Esileht Väikelaps Kas see võib olla unepaanika?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas see võib olla unepaanika?

Postitas:
Kägu

6-aastane laps on nädala jooksul 2 ööl ärganud üles ja minu juurde tulnud, et tal on hirm, väga hirm. On selline pooluimane ja lõdiseb ülekere. Palavik ei olnud, kuna keha oli täitsa jahe.

Olen ta siis endale sülle või kaissu võtnud ja siis on tükk aega lõdisenud/värisenud. Kui hoian tugevamini kaisus, siis on värinad vaibunud ja lõpuks rahulikult magama jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on lihtsalt hirmuunenägu (ja äkki oli tal voodist väljas olla ka natuke jahe, aga võib-olla lihtsalt hirmubvärin). Minu 7-aastasel tulevad vahel öösel just meelde mingid hirmu-asjad, millega siis tuleb minu kaissu nutuga ja väriseb, kuni magama jääb. Eriti kui õhtul on mingi erutav asi või põnev (mitte õudne) film olnud vms, liiga erutunud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unepaanika on midagi muud ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unepaanika on ju hoopis teist tüüpi asi- laps kisendab unes, teda on raske või võimatu äratada, pärast ei mäleta ise midagi jne, pealegi selleks vanuseks enamasti juba hakkab üle minema. Küllap laps nägi lihtsalt paha und. On hiljuti midagi näinud liiga põnevat-hirmutavat, lihtsalt ülierutunud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, ju siis oli päevaseid emotsioone üleliia.

Mind pani imestama just see ülekeha värin väga pikka aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib olla küll. Ärevus või paanikahoog võib tekkida ka öösel unepealt. Nii suured lapsed enamasti ei röögi. See röökimine jääb ikka väikelapseikka. Minu lapsel on olnud öiseid värinaga hirmuhoogusid. Tundliku närvisüsteemiga laps on. Elas oma koolipingeid läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan eelnevale postitusele.

Seda oli raske vaadata. Mõni värinahoog oli ikka pikk. Harjutasime hingamist. Vaata netist tehnikaid. Enne paanika teadvustamist käisin lastearsti ja kardioloogi juures kontrollis.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavik tõuseb siis, kui käed-jalad on külmad. Keha katsudes ei mõõdeta palavikku. Palavik võib öösel tõusta küll, oleks vaja ikka mõõta. Mul näiteks oli nädal aega palavik 38,2 ja arugi ei saanud midagi, ainult põlved läksid valusaks ja siis taipasin alles mõõta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavik tõuseb siis, kui käed-jalad on külmad. Keha katsudes ei mõõdeta palavikku. Palavik võib öösel tõusta küll, oleks vaja ikka mõõta. Mul näiteks oli nädal aega palavik 38,2 ja arugi ei saanud midagi, ainult põlved läksid valusaks ja siis taipasin alles mõõta.

Pole teemaalgataja, aga mina kraadisin last, lootes mingit loogilist seletust saada. Palavikku polnud. Samuti sai perearsti juures kilpnäärmehormooni kontrollitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Kas see võib olla unepaanika?