.

Võõras Kägu teab kõige paremini, mis lapsele parem on. Teab paremini lapsest endast. Teab paremini ka sellest lapsest, kes on juba täiskasvanuks saanud ja oma kogemust jagab.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 08:42; 23.01 10:19; 23.01 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jälle. See…

Teemaalgataja on vastik, loll ja nõrk inimene. Tark ja iseloomuga naine jätaks sellise mehe kus see ja teine, mitte ei laseks end peksta ja mis kõige hullem – laps kannatab ju kõige rohkem!

… ja siis see:

Just-just! Kui suhe on katki, siis tehakse see korda, mitte ei visata minema. Viletsa naise juurest ära läinud mehi tuuseldatakse siin igas teemas, miks naistega teisiti peaks olema.

Taas kord näide, kuidas vägivaldses suhtes naine saab lisaks ka ühiskonnalt peksa IGAL JUHUL, ükskõik mida ta ei otsustaks.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 08:42; 23.01 10:19; 23.01 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… saab lisaks ka ühiskonnalt peksa IGAL JUHUL, ükskõik mida ta ei otsustaks.

Tõde on lihtne – avalik arvamus ei hooli üksikisikust. Mida meie ühiskond mingist olukorrast arvab, võib avalikust arvamusest oluliselt erineda ja selgub sellest, mida sa seaduste järgi mingis olukorras enda ja oma lähedaste heaks teha saad. Vaata need võimalused üle, vali neist parim ja tee teoks hoolimata avalikust arvamusest. Ainult nii saab elu olla parem. Elu avalikku arvamust arvestada püüdes on nagu elu vägivaldses suhtes – tappa saad igal juhul. Milleks siis veel pingutada ja viletsamini elada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 11:18; 23.01 09:43; 23.01 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siiski oli mul KOGU AEG väike kott pakitud oma asjadega. Juhuks, kui ema SEEKORD otsustaks lahkuda, et siis ma oleksin kohe valmis.

Appi kui kurb. Mul on sellest lapsest (sinust) väga kahju… :'(
Millega asi siis lõppes, kas ema kolis ära kui sa olid 14?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:40; 23.01 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates võiks see ema oma teismelisega tõsiselt rääkida ja küsida lapselt, kas laps soovib koos selle mehega (tema isaga?) edasi elada või tahaks ta emaga koos lahkuda. Seda ei PEA tegema, mida laps soovib, kuid vähemalt ei ole nii nagu siin endised lapsed kirjutasid, et nemad ootasid et ema lahutaks aga nad enamasti ei saanud seda välja öelda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:40; 23.01 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siiski oli mul KOGU AEG väike kott pakitud oma asjadega. Juhuks, kui ema SEEKORD otsustaks lahkuda, et siis ma oleksin kohe valmis.

Appi kui kurb. Mul on sellest lapsest (sinust) väga kahju… :'(

Millega asi siis lõppes, kas ema kolis ära kui sa olid 14?

Ei, nad elavad siiani koos. Vaimne vägivald kestab siiani. Lihtsalt, kui sain 14, lõpetas isa alkoholi tarbimise, sellega jäid ära iganädalased joomahood ja hirm, et “naljaviluks” jahipüssi paugutades purjus peaga meid maha lastakse ning ära jäi ka ema alasti käsutamine ja alandamine. Lühidalt, 14-aastaselt lõppes kartmine oma ja ema elu pärast. Alandus jäi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 20:07; 23.01 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on nüüd korralikult ära lintšitud ja igasse suunda ribadeks tõmmatud. Saan aru, et olen süüdi, väga süüdi, aga tahaksin siiski natukene selgitada.

Loomulikult meie kooselu ei jätku. Otsus on tehtud ja see on lõplik. Siiski, ma ei mõista, miks ma ei peaks mehega rääkima? Minu arust peab mees aru saama, et tema tegu mõjutab last väga oluliselt. Praegu mees ei saa sellest justkui aru, et lapsele psühhotrauma tekitas.

Lapsega rääkisin kohe pärast juhtunud. Palusin, et koliksime minema. Aga laps palus vastu, et me jääks ikka koju. Ka sellega ei olnud laps nõus, et mina üksinda läheksin. Ja ega ma ei tahakski ilma temata elada.

Mehe arvates võiks meie kooselu tavapärasel moel jätkuda. Aga, kui mulle ei meeldi, siis võin mina ära minna. Mina üksinda. Laps ja tema jäävad muidugi meie koju edasi elama. Mina aga ei saa sellest aru, et kui minu kallal vägivallatsetakse, siis pean mina kodust välja kolima ja veel ilma lapseta. Minu arust peaks mees minema. Aga sellega tema nõus ei ole, sest talle ju sobib kõik.

Keegi siin kamandas, et pean tööle minema. Ma olen terve oma elu tööd teinud ja ise teeninud, ka lapsepuhkuse ajal. Kodu on võrdselt meie mõlema oma. Majanduslikus mõttes oleme teineteisest sõltumatud. Mõlemal on ka koht, kuhu minna. Aga sinna ei saa kohe, päevapealt minna.

Hetkel elame küll ühel pinnal, kuid kodu on piisavalt suur, et ei pea üksteisega kokku puutuma. Olen omaette.

Sõltumata sellest, kes välja kolib ja kellega laps jääb, on kindel, et laps suhtleb isaga edasi. Mees on muul juhul hea ja hooliv isa. Ja laps on ka isasse kiindunud. Pärast sellist vägivalla akti peab isa endale siiski teadvustama, mida ta valesti tegi. Seda mitte sellepärast, et minuga suhteid korda saada, vaid lapse pärast. Ma tahan, et isa võtaks vastutuse oma käitumise osas lapse suhtes. Hetkel ta aru ei saa, et oleks midagi sellist teinud, mis last kahjustab.

Praegu on minul sein püsti ees, ja ma ei tea, mida teha. Ma ei tea, kuidas seda sasipundart lahti harutada. Minu ideaalpildis läheks mees, ja meie jääksime lapsega oma koju. Minu arust on see õiglane. Aga mees vabatahtlikult ei lähe.

Nimetamata jäi see, et teo ajal oli mees purjus. Joove oli nii tugev, et kohati ei mäletagi, mida tegi.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 13:12; 22.01 09:13; 25.01 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vaatenurgast oled sa juba vaimselt mehe poolt nö ära tambitud, su seletus on küll asjalik, aga tundub justkui olukorra ja mehe väljavabandamine.
Mees manipuleerib, (mis EI OLE OK), täis peaga peksab (mis EI OLE vabandus), lapse psüühhika kannatab, sina ei tea mida teha?
Mina teaks täpselt mida teha, läheksin mujale elama, kasvõi lapseta kui vaja.
Annaksin asjale ametliku käigu ja küll siis lõpuks otsustatakse, kellele mis jääb.

Kui sa jääd koju, saad jälle (lapse nähes) peksa! Või arvad et enam ei saa?
Kui sa lähed ära, ei saa sa peksa ja laps ei pea nägema koduvägivalda.

Nii must-valge see ongi! Kui tahad hakata pehmendavaid värve lisama, siis on see vaid vabanduste otsimise eesmärgil.

Vabandan oma vb väga järsu väljaütlemise eest, samas leian, et siin pole koht roosadeks prillideks.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 13:33; 22.01 10:11; 27.01 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja süüdistada vägivalla ohvrit, kui ise sellistest asjadest midagi ei tea. Vägivallatsejad on nii osavad manipulaatorid ja ühiskond on nii kui üks mees seisukohal, et “sa oled ju ise süüdi, kuidas sa aru ei saa, mis on vägivald või miks sa ära ei lähe või küllap ikka ise norid tüli jne jne”, et vägivalla ohvril on pea võimatu end sellest olukorrast välja rabeleda.
Kui vana laps on? Kui mees oma vägivaldsust ei tunnista, ei ole kaua vaja, et ta lõpuks ka lapsele kallale läheb. Ainus võimalus, et ta seda ehk ei tee, on juhul, kui on tegemist poisiga ja ta on juba nii vana, et suudab isale tappa anda – tugevamatele need vägivaldsed tavaliselt kallale ei lähe. Aga sina jääd alati nõrgemaks, ka siis, kui laps suureks saab ja kodust ära kolib, jääb oht, et sind ta ükskord surnuks tümitab.
Kõige hullem on aga see, et vägivald genereerib mustri, ehk et laps (on juba praegu, kui ta pole nõus ära kolima vägivaldse isa juurest!) omandab sarnase rolli oma tulevases pereelus – on ta poiss, hakkab ise oma perel sõrmi väänama ja tappa andma, on tüdruk, siis satub ise vägivalla ohvriks väga kergesti. Lapsed peavad kodust elu normaalsuseks, olgu see nii ebanormaalne kui tahes.
Ma ei tea, kui vana su laps on, aga tõsine oht on, et ta satub ise samasse rattasse, kui praegu midagi kiiresti ette ei võeta. Kui mees oma probleemi ei tunnista, on siiski ainus võimalus (psühholoogi abiga) lapsele selgitada, et see olukord ei ole normaalne ja tavapärane ja selles kodus ei tohiks elada.
Et sa tulevikus mõlema käest tappa ei saaks ja et lapsest koletis või ohver ei kasvaks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult meie kooselu ei jätku. Otsus on tehtud ja see on lõplik. Siiski, ma ei mõista, miks ma ei peaks mehega rääkima? Minu arust peab mees aru saama, et tema tegu mõjutab last väga oluliselt. Praegu mees ei saa sellest justkui aru, et lapsele psühhotrauma tekitas.

Sul ei ole lihtsalt mõtet temaga omavahel rääkida, katsu ta lastepsühholoogi või perenõustaja juurde saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see ka lapsele hästi mõju, kui oled suures majas omaette, aga samas majas elab ikkagi mees ka. Pinged on ikka õhus, mis tekitavad talle lisastressi, võimendavad haigust ja ei lase eluga edasi minna.
Vastuseks Su esialgsele küsimusele: jah, teie peres on kindlasti vägivald. Ja peamiseks kannatajaks on laps! Võta ennast kokku!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 01:59; 06.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb lihtsalt lõpp teha!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 01:59; 06.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistel psühhopaatidel on ju teiste psühhotraumadest täiest suva, muidu nad ei käituks nii!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 14:21; 06.02 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumalusel ilmselt pole piire.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see on vägivald?