Esileht Kodunurk kas sellerit peab koorima nagu rabarberit?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: kas sellerit peab koorima nagu rabarberit?

Postitas:

tavajuhul ma seda ei osta, mõnikord harva ja alati pettun. liiga mõru ja kõva.
tahan teha waldorfi salatit ja sinna käib seller- aga kas koorides on ta pehmem ja maitse parem?

kardan, et lapsed ei söö muidu sellist salatit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina koorin alati, nagu rabarberit.
muidu jäävad nätsked tükid hamba alla.
mõnikord blansheerin et salatis liiga kõva poleks, aga maitse asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei koorita, ei keedeta, nagu viimane siin kahjuks soovitab. Nii rikud salati. Lihtsalt lõigata õhukesed viilud toorest sellerist.

Ka rabarberit ei pea koorima, kui see läheb viiludena kuumtöötlemiseks, nt kisselliks või koogiks. Mingeid kiudusid ei jää, kui rabarberit pole liiga puiseks lastud kasvada ja vanaks, aga siis ei tohiks seda juba ka oblikhappe suure sisalduse tõttu süüa, mitte ainult koore pärast 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 13:34; 12.06 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tavajuhul ma seda ei osta, mõnikord harva ja alati pettun. liiga mõru ja kõva.
tahan teha waldorfi salatit ja sinna käib seller- aga kas koorides on ta pehmem ja maitse parem?

kardan, et lapsed ei söö muidu sellist salatit [/tsitaat]
On su lapsed varem sellerit söönud? Mina ei tea kedagi, kellele seller maitseks ja lastele seda ilma proovimata kindlasti salati sisse ei paneks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardan ka, et lastele seller ei maitse, kui nad just erilised toiduga eksperimenteerijad ei ole.
Mina pole salati jaoks kunagi sellerit koorinud ega blan¨eerinud, küll aga ostan võimalikult heledat sellerit, sellel ei ole nii tugevat maitset ja on õrnem ja mahlasem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea vist ühtegi last, kes on vabatahtlikult nõus sellerit sööma. Kusjuures minu tutvusringkonnas söövad lapsed igasuguseid veidrusi, mitte ainult makarone ket¨upiga. Selleril on üsna spetsiifiline maitse.
Sama käib ka kreeka pähkli kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea vist ühtegi last, kes on vabatahtlikult nõus sellerit sööma. Kusjuures minu tutvusringkonnas söövad lapsed igasuguseid veidrusi, mitte ainult makarone ket¨upiga. Selleril on üsna spetsiifiline maitse.
Sama käib ka kreeka pähkli kohta.[/tsitaat]

Minu lapsed söövad sellerit, nii salatis kui ka keedetuna muu toidu (nt supi) sees. Aga nad armastavad ka keedetud porgandit, sushit, sinimerekarpe, kikerherneid ja miso-suppi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kohe pidin ka mainima, et on küll lapsi, kes sellerit vabatahtlikult söövad. Meil armastab seda salatites terve pere….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seller on nagu sibul, aga mitte nii vänge. söövad kõik. Ei tee keegi vahet, kui ise ei ütle 🙂
Ei koorita, pestakse vaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööb toorelt nii 7-kuune kui 3-aastane kui ka ise ja mees 🙂
Aga me sööme ka keskmisest eestlasest üldse mitmekesisemalt igapäevaselt ja lapsed paljude maitsetega harjunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 13:34; 12.06 20:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk kas sellerit peab koorima nagu rabarberit?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.