Esileht Väikelaps Kas siin on emmesid kes ise oma lastele riideid õmbevad, koovad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kas siin on emmesid kes ise oma lastele riideid õmbevad, koovad?

Postitas:

Kas siin on emmesid kes ise oma lastele riideid õmbevad või koovad, või on kõik andunud valmisriiete fännid?

Ise ostan ka põhiliselt valmisriideid aga on tekkinud väike huvi ka proovida ise õmmelda 🙂

Kust lõikeid saate ja kust soovitate minna ilusaid (puuvillaseid) kangaid ostma? Kas ise õmmeldes tuleb odavam, või sama hind mis valmisriietel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 22:47; 09.03 22:58; 10.03 12:26; 10.03 13:30; 10.03 22:11; 11.03 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õmblen enamuse ise – aluspesust kuni jopede-kombekateni.

Enamasti võtan lõiked olemasolevatelt hästiistuvatelt asjadelt, mis kunagi second handist leitud. Ja siis kohandan neid vastavalt esemele.

Lõikeajakirjadena võib soovitada Ottobret ja Diana Kindermodenit. Viimane ilmub 1-2 korda aastas. Lehelt http://www.lehepunkt.ee/index.php?main=225&product_id=12695 saad ka tellida seda (ka Ottobret). Ka Burdades ilmub iga kuu midagi lastele, kuid seda on vähe, et ainult selle pärast ajakirja osta.

Kui soovid odavamat valmisrõivast saada kui poes soodukate ajal, siis vaata Abakhani kaalukangastesse. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]-zy- kirjutas:[/small]
[tsitaat]Diana Kindermodenit. Viimane ilmub 1-2 korda aastas[/tsitaat]

Kas seda inglise keeles ka on? Pole just vene keelega väga kodus. Ja kas seda kuskil müüakse ka, või saab ainult koju tellides? Hind võrreldes Ottobrega on muidugi soodne 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 22:47; 09.03 22:58; 10.03 12:26; 10.03 13:30; 10.03 22:11; 11.03 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis ei ole.
Aga isegi kaunis vene-keele-kauged inimesed saavad hakkama, ma usun. Lõiked on numbrite ja värvidega (värvi nimetust peab küll vene keeles teadma :))

Olen vahel mõnes raamatupoe ajakirjanurgas Tartus trehvanud (Tallinna kohta ei tea) aga neid tellitakse vist lettidele vaid üksikud ja müüakse sageli kiiresti läbi.

Ise tellin nimetatud lehelt mitmeid ajakirju (sh Burda) otsekorraldusega ja väga rahul. Otsekorraldusega on hind veel 10% soodsam ja mingeid muid tasusid (postikulu vms) ei lisandu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]-zy- kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eestis ei ole.

Ise tellin nimetatud lehelt mitmeid ajakirju (sh Burda) otsekorraldusega ja väga rahul. Otsekorraldusega on hind veel 10% soodsam ja mingeid muid tasusid (postikulu vms) ei lisandu.
[/tsitaat]

Mina kasutan ka Ottobre lõikeid ja tellin seda ajakirja. Kunagi tellisin samuti lehepunkti kaudu, aga seal on hind (ka tellimise hind) kohutavalt kallis. Nüüd tellin juba teist aasta otse Ottobre Designi kodulehelt ja ka koos saatekuluga tuleb hind oluliselt odavam kui Lehepunkti poolt pakutav.

Puuvillaste kangaste valikul hoian silma peal nii Abakhanis kui Kangadzunglis. Eestis pole eriti saada näiteks värvilist puuvillast trikotaa¸sametit, mis on väga mõnus materjal lasterõivaste jaoks. Aegaajalt olen Abakhanist siiski kaalukangana leidnud ja viimati nädal tagasi Tartu mnt kangad¸unglis käies oli seda lausa mitmes värvitoonis rullis müügil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Villaseid sokke koon. Oskaks ka muud, aga aega/viitsimist pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koon ja õmblen päris palju ise. Kui soojad ilmad ja vabalt aega kätte tuleb, hakkan järgmises suuruses villast aluskombekat kuduma – aega võtab kuskil 7 tööpäeva 😉

Lisaks muidugi villased sokid-kindad-kampsunid jmt, puuvillaseid komplekte jne. Välisriided olen siiani poodidest soetanud, alles eile sain 3¤ eest lapsele sisuliselt kandmata Trespass talvekombinesooni.
Muidugi põhiline probleem on mulle lõigete puudumine, sest ilma päris lapsele katsetama ei hakkaks, kuigi endale teen küll mõttevälgatuste ajel riideid selga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kudunud ikka olen. Mõnikord harva õmblen ka. Kudumiseks olen saanud novita.fi lehelt õpetusi. Soome keelega sina peal ei ole, aga google translate on selle teksti suht söödavaks mulle teinud 🙂

Ottobresid jm lõikaajakirju õmblemiseks olen ma laenutanud raamatukogust. Mul pole neid omale vaja, sest õmblen üsna harva ja ühest ajakirjast naljalt mitut mudelit ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 08:14; 11.03 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koon ka päris palju ja ideid saan põhiliselt siit:

http://www.garnstudio.com/lang/ee/kategori_oversikt.php

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koon ja heegeldan väga palju oma lastele (ja ka teistele). Sokid, kindad, mütsid, kaelussallid, kampsunid, karupüksid, kleidid – kõik ise tehtud. Enamasti ei tee mingi õpetuse järgi, vaid kombineerin mitmest kokku või teen lihtsalt peast tunde järgi. Minu tööd: http://www.madebykriss.wordpress.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kampsunid, sallkraed, sokid olen ikka ise kudunud. Pojale siiani kõik viigipüksid, vestid ja valged triiksärgid olen ise õmmelnud. Ei raatsi selliseid asju küll ostma minna. Tütrele kleidid ja seelikud on ka minu näputöö. vahel olen leidud kleidi, seeliku moe kuskilt kataloogist, poest jne Seejärel otsi vastava lõike. Enamis lõikeid ikka Burdadest. Kui lapsed titad olin kasutasin ka Mukksut. Külastasin raamatukogu. Roomamiseks ja käputamiseks püksid tegin kõik ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju on internetis inglisekeelseid õpetusi, paljud ka koos lõigetega või siis lõigete isetegemise õpetustega. Kui huvi, siis mul on pinteresti kogutud palju linke just tüdrukute riiete õmblemise jaoks. Võid maili teel ühendust võtta: kirsti1@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ottobresid jm lõikaajakirju õmblemiseks olen ma laenutanud raamatukogust. Mul pole neid omale vaja, sest õmblen üsna harva ja ühest ajakirjast naljalt mitut mudelit ei tee.[/tsitaat]

Kus raamatukogus neid on? (Tallinnas) Ise otsisin raamatukogude kataloogist aga ei leidnud nagu midagi, otsinguga tulid mingid ajakirjad kuni 2007 a omad aga kus raamatukogus, seda ei näidanudki. Laenutamine oleks vist tõesti mõistlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 22:47; 09.03 22:58; 10.03 12:26; 10.03 13:30; 10.03 22:11; 11.03 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õmblen väga palju asju ise. Olen Abakhani andunud fänn.
Tuleb väga palju soodsam ja raudselt ainulaadne.
Viimase üllitisena tegin poisile k/s komplekti millel kõik jägi vaatavad linnas.
Eksole lahe 😛 http://airinokitseb.files.wordpress.com/2012/03/p3090008.jpg
Kusjuures komplekti hinnaks tuli umbes 5 eurot. Riie oli soodukaga, vooder ja vatiin oli kodus olemas.
Üldiselt ma jumaldan laste asjade õmblemist, see on väga loominguline protsess 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lootusekiir kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õmblen väga palju asju ise. Olen Abakhani andunud fänn.
Tuleb väga palju soodsam ja raudselt ainulaadne.
Viimase üllitisena tegin poisile k/s komplekti millel kõik jägi vaatavad linnas.
Eksole lahe 😛 http://airinokitseb.files.wordpress.com/2012/03/p3090008.jpg
Kusjuures komplekti hinnaks tuli umbes 5 eurot. Riie oli soodukaga, vooder ja vatiin oli kodus olemas.
Üldiselt ma jumaldan laste asjade õmblemist, see on väga loominguline protsess :)[/tsitaat]
Tõesti on ilus:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lootusekiir, sul on üldse väga väga ilusad õmmeldud asjad kodulehel 🙂
Paar küsimust ka: Nagu ma aru saan, siis ostad sa kangad abakhanist? Millisest?
Ning see k/s komplekt, on see sul veekindlast materjalist? Ega sa nimetust ei tea?(noh et teaks kangapoest üldse midagi otsida)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 12:53; 10.03 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lootusekiir, sul on üldse väga väga ilusad õmmeldud asjad kodulehel 🙂
Paar küsimust ka: Nagu ma aru saan, siis ostad sa kangad abakhanist? Millisest?
Ning see k/s komplekt, on see sul veekindlast materjalist? Ega sa nimetust ei tea?(noh et teaks kangapoest üldse midagi otsida)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 12:53; 10.03 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lootusekiir kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õmblen väga palju asju ise. Olen Abakhani andunud fänn.
Tuleb väga palju soodsam ja raudselt ainulaadne.
Viimase üllitisena tegin poisile k/s komplekti millel kõik jägi vaatavad linnas.
Eksole lahe 😛 http://airinokitseb.files.wordpress.com/2012/03/p3090008.jpg
Kusjuures komplekti hinnaks tuli umbes 5 eurot. Riie oli soodukaga, vooder ja vatiin oli kodus olemas.
Üldiselt ma jumaldan laste asjade õmblemist, see on väga loominguline protsess :)[/tsitaat]

Vaatasin kogu blogi ja nii ilusad riided 😀 Eriline lemmik oli Mormelari mantel 😀 tahaks omale ka midagi taolist…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 22:47; 09.03 22:58; 10.03 12:26; 10.03 13:30; 10.03 22:11; 11.03 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kus raamatukogus neid on? (Tallinnas) Ise otsisin raamatukogude kataloogist aga ei leidnud nagu midagi, otsinguga tulid mingid ajakirjad kuni 2007 a omad aga kus raamatukogus, seda ei näidanudki. Laenutamine oleks vist tõesti mõistlik.[/tsitaat]

Ottobred on Tallinnas vaid ühes raamatukogus: keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas, mis asub Liivalaias, umbes Olümpia hotelli vastas. Ja kahjuks sealt koju ei laenutata, tuleb kalkarulliga sinna minna ja lõige koha peal välja ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lootusekiir kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õmblen väga palju asju ise. Olen Abakhani andunud fänn.
Tuleb väga palju soodsam ja raudselt ainulaadne.
Viimase üllitisena tegin poisile k/s komplekti millel kõik jägi vaatavad linnas.
Eksole lahe 😛 http://airinokitseb.files.wordpress.com/2012/03/p3090008.jpg
Kusjuures komplekti hinnaks tuli umbes 5 eurot. Riie oli soodukaga, vooder ja vatiin oli kodus olemas.
Üldiselt ma jumaldan laste asjade õmblemist, see on väga loominguline protsess :)[/tsitaat]

Tõesti väga ilusad riided on!
Kuidas sa kante teed, lõikad ise välja või ostad kuskilt valmis lõigatuna-pressituna? Mina mõtlesin ka suveks tirtsule trikotaa¸ist pluusikesi teha (no olgem ausad, ulmehinnad on ikka poes sellistel lihtsatel särkidel), kuid kantimisega jään ilmselt hätta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Ottebresid kodus, aga …kas minu laps/lapsed on proportsioonidest väljas, aga Ottobre lõiked on mõeldud laiuse poolest vähemasti 2 meie lapse jaoks. Ok, tüdruk on ka väga saledake, aga ikkagi…jube laiad lõiked.
Kamspunid koon ise, sokid ja kaelussallid ka:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:45; 10.03 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka suht peenike neiu. 97 pikk ja kaalub 14 kilo. Talle teen kõik riided ottobre järgi ja pole probleeme. Ühe korra oli nii, et tegin püksid ilma mõõtmata 98 suuruse järgi aga neiu uppus ära nende sisse. sobisid pigem 104-110 suurusele. muidu on kõik täiesti ok. Olen ikka väga palju riideid teinud talle. paneksin ka blogi lingi aga ei julge. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane ikka:) Või saada privaatselt, mind küll huvitaks:)

Ise ma ka ei paneks vaalikult, aga kui julged, siis kapsas.lill@gmail.com Hea meelega vaataks küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:45; 10.03 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

K/S komplekt on impegneerist. See ei ole veekindel väga, aga esmase vihma peab kinni küll. Ega see ei olegi selline õues käimiseks, pigem linnapeal eputamiseks 😛

Kandid lõikan ise. Nii trikotaazist kui tavalisest riidest. Venivad teen venimise suunas, tavalised diagoaalis riidest.

Lihtsam on ette pressida ja kinni enne traageldada, kui ei oska hästi. Mina olen herjunud ja suristan käega hoides kinni 🙂

Lõiked on väga head Ottobres, aga tunnistan ausalt, et enamuse teen peast 😛 Ei viitsi pabertega mässata 🙂

Kangast ostan Pärnu Abakhanist.

Palun kägu 16.30 blogi aadressi meilile: airi.linnu@gmail.com
Ideede jaoks 🙂

Ja aitähh komplimentide eest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sooviks ka kägu 16.30 blogi aadressi just ideede pärast meilile nopsti@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks ka kägu 16.30 blogi aadressi, kui võimalik – arabella.parabella@gmail.com

ja teised, kel ka õmblusblogid, pange ka siia palun 🙂

Kas keegi saaks Ottobre ajakirju natukeseks laenata Tallinnas??? kes raatsiks laenata, kirjutage samale mailile – arabella.parabella@gmail.com (võin ka osta, kui keegi müüks)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 22:47; 09.03 22:58; 10.03 12:26; 10.03 13:30; 10.03 22:11; 11.03 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koon-mütse,kaelussalle,tavalisi salle.Lõnga ostan Karnaluksist ja Liannist.

Õmblen põhimõtteliselt kõike,kui ainult hea kangas kätta satub-kummiriideid,softshell jopesid ja pükse, suvepükse, dressipükse,pluusesid, trikotaazist kõike,fliisist.
Lõiked võtan Ottobrest ,ja kuna kõhnad lapsed siis teen ise kitsmaks. Mõõdan lapse ja siis kohendan.Aga üldiselt näiteks pükstega jah paras võtta 2 nr. väiskem lõige ja siis pikkust lisada nagu vaja.Otse lõigete järgi õmmeldes võib ikka täitsa metsa asi minna.
Aga üldiselt on jah kõige suurem probleem Eestis kvaliteetse kanga puudumine.
Ilves Extra poest saab super ülerõivaste kangaid,kui Tartusse satun ostan sealt alati hirma hunniku impregneere,fliise ja softshelle.
Abakhanist saab vahest midagi,aga seal nii palju rämpsu,et peab oskama valida.
Kangas ja nööp kõige parema valikuga ,aga kallim.
Sealt ostan kõik kangad enda asjade jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emmed kes te nii palju õmbelete – kust te küll selleks aega leiate? Praegu olen beebiga kodus ja vaba ega mida saaksin näiteks õmblemiseks kasutada praktiliselt polegi, hiljem kui laps lasteaeda ja ise tööle lähen – siis on ju veel vähem vabu momente ja needki tahaks ju pigem veeta pere ja lastega koos aktiivselt.

Kas olete kõik kodused perenaised?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 22:47; 09.03 22:58; 10.03 12:26; 10.03 13:30; 10.03 22:11; 11.03 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 2 aastase lapsega kodus. Poiss magab peval 2 tundi, õhtul läheb kell 20 magama. Siis on minu aeg. Kuna teenin õmblemisega lisaraha, siis tuleb sageli öötundidel töötada.
Üldiselt on mu poiss omaette toimetaja ja laseb päeval mul ka õmmelda. Aga mittte pikalt, nii pool tundi jutti vast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kus raamatukogus neid on? (Tallinnas) Ise otsisin raamatukogude kataloogist aga ei leidnud nagu midagi, otsinguga tulid mingid ajakirjad kuni 2007 a omad aga kus raamatukogus, seda ei näidanudki. Laenutamine oleks vist tõesti mõistlik.[/tsitaat]

Tallinnas ei tea, sest olen Tartust ise…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 08:14; 11.03 21:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps Kas siin on emmesid kes ise oma lastele riideid õmbevad, koovad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.