Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selline palk on normaalne?

Näitan 21 postitust - vahemik 91 kuni 111 (kokku 111 )

Teema: Kas selline palk on normaalne?

Postitas:
Kägu

Ma ei kurdaks absoluutselt kui mul oleks 1225€ brutopalk. Ma saan 750€ brutos (minu erialal võib maksta üks mu eksimus inimelu) ja elame ka lapsega kahekesi sellest ära. Laiutada ei ole, aga kõik saab ostetud ja tehtud. Ainult kui peaks haigusele jääma, siis oleks jama majas…

Sa ei saa ju tõsimeeli kirjutada, et elate koos lapsega 678€ kuus ära ja kõik saab veel ostetudja tehtud ka? Mida sa mainimata jätad, vanemate toetuse, eksmehe alimendid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei kurdaks absoluutselt kui mul oleks 1225€ brutopalk. Ma saan 750€ brutos (minu erialal võib maksta üks mu eksimus inimelu) ja elame ka lapsega kahekesi sellest ära. Laiutada ei ole, aga kõik saab ostetud ja tehtud. Ainult kui peaks haigusele jääma, siis oleks jama majas…

Sa ei saa ju tõsimeeli kirjutada, et elate koos lapsega 678€ kuus ära ja kõik saab veel ostetudja tehtud ka? Mida sa mainimata jätad, vanemate toetuse, eksmehe alimendid?

Arvutada sa kindlasti ei oska: nii suurt summat minu pangakontole mitte kuidagi ei laeku… jah, jätsin lasteraha mainimata.
Lapse isa ei toeta mitte millegagi, pole õigusi ega kohustusi, ja nii ka jääb.
Minu vanemad ei toeta mind mitte millegagi. Pole küsinud, sest ei ole vajalikuks pidanud.

Maksan sellest, mis saan pangale 180€ ja ülejäänud maksud kokku umbes 300€ – kätte jäänud summa on söögiks-joogiks ja kõigeks muuks…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arvutada sa kindlasti ei oska: nii suurt summat minu pangakontole mitte kuidagi ei laeku…

Just nimelt 678 peaks 750 brutopalga korral kätte saama, kui arvestada koheselt tulumaksuvabastusega. Kui ei ole II sambaga liitunud, siis veidi rohkemgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas 1225 eurot bruto on Eestis normaalne palk? Selle eest peaksid elatud saama kaks inimest – ema ja 16-aastane poeg.

Kas keegi maksab nende emaks ja pojaks olemise eest seda palka? Või mis see “ema ja poeg” töötasu suuruse üle arutelusse üldse puutub?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maksan sellest, mis saan pangale 180€ ja ülejäänud maksud kokku umbes 300€ – kätte jäänud summa on söögiks-joogiks ja kõigeks muuks…

Ma vist ka arvutada ei oska, sest ei mõista, kuidas saavad kaks inimest kõik vajaliku osta 200 euro eest kuus? See saab ju olla ainult nälja piiril virelemine? Seda enam, et peres on kasvav laps, kelle vajadused on suuremad kui tavalisel täiskasvanul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvutada sa kindlasti ei oska: nii suurt summat minu pangakontole mitte kuidagi ei laeku… jah, jätsin lasteraha mainimata.

Minu vanemad ei toeta mind mitte millegagi. Pole küsinud, sest ei ole vajalikuks pidanud.

Mina oskan vägagi täpselt arvutada. Kui sul on on kaelas mingi inkasso või mis iganes võlg, siis on see hoopis teine asi aga 750€ bruto on justnimelt 678€ neto.

Ja selle alles jäänud 200€ kohe saabki kõik ostetud ja tehtud? Laps on kindlasti rõõmus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii naljakas on lugeda seda arutelu, päris tõsiselt. Ma ei unusta iial, kui riigikogu tegelaselt küsiti: mida kõike te oma palga eest lapsele lubada saate? ja vastus oli siiras ja aus: jõuludeks ei suuda isegi banaani osta, rääkimata siis millestki muust. Vot nii käib elu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina oskan vägagi täpselt arvutada. Kui sul on on kaelas mingi inkasso või mis iganes võlg, siis on see hoopis teine asi aga 750€ bruto on justnimelt 678€ neto.

Ja selle alles jäänud 200€ kohe saabki kõik ostetud ja tehtud? Laps on kindlasti rõõmus.

678€ on juhul kui on arvestatud 500€ tulumaksusoodustust, aga kui seda ei ole arvestatud, siis…
BTW kui küsite, miks ma ei taotle sotsiaaltoetust, siis vastus on lihtne: laen ei lähe sotsiaalosakonnas kuludena kirja, see on oma lõbu… kui oleks samas summas üür, siis läheks arvesse ja saaksime ka toetust.

Ei, me ei ela näljapiiril: suvel-sügisel saab kõvasti hoidiseid tehtud ja juurikaid varutud jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

78€ on juhul kui on arvestatud 500€ tulumaksusoodustust, aga kui seda ei ole arvestatud, siis…

Siis saad selle kevadel ühekorraga. Kokku saad ikka selle summa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

78€ on juhul kui on arvestatud 500€ tulumaksusoodustust, aga kui seda ei ole arvestatud, siis…

No täpselt, ega see sul saamata ei jää. See teema läheb jälle “kes rohkem nirutada suudab” alla varsti. Mida sa oma rotipalgast siis seda tulumaksusoodutust ei lase arvutada? Minu brutopalk on 850 ja ei tuleks mõttessegi oma väikeselt palgalt mitte seda 500€ maksuvaba arvestada. Meeldibki iga kuu võimalikult palju rottida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks igaüks elab vastavalt oma äranägemise järgi. Ükskõik milliseid säästunippe erinevates teemades on soovitatud, vastused soovitajatele on umbes sellised, et “ah, käige ise odavates teise ringi poodides, nendel ei luba uhkus, kaltsukatesse minna.” Kui keegi väidab, et ostis mõne euro eest ilusad püksid, siis peetakse teda rotiks. Kui vaja, tuleb osta ikka kaubamajast 250 euro eest jope, sest vahel võib endale midagi ilusat ja kallist lubada, et tunneks ennast inimesena ja mitte närutama. “Ah et ei oska majandada? Teie ei oska.” “Sööge ise juurikaid ja külmutatud marju, sest kes viitsib suvel, ilusa ilmaga aiamaal kükitada või metsas marju korjata, hea toit maksab ja kohvikutest, hommikusest maitsekohvist nemad ei loobu, sest midagi ilusat peab inimesel päevas olema.” Foorumis on sageli niipalju vastuolulisust, oletusi, tühja vaidlushimu, ilma tõestuseta, oma ego upitamist ja lõputut jaurmist, mina tean, mina arvan, mina olen kindel, et ei viitsigi soovitusi anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on virelemise piiripealne koerapalk

Please wait...
Postitas:
Kägu

No täpselt, ega see sul saamata ei jää. See teema läheb jälle “kes rohkem nirutada suudab” alla varsti. Mida sa oma rotipalgast siis seda tulumaksusoodutust ei lase arvutada? Minu brutopalk on 850 ja ei tuleks mõttessegi oma väikeselt palgalt mitte seda 500€ maksuvaba arvestada. Meeldibki iga kuu võimalikult palju rottida?

Äkki kasutab inimene seda raha kogumise nipina? Mina ka ei võta tulumaksuvabastust ühe põhjusena just selleks, et tuleks see raha korraga, aga samas ei peaks seda ise kuskile säästukontole vms solgutama.
(Teine asi on see, et kuna teen põhitöö kõrvalt natuke vabakutselise tööd, siis ei tea kunagi, et kui suured need tulud tulla võivad aasta jooksul ja lihtsalt turvalisem on mitte võtta, kui hakata pärast tagasi maksma. Aga see “raha kõrvale panemise” faktor on meeldiv lisaboonus sealjuures.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks igaüks elab vastavalt oma äranägemise järgi. Ükskõik milliseid säästunippe erinevates teemades on soovitatud, vastused soovitajatele on umbes sellised, et “ah, käige ise odavates teise ringi poodides, nendel ei luba uhkus, kaltsukatesse minna.” Kui keegi väidab, et ostis mõne euro eest ilusad püksid, siis peetakse teda rotiks. Kui vaja, tuleb osta ikka kaubamajast 250 euro eest jope, sest vahel võib endale midagi ilusat ja kallist lubada, et tunneks ennast inimesena ja mitte närutama. “Ah et ei oska majandada? Teie ei oska.” “Sööge ise juurikaid ja külmutatud marju, sest kes viitsib suvel, ilusa ilmaga aiamaal kükitada või metsas marju korjata, hea toit maksab ja kohvikutest, hommikusest maitsekohvist nemad ei loobu, sest midagi ilusat peab inimesel päevas olema.” Foorumis on sageli niipalju vastuolulisust, oletusi, tühja vaidlushimu, ilma tõestuseta, oma ego upitamist ja lõputut jaurmist, mina tean, mina arvan, mina olen kindel, et ei viitsigi soovitusi anda.

Ja lõppkokkuvõttes on kõik need asjad, millele nendel mittenärutajatel see raha kulub, enamasti täiesti tähtsusetud.
Kõik need maitsekohvid ja kohvikutes söömised ja firmariided jms, mille hinnast suurema osa moodustab õhk. Muidugi võib elada kõike seda tarbides, aga seda ei ole tegelikult vaja. Täiesti võimalik on elada igati õnnelikku ja meeldivat elu ka ilma selleta, aga vot seda on mõnel kuidagi raske uskuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

see on ikka väga hea palk. ausalt ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veits naljakaks on kiskunud see teema siin.

Minu jaoks on arusaamatu see, miks peetakse ainsaks võimaluseks osta endale riided, ntx jope, Eestist. jah, kui raha pole vaja lugeda, siis on okei, aga kui palk on kehvapoolne, siis saab rahulikult sooja jope tellida ka veebi kaudu mõnest välismaisest poest, ilma et tuleks teine töökoht juurde võtta. Kui muidugi on kinnisidee, et on vaja just seda ja just nii kallist jopet ja just Eestist osta, siis on teine asi, mine raba kahel kohal, saad oma saavutusest ilmselt ka mingi mentaalse rahulduse.

Mina tellisin endale sooja talvejope hoopis Poolast. Parasjagu oli ale ka, jope maksis 20 eurot. No tellimistasu otsa, siis maksin 32,50 selle eest. Väga hea, pikk, peaaegu nagu mantel. Võimalik, et konkreetselt seda mudelit paljud ilusaks ei pea, kenamad olid seal kallimad tol hetkel, umbes 50 euro ringis, aga ma nagunii tegin proovitellimust ja seega valisin kõige odavama. Jope aga on seljas nii mõnus ja soe, et ilusam jäigi ostmata, olen oma odavjopega väga rahu. Päris pakaselise ilma jaoks on mul aga lambanahast kasukas, millega on soe ka -20 kraadiga. Ega seegi mingi superilus välja ei näe (pruun, mitte just mu lemmikvärv) aga selle soojus kompenseerib koleduse. Näen selles välja nagu karu. Ka talvesaapad olen tellinud Poolast, endale sain alega (60€), lapsele ostsin täishinnaga (38€).

Üks asi on veel siin lisatöökoha promojatel ja kiitlejatel märkamata jäänud – see üks Kägu, kes teenib vähem raha, ta teeb seda tööd, mida praegu teeb, kuna eelmises kohas põles läbi. See on väga tõsine asi ja kui seda ignoreerides edasi mitmel rindel rabada, siis sellega teeb inimene oma lapsele (ja endale) palju suurema karuteene kui sellega, et ta on ise rahulikum, terve ja saab vähem raha. Tervise hinnaga raha teenimine ei ole OK. Mõni jõuab mitmel kohal rassida, teise võimekus on väiksem. Oluline on enda võimete kohaselt elada ja see ei kehti vaid raha kulutamise kohta. Kui töö hakkab tervisele, siis tuleb otsida midagi kergemat.

Kui vältimatud maksud saab makstud ja toit on laual, siis riideid, jalatseid ja meelelahutust saab tänapäeval siiski ka üsna väikese eelarvega. Rõivaste ja jalatsite ostmisel on esimene kokkuhoiukoht see, et Eestist ostad AINULT allahindluse ajal või siis tellid Euroopast, veebi kaudu (hiina asju ma ei soovita). Kui veel mujalt ale ajal tellida, saab veel odavamalt. Pealegi, ma ütleks, et mujalt tellides on kindlam seegi, et leiad endale päriselt ka midagi sellist, mis MEELDIB. Näiteks kui ma vaatan meie Kaubamaja kingavalikut, siis nende asjade seast ma ei sooviks endale küll midagi jalga panna.

Ma ei ütle, et KÕIK peaksid nii toimima. Jutt käib nende kohta, kes vaatavad, et pole raha, et kohalikust kaubandusvõrgust midagi selga endale leida. Kui ei ole mingil põhjusel võimalik sissetulekut kasvatada, siis on võimalik tellida veebist, kohtadest mis ei ole nii kallid kui Eesti.

Ausaltöeldes võiks ka rikkamale rahvale soovitada mujalt tellimist, mitte sel eesmärgil, et saaks odavamalt, vaid valik on lihtsalt palju laiem, võimalused avaramad ja ei pea iga salli või kindapaari järgi kuskile kohale reisima 😀

Vaata, minul on iga sent nii arvel, et mina netitellimustega proovida ja katsetada ei saa, et ehk õnnestub, aga kui ei õnnestu, pole hullu, tellin uuesti.

Tunnistad ise ka, et sul on talveks 2 üleriiet – jope ja kasukas. Kokku tebki see sama summa, mis minu üks ja universaalne jope.

Nii et naljakas oled sina siin oma üleolekuga.

Sente veeretades ei ole keegi õnnelik, nii et unusta ka see jutt õnnelikust ja “puhanud” madalapalgalisest. Enamik ongi stressis kas 1) liiga väikese palga pärast või 2) liiga suure töömahu pärast.

Minul näiteks pole nii palju raha, et Eesti kaubanduse juurdehindlusega kaasa minna. Ostsin jope, mis Eestis maksab ca 270 eurot Amazonist koos saatekuluga 165 euro eest. Soovi korral oleks saanud siin poodides enne proovida ka, aga kuna olen seda kaubamärki ka varem ostnud, siis teadsin oma suurust. Väga hea soe jope ja kapuuts selline, et eelistan mütsi asemel kapuutsi kanda, on soojem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See vasakpoolne on väga külm jope. Max -5 kraadi veab sellega välja, kui paksu kampsuni alla panen.
Minu jope on poole soojem ja eelmiste nädalate lumiste ilmadega tundsin koos sooja kampsuniga end selles jopes hästi. Kui ikka korralik külm tuleb, siis pean mitu kampsunit jope all selga panema.

Soojast pesust ja alusriietest ei ole sa ehk kuulnudki? Meriinovillast esemed on pehmed ja õhukesed, ei torgi ning hingehinda ka ei maksa. Ei pea kandma ainult paksu kasukat, et sooja saada. Saab ka täiesti normaalse õhema jopega kõvade miinuskraadidega käia, kui kannad all sobivaid riideid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see on selline käib-küll palk. Õpetajad saavad umbes nii. Päris hull ei ole, aga midagi hõisata ka pole. Kui õpetajana selle palga teenib, siis saab veidi ka juurde teha lisaks – nt tõlkimist, toimetamist. Lisaks pikk puhkus suvel ja head koolitused.
Tegelikult kõik oleneb ka töökohast endast, kus sellist palka saadakase. Näiteks: kas ta on kodu lähedal (ehk siis milline transpordikulu), kas seal on head töö- ja sportimistingimused, kas on mõnus, mugav, ergonoomiline töökeskkond, kas saab koolitusi, end arendada, võib olla on tervisepakettki lisaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea palk, tuleb osata elada

Mina saan umbes kätte nii palju ja olen sellise palgaga rahul. Kui ma teeniks kaks korda rohkem, ka siis ma ei ostaks endale 250-eurost jopet. Üle 50 euro ei maksa, ostan oksjonitelt. Minu meelest on riietel ja enamikul kaupadel mõttetud hinnad. Ükski asi lihtsalt pole oma hinda väärt. Täiesti kahju hakkab kohe inimestest. Nii et kui poodi lähete, siis olge hästi kriitilised igasuguse kauba suhtes. Uskuge mind, raha jääb tasku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teen selleks 2 kohaga tööd, paraku tuleb suur hulk maksudena riigile sellest ära maksta. Päris nukker olukord: odavamalt ei saa kuidagi elatud, kuid lisatööst tuleb pool rahast maksude näol riigile ära anda, et miinimumpalgalised saaksid +60 eurot iga kuu palgalisa.

Loodetavasti need sotsid-kommunistid ja IRL kaovad koos Keskerakonnaga valimistel pikaks ajaks opositsiooni. See komunism, mida nemad teostavad muudab keskklassi haigeks ja vaeseks, vaesed jäävad vaeseks niikuinii ja rikkad saavad rõõmsalt edasi prassida.

Nii et veel kord: ei, 1250eurose brutopalgaga EI ELA 2 täiskasvanud inimest Tallinnas ära.

Kui sa pool lisatööst teenitust pead riigile ära maksma, siis on küll kuskil midagi valesti, minu teada kehtib meil eestis tulumaks 20% üks kõik millese sissetuleku juures, vaestele on lihtsalt soodustus esimese 500 euro pealt, maksimaalselt 60 millegagi eurot kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult sõltub kõik sellest, kus ja kuidas elad. Kui peaksin üürima Tallinnas korterit, siis vist ei suudaks.

Mina saan koos lastetoetusega kätte u 1000.
Elan linna (mitte Tallinna) lähedal maal. Kasvatan üksi 2 teismelist. Saame kenasti hakkama.
Maja nüüdseks enda oma, vesi kaevust, puud oma metsast maja tagant.
Seega kulutame keskmiselt kuus:
elekter+telekas+nett+telefonid u 100.-
toit 200.- (lõviosa toidust on oma aiast-metsast, 10 kana on ka)
laste trennid 40.-
laste taskuraha 60.-
riided keskmiselt 30.-
Lõbustused 50.-
Reisifondi läheb raudselt 200.-
Ülejäänu (200-300) jääb lihtsalt alles ja koguneb, kui vaja midagi suuremat osta-remontida või lihtsalt kuludeks.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 91 kuni 111 (kokku 111 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas selline palk on normaalne?