Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selline palk on normaalne?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 111 )

Teema: Kas selline palk on normaalne?

Postitas:
Kägu

Ma ei saaks selle 1250eurose palgaga endale ja lapsele elementarseid riideidki selga osta. Tegingi puhkuse ajast suvi otsa tööd, et saaks sügisel osta endale soojema jope (250 eurot) ja lapsele soojad talvesaapad, millega järmised 3 aastat käia saaks (ka 250 eurot). Enda saabaste ja 2 mütsi ostmiseks teen praegu lisatööd, ehk saan jõuludeks talvekomplekti riideid kokku.

Mis jooksvad kulud veel on? Torumeest on vahel vaja, vahel elektrikku – selleks otstarbeks peavad säästud olema.

Alla 1500 euro neto me lapsega ellu ei jääks ja mingit priiskamist me elus pole.

Teen selleks 2 kohaga tööd, paraku tuleb suur hulk maksudena riigile sellest ära maksta. Päris nukker olukord: odavamalt ei saa kuidagi elatud, kuid lisatööst tuleb pool rahast maksude näol riigile ära anda, et miinimumpalgalised saaksid +60 eurot iga kuu

Kui inimene ei mõista alla 250€ endale sooja jopet hankida, siis ei jää tõesti muud üle kui ennast pooleks rabada.

Aga sa jaluta Tallinna poodides ringi ja vaata, kas saad odavama raha eest sooja jope.
Didriksonid ei tule arvesse – nendega oleksin juba kuu tagasi külmetanud.
Nii et targuta vähem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just jalutasin ja ostsin jope 130€. Aga no tõesti, kui tavalise sooja jopega +10 kraadiga külmetad, siis ma ei oska aidata. Ilmselt on elamine ka umbes 50 kraadini köetud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saaks selle 1250eurose palgaga endale ja lapsele elementarseid riideidki selga osta. Tegingi puhkuse ajast suvi otsa tööd, et saaks sügisel osta endale soojema jope (250 eurot) ja lapsele soojad talvesaapad, millega järmised 3 aastat käia saaks (ka 250 eurot). Enda saabaste ja 2 mütsi ostmiseks teen praegu lisatööd, ehk saan jõuludeks talvekomplekti riideid kokku.

Mis jooksvad kulud veel on? Torumeest on vahel vaja, vahel elektrikku – selleks otstarbeks peavad säästud olema.

Alla 1500 euro neto me lapsega ellu ei jääks ja mingit priiskamist me elus pole.

Teen selleks 2 kohaga tööd, paraku tuleb suur hulk maksudena riigile sellest ära maksta. Päris nukker olukord: odavamalt ei saa kuidagi elatud, kuid lisatööst tuleb pool rahast maksude näol riigile ära anda, et miinimumpalgalised saaksid +60 eurot iga kuu

Kui inimene ei mõista alla 250€ endale sooja jopet hankida, siis ei jää tõesti muud üle kui ennast pooleks rabada.

Aga sa jaluta Tallinna poodides ringi ja vaata, kas saad odavama raha eest sooja jope.

Nii et targuta vähem.

Üle 100€ jope eest maksab ainult tõusikust rikkur.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just jalutasin ja ostsin jope 130€. Aga no tõesti, kui tavalise sooja jopega +10 kraadiga külmetad, siis ma ei oska aidata. Ilmselt on elamine ka umbes 50 kraadini köetud.

Noh, PK-s on alati nii olnud: kui räägid palgast ja selle väiksusest, siis elavad kõik ulmepisikestest summadest ära ja elavad kulla ja karra keskel seejuures.

Aga kui tehti teema., et mis firma talvejope on soe (just hiljuti oli siin selline teema), siis olid kõik üksmeelselt nõus, et alla 1000eurose Canadian Goose ja mis-see-teine-bränd-oligi, siinmail sooja jopet ei saagi.

Nii et sõida oma 130eurose “sooja” jopega kus krt ja räägi seda juttu, et 130 euro eest saab sooja jope, oma kassile. Kui seegi sinu fantaasiaid uskuma jääb.

Ja Tln-s on praegu 2 kraadi sooja, mitte +10. Ja praegu on väljas tõesti soe. Eelnevad nädalad olid juba miinuskraadid ja juba päris külm, aga talv veel alles tuleb.
Nii et fantaseeri tõesti vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii et targuta vähem.

Ahah, PK vähempakkumine algas.
Äkki jõuame varsti 1 euroni välja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vormista teise töö tegijaks oma 18-aastane laps ja maksu kohe väiksemad.

Ei saa. Lapsel puudub teise töö tegemiseks kvalifikatsioon ja õigus seda tööd teha. Kui kontrollid avastaksid, et mu tööd teeb erialase hariduseta 18aastane, pandaks tööandja firma päevapealt kinni.

Valisi siis mõni lihtsam töö, ehk makstakse rohkem. Ei saa sinu külmavalust aru, kus nii kaua väljas passima pead, et ära külmud? Parkimiskontrolör oled või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vormista teise töö tegijaks oma 18-aastane laps ja maksu kohe väiksemad.

Ei saa. Lapsel puudub teise töö tegemiseks kvalifikatsioon ja õigus seda tööd teha. Kui kontrollid avastaksid, et mu tööd teeb erialase hariduseta 18aastane, pandaks tööandja firma päevapealt kinni.

Valisi siis mõni lihtsam töö, ehk makstakse rohkem. Ei saa sinu külmavalust aru, kus nii kaua väljas passima pead, et ära külmud? Parkimiskontrolör oled või?

Lihtsama töö tunni eest makstakse nii vähe, et seda tööd pole üldse mõtet teha ja selle peale oma aega kulutada, sest arved jäävad niikuinii maksmata.
Bussipeatustes on talvel külm oodata. Ja inimeste külma taluvus on erinev. Inimestel on üldse erinevad organismid, kas tead.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Kui rahaga on nadi seis, siis on Humana ka mõttetult kallis kauplus. Minu talvine lahingtagi (täisnahk, soe vooder, suured taskud, XXL) maxis Tõnismäe tiblasekkaris 25 Eesti krooni, tänapäeva rahas alla kahe euro. Vastu peab & välja näeb nii, et selles mind kyllap kunagi maetaxe viisakamate hilpude puudusel. Mytsid on kaltsukas enamasti yldse kastis ‘kõik 50 senti’, suurem jagu mudru on seal muidugi masendav, aga seest võib avastada väga huvitavaid firmamärke & vastupidavuse aste paistab ka kohe kaugele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas rõivatüki soojus hinnast sõltub? Ostsin aasta tagasi Croppist pika/paksu/sooja parka, maksis alla 50. See ei olnud isegi soodushind. Sellel sügisel ei ole veel selga pannudki, liiga soe hakkaks, käin õhemaga. Õhem on Debenhamsist 50% soodustusega ja maksis 80.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan sellist palka. Elan koos 18aastase lapsega. Ei, ei ela ära sellest rahast Tallinnas. Korter sai laenuga ostetud aastal 2001 ja see saab mõne kuu pärast makstud. Kuid kas tõesti arvate, et korter peab igavesti vastu? Et ostad ära ja siis seesama pliit ja ahi ja pesumasin, linad jm asjad peavadki need 17 aastat järjest vastu?

Ei, elamine kulub. Keskmiselt iga 10 aasta tagant on vaja remont teha. Torud kuluvad, elektrisüsteem muutub ohtlikuks – elamiseks on ikka rohkem vaja kui vaid eluasemelaen, kommuaalid, elekter, sidevahendid ja riided.

Kindlasti tuleb arvestaa hambaarstikuludega ja seda raha säästufondi korjata.

Teen selleks 2 kohaga tööd, paraku tuleb suur hulk maksudena riigile sellest ära maksta. Päris nukker olukord: odavamalt ei saa kuidagi elatud, kuid lisatööst tuleb pool rahast maksude näol riigile ära anda, et miinimumpalgalised saaksid +60 eurot iga kuu palgalisa.

Loodetavasti need sotsid-kommunistid ja IRL kaovad koos Keskerakonnaga valimistel pikaks ajaks opositsiooni. See komunism, mida nemad teostavad muudab keskklassi haigeks ja vaeseks, vaesed jäävad vaeseks niikuinii ja rikkad saavad rõõmsalt edasi prassida.

Nii et veel kord: ei, 1250eurose brutopalgaga EI ELA 2 täiskasvanud inimest Tallinnas ära.

Sul on vist mingi illusioon, et sa oled keskklass? Oled rott. Keskklassist on asi valgusaastate kaugusel, mis siis, et pead sissetulekult mingit tulumaksu maksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas 1225 eurot bruto on Eestis normaalne palk? Selle eest peaksid elatud saama kaks inimest – ema ja 16-aastane poeg.

Kõik oleneb ju kulutustest. Mul ämm ja äi teenivad kahepeale kokku üle 5000€ kuus ja ei ela selle rahaga ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii et targuta vähem.

Ahah, PK vähempakkumine algas.

Äkki jõuame varsti 1 euroni välja?

Tead, kui sa kirjutad kuidas alla 1500€ lapsega ellu ei jääks ja pead mitmel kohal rabama, samas kui ostad endale mõttetult kalli 250€ jope, siis tõesti, nagu eelmine kägu ütles, et ei jäägi muud üle kui ennast pooleks rabada. Käekotiks sobib sulle ka ilmselt Cucci-mucci ainult? Teised käekotid ei hoia kindlasti sooja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas rõivatüki soojus hinnast sõltub? Ostsin aasta tagasi Croppist pika/paksu/sooja parka, maksis alla 50. See ei olnud isegi soodushind. Sellel sügisel ei ole veel selga pannudki, liiga soe hakkaks, käin õhemaga. Õhem on Debenhamsist 50% soodustusega ja maksis 80.

https://www.cropp.com/ee/et/woman/all/outerwear

Missugust sa neist jopedest soojaks nimetad? No et oleks asja ka 20kraadises pakases? Need joped kõlbavad max -5 kraadi ilmaks. Siin ei ole UK, siin on põhjamaa.
Mina liiklen ühistranspordiga, seega viibin õues iga päev 30-45 min.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Missugust sa neist jopedest soojaks nimetad? No et oleks asja ka 20kraadises pakases? Need joped kõlbavad max -5 kraadi ilmaks. Siin ei ole UK, siin on põhjamaa.

Sealt ei leia, ehk läbimüüdud. On SELLINE
Vasakpoole, roheline. Vaata äärest väikseid pilte ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sealt ei leia, ehk läbimüüdud. On SELLINE

Vasakpoole, roheline. Vaata äärest väikseid pilte ka.

See vasakpoolne on väga külm jope. Max -5 kraadi veab sellega välja, kui paksu kampsuni alla panen.
Minu jope on poole soojem ja eelmiste nädalate lumiste ilmadega tundsin koos sooja kampsuniga end selles jopes hästi. Kui ikka korralik külm tuleb, siis pean mitu kampsunit jope all selga panema.

Mul on see teine jope:
https://www.kaubamaja.ee/naised/uleroivad-ja-jakid/joped?product_brand=1417

Topeltvooder ja kuidagi elab siin kliimas sellega ära. Sinu lingitud joped on külmad meie kliima jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veits naljakaks on kiskunud see teema siin.

Minu jaoks on arusaamatu see, miks peetakse ainsaks võimaluseks osta endale riided, ntx jope, Eestist. jah, kui raha pole vaja lugeda, siis on okei, aga kui palk on kehvapoolne, siis saab rahulikult sooja jope tellida ka veebi kaudu mõnest välismaisest poest, ilma et tuleks teine töökoht juurde võtta. Kui muidugi on kinnisidee, et on vaja just seda ja just nii kallist jopet ja just Eestist osta, siis on teine asi, mine raba kahel kohal, saad oma saavutusest ilmselt ka mingi mentaalse rahulduse.

Mina tellisin endale sooja talvejope hoopis Poolast. Parasjagu oli ale ka, jope maksis 20 eurot. No tellimistasu otsa, siis maksin 32,50 selle eest. Väga hea, pikk, peaaegu nagu mantel. Võimalik, et konkreetselt seda mudelit paljud ilusaks ei pea, kenamad olid seal kallimad tol hetkel, umbes 50 euro ringis, aga ma nagunii tegin proovitellimust ja seega valisin kõige odavama. Jope aga on seljas nii mõnus ja soe, et ilusam jäigi ostmata, olen oma odavjopega väga rahu. Päris pakaselise ilma jaoks on mul aga lambanahast kasukas, millega on soe ka -20 kraadiga. Ega seegi mingi superilus välja ei näe (pruun, mitte just mu lemmikvärv) aga selle soojus kompenseerib koleduse. Näen selles välja nagu karu. Ka talvesaapad olen tellinud Poolast, endale sain alega (60€), lapsele ostsin täishinnaga (38€).

Üks asi on veel siin lisatöökoha promojatel ja kiitlejatel märkamata jäänud – see üks Kägu, kes teenib vähem raha, ta teeb seda tööd, mida praegu teeb, kuna eelmises kohas põles läbi. See on väga tõsine asi ja kui seda ignoreerides edasi mitmel rindel rabada, siis sellega teeb inimene oma lapsele (ja endale) palju suurema karuteene kui sellega, et ta on ise rahulikum, terve ja saab vähem raha. Tervise hinnaga raha teenimine ei ole OK. Mõni jõuab mitmel kohal rassida, teise võimekus on väiksem. Oluline on enda võimete kohaselt elada ja see ei kehti vaid raha kulutamise kohta. Kui töö hakkab tervisele, siis tuleb otsida midagi kergemat.

Kui vältimatud maksud saab makstud ja toit on laual, siis riideid, jalatseid ja meelelahutust saab tänapäeval siiski ka üsna väikese eelarvega. Rõivaste ja jalatsite ostmisel on esimene kokkuhoiukoht see, et Eestist ostad AINULT allahindluse ajal või siis tellid Euroopast, veebi kaudu (hiina asju ma ei soovita). Kui veel mujalt ale ajal tellida, saab veel odavamalt. Pealegi, ma ütleks, et mujalt tellides on kindlam seegi, et leiad endale päriselt ka midagi sellist, mis MEELDIB. Näiteks kui ma vaatan meie Kaubamaja kingavalikut, siis nende asjade seast ma ei sooviks endale küll midagi jalga panna.

Ma ei ütle, et KÕIK peaksid nii toimima. Jutt käib nende kohta, kes vaatavad, et pole raha, et kohalikust kaubandusvõrgust midagi selga endale leida. Kui ei ole mingil põhjusel võimalik sissetulekut kasvatada, siis on võimalik tellida veebist, kohtadest mis ei ole nii kallid kui Eesti.

Ausaltöeldes võiks ka rikkamale rahvale soovitada mujalt tellimist, mitte sel eesmärgil, et saaks odavamalt, vaid valik on lihtsalt palju laiem, võimalused avaramad ja ei pea iga salli või kindapaari järgi kuskile kohale reisima 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veits naljakaks on kiskunud see teema siin.

Minu jaoks on arusaamatu see, miks peetakse ainsaks võimaluseks osta endale riided, ntx jope, Eestist. jah, kui raha pole vaja lugeda, siis on okei, aga kui palk on kehvapoolne, siis saab rahulikult sooja jope tellida ka veebi kaudu mõnest välismaisest poest, ilma et tuleks teine töökoht juurde võtta. Kui muidugi on kinnisidee, et on vaja just seda ja just nii kallist jopet ja just Eestist osta, siis on teine asi, mine raba kahel kohal, saad oma saavutusest ilmselt ka mingi mentaalse rahulduse.

Mina tellisin endale sooja talvejope hoopis Poolast. Parasjagu oli ale ka, jope maksis 20 eurot. No tellimistasu otsa, siis maksin 32,50 selle eest. Väga hea, pikk, peaaegu nagu mantel. Võimalik, et konkreetselt seda mudelit paljud ilusaks ei pea, kenamad olid seal kallimad tol hetkel, umbes 50 euro ringis, aga ma nagunii tegin proovitellimust ja seega valisin kõige odavama. Jope aga on seljas nii mõnus ja soe, et ilusam jäigi ostmata, olen oma odavjopega väga rahu. Päris pakaselise ilma jaoks on mul aga lambanahast kasukas, millega on soe ka -20 kraadiga. Ega seegi mingi superilus välja ei näe (pruun, mitte just mu lemmikvärv) aga selle soojus kompenseerib koleduse. Näen selles välja nagu karu. Ka talvesaapad olen tellinud Poolast, endale sain alega (60€), lapsele ostsin täishinnaga (38€).

Üks asi on veel siin lisatöökoha promojatel ja kiitlejatel märkamata jäänud – see üks Kägu, kes teenib vähem raha, ta teeb seda tööd, mida praegu teeb, kuna eelmises kohas põles läbi. See on väga tõsine asi ja kui seda ignoreerides edasi mitmel rindel rabada, siis sellega teeb inimene oma lapsele (ja endale) palju suurema karuteene kui sellega, et ta on ise rahulikum, terve ja saab vähem raha. Tervise hinnaga raha teenimine ei ole OK. Mõni jõuab mitmel kohal rassida, teise võimekus on väiksem. Oluline on enda võimete kohaselt elada ja see ei kehti vaid raha kulutamise kohta. Kui töö hakkab tervisele, siis tuleb otsida midagi kergemat.

Kui vältimatud maksud saab makstud ja toit on laual, siis riideid, jalatseid ja meelelahutust saab tänapäeval siiski ka üsna väikese eelarvega. Rõivaste ja jalatsite ostmisel on esimene kokkuhoiukoht see, et Eestist ostad AINULT allahindluse ajal või siis tellid Euroopast, veebi kaudu (hiina asju ma ei soovita). Kui veel mujalt ale ajal tellida, saab veel odavamalt. Pealegi, ma ütleks, et mujalt tellides on kindlam seegi, et leiad endale päriselt ka midagi sellist, mis MEELDIB. Näiteks kui ma vaatan meie Kaubamaja kingavalikut, siis nende asjade seast ma ei sooviks endale küll midagi jalga panna.

Ma ei ütle, et KÕIK peaksid nii toimima. Jutt käib nende kohta, kes vaatavad, et pole raha, et kohalikust kaubandusvõrgust midagi selga endale leida. Kui ei ole mingil põhjusel võimalik sissetulekut kasvatada, siis on võimalik tellida veebist, kohtadest mis ei ole nii kallid kui Eesti.

Ausaltöeldes võiks ka rikkamale rahvale soovitada mujalt tellimist, mitte sel eesmärgil, et saaks odavamalt, vaid valik on lihtsalt palju laiem, võimalused avaramad ja ei pea iga salli või kindapaari järgi kuskile kohale reisima 😀

Vaata, minul on iga sent nii arvel, et mina netitellimustega proovida ja katsetada ei saa, et ehk õnnestub, aga kui ei õnnestu, pole hullu, tellin uuesti.
Tunnistad ise ka, et sul on talveks 2 üleriiet – jope ja kasukas. Kokku tebki see sama summa, mis minu üks ja universaalne jope.
Nii et naljakas oled sina siin oma üleolekuga.
Sente veeretades ei ole keegi õnnelik, nii et unusta ka see jutt õnnelikust ja “puhanud” madalapalgalisest. Enamik ongi stressis kas 1) liiga väikese palga pärast või 2) liiga suure töömahu pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata, minul on iga sent nii arvel, et mina netitellimustega proovida ja katsetada ei saa, et ehk õnnestub, aga kui ei õnnestu, pole hullu, tellin uuesti.

Tunnistad ise ka, et sul on talveks 2 üleriiet – jope ja kasukas. Kokku tebki see sama summa, mis minu üks ja universaalne jope.

Nii et naljakas oled sina siin oma üleolekuga.

Sente veeretades ei ole keegi õnnelik, nii et unusta ka see jutt õnnelikust ja “puhanud” madalapalgalisest. Enamik ongi stressis kas 1) liiga väikese palga pärast või 2) liiga suure töömahu pärast.

Haha, ei, mul ei ole ainult see üks jope ja see üks kasukas, mida ma mainisin. mul on terve kapp riideid täis, jopesid kolm, talvemantleid kaks, kasukaid on ka kaks, kevadmantleid, suvejopesid. Ma lihtsalt mainisin oma viimast jopeostu. Ka saapaid on mul rohkem kui vaid see üks paar, mille ma viimati ostsin. Ka lapsel on mul rohkem saapaid kui vaid üks paar.

Tuleb lihtsalt osata majandada. Mina eelistan seda, et mul oleks valikut riietumisel. Ma ei taha, et mul oleks ainult üks jope 😀 Mul on teinekord vaja ka kuskile viisakamale üritusele minna, siis ma panen selle teise kasuka, mis ei ole nii kole kui -20 kraadi jaoks mõeldu (see -20C kasukas, muide, maksis 10 eurot, second hand. ka teine kasukas on second handist, aga selle sain kingituseks) või villase mantli.

Minu sissetulek on piisav. Võiks muidugi suurem olla, alati võiks suurem olla, ka miljonärid soovivad raha hulka kasvatada. Aga mina siiski ka hoolin endast ja oma vabast ajast nii et ma ei näe sellisel rassimisel mõtet, et töötan mitme kohaga (selleks et osta jope). Mitmel rindel rabama ma oleks nõus vast mingi suurema eesmärgi nimel, maja, jaht vms. Aga riiete nimel? Ei aitäh. Ma eelistan seda, et ma teen ühes kohas tööd ja sealt saadud palk on piisav. Kui siis mõnikord midagi kuskilt juurde tuleb, siis on tore, aga pidevalt ennast pooleks tõmmata ma ei viitsi.

Mul on olnud ka eluperiood, mil töötasin kahe kohaga. Raha oli korralikult, aga aega oli null. Ka hakkas tekkima läbipõlemise tunne, lõpuks oli ainus soov olla kodus, kõik suhtluskanalid kinni panna ja istuda oma urus, omaette. Pole okei. Ma olen üldiselt olnud kogu aeg ringiseikleja ja suhtleja. See pani mul ohutuled põlema ja lõpetasin selle mitme kohaga rassimise (mulle tookord lihtsalt pakuti teist tööd lisaks, ma ei otsinud seda vaesuse tõttu).

Jah, kui vaesus on nii suur, et tuleb valida, kas nädal aega nälgida, et uusi saapaid osta saaks, siis on pahasti ja peab juurde teenima. Siin aga rääkis inimene, kellel jääb muudeks kulutusteks 320 euri kuus raha. See on täiesti okei summa, mille puhul saab mõistlikult majandades hakkama. Jah, 250 eurost jopet ei ole mõistlik niisuguses olukorras osta, aga on ka odavamaid variante, 250 eurone jope ei ole ainus võimalus endale talveriie selga saada. SEE oli minu jutu point.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Korralik kasukas teenib kaht või kolme inimpõlve & võib yldse olla vanatädilt päritud, jopeostja on paari aasta pärast poes tagasi. & meie mail on siiski harva nii paukuv pakane, et end päris mõmmikux rõivastada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korralik kasukas teenib kaht või kolme inimpõlve & võib yldse olla vanatädilt päritud, jopeostja on paari aasta pärast poes tagasi. & meie mail on siiski harva nii paukuv pakane, et end päris mõmmikux rõivastada.

Tõepoolest, sellist ilma on harva, mõnikord on talv nii soe, et ei panegi kordagi selga, mõni talv on selline, et kannan kaks nädalat. Sellise tempoga kasuka kasutamisel see ei kulu eriti 😀 Mind on kõnealune kasukas teeninud juba 15 aastat.

Please wait...
Postitas:
Tähesära

Haudud talv läbi soojade ilmadega oma ülisoojas ainsas jopes hirmuga, et EHK tuleb mõni 20-kraadine päev?
Kui paksule jopele veel mitu kapsi alla pead ajama, siis on sul küll tervisega midagi pahasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sa saad kohe pildi järgi aru, et see jope on soe ja see jope pole? Tunnista parem ise, et oled tavaline tõusik, kes vaatamata madalale palgale kannab geelküüsi ja ripsmepikendusi ning kelle jaoks on oluline, et “tal on 250€ jope”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elame neljakesi ( kaks teismelist)- 1600 euri eest kuus- abikaasa palk. Eluase on isiklik.
Normaalne elu, puudust millegist pole. Kui tahaks, saaks vähemaga.
Rohkem ei kulu, minu palga paneme kõrvale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolm alla 10a last, minu palk, abikaasa palk + peretoetus kokku 3100€. Ei tule välja ja sipleme tihti võlgades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan sellist palka. Elan koos 18aastase lapsega. Ei, ei ela ära sellest rahast.

/…/

pole võimalik, et keegi tõsimeeli sellist juttu kirjutab!

inimene, kes peab jope ja saabaste ostmiseks puhkuse ajal lisatööd tegema, otsustab osta nimelt 250€ jope ja samakallid saapad :-0

sulle kuluks ära natuke kainet mõtlemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ja teismeline peame elama 570 euroga kuus. Elab ära, aga loomulikult ei priiska millegagi.

Hetkel on suur tööjõupuudus, kas sa tõesti ei leia tasuvamat tööd kui 400 eurot kuus? Ma ei küsi üldse paha pärast.

KUS on see tööjõupuudus? Võib-olla Tallinnas, aga siis on see ka struktuurne, mitte üldine.

Eestis. Jääb mulje, et inimesed tõesti istuvad parema meelega töötuna ja seega ka sissetulekuta oma kodukohas, kui on nõus töökoha nimel kodukohta vahetama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina saan sellist palka. Elan koos 18aastase lapsega. Ei, ei ela ära sellest rahast Tallinnas. Korter sai laenuga ostetud aastal 2001 ja see saab mõne kuu pärast makstud. Kuid kas tõesti arvate, et korter peab igavesti vastu? Et ostad ära ja siis seesama pliit ja ahi ja pesumasin, linad jm asjad peavadki need 17 aastat järjest vastu?

Ei, elamine kulub. Keskmiselt iga 10 aasta tagant on vaja remont teha. Torud kuluvad, elektrisüsteem muutub ohtlikuks – elamiseks on ikka rohkem vaja kui vaid eluasemelaen, kommuaalid, elekter, sidevahendid ja riided.

Kindlasti tuleb arvestaa hambaarstikuludega ja seda raha säästufondi korjata.

Teen selleks 2 kohaga tööd, paraku tuleb suur hulk maksudena riigile sellest ära maksta. Päris nukker olukord: odavamalt ei saa kuidagi elatud, kuid lisatööst tuleb pool rahast maksude näol riigile ära anda, et miinimumpalgalised saaksid +60 eurot iga kuu palgalisa.

Loodetavasti need sotsid-kommunistid ja IRL kaovad koos Keskerakonnaga valimistel pikaks ajaks opositsiooni. See komunism, mida nemad teostavad muudab keskklassi haigeks ja vaeseks, vaesed jäävad vaeseks niikuinii ja rikkad saavad rõõmsalt edasi prassida.

Nii et veel kord: ei, 1250eurose brutopalgaga EI ELA 2 täiskasvanud inimest Tallinnas ära.

Nii lolli inimest pole olemas. Isegi keskmisel perekooli trollil on oluliselt laiem silmaring ja tugevam mõtlemisvõime.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu kuupalk keskmiselt 559-570 eurot. Peame koos 17-aastase tütrega iga kuu hakkama saama. Iga kuu lisaks muudele kulutustele veel pangalaen ja tütre klassireisi(500 eurot) osamaksed. Raske on, aga midagi teha pole, hoiame nii palju kokku kui võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole normaalne palk, selles mõttes, et kui muud pole, siis muidugi tuleb võtta, mis antakse, aga mina olen alati elanud põhimõttel, et ma tahan rohkemat, ehk et eriala, millel ei teeninud väga palju, vahetasin sellise vastu, kus teenib rohkem. Tõsi, on veelgi parema palgaga valdkondi, aga need ei haakunud minu huvidega nii palju. Pole kunagi aru saanud neist, kes hädaldavad kümme aastat ühes ja samas kohas töötades, kui si…. on palk, aga samas, kui pakud midagi muud välja, siis öeldakse, et oi aga mulle nii meeldib see töö ja ega siis ma ei hakka tegema midagi, mis ei meeldi. Kui ei looda mehele või kellelegi teisele, vaid on oluline saada iseenda eluga ise hakkama, siis tuleb teha vastvaid valikuid ja püüelda edasi ja pole tõsi, et on ainult töö, mis meeldib ja on alatasustaud ning töö, mis ei meeldi, aga hea palgaga, on palju rohkem erinevaid variante, tuleb lihtsalt ise tahta, õppida jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei kurdaks absoluutselt kui mul oleks 1225€ brutopalk. Ma saan 750€ brutos (minu erialal võib maksta üks mu eksimus inimelu) ja elame ka lapsega kahekesi sellest ära. Laiutada ei ole, aga kõik saab ostetud ja tehtud. Ainult kui peaks haigusele jääma, siis oleks jama majas…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 111 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selline palk on normaalne?