Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas selline asi võib raskendada rasestumist? Palun nõu!

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas selline asi võib raskendada rasestumist? Palun nõu!

Postitas:

Enne kui günekoloogilt küsima pöördun, proovin siin, kuna äkki keegi oskab nõu jagada. Mul on alati enne menstruatsioni algust u 1-2 päeva tumepruuni kuivanud verega määrinud, seejärel algab “õige” valudega menstruatsioon. Suurem voolus on 2 päeva, misjärel vaibub ja edasi jälle määrib, enne kui täielikult lõppeb. Viimane tsükkel määris ligi nädal aega, enne kui voolus jälle “puhas” oli. Nüüd praegu määrib juba 4ndat päeva, aga päevi veel pole hakanud. Sünnitasin 2018. a septembris ja nüüd selle aasta septembris tahaks hakata jälle proovima. Esimene rasedus tuli kenasti, aga siis ei olnud ka nii tuntavat määrimisprobleemi kui nüüd. Kuskilt on meelde jäänud, et selline pikk määrimine enne ja pärast võib viidata mingi kollaskeha puudulikkusele / mingite hormoonide tasakaalutusele…? Kas keegi teab? On see midagi, mis võib takistada rasestumist? Praegu veel hoidun rasedusest kalendrimeetodil, aga sügisel tahaks triipe püüdma hakata ja seepärast uuringi juba varakult, et kas mul võib olla mingi probleem, mida juba varakult ravima võiks hakata enne triibupüüdmist, et mitte pettuda, et miks triipe ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 12:22; 27.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal on olnud sarnast voolust enne ja pärast päevi, kuid mitte alati. Pruun voolus enne päevi on pigem vana veri.

Soovitan naistearsti juurest läbi käia, ca siis kui päevad on läbi just ja määrimine ka lõppenud, ehk vaatab ultraheliga üle.

Mul raskusi rasestumisega polnud. Esimene kord jäin kohe, teine kord teisest korrast. Sammuti kasutasin kalendri meetodit ja enda keha jälgimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne päevi märimine näitab, et hormoonidega pole kõik korras. Võiksid naistearstilt üle küsida, kas ta just seda tavapäraselt ravida oskab, aga päevad ei peaks mitmepäevase nn vana vere määrimisega hakkama. Mul oli samamoodi, kui mul oli pcos. Võib olla ka menopausieelne aeg (perimenopaus), kui tsükkel hakkab jamama.

https://flo.health/menstrual-cycle/health/symptoms-and-diseases/what-is-spotting

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne päevi märimine näitab, et hormoonidega pole kõik korras. Võiksid naistearstilt üle küsida, kas ta just seda tavapäraselt ravida oskab, aga päevad ei peaks mitmepäevase nn vana vere määrimisega hakkama. Mul oli samamoodi, kui mul oli pcos. Võib olla ka menopausieelne aeg (perimenopaus), kui tsükkel hakkab jamama.

Olen alles 27, seega perimenopaus veel ei tohiks kummitada. Samuti pole olnud probleeme pcosiga. Mul on seda määrimist enne ja pärast olnud vahelduva eduga terve senise fertiilse ea, aga nüüd on lihtsalt eriti venima jäänud. Aga võib-olla tõesti peaks laskma hormoone mõõta, uurin selle kohta. Aitäh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 12:22; 27.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See viitab küll luteaalfaasi puudulikkusele, aga on võimalik ravida. Saad ka ise täpsustada, kui mõõdad basaaltemperatuuri ja sisestad näidud mingisse normaalsesse rakendusse, nt fertilityfriend.com, see arvutab välja, kas on piisav temperatuuri tõus ja kas ovulatsioon on normaalne. Tavaliselt on siis luteaalfaas lühem ja ov ei toimu mitte 14 p enne päevi, vaid nt 10 p. Basaal näitab ilusasti täpse ov päeva ära, ei pea mööda arste jooksma esialgu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mõni aasta noorem ja minul on umbes sama teema. Päris nädalasi määrimisi pole, aga 1-2, vahel ka 3 päeva määrimist on üsna tavaline.

Kui progesteroon on madal, võivad tekkida sellised asjad, nagu määrimine enne suuremat veritsust, normidest lühem luteaalfaas ning ka basaal ei taha tõusta konkreetselt, vaid on pigem selline madalam tõus peale OVi (minul näiteks vaevu-vaevu venitas selle 0,4C tõusu välja, mis on n-ö normi miinimum). Progesterooni aitab tõsta näiteks Duphaston, mille mulle arst ka välja kirjutas. 2 tsüklit võtsin teda, aga kuna minu meelest määrimine kestis neil kuudel kauemgi ja ka luteaalfaas muutus veelgi lühemaks, siis peale teist tsüklit lõpetasin võtmise ära. Ei tea, kas lihtsalt olude kokkumäng vms, et siis niimoodi toimus või reageeriski minu keha Duphale hoopis niimoodi. Peale Duphat muutusid tsüklid tagasi endiseks

Igal juhul plaanin käesoleval tsüklil uuesti Duphaga proovi teha, sest oodatud triipe pole tänaseni õnnestunud saada. Selja taga 11 kuud proovimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on progesterooni puudulikkus ja ravitakse duphastoniga minu teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas selline asi võib raskendada rasestumist? Palun nõu!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.