Esileht Väikelaps kas selline viirus liikvel?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: kas selline viirus liikvel?

Postitas:

Lapsel kõht lahti v. pigem selline väga pehme alates esmaspäevast. Kaka haiseb koledasti. Eile ja üleeile õhtul oksendas ka õhtusöögi välja, söögiisu tal eriti ei ole. Joob ainult piima (Hipp). Andsin talle esmasp hommikul teist piimasegu (NAN), millega ta harjunud ei olnud, arvasin algul, et sellest kõht reageerib. Nüüd aga kõht pehme ja kaka jubeda haisuga juba 4., päev. Arst arvas, et kõhuviirus. Aga mitte rota, sest siis oleks päris \”näoli maas\”. Mu lapsel aga muidu tuju hea. Kakab nii 2-3 x päevas seda haisvat. Ikka ma ei saa aga kahtlusest, et äkki on rota, lahti. Vanem laps eelmisel aastal põdes rotat just nii, et ei oksendanud, vaid üksnes kakas koledasti 5-6 päeva järjest. Kuidas teil kogemused, kas see on võimalik, et nüüd väike põeb ka rotat \”kergekujulisemalt\” läbi? Või on mingi sedalaadi muu viirus liikvel? Esmaspäeval lähme veretestile ka, aga tahtan lihtsalt uurida ennem, kas kellelgi veel sedalaadi kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah oli, algas oksendamisega ja peale seda kõht lahti, õudsa haisuga. Põletikuarv korras. Kõht pehme, kuid kõhuvalu kestis üle nädala. Oksendamine ja kõhulahtisus kestis kokku 4 päeva, peale seda oli laps jõuetu, pea käis ringi, mängis max. 20 min. ja jälle tagasi pikali. Lõpuks olime lastehaiglas, kus selgus, et laps ei olnud piisavalt vedelikku saanud. Lastehaiglast öeldi, et väga palju lapsi tulnud samade sümptomitega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 21:03; 06.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 3.päev kõhulahtisus ja oksendamine. Samas laps joob ja sööb veidi. Minu jaoks ongi arusaamatu, et kuidas ma saan aru, et tal vedelikupuudus on? Kas loiduse järgi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil ka 3.päev kõhulahtisus ja oksendamine. Samas laps joob ja sööb veidi. Minu jaoks ongi arusaamatu, et kuidas ma saan aru, et tal vedelikupuudus on? Kas loiduse järgi?[/tsitaat]

Meil langes kaal, pissis vähe

Apteegist ostsime spetsiaalset soola- suhkrulahust. Aitas.

Siin häid näpunäiteid:
http://www.e-perekool.ee/mida-tahele-panna-kui-sinu-laps-on-jaanud-haigeks-vedelikukaotus-vaikelapsel/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 21:03; 06.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaks siis ka palavik olema rotaviiruse puhul.
Smecta pulbrist võib lapsel palju abi olla. See on täiesti looduslik ja isegi immikul saab seda anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias (Rakveres) ka seesama viirus hetkel, enda laps õnneks jäi puutumata ja igaks juhuks jätan ta järgmise nädala keskpaigani koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu veidi üle aastasel oli see ka. Terve päeva süüa ei tahtnud, muidu oli rõõmus ja kõik paistis ok olema. Õhtul mõtlesin, et päris tühja kõhuga ka magama saata ei saa ja suutsin ikka paar ampsu sisse sööta, kuni kõik kolmekordses koguses välja tuli. Rohkem oksendamist ei olnud, aga kõht läks lahti (5päeva). Süüa proovisin selle 5 päeva jooksul anda pidevalt, kui ei tahtnud, ei sundinud ka. RPAd võttis ilusti ja teepudel oli kogu aeg laual olemas, kui tekkis isu, võttis ise. St, vedeliku (teed, keeduvett) anda võimalikult palju.
Smecta pulbrit panime ka tee sisse korra-kaks päevas. Lõpuks läks ise üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel, kes põdes alla 2aastasena kõhuviirusi mitu korda, põdes neid ilma palavikuta. Vähemalt üks kord tehti kindlaks, et oli rotaviirus. Palavikku ei pruugi olla seega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ja abikaasal oli rotast palavik, meie neljal lapsel ei olnud. 2a rinnalaps pääses sootuks kõigest sellest \”pasanteeriast\” 🙂 Sul veel laps nii pisike, rp saab? Rohke rp tekitab soolestikus rota vastu nö kaitsekile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps kas selline viirus liikvel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.