Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selle liigutuse kohta on eestikeelne verb ka teismeliste slängis olemas?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kas selle liigutuse kohta on eestikeelne verb ka teismeliste slängis olemas?

Postitas:
Kägu

https://www.google.dk/search?q=dab&safe=active&client=safari&hl=da-dk&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjF2vuIvtrjAhUKl4sKHbTuADEQ_AUoAXoECAwQAQ&biw=1024&bih=666
Kuidas tiinekad ütlevad selle tegevuse kohta? Kuidas on eesti keeles “to dab”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

“Tääb” ütlevadki. See buum hakkab üle minema. Vahepeal ajas küll juba hulluks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Töötan noortelaagris ja eelmisel suvel küsisin noortelt, et mis liigutus see selline on ja nad ütlesidki, et see on “tab”, st hääldasid “tääb”. Ei usu, et selle kohta mingit eestikeelsemat sõna on :).

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No “tääb” on ju substantiiv, aga mina küsin verbi. Kas on olemas verb “tääbima”?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No “tääb” on ju substantiiv, aga mina küsin verbi. Kas on olemas verb “tääbima”?

Pole põhjust seda verbitada. Pole olemas sellist olukorda. Nad ütlevad lihtsalt “tääb” ega räägi sõbrale, et tead, ma tääbisin või tegin tääbi. Ta teeb seda tääbi ja ütleb vahel selle juurde: “Tääb!”
Ja kui kolmandast räägivad, siis näiteks: “Ja tema – tääb! Täiega!” Kehakeel juurde ja ongi kogu lause. Neile piisab.

Üks selline stiilinäide häirimise teemast. Üks kägu kirjutas selliseid lauseid:

Kui ma näljane ja uneta.

Siis ma õudusunenägu.

mul neid asju palju kuigi ma rahulik ja tsill inimene muidu

See on tüüpiline teismeliste keel, ilma verbideta.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida tääb tähendab? Et mis selle liigutuse mõte (sõnum) on?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 7.aastane teeb ka seda liigutust koguaeg. Eriti siis, kui millegagi hakkama saab ja on uhke.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida tääb tähendab? Et mis selle liigutuse mõte (sõnum) on?

https://www.youtube.com/watch?v=GRpJk1uERKA

Ehk põhimõtteliselt mingist tänavaräpipundist liikvele läinud nõme liigutus, mis hakkas levima nagu omal ajal tibutants või lambada.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole põhjust seda verbitada. Pole olemas sellist olukorda. Nad ütlevad lihtsalt “tääb” ega räägi sõbrale, et tead, ma tääbisin või tegin tääbi.

On ikka verb ka olemas, tääbima. “Ja siis ta tääbis” on täiesti harilik ütlus.
Pole need teismelised nii hullud midagi. Aga muru oli ammu muidugi rohelisem.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on see nõrga d-ga, dääbimine. Ja tegelikult ükski endast lugu pidav teismeline pole alates 2017. a esimesest poolest seda harrastanud, see on juba ammu väga aegunud ja piinlik manööver 😀

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on see nõrga d-ga, dääbimine. Ja tegelikult ükski endast lugu pidav teismeline pole alates 2017. a esimesest poolest seda harrastanud, see on juba ammu väga aegunud ja piinlik manööver 😀

Ei ole, ära valeta. Kasutavad küll ja netis ka.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu pubekas ütles silmi pööritades, et “dääb on 2016” ja keegi ei tee seda enam. Lasteaiaealised vist veel tegelikult teevad, vähemalt mu noorema lapse koolieelikute rühmas tehakse küll. Ja siis mingi aeg (2018? või 2019 alguses?) oli floss populaarne, aga seda teevad nüüd ka pigem vist pisemad, eelpubekad.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ikka verb ka olemas, tääbima. “Ja siis ta tääbis” on täiesti harilik ütlus.
Pole need teismelised nii hullud midagi. Aga muru oli ammu muidugi rohelisem.

Sa loed mu jutust midagi välja, mida seal pole. Võta oma eelhoiak maha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teismelistega peaaegu et kokkupuudet pole, aga kodus dääbivad kõige agaramalt 4a ja 6a ning veidi vähem 1.5a 😀 4a ja 6a dääbivad kui midagi neil õnnestub. Mingit rõõmutantsu teevad veel peale flossi – ühe käega hoiavad jalgevahelt, teine käsi peakohal kuidagi ja siis hüppavad harkisjalu ühelt jalalt teisele.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Teismelistega peaaegu et kokkupuudet pole, aga kodus dääbivad kõige agaramalt 4a ja 6a ning veidi vähem 1.5a 😀 4a ja 6a dääbivad kui midagi neil õnnestub. Mingit rõõmutantsu teevad veel peale flossi – ühe käega hoiavad jalgevahelt, teine käsi peakohal kuidagi ja siis hüppavad harkisjalu ühelt jalalt teisele.

hah, selle kõrval tibutants oli küll kökimöki 😀

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolis oli dääbimine moes 2015-2017. Nüüd on see juba unustatud nähtus. Vähesed algklasside õpilased tegid mingit liigutust.
Iseenesest on verbist tuletatavad kõik kategooriad: aeg, pööre, tegumood, kõneliik, kõneviis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tegin ühe tääbi ükspäev tuttavate üritusel.. Ja pubekad vaatasid mind imestunult nagu dinosaurust ja palusid enam mitte korrata

+2
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selle liigutuse kohta on eestikeelne verb ka teismeliste slängis olemas?