Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas siin on ka põhikooli haridusega inimesi liikvel?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: kas siin on ka põhikooli haridusega inimesi liikvel?

Postitas:
Kägu

Mis tööd sina teed ?
eriala tahtsin õppida, kuid jäi pooleli!

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: kas siin on ka põhikooli haridusega inimesi liikvel?

Tegelen oma äriga. Kasvatan hetkel ka väikest last. 12.klass pooleli ( riigieksamid tehtud). Nii et pole hullu 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui riigieksamid oon tegemata, kas neid on võimalik kunagi üldse järgi teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui riigieksamid oon tegemata, kas neid on võimalik kunagi üldse järgi teha?[/tsitaat]
Jah, näiteks täiskasvanute gümnaasiumis. Või näiteks kutsekoolis, mille lõpetanud oled.

Registreeruda peaks ehk äkki isegi läbi riik.ee (või eesti.ee?) portaali saama, nii, et ise ei pea kooli kohalegi minema end eksamitele registreerima. Nii igatahes öeldi ühele tuttavale, kes lõpetas kunagi kutsekooli, kuid jättis riigieksamid tegemata ning läks nüüd sinna samasse enda lõpetatud kooli eksamite kohta küsima. Eksamite ajaks peab muidugi kohale minema.

Please wait...
Postitas:
elke2010

mul juhtus nii, et tahtsin minna eriala õppima, kuid esimene aasta peale põhikooli vanemad ei lasknud mul teise linna õppima minna ja viisid tagaselja mu dokumendid (oli selline segane aeg, kus oli tutvustega kõik võimalik) keskkooli. loomulikult ma saatsin poole aastaga selle kuradile ja logelesin pool aastat niisama. kuid järgmine sügis selgus, et kutsekoolil polnud enam ühiselamu kohti (pool maja oli remondis) ja kuna mul polnud seal linnas ka tuttavaid, siis polnud mul elukohta ja vanemad tuba üürida ei lubanud (ma ju alaealine siis veel).
läksin tööle, üritasin veel ühel sügisel ,aga siis selgus, et kutsekool oli tehtud tasuliseks ja muidugi jälle ma sinna ei saanud. oli ka riigikorravahetuse aeg, ja kõik väga segane üldse.
nii ma jäingi. töötasin, olin vahepeal töötu, töötasin ja olin taas töötu…nii on see kestnud üle 20 aasta.
miks ma edasi õppima ei läinud ega õhtukooli nt? aga sel lihtsalt põhjusel ,et ma olin tõeliselt pettunud, võiks öelda lausa kibestunud oma vanemate, riigikorra ja ametnike jäikuse pärast, kelle tõttu ma ei saanud täita oma lapsepõlveunistust- õppida just sellel erialal. ja pealegi oli minu kooliaeg väga raske, kannatasin pideva koolivägivalla all ning mul lihtsalt on eluks ajaks jäänud tõrge igasuguste koolide ja õppimiste vastu. õppimisega raskusi vaevalt tekkinud oleks- olin ikka pisut üle keskmise õpilane kogu aeg. aga psüühiliselt polnud ma enam koolivõimeline…ja sellest tundest ma ei vabane ka.
Saatuse irooniana ma võiksin tänapäeval vabalt leida tööd sellel erialal, kelleks ma õppida tookord tahtsin. kuid nüüd on selle erialaga kaasnevad töökohustused ja töötingimused muutunud nii ränkadeks, et ma lihtsalt poleks võimeline enam seda tööd oma tervise pärast tegema ja ka huvi selliselt edasi arenenud töö suhtes on nullilähedane. kuid üldjoontes samalaadset tööd olen ma siiski kogu aeg teinud (kui just pole töötu olnud) ja teen siiani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina. Tähendab, mul on 9+1 klassi. Miks? Kutsekas pani uksed kinni ja nii ma jäin ripakile, ei tahtnud mida minna kõrval küla kooli.Nii tulin suurde linna tööle. Alguses sugulase firmasse klienditeenindajaks +100 muud kohustus. Sain palka 2100 krooni.

Kui sain 18 läksin tollal ajal poppi restorani tööle. Leidsin oma mehe. Sündis laps.

Siis oli keeruline, lapsega kodune, töötu, tööl suvel lapse kõrvalt, et nö tööharjumust sees hoida ja et cv auku ei tuleks.

CV-s olen märkinud, et mul on keskharidus ja hoian hinge kinni et keegi ei kontrolliks. Ega vist ei kontrolligi, saan aru, et kui väga tähtsat ülikooli kraadi kontrolliks.

Ja täna töötan samal alal, nagu mu õdegi- ainus vahe on see, et minul pole diplomit ja temal on ülikooli diplom.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lõpetan loodetavasti 9nda see aasta 6htukoolis. Elu lihtsalt veeres nii, et k6ik muu oli t2htsam. T66tan elektrikuna, t2psemalt meister-montöörina.
PS! Olen 37 ja naine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina. Tähendab, mul on 9+1 klassi. Miks? Kutsekas pani uksed kinni ja nii ma jäin ripakile, ei tahtnud mida minna kõrval küla kooli.Nii tulin suurde linna tööle. Alguses sugulase firmasse klienditeenindajaks +100 muud kohustus. Sain palka 2100 krooni.

Kui sain 18 läksin tollal ajal poppi restorani tööle. Leidsin oma mehe. Sündis laps.

Siis oli keeruline, lapsega kodune, töötu, tööl suvel lapse kõrvalt, et nö tööharjumust sees hoida ja et cv auku ei tuleks.

CV-s olen märkinud, et mul on keskharidus ja hoian hinge kinni et keegi ei kontrolliks. Ega vist ei kontrolligi, saan aru, et kui väga tähtsat ülikooli kraadi kontrolliks.

Ja täna töötan samal alal, nagu mu õdegi- ainus vahe on see, et minul pole diplomit ja temal on ülikooli diplom.[/tsitaat]

Kas tööle vormistamisel ei küsita haridust tõendavat dokumenti? Kas see on ainult riigiastuses siis kohustuslik?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas tööle vormistamisel ei küsita haridust tõendavat dokumenti? Kas see on ainult riigiastuses siis kohustuslik?[/tsitaat]
loomulikult võib eraettevõte võtta tööle ka 3klassilise haridusega inimene. erafirma küsib tavaliselt vaid isikuttõendavat dokumenti, kus peal isikukood, et olla veendunud isiku samasuses.
ülikoolidiplomit mõni ehk tõesti tahab näha, kuid keskharidus on nii tavaline asi, et kui see on cv-s kirjas, siis selle olemasolus ei kahelda tavaliselt. ja kui inimesel on veel eelnev vajalik töökogemus, siis haridus ei huvitagi tihti tööandjat. tean ka mitmeid, kellel vaid põhiharidus, kuigi cv-s kesk. üks neist on suisa suures kaubandusketis keskastme juht 🙂
riigiasutus teeb haridusttõendavatest dokumentidest koopiad, sest seal paljudes ametites on kohustuslik mingi haridus (kesk- või kõrgharidus) ning koopiat on vaja selle tõendamiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

mul ka põhikool lõpetatud. käisin veel algkoolis, kutsekeskkoolis ja ülikoolis. mis siis sellest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ka põhikool. Tegelikult mitu aastat tagasi ka gümnaasiumiaste läbitud ja suurem osa eksameid tehtud, lõputunnistus jäi ühe eksami puudumise taha, mille teen nüüd kevadel.

Peamine motivaator lõpetamiseks oli soov end huvitavat eriala sügisest edasi õppida. Täiesti teisest valdkonnast kui see, kus praegu tegutsen.
Oma valdkonnas oman aga nii pikaaegset (rahvusvahelist) töökogemust, et paberit pole seni keegi küsinud.

Tegelikult imestan, kuidas üldse nii kaugele olen ilma hariduseta jõudnud (suurettevõttes keskastme juht), aga mis teha, loll olin omal ajal. Hea, et üldse mõistus koju jõudis 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tea, kas inimesel, kel 5 klassi haridust (6es pooleli) 37aastasel on võimalik midagigi veel teha, et endale keskkooli pabereid teha ja siis edasi pürgida või võib juba ülikooli unustustehõlma jätta???? Mul hea tutav sellises olukorras, kahjuks, tahaks aidata aga ei tea isegi kuidas. õhtukasse ei saa, kui pole 7-et klassi. Mida teha -:(

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Tea, kas inimesel, kel 5 klassi haridust (6es pooleli) 37aastasel on võimalik midagigi veel teha, et endale keskkooli pabereid teha ja siis edasi pürgida või võib juba ülikooli unustustehõlma jätta???? Mul hea tutav sellises olukorras, kahjuks, tahaks aidata aga ei tea isegi kuidas. õhtukasse ei saa, kui pole 7-et klassi. Mida teha -:([/tsitaat]

sellises olukorras oleks võltsimine isegi õigustatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tea, kas inimesel, kel 5 klassi haridust (6es pooleli) 37aastasel on võimalik midagigi veel teha, et endale keskkooli pabereid teha ja siis edasi pürgida või võib juba ülikooli unustustehõlma jätta???? Mul hea tutav sellises olukorras, kahjuks, tahaks aidata aga ei tea isegi kuidas. õhtukasse ei saa, kui pole 7-et klassi. Mida teha -:(

Please wait...
Postitas:
naaskelsaba

[small]Alfonss kirjutas:[/small]

sellises olukorras oleks võltsimine isegi õigustatud.[/tsitaat]

Nojah aga võltsimine pole ikkagi päris, kehva saatus oli tal aga nüüd muidu ok töökohal ja keeli oskab ka aga ikkagi see tänapäeva kindlustunne \”paber\” puudu, ei saagi ???

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]

sellises olukorras oleks võltsimine isegi õigustatud.[/tsitaat]

Muidu on tal ok töökoht aga vot see paber

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas siin on ka põhikooli haridusega inimesi liikvel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.