Esileht Pereelu ja suhted Kas see on vaimne vägivald?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: Kas see on vaimne vägivald?

Postitas:

Olen teemaalgataja.

Ma ei arva, et talgute käigus ME vormis vôimalike tööde arutelu (millest muide on ka juba varem räägitud) oleks mehe survestamine.

Kopa palkamist niiehknaa pakkusin st mitte, et mees ise teeks.

Kuigi need on näited igapäevaelust (asi ju polegi selles aias hetkel otseselt) – teema algus ja kiire lôpp. Ja tunne mis hiljem jääb.

Sina ei arva, et on survestamine aga sa ei tea, kuidas mees seda tajub. Ilmselgelt te ei räägi omavahel ka neid situatsioone läbi, et mida sina mõtlesid ja mida tema tundis. Võib ka olla, et mees ise ei taju, et tema suhtlemisstiil on ärritudes nii inetu, sest see on kestnud pikalt. Tahab su lihtsalt vb vait saada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 08:06; 18.05 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei arva, et talgute käigus ME vormis vôimalike tööde arutelu (millest muide on ka juba varem räägitud) oleks mehe survestamine.
Kopa palkamist niiehknaa pakkusin st mitte, et mees ise teeks.

Kirjutasid, et teil on juba varasemast ajast suur hunnik maakive, mille osas oled mehele öelnud, et nendest vôiks aiaosa teha. Jutust tuleb välja, et idee käisid välja sina, aga mees polnud vaimustuses varem ega nüüd. Isegi kui saate kopa laenata, siis kas mingi osa tööst peaks ikkagi ka mees ära tegema või mitte? Tundub, et ta oleks nõus, kui ise kõik organiseerid, kutsud töömehed ja mees ei peaks oma aega aiaosa tegemisele üldse kulutama. Kui ta oleks ise välja pakkunud, et ta tahab kividest aiaosa teha ja nüüd üritab oma lubadusest mitte kinni pidada, siis oleks lugu veidi teine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 08:07; 18.05 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõbranna mees moslem, nende peres näen, mis tähendab matriarhaat. Kui poeg emaga vingub, saab ta ikka korralikult võtta. Sõnavõtt algab nii, et su ema on kõige tähtsam, ta on sind sünnitanud, imetanud… Ja meie ülesanne on ema hoida , kui emaga peaks midagi juhtuma, siis meie peres kaob õnn…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.05 09:12; 18.05 13:16; 18.05 15:51; 19.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need põllukivid ja oksetoit on lihtsalt näited, ei maksa neist nii kinni haarata ja õpetada KUIDAS oleks pidanud vastama. Ja ma alati vihkan soovitusi stiilis “internet on õpetusi täis, loe”. Annaks siis mingi konkreetse lingigi või midagi. Mina näiteks olen ostnud mitmeid lastekasvatamise raamatuid, aga abi mul pole neist ühestki õieti – lihtsalt ei oska aru saada, kuidas raamatus kirjeldatud olukorrad minu olukorda võiks kohanduda. Kui inimene küsib, kuidas ennast kehtestada, võiks soovitada nippe, mis vastajat ennast on aidanud, või vähemalt anda link või raamatu pealkiri, millest soovitajal endal oli abi.

Aga teemasse – selles peres on labaselt öeldes kord käest ära. Mees ei oska naisega lugupidavalt käituda ja lapsed võtavad mustri üle. Kui mehele ei meeldinud, et naine hakkas “õpetama” kolmanda juuresolekul, oleks tark ja hooliv inimene vastanud teisit, kas naljaga pooleks või midagi, aga mitte hakanud solvama omaenda abikaasat.

Minul kahjuks head nõu pole anda, sest olen suhete osas selline pisut saamatu, iseloom on ka s*** ja vanemate eeskuju pole just parim olnud. Arusaadavalt on naisel väga raske lihtsalt minema minna, ikkagi pere ja elu on ju koos rajatud. Siiski tasuks võib-olla mehega koos asja arutada, rääkida enda tunnetest ja soovidest ning kuulata ära mehe omad. Siis ehk on võimalik saavutada mingi kokkulepe, millest mõlemad peaksid püüdma kinni hoida. Ja lastekasvatuse osas peavad vanemad tõesti ühte jalga astuma, muidu ei tule sellest enam head nahka.

Aga üldiselt võiks küll läbi kaaluda enda võimalused: kas oleks mõeldav eraldi elama kolida. Lapsed võib ju ka mehe kasvatada jätta. Las nad siis okendavad seal ja klaarivad ise oma jamasid…

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast ma olengi hakanud ka ise tôsidust tajuma, et ma näen, et lapsed vôtavad selle kôik üle. Issile lubatud, miks mitte neile.

Kuidas kehtestada sel juhul? Vitsa ei anna ju.

Miks vitsa, jätad lapse mõnest privileegist ilma, sellisest, kus tal on sinu abi/osalust vaja. Ütledki, et kes sõltub teise abist ja hoolest, ei saa endale lubada selle abi andja välja vihastamist. Järgmine kord läheme mänguväljakule siis, kui oled õppinud oma ema tehtud söökidesse viisakalt suhtuma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 10:16; 19.05 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on algus vaimsele vägivallale, kahtlemata. Aga mitte mehe poolt, vaid laste poolt, kes õpivad isa mustri järgi ema (ja tulevasi naisi) mitte austama ja neisse põlglikult suhtuma.

Ma soovitan sul tõsiselt läbi mõelda, mida sa mehega rääkida tahad, istuda temaga maha omaette (nii et teil aega ka on) ja rääkida läbi, kuidas te koos edaspidi lapsi kasvatate.
See, et mees mats on, jätab sügava jälje ka sinu lastesse.

Kui minule keegi ütleks, olgu ta nii alaealine kui tahes, et minu valmistatud söök on okse, ma korjaks sellelt ütlejalt momendi pealt taldrikud ja söögid eest ära ja järgmine kord istuks see tegelane lauda alles siis, kui ta on aru saanud, et esiteks – kui on tehtud söök, siis kas süüakse või keeldutakse viisakalt ja teiseks – mitte kellegagi nii ei räägita (et söök on okse). Lisakaristusena võtaks ära ka nutiseadmed, kui laps neid kasutab. Järgmise äärmusena, kui mees kaasa osatab, siis korjaks ära taldrikud ka mehelt ja järgmine söögikord saab olema mehe tehtud. Ja ülejärgmine ja ülejärgmine.

Aga mehega pead sa tõsiselt rääkima, sest TEMA käitumine ja suhtumine sinusse peegeldub laste käitumises. Kui mees ei austa oma naist ja laste ema, siis ei saa seda iial olema ka laste poolt.

Kiviaia kohta annan sulle soovituse sedapidi – kui sa tahad midagi sellist kodus ja maja juures teha, mida mees ei viitsi teha, siis mõtle omale ise plaan läbi, mil moel sa selle teed, esita plaan mehele (et sellise asja teeb töömees ja sellise asja teed sina (naine), kas sa palun oleksid nõus tegema seda osa (misiganes see siis ka ei oleks)) ja kui asi on paigas, siis teed ära vastavalt plaanitule. Antud juhul sa tegelikult käitusid ise valesti, kui sõprade ees hakkasid mehega vaidlema.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Ma ei arva, et talgute käigus ME vormis vôimalike tööde arutelu (millest muide on ka juba varem räägitud) oleks mehe survestamine.

Kopa palkamist niiehknaa pakkusin st mitte, et mees ise teeks.

Kuigi need on näited igapäevaelust (asi ju polegi selles aias hetkel otseselt) – teema algus ja kiire lôpp. Ja tunne mis hiljem jääb.

see ME vorm tähendab sisuliselt seda, et sinult idee ja mehelt teostus. mehele ehk ei meeldi kiviaiad (on ka selliseid, mulle ka ei meeldi), ta ei viitsi oma aega sellele sinu meeleheaks raisata (ma ka ei viitsiks kellegi teise rõõmuks päevi kulutada asjale, mis mulle ei meeldi) ning samuti ei näe ta mõtet kopajuhile raha maksta asja eest, mida talle vaja pole ja mis ei meeldi.

teise osa suhtes küsiks, miks peab mees olema laste suhtes karistussalklane? ise oled samasugune lapsevanem, miks peab isa kurjustama, kui laps halvasti käitub? kui sulle ei meeldi lapse käitumine, siis kasvata ja selgita ise, mitte ära sunni meest teie suhetesse sekkuma.

sa oled ise endale võtnud ohvrirolli (ehk praeguse meediapropaganda peale) ja nõmetsed kodus, kuidas kõik sulle vaesekesele liiga teevad.

kui mees leiaks, et sa peaksid hakkama nt autot remontima, ta võib kõrvalt juhendada, kas sa hakkaks? mees ka ei taha kiviaeda teha.
ma ei kujuta ette, et mu laps ütleks minu toidu kohta okse ja siis ma vaataks mehe otsa, et kallis, aita nüüd last kasvatada, pahanda temaga. kus su oma suu on, et ei saa oma last korrale kutsuda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meestel on üldiselt suur vajadus tunnustamise järele. Ma ei tea, kui tihti teie peres üksteist kiidetakse ja tunnustatakse. Soovitan oma meest millegi eest kiita. Ehk toimib ja saab see aed ka kunagi tehtud, aga mitu korda aga ei soovita tõesti seda aia teemat üles tõstatada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kehtestada sel juhul? Vitsa ei anna ju.

Enda kehtestamisest on sadu tasuta artikleid inernetis, kursused ja raamatud pealekauba. Kuidas sinu meelest need teised emad hakkama said, kelle lapsed näiteks koolis mõnelt teiselt lapselt roppused üle võtsid ja kodus neid kasutama hakkasid? See kõik on õpitav, selle nimi on ka lapse kasvatamine ja seda osata on ema töö.

Nii ja nüüd jõuamegi nende raamatute jms soovituste juurde – vanemad peavad hoidma ühte joont! Ning mis on keelatud, on keelatud môlema vanema poolt ja vastupidi. Siin on ju asju just selles, et isa arvamus/ tolerats on täiesti teine.

Jutt on minu poolt ema enesekehtestamisest lapse suhtes.

Teisalt loomulikult peaks ta õppima ennast kehtestama ka mehe suhtes.

Sellis loogikat ei ole ühel emal soovitav kultiveerida, et “mees ei ole minu poolel, lasen siis lapsel kah ennast sõimata ega kasvata teda”.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.05 19:48; 17.05 22:12; 18.05 12:41; 18.05 12:47; 18.05 14:38; 18.05 15:59; 19.05 12:02; 19.05 13:59; 19.05 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma alati vihkan soovitusi stiilis “internet on õpetusi täis, loe”. Annaks siis mingi konkreetse lingigi või midagi

Aga palun. Enesekehtestamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.05 19:48; 17.05 22:12; 18.05 12:41; 18.05 12:47; 18.05 14:38; 18.05 15:59; 19.05 12:02; 19.05 13:59; 19.05 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu suhtes lakkamatult nõmetsetaks ja draamat tehtaks, hakkaksin ilmselt ka vastu plõksima, nagu see mees.
Ja mis takistab teemaalgatajat ise koppa hankimast, kui ta oma kiviaeda nii hirmsasti tahab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu suhtes lakkamatult nõmetsetaks ja draamat tehtaks, hakkaksin ilmselt ka vastu plõksima, nagu see mees.

Ja mis takistab teemaalgatajat ise koppa hankimast, kui ta oma kiviaeda nii hirmsasti tahab?

Aga sellisel juhul tekib küsimus, et milleks üldse meest vaja? Kui naine peab peres mehe rolli ja naise rolli mõlemad võtma, siis milleks mühakast diivanikaunistust veel tarvis. Kui mees ees ei austa naist, tulevad lapsed sama käitumisega järgi. Mehe kohus on oma naist kaitsta kõigi, ka laste eest. Ema ja isa peab austama. Kui mees ees mõnitav,siis lapsed jäljendavad teda. Ilmselt seal peres on vaimne vägivald, kui lapsed juba emaga nii käituvad. Räägi mehega, et sulle nii ei sobi. Ja kui vaja, lahku paariks kuuks, las mees vaaritab lastele okset.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.05 09:12; 18.05 13:16; 18.05 15:51; 19.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu suhtes lakkamatult nõmetsetaks ja draamat tehtaks, hakkaksin ilmselt ka vastu plõksima, nagu see mees.

Ja mis takistab teemaalgatajat ise koppa hankimast, kui ta oma kiviaeda nii hirmsasti tahab?

Aga sellisel juhul tekib küsimus, et milleks üldse meest vaja? Kui naine peab peres mehe rolli ja naise rolli mõlemad võtma, siis milleks mühakast diivanikaunistust veel tarvis. Kui mees ees ei austa naist, tulevad lapsed sama käitumisega järgi. Mehe kohus on oma naist kaitsta kõigi, ka laste eest. Ema ja isa peab austama. Kui mees ees mõnitav,siis lapsed jäljendavad teda. Ilmselt seal peres on vaimne vägivald, kui lapsed juba emaga nii käituvad. Räägi mehega, et sulle nii ei sobi. Ja kui vaja, lahku paariks kuuks, las mees vaaritab lastele okset.

Miks paariks kuuks?

Kas arvad, et sellise suhtumise ja suuvärgiga meest saab kuidagi normaalseks keerata? Unustab kõik oma harjumused, suhtumised, kõnepruugi ja hakkab abivalmis härrasmeheks? Ärge tehke nalja 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.05 19:48; 17.05 22:12; 18.05 12:41; 18.05 12:47; 18.05 14:38; 18.05 15:59; 19.05 12:02; 19.05 13:59; 19.05 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu suhtes lakkamatult nõmetsetaks ja draamat tehtaks, hakkaksin ilmselt ka vastu plõksima, nagu see mees.

Ja mis takistab teemaalgatajat ise koppa hankimast, kui ta oma kiviaeda nii hirmsasti tahab?

Aga sellisel juhul tekib küsimus, et milleks üldse meest vaja? Kui naine peab peres mehe rolli ja naise rolli mõlemad võtma, siis milleks mühakast diivanikaunistust veel tarvis. Kui mees ees ei austa naist, tulevad lapsed sama käitumisega järgi. Mehe kohus on oma naist kaitsta kõigi, ka laste eest. Ema ja isa peab austama. Kui mees ees mõnitav,siis lapsed jäljendavad teda. Ilmselt seal peres on vaimne vägivald, kui lapsed juba emaga nii käituvad. Räägi mehega, et sulle nii ei sobi. Ja kui vaja, lahku paariks kuuks, las mees vaaritab lastele okset.

Miks paariks kuuks?

Kas arvad, et sellise suhtumise ja suuvärgiga meest saab kuidagi normaalseks keerata? Unustab kõik oma harjumused, suhtumised, kõnepruugi ja hakkab abivalmis härrasmeheks? Ärge tehke nalja ????

No ma mõtlesin, et lapsed võiks mõne kuu pärast uude koju viia???? Äkki neist saab veel asja…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.05 09:12; 18.05 13:16; 18.05 15:51; 19.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu suhtes lakkamatult nõmetsetaks ja draamat tehtaks, hakkaksin ilmselt ka vastu plõksima, nagu see mees.

Ja mis takistab teemaalgatajat ise koppa hankimast, kui ta oma kiviaeda nii hirmsasti tahab?

Aga sellisel juhul tekib küsimus, et milleks üldse meest vaja? Kui naine peab peres mehe rolli ja naise rolli mõlemad võtma, siis milleks mühakast diivanikaunistust veel tarvis. Kui mees ees ei austa naist, tulevad lapsed sama käitumisega järgi. Mehe kohus on oma naist kaitsta kõigi, ka laste eest. Ema ja isa peab austama. Kui mees ees mõnitav,siis lapsed jäljendavad teda. Ilmselt seal peres on vaimne vägivald, kui lapsed juba emaga nii käituvad. Räägi mehega, et sulle nii ei sobi. Ja kui vaja, lahku paariks kuuks, las mees vaaritab lastele okset.

Miks paariks kuuks?

Kas arvad, et sellise suhtumise ja suuvärgiga meest saab kuidagi normaalseks keerata? Unustab kõik oma harjumused, suhtumised, kõnepruugi ja hakkab abivalmis härrasmeheks? Ärge tehke nalja ????

No ma mõtlesin, et lapsed võiks mõne kuu pärast uude koju viia???? Äkki neist saab veel asja…

Ja siis tagasi tuua selle ossiga koos kasvama ja temalt uusi matslusi õppima? Hea mõte.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.05 19:48; 17.05 22:12; 18.05 12:41; 18.05 12:47; 18.05 14:38; 18.05 15:59; 19.05 12:02; 19.05 13:59; 19.05 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, kahest situatsioonist ei loe välja kas on vaimne vägivald või ei aga teise juhtumi puhul ma ei teeks neile kindlasti enam süüa. Ilmselt viskaks selle “okse” joonelt prügikasti ka. Mina ei kujuta ette, et minu pereliikmed pidevalt minu tehtud toidu kohta nii ütleks. Esimene situatsioon on selline suht tavapärane mehe reaktsioon, kes ei viitsi teha eriti midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minule keegi ütleks, olgu ta nii alaealine kui tahes, et minu valmistatud söök on okse, ma korjaks sellelt ütlejalt momendi pealt taldrikud ja söögid eest ära ja järgmine kord istuks see tegelane lauda alles siis, kui ta on aru saanud, et esiteks – kui on tehtud söök, siis kas süüakse või keeldutakse viisakalt ja teiseks – mitte kellegagi nii ei räägita (et söök on okse).

Just. Tegelikult laseks sellel “okseütlejal” ise söök teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 22:09; 18.05 19:30; 19.05 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka mingi hetk pirtsutas ja ütles toidu kohta “ööääkk”. Selle peale ma näitasin talle Youtube-ist nälgivaid Aafrika lapsi. Luu ja nahk. Laps oli tol hetkel peaaegu kuuene.
Laps küsis siis vaikselt, et kas need videos on surnud inimesed. Ja kui ta sai aru, et mõni peab puukoort/liiva/kive(tema enda järeldus) sööma, ja elavadki nagu luukered, lõppes igasugune öäkk jutt ära.

“Ei maitse” peale proovimist on aksepteeritav aga muu mitte.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 21:26; 18.05 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimsed on ikka nii erinevad. Mina vihkan seda kui mul on lapsega mingi eriarvamus, mida lahendada püüan ja siis mees sekkub ja hakkab veel omalt poolt midagi targutama hakkab.

Mis puudutab kiviaia näidet, siis selliseid asju arutame pereringis, mitte ei kaasa kolmandaid isikuid. Olen ise mehe lennukatele plaanidele paar korda “vee peale tõmmanud”, sest kujutan ette töömahtu, mis teostamisega kaasneb.

Samas siin – olen seda meelt, et vanem peab ise oma erimeelsused lapsega korda ajama. Mees ka kipub vahest sekkuma või veel hullem, hakkab lapse peale “kaebama” – siis ütlen, stop, ise klaarite poisiga, mida poiss ütles või jättis tegemata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 21:36; 18.05 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa teemaalgataja lased siis enda kallal oma mehel sedasi haukuda? Miks sa lased endale öelda, et tee ise ja oma asi ja kui ei meeldi, mine ära ja üldse endaga viriseda? Meesterahvas võiks ikka kodus midagi muud ka teha osata ja viitsida, kui ainult palgatööl käimine. Mis juhtuks, kui sa täiesti tõsise näoga ja rahuliku häälega teataksid oma mehele, et minuga nii ei räägita! Ma arvan, et ära hakka vaidlema, vaid järgmisel korral vastagi mehele nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 22:37; 19.05 05:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakividest aia tegemine on tõesti hull töö. Lihtsam on palgata töömees. Meil on ka olemas nii traktor kui maakivid, aga töö teevad ära palgalised mehed, kel on vastavad oskused olemas.

Toidu kohapealt. Ma võtaks sellise jutu peale lastelt ja mehelt toidu eest ära, viskaks prügikasti ja ütleks, et järgmine toidukord on nende poolt. Ja palun siis olla originaalne oma toiduvalmistamises, et ma ise oksendama ei peaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mehele ei meeldinud, et naine hakkas “õpetama” kolmanda juuresolekul, oleks tark ja hooliv inimene vastanud teisit, kas naljaga pooleks või midagi, aga mitte hakanud solvama omaenda abikaasat.

Kui naine alati iga kord teiste ees niimoodi nüõudma ja õpetama hakkab, siis ühel hetkel enam ei viitsi see hooliv osapool olla, sest naist ilmselgelt ju ei huvita, mida mees selle aia ehitusest arvab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 10:16; 19.05 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakividest aia tegemine on tõesti hull töö. Lihtsam on palgata töömees. Meil on ka olemas nii traktor kui maakivid, aga töö teevad ära palgalised mehed, kel on vastavad oskused olemas.

Kiviaia suhtes. Peresuhetes on sageli näha, et üks pool, enamasti naine, püüab oma soovidest teha mehe probleemi. Naine tahab lilleampleid ja kohe on see mehe probleem, kuidas muld kohale tassida, amplite jaoks konksud leida, siis konksud räästa alla keerata, rasked amplid paigutada…ja siis ümber paigutada. Seejärel imetleda ja kiita naist lillevaliku eest. Naine tahab kardinaid vahetada – äkitsi on see mehe probleem, kes peab selleks tahtmise ja aja leidma ja need üles riputama. Ning tegema seda reipalt, naerunägu ees. Sest nüüd on sellest kuidagi saanud mehe probleem!
Naine tahab minna spaasse ja äkki on see kuidagi mehe kohustus kaasa tulla. Naine tahab sõita välisreisile ja äkki on see mehe probleem, et talle peab ka see mõte meeldima, ta peab joovastust ja õnne üles näitama rannal lebades ning ta ei tohi hotellitoas nädal aega sudokusid lahendada.

Nii meestele kui ka naistele on mul soovitus – kui te innustute millestki, siis ärge eeldage, et teine pool peab sama innustunud olema. Kui teie hobi on kardinaid vahetada või terrassil mööbit üle värvida, siis tehke seda. Loomulikult võib meest ju appi paluda. Kaagutada teemal, et miks ta samamoodi pole õhinas ja miks teda ei õnnesta naise idee teha kiviaed või minna Egiptusse, on rumalus. Ta lihtsalt pole huvitatud ja kõik. Ta võib aidata naisel oma soove täide viia, aga oodata, et mees peaks initsiatiivi haarama, on rumalus.

Kui mehel tuleb idee ehitada purilennuk ja ta `teataks, et naine peaks seisma ja hoidma mingit tala pea kohal paar tundi päevas ning et naine oleks selle juures veel õnnelik ja lahke…kuidas tundub. Absurdne, eks. Aga sama absurdne tundub mehele surve ehitada kiviaed või minna balletti vaatama või kolada tundide kaupa mööda poode.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.05 19:48; 17.05 22:12; 18.05 12:41; 18.05 12:47; 18.05 14:38; 18.05 15:59; 19.05 12:02; 19.05 13:59; 19.05 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie omavaheline suhtlusstiil tundub tõesti kole. Kärsitu, nähvav. Vaimse vägivalla moodi see siiski ei tundu, pigem lihtsalt kehvad suhtlusoskused (mõlemalt poolt).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakividest aia tegemine on tõesti hull töö. Lihtsam on palgata töömees. Meil on ka olemas nii traktor kui maakivid, aga töö teevad ära palgalised mehed, kel on vastavad oskused olemas.

Kiviaia suhtes. Peresuhetes on sageli näha, et üks pool, enamasti naine, püüab oma soovidest teha mehe probleemi. Naine tahab lilleampleid ja kohe on see mehe probleem, kuidas muld kohale tassida, amplite jaoks konksud leida, siis konksud räästa alla keerata, rasked amplid paigutada…ja siis ümber paigutada. Seejärel imetleda ja kiita naist lillevaliku eest. Naine tahab kardinaid vahetada – äkitsi on see mehe probleem, kes peab selleks tahtmise ja aja leidma ja need üles riputama. Ning tegema seda reipalt, naerunägu ees. Sest nüüd on sellest kuidagi saanud mehe probleem!

Naine tahab minna spaasse ja äkki on see kuidagi mehe kohustus kaasa tulla. Naine tahab sõita välisreisile ja äkki on see mehe probleem, et talle peab ka see mõte meeldima, ta peab joovastust ja õnne üles näitama rannal lebades ning ta ei tohi hotellitoas nädal aega sudokusid lahendada.

Nii meestele kui ka naistele on mul soovitus – kui te innustute millestki, siis ärge eeldage, et teine pool peab sama innustunud olema. Kui teie hobi on kardinaid vahetada või terrassil mööbit üle värvida, siis tehke seda. Loomulikult võib teist ju appi paluda. Kaagutada teemal, et miks ta samamoodi pole õhinas ja miks teda ei õnnesta naise idee teha kiviaed või minna Egiptusse, on rumalus. Ta lihtsalt pole huvitatud ja kõik. Ta võib aidata, aga oodata, et tema peaks initsiatiivi haarama, on rumalus.

Kui mehel tuleb idee ehitada purilennuk ja ta `teataks, et naine peaks seisma ja hoidma mingit tala pea kohal paar tundi päevas ning et naine oleks selle juures veel õnnelik ja lahke…kuidas tundub. Absurdne, eks. Aga sama absurdne tundub mehele surve ehitada kiviaed või minna balletti vaatama või kolada tundide kaupa mööda poode.

Aga ilmselt siis ongi aeg lahku minna. Kui kumbki ei taha teise rõõmuks midagi teha. Ma võtaks armukese, kes aitaks kodutöödes, mis mehe abi vajavad. Vastu saaks mees seksi, selline tore natuuramajandus. Kõik on õnnelikud. Ja mees tuleb koju, vaatab, oi kui tore, kõik on korras ja naine ka veel rahuldatud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.05 09:12; 18.05 13:16; 18.05 15:51; 19.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ilmselt siis ongi aeg lahku minna. Kui kumbki ei taha teise rõõmuks midagi teha. Ma võtaks armukese, kes aitaks kodutöödes, mis mehe abi vajavad. Vastu saaks mees seksi, selline tore natuuramajandus. Kõik on õnnelikud. Ja mees tuleb koju, vaatab, oi kui tore, kõik on korras ja naine ka veel rahuldatud.

Liialdus. Pigem siiski on asi selles, et kui minul tuleb idee, siis ma saan meest ainult appi paluda ja tõenäoiselt ta tuleb appi. Mida ma teha ei saa, on öelda mehele, et tahan sinna aianurka peenart ja kohe nüüd ja kui ta ei jäta oma tegevusi pooleli ja ei võta seda prioriteediks, siis solvun.
Teineteisele rõõmuks tehakse muidugi asju, aga seda ei saa üleekspluateerida. Võiks ka alati mõelda, millal tegite midagi, mis endale huvi ei pakkunud, mehe mingi hetkesoovi või tema harrastuse jaoks.
Lühidalt, kas läheksid midagi sinu jaoks mõttetut tegema? Näiteks mehe mudelautode kogu poleerima, mis võtaks tunde ja tunde ja tunde sinu aega, ei huvitaks üldse ja oleks tüütu ning sinu meelest ajaraisk. Lisaks saaksid mehelt pahandada, miks sa selle tegevuse üle õnnelik pole. Ma vean kihla, et 99% naistest ütleks, et kuule, poleeri seda 600-autolist kogu ise.
Ei maksa klammerduda automudelikogu näitesse – jutt on millestki, mis ühele poolele on absoluutne prioriteet, aga ta püüab teha sellest teise poole probleemi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.05 19:48; 17.05 22:12; 18.05 12:41; 18.05 12:47; 18.05 14:38; 18.05 15:59; 19.05 12:02; 19.05 13:59; 19.05 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin siin ühte varasemat teemat vaimsest vägivallast. Tundsin veidi iseennast. Kuid argipäev ja rutiin on alati meil kõigil see, mis paneb tunnistamist edasilükkamast ja tegelikult, kes meist tahaks tunnistada, et asi on jama. Koerad klähvivad, karavan läheb ikka edasi! Aga ma olen seda tundnud no pea 5 aastat juba. Ma olen ka ise pigem koleerik, mistôttu ma veel päris ennast kaotanud ei ole – kuid kui ma oleksin ilmselt nôrgem natuur – siis vast oleks asi minu kui abikaasa seisus tôsisem (enesehinnang on mul alles). Sôbrad ja vanemad ei näe, ei tea. No kui siiski, siis mingit ühte olukorda. Kui üldiselt on mu mees ikka sugulaste ja sôprade seas sportlik ja kuldsete kätega muhe sell. No eks ta ongi, sportlik ja kuldsete kätega- aga muhe minu osas kindlasti mitte. Enamus suhtlusest kahevahel olles on ebamugaval toonil.

Aga! Toon oma argipäevast siia paar näidet. Õigemini tänasest päevast paar näidet. Muidugi sôna-sônalt ei konspekteerinud, aga eks kirja sai üsna täpselt.

Koos juba päris kaua, abielus, ühised alalealised lapsed.

Esimene näide: Sõbrad on külas, tegime talgutöid. Meil on juba varasemast suur hunnik maakive, mille osas olen mehele öelnud, et nendest vôiks aiaosa teha. Ta on kuulnud, aga mitte kuulanud ilmselt mu môtet – tajun seda nüüd. Mina: “ Nendest kividest peaks selle aiaosa ka millalgi ära tegema.” Mees: “ Täiesti môtetu aiajupp ju”. Mina: “ Aga see on ilus, raamib aia ära ja saame ilusti kive kasutada.” Mees: “ Ma vaatasin neid kive. Need on nii koledad kivid, neid küll ei kasuta.” Mina: “ Minu arust on ilusad (sôbranna kinnitab sama kôrval), saame laenata kopa külast.” Mees: “ Mina ei hakka mingit kivi vedama. Kurat jälle hakkad oma jura ajama. Môtled mingeid töid välja. Môtetu jama. Vôta ise oma traktor ja tegele ise kui sa nii kôva mutt oled.”

Teine näide:

Meespere ütleb, et kôht on tühi. Teen korraliku ôhtusöögi ja magustoiduks toorjuustu maasika magustoidu. Üks lastest ütleb, et see on nagu okse ja rôve näeb välja. Mina: “ Soovisite ju ôhtusôöki ja ma tegin. Miks te nii minu tehtud toidu kohta ütlete.. Ma näen vaeva ja teie suhtumine on selline”. (Ääremärkusena – tihti saan sellelaadseid märkusi erinevate asjade kohta lastelt ja ka abikaasalt). Vaatan mehe poole, kes istub sealsamas ja vaatab TV ja palun: “ Miks sa lased sellel juhtuda, et lapsed minuga nii räägivad – sellist käitumist ema osas ei tohiks asepteerida.”. Mees : “ No ma ka ei viitsi koguaeg sinu jamadega tegeleda”. Mina: “ Kui isegi Sulle tundub, et on koguaeg – kas oled môelnud, et kuidas mina ennast tunnen. Ma sooviksin siin sinu tuge, et nii emaga ei räägita”. Mees: “ Kuule tegele ise oma probleemidega. Môtle mis sa teinud oled, et nad nii ütlevad. Oled ise süüdi ju. Hakkad normaalseks, saad ka normaalse suhtumise.”

Lammas oled, mitte kõva koleerik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.05 14:17; 19.05 14:21; 19.05 14:24; 19.05 14:26; 19.05 15:02; 19.05 15:11; 19.05 15:21; 19.05 16:45; 19.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ok toidu kohta okse öelda.

Ei ole ka ok kohe tegema joosta kui keegi köhatab.
Mismoodi aga lapsed niiduguse sõnavara ja suhtumisega on, on täiesti “puuga pähe”. Viimane aeg vits välja võtta mitte nämmutada mingist austamisest. Mees vahemeheks – ja seda räägib “mitte nõrga natuuriga” inimene?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.05 14:17; 19.05 14:21; 19.05 14:24; 19.05 14:26; 19.05 15:02; 19.05 15:11; 19.05 15:21; 19.05 16:45; 19.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega on nii, et kui ikka aastaid sellelaadsed olukorrad igapäevased – siis paratamatult tekib kannataja (ohvri?) tunne. Ja küsimus ongi, et kas on tavaline kooselu konflikt vôi ongi varjatud vaimne vägivald (mis on tegelikult paarisuhtes ju sellisel kujul pikaaegsel kujul lubamatu).

Mida sa siin küsid ja filosofeerid? Mis vahet seal on, mis sellise käitumise ametlik nimetus on? Kui sulle meeldib ennast tallata lasta, siis milleks see teema? Kui ei, siis pole vahet kuda seda kutsuda, tee asjad selgeks või lahku sest perest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.05 14:17; 19.05 14:21; 19.05 14:24; 19.05 14:26; 19.05 15:02; 19.05 15:11; 19.05 15:21; 19.05 16:45; 19.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vitsa ei anna ju.

Ja miks mitte?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.05 14:17; 19.05 14:21; 19.05 14:24; 19.05 14:26; 19.05 15:02; 19.05 15:11; 19.05 15:21; 19.05 16:45; 19.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see on vaimne vägivald?