Esileht Pereelu ja suhted Kas see võib olla mingi häire?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 162 )

Teema: Kas see võib olla mingi häire?

Postitas:
Kägu

See, et poeg jättis lubade tegemise pooleli siis, kui autokool oli juba läbitud – vaid viimane liigutus oli veel tegemata, oli ju vaid näide poja suhtumise kohta. Iseenesest see, kas keegi tahab omale lube teha või mitte, ei ole ju siin teemas ja kontekstis absoluutselt oluline. Ema tõi näite olukorra ilmestamiseks, mitte selleks, et tekitada arutelu, kas lube on mõttekas teha või mitte. Kas mõrvarid peaksid lube saama või mitte.

Ah, eks see doktor soovis ka luba, aga näed, sabast ei saanud üle. Päris paljudel jääb lausa (kõrg)kool ühe eksami või lõputöö taha. Mis nende kohta ütleme? Või nende kohta, kes loovad pere ja lahku lähevad, isegi, kui on põhjus, ikka kahju. Veel suurem traagika kui bussi-taksosõit.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt oli jah minu poolt, kas soovitakse luba teha. Mõte oli selles, et paljud ei tee luba, kuigi teavad, et elu oleks kergem. Ei ole initsiatiivi üldse. Samas mõrvarite peaksid-ei peaks ma ei öelnud. Tahtsin illustreerida, et näed, tapab inimese, paneb elu pausile, aga suudab loa teha. Enne eelistaks mittemõrvarist poega, kes omal jõul teeb loa lõpuks ära. Samuti eelistaks ausa töö tegijat, mitte mustalt töötajat või petist ja suure raha tegijat. Samuti poega, kelle suhe ei püsi, aga kes vähemalt ei peta oma naist ja ei ole tilliohver.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võõraste laste läbi seina kostuv kisa on üks häirivamaid stressoreid. Täitsa arusaadav, miks pojal närvid krussi läksid. Pidev triangel teistpoolt seina lõpuks läbi põletabki.

Nõus.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama kodanik “imestas siiralt” teise teema all (“Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel”), et miks see naine siis lasi oma lapsi mehega maale, kui mees seal jõi. Inimene loeb nagu jutu läbi, aga ei saa absoluutselt loetust aru.

Eee, kindlasti mitte. Mina kirjutasin seal äkki kolm kommi kohe alguses. Üks oli geenide komponendi kohta. Usu, ei imesta, miks keegi oma peres midagi nii teeb. Tema pere ju.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt oli jah minu poolt, kas soovitakse luba teha. Mõte oli selles, et paljud ei tee luba, kuigi teavad, et elu oleks kergem. Ei ole initsiatiivi üldse. Samas mõrvarite peaksid-ei peaks ma ei öelnud. Tahtsin illustreerida, et näed, tapab inimese, paneb elu pausile, aga suudab loa teha. Enne eelistaks mittemõrvarist poega, kes omal jõul teeb loa lõpuks ära. Samuti eelistaks ausa töö tegijat, mitte mustalt töötajat või petist ja suure raha tegijat. Samuti poega, kelle suhe ei püsi, aga kes vähemalt ei peta oma naist ja ei ole tilliohver.

Täiesti asjassepuutumatud võrdlused selle teema kontekstis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti asjassepuutumatud võrdlused selle teema kontekstis.

No aga need, kes ütlevad, et poeg on nartsissist ja sotsiopaat, kuidas see aitab? See ju veel hullem, sest seda ei ravi välja ka ja mõlematel on kombeks inimesi ära kasutada. Võibolla tõesti saab ema hing rahu, kui saab aru, et poeg on nartsissist ja ta ei tunne kohustust enam aidata. Ema peaks ju õnnelik olema, et miniakandidaat pääses puhtalt, öeldi ju, kui halb on nartsissistiga elada. Kui oli tore ja sõbralik ja leplik naine, siis peaks TA õnnelik olema. Kui aga poeg on skisofreenik, siis kes see jõuab ravimite võtmist kontrollida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poeg tundub tavaline introvert… tegelikult.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti asjassepuutumatud võrdlused selle teema kontekstis.

No aga need, kes ütlevad, et poeg on nartsissist ja sotsiopaat, kuidas see aitab? See ju veel hullem, sest seda ei ravi välja ka ja mõlematel on kombeks inimesi ära kasutada. Võibolla tõesti saab ema hing rahu, kui saab aru, et poeg on nartsissist ja ta ei tunne kohustust enam aidata. Ema peaks ju õnnelik olema, et miniakandidaat pääses puhtalt, öeldi ju, kui halb on nartsissistiga elada. Kui oli tore ja sõbralik ja leplik naine, siis peaks TA õnnelik olema. Kui aga poeg on skisofreenik, siis kes see jõuab ravimite võtmist kontrollida?

Skisofreenia ei alga ju 30selt. See algab palju varem ja oleks ju teada siis ammu, et on skisofreenia.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skisofreenia ei alga ju 30selt. See algab palju varem ja oleks ju teada siis ammu, et on skisofreenia.

Algab küll. Ma tean päris mitmeid selliseid. Olen isegi skisofreenikutega rääkinud. Jah, üldiselt saab sellest aru küll, juba silmavaade on teidtsugune.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skisofreenia ei alga ju 30selt. See algab palju varem ja oleks ju teada siis ammu, et on skisofreenia.

Algab küll. Ma tean päris mitmeid selliseid. Olen isegi skisofreenikutega rääkinud. Jah, üldiselt saab sellest aru küll, juba silmavaade on teidtsugune.

Rääkimisest ja silmavaatest ei piisa diagnoosimiseks!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poeg tundub tavaline introvert… tegelikult.

Ma olen ka introvert aga ma ei ütle kunagi teistele pahasti ja ei naera teise mure üle. Ka mitte siis, kui oma laps tungib mu isiklikku ruumi vahel liiga palju.
Introvert on hoopis midagi muud, kui TA poja kirjeldus. Introvertidel siiski on filter ja empaatiavõime täitsa olemas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skisofreenia ei alga ju 30selt. See algab palju varem ja oleks ju teada siis ammu, et on skisofreenia.

Algab küll. Ma tean päris mitmeid selliseid. Olen isegi skisofreenikutega rääkinud. Jah, üldiselt saab sellest aru küll, juba silmavaade on teidtsugune.

Rääkimisest ja silmavaatest ei piisa diagnoosimiseks!

Neil juba ingi diagnoos. Neil on selline pilk, et erinevalt depressiivsest inimesest on seal mingi elu. Raske seletada. Kui poeg kuuleb hääli, tunneb mingeid lõhnu,,kahtlustab inimesi vms, on vaja uurida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka introvert aga ma ei ütle kunagi teistele pahasti ja ei naera teise mure üle. Ka mitte siis, kui oma laps tungib mu isiklikku ruumi vahel liiga palju.
Introvert on hoopis midagi muud, kui TA poja kirjeldus. Introvertidel siiski on filter ja empaatiavõime täitsa olemas.

Introverdid pole kõik head inimesed. Kindlasti on meie seas igasuguseid.
Yts on mingi Frank James – 10 signs you are a true introvert – klapib TA pojaga. Või asperger.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ma siiski võtan tagasi. Introverdid ei salli tugevat muusikat, ennast ka jubedasti häirib ja tean paljusid introverte. Tekib ülitundlikkus väiksest helist juba. See, et poeg lõhub muusikat lasta, on tegelikult mingi muu asja tunnus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et poeg jättis lubade tegemise pooleli siis, kui autokool oli juba läbitud – vaid viimane liigutus oli veel tegemata, oli ju vaid näide poja suhtumise kohta. Iseenesest see, kas keegi tahab omale lube teha või mitte, ei ole ju siin teemas ja kontekstis absoluutselt oluline. Ema tõi näite olukorra ilmestamiseks, mitte selleks, et tekitada arutelu, kas lube on mõttekas teha või mitte. Kas mõrvarid peaksid lube saama või mitte.

Ah, eks see doktor soovis ka luba, aga näed, sabast ei saanud üle. Päris paljudel jääb lausa (kõrg)kool ühe eksami või lõputöö taha. Mis nende kohta ütleme? Või nende kohta, kes loovad pere ja lahku lähevad, isegi, kui on põhjus, ikka kahju. Veel suurem traagika kui bussi-taksosõit.

Ja, kust sa tead, et see doktor polnud ka ATH või miski muu häirega inimene? Sageli on mingil alal väga tugevad inimesed mingi häirega, mis põhjustab probleeme mingis muus vallas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, kust sa tead, et see doktor polnud ka ATH või miski muu häirega inimene? Sageli on mingil alal väga tugevad inimesed mingi häirega, mis põhjustab probleeme mingis muus vallas.

Ja kust me teame, et teemaalgataja poeg pole ATH. Eelpool juba põhjendasin, miks pooleli jäeti. See pole seotud aktiivsus-tähelepanuhäirega. Selline isiklik tülide teadmine, poolte valimine (läbi minia juttude kuulmine, tavaliselt hoitakse küll oma poja poole minia vastu), iga pisiasja pärast muretsemine, on halb. Laps peab tundma juba lapsepõlvest armastust. Et see, et ta viimaks ära teeb midagi nagu autokooli lõpetamine, on positiivne, mitte negatiivne, et jälle raiskas raha sinna, jälle ei saanud hakkama, miks kohe ei saanud jne. Selline töölt vallandada laskmine võib olla sama asjaga seotud. Nii, kui ülemusel on pretensioon, ollakse koheselt lahkumisavaldusele alla kirjutama, sest milleks. Mis mõttega pingutada, töötasin paar aastat, jälle sain kinga. Mingi muster võib sees olla juba. Ainult see muusikaasi on kahtlane, see näitab mingit stressi maandamist või lausvägivalda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja pojale kindlasti ei peaks mingeid ootusi panema, et emale meeldis minia, ju siis peab pojale ka. Siit teemast ainult ootuste panemised läbi kumavadki. Täiskasvanud poja samme teatakse ja kõigega ollakse kursis, inimene võib lihtsalt laussstressis olla.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ning ma siiralt ei usu, et inimestel pole perioode, kus nende elu läheb täiesti allamäge, alguses on kõik ülesmäge. Normaalne on see, et elu ei lähe tõusvas joones ainult. Kuidas saab minna? Küsimus on iseloomus, kuidas raskustega hakkama saadakse ja mida üldse poeg ise raskusteks peab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, kust sa tead, et see doktor polnud ka ATH või miski muu häirega inimene? Sageli on mingil alal väga tugevad inimesed mingi häirega, mis põhjustab probleeme mingis muus vallas.

Ja kust me teame, et teemaalgataja poeg pole ATH. Eelpool juba põhjendasin, miks pooleli jäeti. See pole seotud aktiivsus-tähelepanuhäirega. Selline isiklik tülide teadmine, poolte valimine (läbi minia juttude kuulmine, tavaliselt hoitakse küll oma poja poole minia vastu), iga pisiasja pärast muretsemine, on halb. Laps peab tundma juba lapsepõlvest armastust. Et see, et ta viimaks ära teeb midagi nagu autokooli lõpetamine, on positiivne, mitte negatiivne, et jälle raiskas raha sinna, jälle ei saanud hakkama, miks kohe ei saanud jne. Selline töölt vallandada laskmine võib olla sama asjaga seotud. Nii, kui ülemusel on pretensioon, ollakse koheselt lahkumisavaldusele alla kirjutama, sest milleks. Mis mõttega pingutada, töötasin paar aastat, jälle sain kinga. Mingi muster võib sees olla juba. Ainult see muusikaasi on kahtlane, see näitab mingit stressi maandamist või lausvägivalda.

Oma poega teab ikka ema kõige paremini, kui minia. Ma ka ei saa aru, kuidas ema usub miniat, aga ei küsi poja käest üle, kas nii oli. Esimesena küsiks ikka oma pojalt ja ema peab teadma, kas tema poeg käituks nii või ei.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas olen nõus sellega, et ema võiks vähem sekkuda oma poja ellu!!! Tõenäoliselt oleme me sinuga erinevates eluetappides. Kui su lapsed saavad kunagi täiskasvanuks (kui sul üldse on lapsi?!), siis mõtled teisiti.  Vaevalt, et laste täiskasvanuks saades ei tunne sa enam mingit huvi nende käekäigu vastu. Ma ei ole mitte kunagi sekkunud oma laste ellu. Aga, kui ma saan aru, et midagi on valesti, siis muidugi muretsen. Ka täiskasvanud lastega võib olla muresid.

Eksid, mul on kaks teismelist last ja samal ajal on mul oma ema, kes pidevalt käitub ahistavalt ja sekkub minu ellu, arvab ilmselt samuti, et minuga on väga palju muresid ja probleeme (st. ma ei ela oma elu nii nagu tema seda tahaks) ma teen kõike valesti ja olen loomulikult ka väga vilets lapsevanem. Samuti on ta mitu korda ka öelnud, et mul on vaimsed häired ning muud jama.  Lapsest saadik on ta mind maha teinud, minu motivatsiooni oma elus midagi teha ja kuskile jõuda maha teinud jne. Väga-väga raske on olnud sellise vanemaga kuskile jõuda, kuid sellest hoolimata olen keskmisest paremini hakkama saanud – äkki oled sa samasugune ema?

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On

Samas olen nõus sellega, et ema võiks vähem sekkuda oma poja ellu!!! Tõenäoliselt oleme me sinuga erinevates eluetappides. Kui su lapsed saavad kunagi täiskasvanuks (kui sul üldse on lapsi?!), siis mõtled teisiti. Vaevalt, et laste täiskasvanuks saades ei tunne sa enam mingit huvi nende käekäigu vastu. Ma ei ole mitte kunagi sekkunud oma laste ellu. Aga, kui ma saan aru, et midagi on valesti, siis muidugi muretsen. Ka täiskasvanud lastega võib olla muresid.

Eksid, mul on kaks teismelist last ja samal ajal on mul oma ema, kes pidevalt käitub ahistavalt ja sekkub minu ellu, arvab ilmselt samuti, et minuga on väga palju muresid ja probleeme (st. ma ei ela oma elu nii nagu tema seda tahaks) ma teen kõike valesti ja olen loomulikult ka väga vilets lapsevanem. Samuti on ta mitu korda ka öelnud, et mul on vaimsed häired ning muud jama. Lapsest saadik on ta mind maha teinud, minu motivatsiooni oma elus midagi teha ja kuskile jõuda maha teinud jne. Väga-väga raske on olnud sellise vanemaga kuskile jõuda, kuid sellest hoolimata olen keskmisest paremini hakkama saanud – äkki oled sa samasugune ema?

Sa elad lihtsalt oma traumat välja ja arvad, et kõik oma lapse pärast muretsevad emad on sellised. Lugedes TA kirjeldusi ta küll minu meelest üleliia sekkuv või muretsev pole. Lisaks elab see poeg ju tema juures, nii et õigustatud ka mõnevõrra rohkem sekkuda kui tavaliselt täiskasvanud laste puhul.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas poeg praegu käitub, nüüd kui ema juures elab? Kas ilmnevad käitumises samasugused eripärad, näiteks see muusika valjuks keeramine või teistele nähvamine? Kui ei, siis oligi äkki asi stressis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.kliinikum.ee/patsiendiinfo-andmebaas/aspergeri-sundroom/ siit saab lugeda Aspergeri sündroomi kohta. ”Kindlasti esinevad sotsiaalse suhtlemise eripärad, enamasti ka ülekaalukad huvialad ning omapärased käitumisviisid.

sotsiaalse suhtlemise eripärad – vähene huvi ja oskus inimestega suhelda; vähene võime arvestada ja aru saada teiste inimeste kehakeelest, miimikast, tunnetest ja arvamustest; eakohaste suhete puudumine eakaaslastega; oskamatus end kehakeele ja miimika abil väljendada; pilkkontakti vähene tähtsustamine või vältimine; raskused oma käitumise kohandamisel sotsiaalsetes olukordades. Aspergeri sündroomiga inimene võib teada sotsiaalse suhtlemise reegleid, kuid ei oska neid õigel ajal ja viisil kasutada.

Kitsapiirilise huvide või võimete avaldumine ning ülekaalukalt nendega tegelemine – näiteks ebaoluliste faktide meeldejätmine (bussisõidugraafikud, autode võimsus); teatud esemete kogumine; erinevatest infoallikatest oma huviala kohta info kogumine ning pidevalt sellest rääkimine. Püsiv huvi objekti mõne omaduse vastu – näiteks lõhn, pinnareljeef, heli.”

Ma arvan, et kui ta on Asperger, siis tal ongi ja jääbki väga-väga raskeks suhelda nagu tavainimene. Aspergerit ei saa ”ravida”.

Aspergeri sündroomi pole enam olemas, nüüd on kõik üks autism. Nad tõepoolest ei pruugi aru saada kui nende käitumine halb on ja empaatiavõimet ka pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aspergeri sündroomi pole enam olemas, nüüd on kõik üks autism. Nad tõepoolest ei pruugi aru saada kui nende käitumine halb on ja empaatiavõimet ka pole.

Päriselt? Kus see kirjas on? Miks siis nendel saitidel on kirjas Asperger?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aspergeri sündroomi pole enam olemas, nüüd on kõik üks autism. Nad tõepoolest ei pruugi aru saada kui nende käitumine halb on ja empaatiavõimet ka pole.

Päriselt? Kus see kirjas on? Miks siis nendel saitidel on kirjas Asperger?

http://www.autismiliit.ee: “DSM-5 järgi muutub käsitlus, kasutama hakatakse ühtset nimetust “autismispektri häired”. Selle järgi on need häire alaliigid ühiseks kategooriaks “autismispektri häired”, kuna neid ei peeta eraldiseisvateks häireteks, vaid pigem ühe häire erineva tugevusega avaldumise vormideks skaalal kerge-raske. Muudatused on kavas sisse viia ka Euroopa klassifikatsiooni ICD-11 ning vastavalt seejärel ka Eestisse.” 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole mingit häiret, lihtsalt egoism. Olen ise ka sellistega kokku puutunud. Ja valju muusika kuulamine on tõesti selliste inimeste arvates nagu inimõigus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

http://www.autismiliit.ee: “DSM-5 järgi muutub käsitlus, kasutama hakatakse ühtset nimetust “autismispektri häired”. Selle järgi on need häire alaliigid ühiseks kategooriaks “autismispektri häired”, kuna neid ei peeta eraldiseisvateks häireteks, vaid pigem ühe häire erineva tugevusega avaldumise vormideks skaalal kerge-raske. Muudatused on kavas sisse viia ka Euroopa klassifikatsiooni ICD-11 ning vastavalt seejärel ka Eestisse.”

Sa unustasid panna täpse lingi – ajaloost. Aga väidetavalt toimus DSM-is see muudatus juba aastal 2013, praegu inglise keeles otsisin, kuid pärast seda olen kuulnud väga paljusid õpetajaid rääkimas Asperger ja Asperger, mitte autist. Võin ka eksida, aga selline mulje on jäänud. Ütleme siis, et on autismijoontega, mitte päris autist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.autismiliit.ee/autismist/ajaloost/ see oli täpne link, mida panna tahtsid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

http://www.autismiliit.ee: “DSM-5 järgi muutub käsitlus, kasutama hakatakse ühtset nimetust “autismispektri häired”. Selle järgi on need häire alaliigid ühiseks kategooriaks “autismispektri häired”, kuna neid ei peeta eraldiseisvateks häireteks, vaid pigem ühe häire erineva tugevusega avaldumise vormideks skaalal kerge-raske. Muudatused on kavas sisse viia ka Euroopa klassifikatsiooni ICD-11 ning vastavalt seejärel ka Eestisse.”

Sa unustasid panna täpse lingi – ajaloost. Aga väidetavalt toimus DSM-is see muudatus juba aastal 2013, praegu inglise keeles otsisin, kuid pärast seda olen kuulnud väga paljusid õpetajaid rääkimas Asperger ja Asperger, mitte autist. Võin ka eksida, aga selline mulje on jäänud. Ütleme siis, et on autismijoontega, mitte päris autist.

Kopeerisin teksti selle kohta, mitte ei soovinud linki panna. Asperger oli nats, sellepärast ei kõlba enam seda nime mainida. Autism on ikkagi kõigil ühine diagnoos nüüd!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuid pärast seda olen kuulnud väga paljusid õpetajaid rääkimas Asperger ja Asperger, mitte autist.

Kuna varasemast on diagnoosina kirjas Asperger, siis räägitaksegi nii. Juba mõned aastad enam sellist diagnoosi ei panda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 162 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas see võib olla mingi häire?