Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selline palk on normaalne?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 111 )

Teema: Kas selline palk on normaalne?

Postitas:
Kägu

Ehk siis on mingid tööd, mida sa oled valmis tegema miinimumi eest ja mingid tööd, mille eest tahad mõned tuhanded?

Loomulikult tean ma, et koristajana töötades olen ma vähema rahaga rahul kui ettevõtte tootmisjuhina. Kuidas saab üldse teisiti mõelda? Ja kui lähtepunkt on eluga toimetulek, siis poleks ju küsimusel üldse mingit mõtet – teemaalgataja teab oma kulusid ja oskab ise öelda, kas 1200 palgast piisab nende katmiseks või mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ja teismeline peame elama 570 euroga kuus. Elab ära, aga loomulikult ei priiska millegagi.

Hetkel on suur tööjõupuudus, kas sa tõesti ei leia tasuvamat tööd kui 400 eurot kuus? Ma ei küsi üldse paha pärast.

Ilmselt leiaks, aga kuna ma väga armastan oma tööd, siis see kaalub väikese palga üles. Olen 12 aastat teinud hea palgaga surmigavat tööd ja pigem elan vähemaga, kui sellise elu juurde tagasi pöördun. Ja kui aus olla, ega meil millestki eriti puudu ka pole. Raamatuid ostaksin rohkem, aga õnneks on olemas raamatukogud.

Selle rahaga ei saa korralikku söökigi osta.

Just nimelt, sellepärast ei saagi aru, kuidas saab sellise summaga kenasti hakkama saada. Saan aru, et on ka väga minimaalsete soovidega inimesi, kuid kasvav laps on ju ka majas …

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enamik inimesi saab sellest vähem, Eesti mediaan on 900.

1014 siiski, teise kvartali oma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läksin tööle jutupeale et 500 peaks ikka kätte saama. Kuna sain töökoha koduligidal siis võtsin vastu. Jääb ära igapäevane 25km linnasõit ja tagasi ka. Ehk siis kütusekulud 0. Nüüd oli siis palgapäev. Sel kuul 512€ ja sellest võeti veel maksud maha ehk siis alles jäi 394,86. Uskumatu. Ma ei ole kunagi sellest miinimumpalga asjast aru saanud, et kas miinimumpalk ei tähendagi seda et nt 500€ peaks inimene ikka kätte saaama täistööajaga töötades?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läksin tööle jutupeale et 500 peaks ikka kätte saama. Kuna sain töökoha koduligidal siis võtsin vastu. Jääb ära igapäevane 25km linnasõit ja tagasi ka. Ehk siis kütusekulud 0. Nüüd oli siis palgapäev. Sel kuul 512€ ja sellest võeti veel maksud maha ehk siis alles jäi 394,86. Uskumatu. Ma ei ole kunagi sellest miinimumpalga asjast aru saanud, et kas miinimumpalk ei tähendagi seda et nt 500€ peaks inimene ikka kätte saaama täistööajaga töötades?

Kas see on sul ainus töökoht? Kui jah, siis kas sa raamatupidajale avalduse kirjutasid, et arvestada maksuvaba miinimumi täislaksuga? See summa, mis sa kätte said on 512€ miinus täie rauaga tulumaks, kogumispension ja töötuskindlustus. Kui maksuvaba miinimumi arvestatud oleks, oleksid saanud kätte 493.57€, kogumispension ja töötuskindlustus lähevad ikka ju maha.
Vestle oma bossiga ja ära detsembri palga puhul sama viga tee.
See summa pole sul siiski kadunud, saad tuludeklariga tagasi. Aga seda vaid juhul, kui see on su ainus töökoht. Kui sul on veel sissetulekuid, siis on kõik teisiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd muidugi lendavad kohe peale käod, kelle arvates alla 2000 kätte on totaalne virelemine, aga reaalsus on see, et 1225 bruto on täiesti normaalne palk ja sellega on võimalik ära elada küll.

Sellega on võimalik ära elada, aga just nimelt seda – midagi ei säästa, raha peab lugema, odavamaid asju ostma, aga samas ei ole see palk nüüd nii väike, et poeg ei saa klassiekskursioonile minna või ise midagi peale hädavajaliku ostma.

Siin räägitakse üldse väga erinevatest asjadest, sest “normaalne” ja “äraelatav” palk on väga erinevad. Minu jaoks on äraelatav palk selline, kus kõik on võimalikult odav, elukoht, söök ja riided, kindlasti on seal veel ravimid ja transport. Näiteks üür+ kommunaalid 220, söök 120, riided 20, kodutarbed 20, transport tasuta, muud hädavajalikud kulud 20. Ära ei sure, aga eriti ei ela ka. Miinimumpalk peaks olema üle äraelatava siis.

Normaalne palk on mediaanpalk, mis ongi definitsioonipõhiselt normaalne ehk seda eksisteerib kõige rohkem. See palk on tavaliselt 1.5-2 inimese kohta, sest enamikul on lapsed või mõni muu ülalpeetav sugulane.

Hea palk oleneb juba inimesest endast, mida heaks peab ja mis on vajadused, aga üle keskmise inimese kohta.

Jõukus on see, kui kuus jääb vähemalt paar tuhat üle ka siis, kui kokku ei hoita, tavaliselt on neil inimestel veel säästud, investeeringud, üks või mitu korterit, maja, suvila vms. Mõned laenud võivad olla, aga sissetulek ületab seda tunduvalt ja laenud on võetud seepärast, et mittevõtmine oleks majanduslikult kahjulikum – näiteks üürimine või laenud investeeritakse.

Rikkus on see, kui inimene võiks tuju ajel osta uue maja või korteri, jahi, ei pea põhimõtteliselt tööd tegema ning saaks elada väga hästi, mitte lihtsalt ära elada. Rikkal inimesel on erinevate investeeringute all 10+ miljonit ja miljon sellest on üsna kergesti kasutatav. Rikas inimene ei pea raha peale mõtlema ka suurte ostude puhul. Kuigi rikkaks jäämise soovi korral tuleb seda teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi tuleb vaadata ka seda, missuguse töö eest niisugust palka pakutakse. Mõne koha peal on selline summa normaalne, teises kohas naeruväärselt väike ja kolmandas väga hea, kui niisuguse summa saab.

Loogiliselt pole ju vahet, kas saad selle 1225 koristades, müües, lapsi õpetades, autot remontides või niisama jalgu kõlgutades. Jutt on summast endast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapse heaolule mõeldes oleksin mina jäänud sellele kõrgems palgaga töökohale.

Lapsega on kõik korras, tänan muretsemast. Arvan, et heatujuline ja õnnelik ema on parem, kui depressioonis. Lisaks pean ma oluliseks, et ka mu laps teeks valikuid alati südame järgi. Me saame kenasti hakkama.

320 euroga kahe peale kuus saate kenasti hakkama?

Tead, ära sae ja urgitse! Sa kohe tahaks, et kägu oleks vaene ja hädas, aga oh kurja – ta on hoopia rahul!? See, et sina oma tatikaga nimetatud summas hakkama ei saa, on sinu majandamise viga: 1225 on täiesti äraelatav summa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Netpoalk 1041 – kahekesi saab täiesti normaalselt ära elada. Priisata ei saa, aga ei tohiks ka vireleda. Väga palju oleneb sellest, kui suur on eluasemekulu. Kui elad mingis 400-euroses üürikas, siis on pahasti. Kui eluase on enda oma või on üür max 200, siis on okei.

Muidugi tuleb vaadata ka seda, missuguse töö eest niisugust palka pakutakse. Mõne koha peal on selline summa normaalne, teises kohas naeruväärselt väike ja kolmandas väga hea, kui niisuguse summa saab.

Õpetajad käivad millise rühma alla? Kas selle töö eest on normaalne sellist palka saada, see on naeruväärselt väike või väga hea?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel on suur tööjõupuudus, kas sa tõesti ei leia tasuvamat tööd kui 400 eurot kuus? Ma ei küsi üldse paha pärast.

Puudus on enamasti nendest kes oleks nõus 500-600 euro eest kuus tööd tegema.
On ka teistsugust tööjõu puudust aga sinna kvalifitseerumiseks peab olema vastava eriala kõrgharidus, inglise keel vähemalt heal tasemel ja mõned aastad töökogemust antud või ligilähedasel erialal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loogiliselt pole ju vahet, kas saad selle 1225 koristades, müües, lapsi õpetades, autot remontides või niisama jalgu kõlgutades. Jutt on summast endast.

Kui küsimus on n-ö normaalsest palgast, siis minu jaoks on küll väga oluline, mille eest see palk tuleb. Hiljuti olid mul palgaläbirääkimised ja küsisin (ja sain) 25% rohkem kui esialgu pakuti. Mitte selle pärast, et vähemaga “normaalselt” ära ei elaks, vaid selle pärast, et madalam palk hakkaks mind suure tõenäosusega üsna varsti häirima, kuna töö nõuab teatavaid oskusi ja haridust jne, mis mul kõik ka olemas on. Teatud ametikohtadel ja eluperioodidel ei tahaks küll ennast ainult minimaalse ellujäämissumma või ka lihtsalt valdkonna keskmise eest maha müüa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi sellest miinimumpalga asjast aru saanud, et kas miinimumpalk ei tähendagi seda et nt 500€ peaks inimene ikka kätte saaama täistööajaga töötades?

Miinimumpalk on alati brutopalk. Kui palju inimene sellelt tulu- jm makse tahab/peab maksma, ei saa seadusandja otsustada tema eest, nii et kuidagi pole võimalik määrata kindlaks, et kättesaadav tasu oleks 500.-.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et jalgade kõlgutamise ehk mitte midagi tegemise eest on 500 eurot kuus halb, aga 1225 hea palk? 😀 Ma ei saa teist aru. Küllap ei saagi saama. Pakun, et selline mõtteviis on inimestel, kes pole päevagi elus ühtegi ametit õppinud ja hariduse saamiseks pingutanud. Kui sa ikka oled elust 10 aastat arstiõpingutele pühendanud, siis sa ei väida enam, et pole vahet, kas sa 1225 euro teenimiseks töötad kirurgi või öövalvurina. Kirurgi kohta on see ikka väga väike palk, öövahi kohta ikka väga kõrge palk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keskmiste töökohtade kohta on see hea palk. Ma ei pea siin silmas tippkirurge, kohtunikke ja it geeniuseid. Nemad ka arvatavasti siin ei küsiks, kas see on normaalne. Enamus lihtsamatel töökohtadel on palk tunduvalt väiksem. Ja äraelamiseks on see enam vähem, kui eluasemekulud pole tõesti üüratud. Mingit priiskamist muidugi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh ärge minge tööle “jutupeale” – tehke leping ometi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et jalgade kõlgutamise ehk mitte midagi tegemise eest on 500 eurot kuus halb, aga 1225 hea palk? 😀 Ma ei saa teist aru. Küllap ei saagi saama. Pakun, et selline mõtteviis on inimestel, kes pole päevagi elus ühtegi ametit õppinud ja hariduse saamiseks pingutanud. Kui sa ikka oled elust 10 aastat arstiõpingutele pühendanud, siis sa ei väida enam, et pole vahet, kas sa 1225 euro teenimiseks töötad kirurgi või öövalvurina. Kirurgi kohta on see ikka väga väike palk, öövahi kohta ikka väga kõrge palk.

Kahjuks see päris nii ei ole. Ma töötan haridussüsteemis (kus on palju inimesi, kes on erialase hariduse omandanud) ja näen väga tihti, et inimesed on lihtsalt leplikud. On nõus sellega, mida pakutakse ja juurde ei küsi. Muidugi saadakse oma palgaga hakkama, aga paljudel pole justkui sisemist vajadustki juurde küsida, saab ju enam-vähem hakkama ja töö meeldib. Vahet pole, et on aastaid õpitud ja töökogemus ja tulemused olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

normaalne? kui sul on põhiharidus, siis see on ulmepalk. kui sul on keskeriharidus, siis on suht ok palk. kui sul on kahekümneaastane erialane töökogemus ja teadusmagistri kraad, siis see palk on naeruväärne. said vastuse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ja teismeline peame elama 570 euroga kuus. Elab ära, aga loomulikult ei priiska millegagi.

Sellise sissetuleku juures on tõenäoliselt kommunaalid olematud ja mingi osa toidust tuleb kas oma või mõne tuttava aiast-laudast.

Minu brutopalk on praegu täpselt 1200 eurot (teismelisi lapsi küll 2), aga kui meest kõrval ei oleks, siis mina selle rahaga ilmselt ära ei elaks. Mõne kuu ehk kuidagi vireleks ära, aga ei enam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmm – inimene on lapse kasvatanud 16-aastaseks ja nüüd mõtleb, et kas 1200.- on normaalne palk. Kus sa enne oled olnud? Pole üldse kunagi tööl käinud ja palgast pidanud elama?

16 aastat on pikk aeg. Selle aja jooksul võib juhtuda nii mõndagi. Võib-olla oli teemaalgataja varem tunduvalt suuremate summadega harjunud, kuid mõni ootamatu elumuutus (töökaotus, lahutus, elukaaslase surm, vanemate hoolduskulud, kolimine vms) on võimalusi kahandanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keskmiste töökohtade kohta on see hea palk. Ma ei pea siin silmas tippkirurge, kohtunikke ja it geeniuseid. Nemad ka arvatavasti siin ei küsiks, kas see on normaalne. Enamus lihtsamatel töökohtadel on palk tunduvalt väiksem. Ja äraelamiseks on see enam vähem, kui eluasemekulud pole tõesti üüratud. Mingit priiskamist muidugi ei ole.

Keskmisi töökohti pole olemas. Juba kasvõi seepärast, et sama ametikoht Tallinnas ja Võhmas saab oluliselt erinevat palka. Mitte ainult tippkirurgi, kohtuniku ja it geeniuse jaoks pole see madal palk, vaid ka pea iga Tallinna kontoritöötaja, raamatupidaja, keskastme juhi, keskastme spetsialisti jaoks. Neid ameteid on ikka palju, kelle jaoks see EI ole normaalne palk. Ja neid ameteid on ka palju, kelle jaoks see on väga kõrge palk – kokk, hooldaja, koristaja, autojuht, kassiir. See teebki küsimuse täiesti mõttetuks, et ei täpsustata, millised ametid on teemaalgatajal valikus – on selge, et ilma vastava hariduseta ta raamatupidaja või ehitusinsenerina tööle ei hakka, seega nende palgaklassid tema valikus ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

16 aastat on pikk aeg. Selle aja jooksul võib juhtuda nii mõndagi. Võib-olla oli teemaalgataja varem tunduvalt suuremate summadega harjunud, kuid mõni ootamatu elumuutus (töökaotus, lahutus, elukaaslase surm, vanemate hoolduskulud, kolimine vms) on võimalusi kahandanud.

Sellegipoolest võiks ju olla ettekujutus, mis suurusjärgus on üür, kommunaalid, toit jms

Please wait...
Postitas:
Kägu

KUS on see tööjõupuudus? Võib-olla Tallinnas, aga siis on see ka struktuurne, mitte üldine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellise sissetuleku juures on tõenäoliselt kommunaalid olematud ja mingi osa toidust tuleb kas oma või mõne tuttava aiast-laudast.

Minu brutopalk on praegu täpselt 1200 eurot (teismelisi lapsi küll 2), aga kui meest kõrval ei oleks, siis mina selle rahaga ilmselt ära ei elaks. Mõne kuu ehk kuidagi vireleks ära, aga ei enam.

Mis sa siis teeks, sureks ära või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Julgen vastata postitanu eest – ilmselt leiaks uue töökoha v lisatöö, mitte ei taoks rusikaga rinnale, et pean (!) koos teismelisega sellise summa eest ära elama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei sureks, aga ega õieti ei elaks ka. Kuna aga lapsed tuleb suureks kasvatada ja ei tahaks, et laste elukvaliteet oluliselt kannataks, siis otsiksin kas päris uue töö või võtaksin lisatööd. Kui midagi erialast ei leia, siis kaubapaigutajaks või nädalavahetusel mõne poe kassas pisut ikka lisaks teenin. Teismeliste laste kõrvalt on see juba võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks asi on, kui täiskasvanu elab üksi ja otsustab, et see summa on tema jaoks piisav, ta ei vajagi rohkem, töö on talle armas, ehkki makstakse närust palka, AGA hoopis teine asi, kui mängus on laps, siis ei saa nii iseka suhtumisega olla, siis tuleb silmas pidada, et laps saaks korralikult süüa ja vahest elus ka mõne uue riideeseme selga või jalavarju jalga, kinos ja teatris käia, sõprade sünnipäevadel käia jnejne. Taskurahagi on lapsele vaja. Siin ei ole enam esmatähtis ema stress, vaid lapse heaolu ja võimalused, mida lapsele pakkuda. Antud juhul see ema sunnib oma last elama närutavat elu, lapsel pole ju valikut.

Iseasi, kui emal poleks võimalik rohkem raha teenida. Kas mingi haigus, mis seda takistab või pole piisavalt haridust, ettevõtlikkust vms, n-ö eriolukord siis, aga antud juhul saime aru, et see on inimese valik.

Ma absoluutselt ei halvusta pelgalt asjaolu, et kellelgi on madal palk (jumala eest, miks keegi peakski ülimadalat palka saavat inimest halvustama…), aga ma olen sügavas hämmingus. Esiteks selle üle, et inimene väidab end kenasti hakkama saavat ning on rahul. Ja teiseks, kui tõesti saabki hakkama, siis ma usun, et paljude jaoks oleks äraütlemata huvitav teada kuidas küll sellise summa eest on võimalik kenasti hakkama saada. Tuletame meelde, et see on siis 320 eurot kahe inimese peale kuus KÕIGEKS, mis jääb kommunaalidest ja igakuistest maksudest üle, see on 160 euri inimese peale e 5,3 eurot/päev.

Kahjuks meenutab see mulle töökollektiivi, kus on suuri probleeme, aga pooled peidavad pea liiva alla sel hetkel, kui soovitakse teha ühisavaldus protesteerimaks madala palga vm tingimuste osas ja lörri see palgatõus lähebki, sest pooled madalapalgalised EI JULGE pead tõsta ja väidavad teistele ja iseendale (!), et pole hullu midagi, saavad kenasti hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan sellist palka. Elan koos 18aastase lapsega. Ei, ei ela ära sellest rahast Tallinnas. Korter sai laenuga ostetud aastal 2001 ja see saab mõne kuu pärast makstud. Kuid kas tõesti arvate, et korter peab igavesti vastu? Et ostad ära ja siis seesama pliit ja ahi ja pesumasin, linad jm asjad peavadki need 17 aastat järjest vastu?
Ei, elamine kulub. Keskmiselt iga 10 aasta tagant on vaja remont teha. Torud kuluvad, elektrisüsteem muutub ohtlikuks – elamiseks on ikka rohkem vaja kui vaid eluasemelaen, kommuaalid, elekter, sidevahendid ja riided.
Kindlasti tuleb arvestaa hambaarstikuludega ja seda raha säästufondi korjata.
Ma ei saaks selle 1250eurose palgaga endale ja lapsele elementarseid riideidki selga osta. Tegingi puhkuse ajast suvi otsa tööd, et saaks sügisel osta endale soojema jope (250 eurot) ja lapsele soojad talvesaapad, millega järmised 3 aastat käia saaks (ka 250 eurot). Enda saabaste ja 2 mütsi ostmiseks teen praegu lisatööd, ehk saan jõuludeks talvekomplekti riideid kokku.

Mis jooksvad kulud veel on? Torumeest on vahel vaja, vahel elektrikku – selleks otstarbeks peavad säästud olema.
Alla 1500 euro neto me lapsega ellu ei jääks ja mingit priiskamist me elus pole.
Teen selleks 2 kohaga tööd, paraku tuleb suur hulk maksudena riigile sellest ära maksta. Päris nukker olukord: odavamalt ei saa kuidagi elatud, kuid lisatööst tuleb pool rahast maksude näol riigile ära anda, et miinimumpalgalised saaksid +60 eurot iga kuu palgalisa.

Loodetavasti need sotsid-kommunistid ja IRL kaovad koos Keskerakonnaga valimistel pikaks ajaks opositsiooni. See komunism, mida nemad teostavad muudab keskklassi haigeks ja vaeseks, vaesed jäävad vaeseks niikuinii ja rikkad saavad rõõmsalt edasi prassida.

Nii et veel kord: ei, 1250eurose brutopalgaga EI ELA 2 täiskasvanud inimest Tallinnas ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vormista teise töö tegijaks oma 18-aastane laps ja maksu kohe väiksemad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saaks selle 1250eurose palgaga endale ja lapsele elementarseid riideidki selga osta. Tegingi puhkuse ajast suvi otsa tööd, et saaks sügisel osta endale soojema jope (250 eurot) ja lapsele soojad talvesaapad, millega järmised 3 aastat käia saaks (ka 250 eurot). Enda saabaste ja 2 mütsi ostmiseks teen praegu lisatööd, ehk saan jõuludeks talvekomplekti riideid kokku.

Mis jooksvad kulud veel on? Torumeest on vahel vaja, vahel elektrikku – selleks otstarbeks peavad säästud olema.

Alla 1500 euro neto me lapsega ellu ei jääks ja mingit priiskamist me elus pole.

Teen selleks 2 kohaga tööd, paraku tuleb suur hulk maksudena riigile sellest ära maksta. Päris nukker olukord: odavamalt ei saa kuidagi elatud, kuid lisatööst tuleb pool rahast maksude näol riigile ära anda, et miinimumpalgalised saaksid +60 eurot iga kuu

Kui inimene ei mõista alla 250€ endale sooja jopet hankida, siis ei jää tõesti muud üle kui ennast pooleks rabada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vormista teise töö tegijaks oma 18-aastane laps ja maksu kohe väiksemad.

Ei saa. Lapsel puudub teise töö tegemiseks kvalifikatsioon ja õigus seda tööd teha. Kui kontrollid avastaksid, et mu tööd teeb erialase hariduseta 18aastane, pandaks tööandja firma päevapealt kinni.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 111 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selline palk on normaalne?