Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas siin leidub ka õpetajaid, kes ei taha streikida?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kas siin leidub ka õpetajaid, kes ei taha streikida?

Postitas:
Kägu

Ausalt, palun.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas siin leidub ka õpetajaid, kes ei taha streikida?

Mina ei taha. Seda sellepärast, et töötan osalise koormusega ja kui streik satub nt minu vabale päevale, siis läheb see päev mu pisikesest palgast maha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei taha. Seda sellepärast, et töötan osalise koormusega ja kui streik satub nt minu vabale päevale, siis läheb see päev mu pisikesest palgast maha.[/tsitaat]
Siis töötagi terve elu oma pisikese palgakesega./Kes ei riski, see ¨ampust ei joo:)/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et keegi ei taha streikida. Inimesed tahaks oma tööd teha ja selle eest ka väärilist palka saada. Streik on lihtsalt möödapääsmatu selleks, et keegigi üleval pool mõtlema hakkaks ja midagi muutuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina ei taha. Seda sellepärast, et töötan osalise koormusega ja kui streik satub nt minu vabale päevale, siis läheb see päev mu pisikesest palgast maha.[/tsitaat]

Kuna sa väidad, et läheks palgast maha, siis see vaba päev sulle lepingusse sisse kirjutatud pole. Järelikult on tööandja vastutulek. Kui nüüd sina ei streigi, aga kõik ülejäänud streigivad, saab tööandja sind tööle kutsuda neid lapsi kantseldama, kes kooli/lasteaeda saadetakse. Sest sina ju ei soovi streikida. Sellks pead valmis olema.
Tegelikult sa ju tahaksid suuremat palka? Natuke alatu on mõtlemine, et las teised streigivad, kaotavad palga, aga kui palka tõstetakse, küll tõstetakse minul ka. Kahjuks on sinusuguseid veel!

Please wait...
Postitas:
Alfonss

streikimine on õigus mitte kohustus. kui keegi tunneb, et tema streikida ei taha, siis ta peaks oma tööd tegema.

kui streik kujuneb vastu tahtmist toimuvaks sunniks, siis tuleks teha streiki streigi vastu.

Kutsun üles õpetajaid, kes on streigi vastu, avaldama streigipäeval meelt streikivate õpetajate vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui kõik õpetajad nii madalalaubalised on, no tõesti. Ma ei taha streikida, sest kaotan paar senti. Miks streik korraldatakse, ikka tead või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei leia, et mina või minu töökaaslased saaksid vähe palka. Töötan Harku vallas lasteaiaõpetajana ja Harku vald väärtustab oma pedagooge võrdselt ehk siis ka meie saame kooliõpetajatega võrdselt palka ja see on veidi kõrgem riigi poolt määratud miinimumist. Koormusi pole kärbitud ja töötingimused on head. Lisaks veel väiksed preemiad jõulude ajal ja puhkuselt tulles.
Õpetaja-abid saavad samuti miinimumist kõrgemat palka (palk üle 400¤ kuus).
Harku vald on hea koht töötamiseks ja elamiseks!
Kes otsib tööd õpetajana, on pakkumised siin:
http://www.pangapealselasteaed.ee/?go=Toopakkumine&menu=1
http://www.alasniidulasteaed.eu/toopakkumine/

Mõlemad lasteaiad on uued ja uhked 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

EI LEIDU

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No kui kõik õpetajad nii madalalaubalised on, no tõesti. Ma ei taha streikida, sest kaotan paar senti. Miks streik korraldatakse, ikka tead või?[/tsitaat]

miks sõimata inimest, kes julgeb tunnistada, et ei taha streikida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina näiteks ei leia, et mina või minu töökaaslased saaksid vähe palka. Töötan Harku vallas lasteaiaõpetajana ja Harku vald väärtustab oma pedagooge võrdselt ehk siis ka meie saame kooliõpetajatega võrdselt palka ja see on veidi kõrgem riigi poolt määratud miinimumist. Koormusi pole kärbitud ja töötingimused on head. Lisaks veel väiksed preemiad jõulude ajal ja puhkuselt tulles.

Mõlemad lasteaiad on uued ja uhked 🙂
[/tsitaat]

njaaah…400E on minu pisikese euroremondita tüüp-paneelika korteri üür+kommunaalmaksed…ja mõni peab heaks palgaks palka, millega ei ole üksi elades (st ilma meheta) võimalik isegi paneelika 2-toalist korterit üürida ja sealjuures ellu jääda…
Minu arust on 400 EUR häbiväärselt väike palk ükskõik millise töö eest, kui selle elupiirkonna kõige viletsam üürikortergi maksab enam! Ja pole mõtet rääkima hakata, et koli maale – maal pole üldse tööd ju+toit oluliselt kallim, kui linnas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jutt oli sellest, et isegi õpetaja-abid, kes mujal saavad 290¤ kuus (miinimumpalka), saavad Harku vallas üle 400 ¤.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jutt oli sellest, et isegi õpetaja-abid, kes mujal saavad 290¤ kuus (miinimumpalka), saavad Harku vallas üle 400 ¤.
[/tsitaat]

mis seal vahet on, mis mujal saadakse, inimene arvas, et 400 on jumala hea palk. ka 400 ükskõik, millise täiskohaga ameti eest meie hinnaskaala juures on lausmõnitamine, 290-st ma ei hakka rääkimagi. Reklaamida oma valda jutuga, et mina küll ei streigi, meil nii head palgad, on…mul ei ole sõnu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul üks tuttav õpetaja mainis, et tema suhtub streiki seepärast skeptiliselt, et ei usu, et selle tulemusel raha juurde eraldatakse. Pigem vaadatakse koormused ümber, osa õpetajaid kaotab töö, osad hakkavad küll rohkem raha saama, aga selle eest veelgi rohkem rabama. Ütles, et temal pole lihtsalt jõudu ei suuremaks koormuseks ega ümberspetsialiseerumiseks ja seetõttu on nõus veel ootama, kuni majandus paraneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks need õpetajad, kes ikka absoluutselt ei taha õpetajad olla, ei lähe teisele tööle. Inglise keele õpetaja võib minna tõlkebüroosse, matemaatikaõpetaja sobib paljudesse kohtadesse jne.
Otsige aktiivselt ja äkki leiategi ametikoha, kus kohe lausa 2000 ¤ kuus puhtalt kätte tuleb. Neid kohti on Eestis ju jalaga segada. Jätke maksumaksjad rahule, neil pole endalgi enam midagi, mille eest süüa osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ei taha streikida need, kellel pension ukse ees.
Kõik kellel on veel 20 + aastat tööl käia, pered toita, lapsed koolitada- on loomulikult nõus.
2003 a streikisime ka ja palka tõsteti 12%. Oleme optimistlikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Sul on töölepingus kirjas, et näit. kolmapäev on vaba? Kui ei ole, siis võib Sind sellel päeval tööle kutsuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga miks need õpetajad, kes ikka absoluutselt ei taha õpetajad olla, ei lähe teisele tööle. Inglise keele õpetaja võib minna tõlkebüroosse, matemaatikaõpetaja sobib paljudesse kohtadesse jne.
Otsige aktiivselt ja äkki leiategi ametikoha, kus kohe lausa 2000 ¤ kuus puhtalt kätte tuleb. Neid kohti on Eestis ju jalaga segada. Jätke maksumaksjad rahule, neil pole endalgi enam midagi, mille eest süüa osta.[/tsitaat]

Streigivadki NEED õpetajad kes TAHAVAD õpetajad olla, aga leivata ei ela, You know! Need, kes ei taha õpetajad olla, on juba ammu-ammu mujale tööle läinud, kuid kahjuks ka paljud need, kes väga tahaksid õpetajad olla, kuid lihtsalt ei vea välja. Miks peaks kõrgharidusega, MEIE KÕIGI tulevikuühiskonda kujundavad ja kõigile teadmistele aluse panevad, meie lapsi sageli kantseldavad ja inimeseks kasvatavad, inimesed saama palka niipalju, et napilt ots-otsaga välja tulevad…kui on kõrval hea mees, kel normaalne palk?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ema ei taha streikida, sest kah see päev võetakse palgast maha. Tal aga iga sent arvel. Aga samas ei saa üksi streikimata ka jätta, sest teised kaastöötajad vaatavad kohe viltu…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu ema ei taha streikida, sest kah see päev võetakse palgast maha. Tal aga iga sent arvel. Aga samas ei saa üksi streikimata ka jätta, sest teised kaastöötajad vaatavad kohe viltu…[/tsitaat]

eks ta ole.
kui streigi tulemusel ikkagi mingi palgatõus saavutatakse, siis tõenäoliselt võtaks ka sinu ema kõrgema palga rahulolevalt vastu.
ainult, et võitlema peaks selle eest ikka teised?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna raha ei ole ja Eesti koolivõrk on üks ebaefektiivsemaid, siis töötajate tungival nõudmisel kiirendatakse koolivõrgu optimeerimist. Iga teine kool pannakse kinni, hoitakse kokku hoonete ülalpidamise kulud, samuti saab õpetajaid harvendada. Selle arvelt tõuseksid allesjäänud õpetajate palgad.
Kui seda ammuteada stsenaariumi kiirendada soovitakse, siis tuleb loomulikult oma hääl kuuldavaks teha.
Kahjuks on Eesti riigil nii vähe raha, et kõrget palka saab maksta ainult ülemustele ja ülemuste ülemustele, tegelikud töötegijad peaksid rõõmsad olema, et nad üldse tohivad tööl käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina palga pärast väga isegi ei streigiks. Olen täitsa rahul selle palgaga, mida saan ja selle koormusega, mis endale võtnud olen. ( osakoormus, palk ca 850 )
Pole küll nö tavakoolis.
Küll aga streigiks ma õpetajate vastu, kes oma tööd ei tee ja lastele kahju asemel kurja toovad. Ja neid pole kahjuks vähe. Tehakse oma tööd nö linnukese pärast ja õpetatakse AINET, mitte lapsi. Ja siis jääb neil veel õigust üle ka ja kangust, et end ja oma suhtumist mitte muuta. Vot nende vastu streigiks küll kindlasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Sul on töölepingus kirjas, et näit. kolmapäev on vaba? Kui ei ole, siis võib Sind sellel päeval tööle kutsuda.[/tsitaat]

Ja lähen siis tööle. Ma ütlesin, et ma ei soovi, et mul see päev palgast maha läheb.

Please wait...
Postitas:
KristaT

No siis streigigi. Streigi tulemusena kasvab palk -> parema palga korral tekib konkurents -> viletsamad õpetajad saab lahti lasta.

[tsitaat]Mina palga pärast väga isegi ei streigiks. Olen täitsa rahul selle palgaga, mida saan ja selle koormusega, mis endale võtnud olen. ( osakoormus, palk ca 850 )
Pole küll nö tavakoolis.
Küll aga streigiks ma õpetajate vastu, kes oma tööd ei tee ja lastele kahju asemel kurja toovad. Ja neid pole kahjuks vähe. Tehakse oma tööd nö linnukese pärast ja õpetatakse AINET, mitte lapsi. Ja siis jääb neil veel õigust üle ka ja kangust, et end ja oma suhtumist mitte muuta. Vot nende vastu streigiks küll kindlasti.[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis seal vahet on, mis mujal saadakse, inimene arvas, et 400 on jumala hea palk. ka 400 ükskõik, millise täiskohaga ameti eest meie hinnaskaala juures on lausmõnitamine[/tsitaat]Mõni näib siin arvavat, et ainuüüksi tööle tulemise eest peab tööandja talle väärikat palka maksma + veel haigekassa jm maksud tema pealt riigile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]

[/tsitaat]

Aga konkurentsivõimelist palka ei pakuta….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näiteks tänases Ekspressis Heidit Kaio arvab ka, et õpetajate streik ja ühtlane palgatõus kõigile õpetajatele on põhjendamatu. Mina arvan samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Näiteks tänases Ekspressis Heidit Kaio arvab ka, et õpetajate streik ja ühtlane palgatõus kõigile õpetajatele on põhjendamatu. Mina arvan samuti.[/tsitaat]

Arvajaid on oi palju, aga kui palju on teadjaid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvajaid on oi palju, aga kui palju on teadjaid?

[/tsitaat]Mida sa hämad? Kas oled juba hommikuse konjakijoomise maha jätnud, kas ei või jaa, vasta kui tead.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas siin leidub ka õpetajaid, kes ei taha streikida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.