Esileht Kodunurk Kas selleks aastaks on hoidistega kõik?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas selleks aastaks on hoidistega kõik?

Postitas:

Käisin eile seenel ja nüüd täna soolan, sellega on asjad ühel pool. Keldris on õuna-, ploomi- ja sõstramahla ning vale kirsisiirupit, 4 sortsi moosi, letšo, kurgid ja seened. Sügavkülm on täis marju, toormoose ja ka õunamahla. Aitab küll selleks aastaks!

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 09:11; 06.10 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahah.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma hakkan homme alles õunamoosi tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on suhkrupeedid alles õues. Esimest korda elus kasvatasin ja näe, kasvavadki. Kas keegi teab, mida neist üldse teha saab – moosi omas mahlas või? 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 12:38; 07.10 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on veel taliõunad kõik puudel ja alles rohelisd. 4 õunapuud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just täna aurutan selle aasta viimast õunamahla. Rohkem enam ei tee, pole millest teha. Kuldrenetid saavad otsa (eile said viimased puuotsast mharaputatud) ja Paide Taliõunast ei tule niihea mahl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasta-aastal vähendan, kuna eriti ei tarbita. Kui 10 aastat tagasi kasvuhoone sain, siis oli kelder täis erinevaid hoidiseid. Nüüd säilitan sügavkülmas nii palju, kui võimalik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile seenel ja nüüd täna soolan, sellega on asjad ühel pool. Keldris on õuna-, ploomi- ja sõstramahla ning vale kirsisiirupit, 4 sortsi moosi, letšo, kurgid ja seened. Sügavkülm on täis marju, toormoose ja ka õunamahla. Aitab küll selleks aastaks!

Palun tõlget- vale kirsisiirup?, sortsimoos?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile seenel ja nüüd täna soolan, sellega on asjad ühel pool. Keldris on õuna-, ploomi- ja sõstramahla ning vale kirsisiirupit, 4 sortsi moosi, letšo, kurgid ja seened. Sügavkülm on täis marju, toormoose ja ka õunamahla. Aitab küll selleks aastaks!

Palun tõlget- vale kirsisiirup?, sortsimoos?

vale-kirsisiirup on tegelikult arooniasiirup, sortsi asemel oleks pidanud olema sorti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 09:11; 06.10 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on suhkrupeedid alles õues. Esimest korda elus kasvatasin ja näe, kasvavadki. Kas keegi teab, mida neist üldse teha saab – moosi omas mahlas või? ????

https://et.wikipedia.org/wiki/Suhkrupeet

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teinud täpselt 0 (null) hoidist. Olen väga rõõmus. Teemaalgatus on väga hirmus, ma väsisin juba lugemisest ära.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurgid ja moosid on tehtud, tomateid peaks veel tulema, aga eks näis kas jõuab veel midagi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on suhkrupeedid alles õues. Esimest korda elus kasvatasin ja näe, kasvavadki. Kas keegi teab, mida neist üldse teha saab – moosi omas mahlas või? ????

https://et.wikipedia.org/wiki/Suhkrupeet

Ma tegelikult ei taha riivida ja aurutada ja tundide kaupa mässata selleks, et saada kokku paar lusikatäit suhkrut. 🙂 Mõtlesin, kas neid tõesti kuidagi toidu sees kasutada ei anna siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 12:38; 07.10 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjumaal olid seened laupäeval läbi külmunud. Korjasin ära, väliselt ja maitselt nagu korras, aga pole kindel, kuidas säilivad. Kas kellelgi kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjumaal olid seened laupäeval läbi külmunud. Korjasin ära, väliselt ja maitselt nagu korras, aga pole kindel, kuidas säilivad. Kas kellelgi kogemusi?

Mis seened olid? Paljusid saab ju värskelt külmutada ja ongi head. Mis kupatamist vajavad, need ju nagunii keedad läbi, säilimist eelnev külm ei mõjuta.
Näiteks üks vanem artikkel:
https://sakala.postimees.ee/1038172/seeneaeg-jatkub-hilise-moega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsed olid väikesed, siis vaaritasin hullult. Meeldis ja aega oli ka. Lisaks teadmine, mida täpselt lapsed söövad. Kuluski palju, kuna lapsed sõid hea meelega nii moose kui salateid. Siis kolisid lapsed välja ja aasta-aastalt vähenesid hoidised. Mehega kahekesi sõime u 5 purki marineeritud kurke aasta peale ja paar L sõstramahla oli ka morsi jaoks (sünnipäevad-jõululaud jms). Nüüd on 2 lapselast ja olen jälle rõõmus, et on, kellele vaaritada. Miniad ka on tänulikud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetasin juba septembri keskel hoidistega.
Tegin kurke, seeni ja mingit kurgi-kapsa salatit ja ebaküdoonia siirupit.
Letšod on kõik eelmisest aastast veel alles, seega ei näinud mõttet juurde teha.
Moosi, kompotte ja mahlu(morsi jaoks) meie pere ei tarbi peaaegu üldse.
Hapukurk ja seened on aga küll asjad, mis saavad juba kevadeks otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma plaanin veel sügisõuntest õunamoosi teha. Ma mingeid soolaseid salateid purki ei tee ja väga palju moosi ei keeda. Õuntest teen jupikaupa mõned erinevad nn satsid moosi. Niisama õunamoos, siis natukese astelpajuga õunamoos ja väike suts pohladega õunamoosi. Sel aastal õunu on ja mahla saan ka korra veel teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Kas selleks aastaks on hoidistega kõik?