Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selline palk on normaalne?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )

Teema: Kas selline palk on normaalne?

Postitas:
Kägu

Kas 1225 eurot bruto on Eestis normaalne palk? Selle eest peaksid elatud saama kaks inimest – ema ja 16-aastane poeg.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nüüd muidugi lendavad kohe peale käod, kelle arvates alla 2000 kätte on totaalne virelemine, aga reaalsus on see, et 1225 bruto on täiesti normaalne palk ja sellega on võimalik ära elada küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd muidugi lendavad kohe peale käod, kelle arvates alla 2000 kätte on totaalne virelemine, aga reaalsus on see, et 1225 bruto on täiesti normaalne palk ja sellega on võimalik ära elada küll.

Olen üksik ja kui mina saaks kätte poole sellest eelpool mainitud summast, siis oleksin ma õnne tipus. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Netpoalk 1041 – kahekesi saab täiesti normaalselt ära elada. Priisata ei saa, aga ei tohiks ka vireleda. Väga palju oleneb sellest, kui suur on eluasemekulu. Kui elad mingis 400-euroses üürikas, siis on pahasti. Kui eluase on enda oma või on üür max 200, siis on okei.

Muidugi tuleb vaadata ka seda, missuguse töö eest niisugust palka pakutakse. Mõne koha peal on selline summa normaalne, teises kohas naeruväärselt väike ja kolmandas väga hea, kui niisuguse summa saab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ja teismeline peame elama 570 euroga kuus. Elab ära, aga loomulikult ei priiska millegagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna on filoloog ja saab täiskohaga töö eest natuke alla 700 kätte, seetõttu arvan, et 1225 brutos on üsna hea palk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ja teismeline peame elama 570 euroga kuus. Elab ära, aga loomulikult ei priiska millegagi.

Kuidas te sellise summaga hakkama saate? Kui suured on eluasemekulud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb ju sellest, kas üürite elamist või on pangalaenuga või päris oma (sellest tulevad juba väga erinevad kulusummad). Minu brutopalk on 1200 eurot, kuna korter on mõistlikul ajal ostetud, siis igakuine laenumakse selline, et kannatab selle maksta ja ka muud kulud. Ei saa öelda, et hästi elan, aga vahepeal teen ka lisatööd, nii et sealt tuleb nö raha säästmiseks ja kuludeks, mida põhikoha palgast ei saaks endale lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelkõige oleneb ikka töökohast ja ametinõuetest. Kui nt töötajal peab olema erialane magistrikraad, siis see kindlasti ei ole normaalne palk. Elatud saab ka madalama palgaga, kui ei pea nt eluasemelaenu/üüri maksma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eelmine kuu küte ja vesi 127.-, elekter 26.-, Telia 27, telefonimaksed 16.-, elukindlustus lapsel 7.-, minul 11.-, trenn 30.-. Talvel mõnevõrra rohkem. Ülejäänuga tuleb hakkama saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

suuresti sõltub sellest, kus elada. Eesti on väga lai mõiste. Tallinnas-Tartus 2-3-toalises üürikas jääb ilmselgelt väheks, aga kui on isiklik elamispind, siis on täiesti normaalne summa.
Mujal Eestis saab ka üürikas elades hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel on suur tööjõupuudus, kas sa tõesti ei leia tasuvamat tööd kui 400 eurot kuus? Ma ei küsi üldse paha pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel on suur tööjõupuudus, kas sa tõesti ei leia tasuvamat tööd kui 400 eurot kuus? Ma ei küsi üldse paha pärast.

Ilmselt leiaks, aga kuna ma väga armastan oma tööd, siis see kaalub väikese palga üles. Olen 12 aastat teinud hea palgaga surmigavat tööd ja pigem elan vähemaga, kui sellise elu juurde tagasi pöördun. Ja kui aus olla, ega meil millestki eriti puudu ka pole. Raamatuid ostaksin rohkem, aga õnneks on olemas raamatukogud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb, mis töö eest ikka. Ega palka ei maksta selle järgi, palju sul kulusid on, vaid selle järgi, mida sa oskad ja kui vajalikud need oskused tööandjale on.
Imelik, kust tulevad sellised küsimused üldse? Kas 1200 on normaalne palk? Kas tund aega on piisavalt kaua? Kas seitse kilo on piisavalt raske?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eelmine kuu küte ja vesi 127.-, elekter 26.-, Telia 27, telefonimaksed 16.-, elukindlustus lapsel 7.-, minul 11.-, trenn 30.-. Talvel mõnevõrra rohkem. Ülejäänuga tuleb hakkama saada.

320 eurot siis toiduks kahele ja kõigeks muuks. See on ikka kohutavalt kurb ja totaalne virelemine. Millisel ametialal nii väike palk on? Kas lapse isa ei toeta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, see on normaalne palk. Nt õpetajad saavad umbes niipalju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on midagi totaalselt valesti meie tänases ühiskonnas kui oleme vaikimisi nõus sellega, et teatud ametikohtadel töötavad inimesed polegi ära teeninud inimväärset elu. Siit perekoolistki paistab alati põlgust nende vastu, kes vähe teenivad (stiilis, et ju oled loll, pole viitsinud õppida eriala, mis tooks suurt tulu). Aga kas meil pole siis vaja filolooge, lasteaia õpetajaid, koristajaid, kassapidajaid… nimekiri on pikk. Kui ka neile maksta väärilist palka, siis näeksime ka nendel kohtadel naeratavaid töötajaid, sest paljud oleksid neil kohtadel head töölised ja teeksid seda hea meelega… kui sellega ära saaks elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt leiaks, aga kuna ma väga armastan oma tööd, siis see kaalub väikese palga üles. Olen 12 aastat teinud hea palgaga surmigavat tööd ja pigem elan vähemaga, kui sellise elu juurde tagasi pöördun. Ja kui aus olla, ega meil millestki eriti puudu ka pole. Raamatuid ostaksin rohkem, aga õnneks on olemas raamatukogud.

Lapse heaolule mõeldes oleksin mina jäänud sellele kõrgems palgaga töökohale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsega on kõik korras, tänan muretsemast. Arvan, et heatujuline ja õnnelik ema on parem, kui depressioonis. Lisaks pean ma oluliseks, et ka mu laps teeks valikuid alati südame järgi. Me saame kenasti hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsega on kõik korras, tänan muretsemast. Arvan, et heatujuline ja õnnelik ema on parem, kui depressioonis. Lisaks pean ma oluliseks, et ka mu laps teeks valikuid alati südame järgi. Me saame kenasti hakkama.

320 euroga kahe peale kuus saate kenasti hakkama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetaja palk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. Minu isikliku teema võib nüüd lõpetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1200 ongi minu palk. Kuna laps on juba täiskasvanu, siis on see OK palk. Kui mul oleks aga laps näiteks ülikoolis teises linnas, siis oleksin püsti hädas, jumal tänatud, et see aeg möödas on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hmm – inimene on lapse kasvatanud 16-aastaseks ja nüüd mõtleb, et kas 1200.- on normaalne palk. Kus sa enne oled olnud? Pole üldse kunagi tööl käinud ja palgast pidanud elama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

650, üksinda sai kord aastas soojal maal käidud puhkusel jne.

650, varsti sünnib beebi, ikka elan ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

650, üksinda sai kord aastas soojal maal käidud puhkusel jne.

650, varsti sünnib beebi, ikka elan ära.

Jah. Minu isikliku teema võib nüüd lõpetada.

Mnjah, kui inimesed on sellise suhtumisega, et saame kenasti hakkama ja veel justkui uhkedki selle üle, siis polegi ime, et alampalk nii nadi on ja miskit ei muutu. Saadakse sellistegi numbritega hakkama 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastuseid lugedes saan aru, et olen üks väheseid, kelle jaoks oleks enne hinnangu andmist “normaalne/ebanormaalne” skaalal vaja teada ka, mida selle 1200 eest tegema peab. See andis mõtteainet. Kas inimesed tõesti otsivad mitte tööd töö sisu, vaid palga järgi, et töö sisul pole tähtsust? Minu jaoks ootamatu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vastuseid lugedes saan aru, et olen üks väheseid, kelle jaoks oleks enne hinnangu andmist “normaalne/ebanormaalne” skaalal vaja teada ka, mida selle 1200 eest tegema peab. See andis mõtteainet. Kas inimesed tõesti otsivad mitte tööd töö sisu, vaid palga järgi, et töö sisul pole tähtsust? Minu jaoks ootamatu.

Ehk siis on mingid tööd, mida sa oled valmis tegema miinimumi eest ja mingid tööd, mille eest tahad mõned tuhanded? Kui teemaalgataja juba kaalub tööle minemist (mis tema postitusest tegelikult ei selgu), siis järelikult töö ise talle sobib. Teisest küljest – mulle võib ju meeldida mis iganes töö, ometi on aga olemas piir, millest vähema palga saamist ma ei saaks endale lubada nagunii tulenevat kohustustest ja soovidest. Ja see ei tähenda, et töö sisul ei oleks minu jaoks üldse tähtsust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enamik inimesi saab sellest vähem, Eesti mediaan on 900.
Omaette küsimus on mis linnas ja mis töö. Tallinnast väljas on see juba suisa hea palk. Tallinnas sõltub tööst : kui oled spetsialist siis peaksid saama rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle rahaga ei saa korralikku söökigi osta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selline palk on normaalne?