Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis kas siin on mõni vegan – kust saate rauda

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: kas siin on mõni vegan – kust saate rauda

Postitas:
Kägu

tere

teen siia ka eraldi teema

kas siin liigub mõni vegan? palun öelge, kuidas on teie raua ja ferritiini näitajad ja kuidas hoiate ferritiini näitu korras.

Ise võtan b12 juurde ja see korras. tegin viimati põhjaliku vereproovi ja kõik  näidud muidu super. varasemalt oli ikka kolesterooliga probleeme, see korras. Raud 30.2 (max 30.4), aga ferritiin 11 (norm 10-150) ja tõesti tuleb tunnistada, et olen tundnud väsimust, jõuetust jne. Seega sellega tuleks tegeleda.

Taimselt toidul olen olnud ca 5 kuud, aga punast liha sõin ka varem pea 20 aastat nii, 1 x kuus (seega harva).

Kuidas hoiate ferritiini korras. Kas peaks ikka punast liha juurde sööma?

aitäh vastajatele.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tere

teen siia ka eraldi teema

kas siin liigub mõni vegan? palun öelge, kuidas on teie raua ja ferritiini näitajad ja kuidas hoiate ferritiini näitu korras.

Ise võtan b12 juurde ja see korras. tegin viimati põhjaliku vereproovi ja kõik näidud muidu super. varasemalt oli ikka kolesterooliga probleeme, see korras. Raud 30.2 (max 30.4), aga ferritiin 11 (norm 10-150) ja tõesti tuleb tunnistada, et olen tundnud väsimust, jõuetust jne. Seega sellega tuleks tegeleda.

Taimselt toidul olen olnud ca 5 kuud, aga punast liha sõin ka varem pea 20 aastat nii, 1 x kuus (seega harva).

Kuidas hoiate ferritiini korras. Kas peaks ikka punast liha juurde sööma?

aitäh vastajatele.

ma loodan, et sul haigekassat pole. ehk siis maksumaksja ei pea jälle ühte tola rahva raha eest turgutama ellu

+7
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise võtan b12 juurde ja see korras. tegin viimati põhjaliku vereproovi ja kõik  näidud muidu super. varasemalt oli ikka kolesterooliga probleeme, see korras. Raud 30.2 (max 30.4), aga ferritiin 11 (norm 10-150) ja tõesti tuleb tunnistada, et olen tundnud väsimust, jõuetust jne. Seega sellega tuleks tegeleda.

Sulle öeldi juba eelmises teemas, et su näidud on tegelikult korras ja mingit erilist tegelemist ei ole tarvis. Kui siiski sind miski väga vaevab, siis veganitele sobivad rauarikkad toiduained on seemned, kaunviljad, rosinad, leib, täisteratooted, tatar, maasikad. Võid võtta ka raualisandit, neid on väga palju erinevaid. Tundub, et arst ütles täpselt sedasama, aga see vastus sind ei rahulda.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võid kuusakoskist küsida.

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

ma loodan, et sul haigekassat pole. ehk siis maksumaksja ei pea jälle ühte tola rahva raha eest turgutama ellu

No kõiki teisi rasvunud tolasid ju turgutatakse, miks seda ühte siis ei või?

+10
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No ikka on haigekassa ja ikka ise panustan sinna oma töö ja maksudena küllaltki suurelt. Loodetavasti jätkub minu panusest nii minu turgutamiseks, kui ka kõigi vähihaigete ja südameveresoonkonna haigete jaoks, mida just rasvased lihatooted põhjustavad.

Muideks mul ühe tuttava vähi ravi maksab kuus 4800 EUR ja tal on see ravi peal juba 6 ndat aastat (iga kuu). Haigekassa maksab. Õnneks ta elus ja ravi jätkub kuni elu lõpuni. Nii et ei tasuks siin väga kritiseerida, me keegi ei tea, mis haigus meid homme võib tabada.

Aga tänud heasoovlikule vastajale. Arstilt tagasisidet pole saanud, sest vereproov tehti op jaoks ja seda peeti heaks, et op-le minna. Lihtsalt ise vaatasin, et ferritiin nii maas (küll normi piires, aga vasemalt ikka 140 juures, nüüd 11). Ja see annab ka enesetundes märku. Aga varasemalt olid jälle kolesteroolid, magneesiumid jm paigast ära. Esimest korda oli vereproov nii hea.

Võtan siis rohkem taimset rauda menüüsse: seemned, rukkileib jne. Ega ma nendega ka teab mis tubli ole olnud..

+5
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

No ikka on haigekassa ja ikka ise panustan sinna oma töö ja maksudena küllaltki suurelt. Loodetavasti jätkub minu panusest nii minu turgutamiseks, kui ka kõigi vähihaigete ja südameveresoonkonna haigete jaoks, mida just rasvased lihatooted põhjustavad.

Muideks mul ühe tuttava vähi ravi maksab kuus 4800 EUR ja tal on see ravi peal juba 6 ndat aastat (iga kuu). Haigekassa maksab. Õnneks ta elus ja ravi jätkub kuni elu lõpuni. Nii et ei tasuks siin väga kritiseerida, me keegi ei tea, mis haigus meid homme võib tabada.

Aga tänud heasoovlikule vastajale. Arstilt tagasisidet pole saanud, sest vereproov tehti op jaoks ja seda peeti heaks, et op-le minna. Lihtsalt ise vaatasin, et ferritiin nii maas (küll normi piires, aga vasemalt ikka 140 juures, nüüd 11). Ja see annab ka enesetundes märku. Aga varasemalt olid jälle kolesteroolid, magneesiumid jm paigast ära. Esimest korda oli vereproov nii hea.

Võtan siis rohkem taimset rauda menüüsse: seemned, rukkileib jne. Ega ma nendega ka teab mis tubli ole olnud..

vaata, et lapsele lih annad. tema pole milleski süüdi, et piinama peaksid

+8
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

vaata, et lapsele lih annad. tema pole milleski süüdi, et piinama peaksid

+5
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasuta raualisandeid. Mul on peres pea kõik neid mingil perioodil tarbinud, emal oli isegi aneemia. Oleme kõik omnivoorid muidu ja alati seda olnud. Praegu on mul kodus Nõgeli raud, mis sobib ka veganitele, aga ma seda küll ei tea, on’s see turul nüüd üks paremaid või mitte.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed söövad liha. Üks laps on olenemata lihasöömisest pisikesest peale raua puudusega hädas. Annan ta talle vaheldusva eduga ka raua preparaati. Pigem jälgin, et ta liha sööks.

Olen arvamusel, et taimetoitluse soov peab olema inimese enda tahe. Mis iganes need põjused siis inimesed on, keskkonna säästmine, mingid haigused,kergem olemine, seedeprobleemid. Seda ma kindlasti peale sundima ei hakka, ei sõpadele, ei lastele.

Endal sain taimetoitlusega kolesterooli korda (10 aastat jamasin)

Silma singi avardamiseks soovitan vaadata Netflixist filmi: What the Health https://www.netflix.com/ee/title/80174177

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Netflixist filmi: What the Health https://www.netflix.com/ee/title/80174177

Oh hullu, Netflix on tore keskkond, aga see film pole kyll midagi, mida vähese kriitikameelega inimene vaatama peaks…   Teaduspõhisusega on seal väga vähe pistmist, rohkem ajupesuga.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Söön täisteravilja, kaunvilju, köögivilju. Rauanäidud (eelkõige küll hemoglobiin, sest seda sai kõige regulaarsemalt kontrollitud) pole kunagi nii head olnud kui pärast veganluse algust, enne seda saadeti ikka verekeskusest tagasi ja. Nüüd alati ütlevad, et ilus veri. Ei usu, et sul asi veganluses või mitte lihasöömises. Saan aru, et sa piimatooteid ei tarbi, need muidu takistavad ka raua imendumist. C-vitamiin jällegi soodustab. Seepärast soovitatakse ka raualisandit koos mõne vitamiinirikka mahlaga võtta. Paljud kiidavad Nõgeli lisandit, et selles vormis raud imendub hästi ja ei tekita seedeprobleeme.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa siis igapäev söödki ainult juurikaid ja puuvilju või ostad poest neid suhkrut täis topitud vegan tooteid? Teine küsimus, kas suures koguses taimede söömine ei või vähki tekitada? Tekib mingi mikroainete üledoos ja see paneb vähirakud kasvama?

+2
-7
Please wait...
Postitas:

Meie tänapäeva (sest enamusi toiduaineid ei kasvatata enam looduslikus mullas, vaid mingi keemia sees) toiduainetes ei ole kaugeltki nii palju toitaineid, kui organismile oleks vaja. Seega tuleb eriti talvel-kevadel võtta neid tablettidena lisaks.                                                                          *** Venemaa ravimid on olnud läbi aegade ühed parimad-kvaliteetsemad. Võin tuua kohe 2 näidet, mida müüakse nii siin, kui seal ning on täpselt samasuguses karbis, kuid sisu erineb täielikult!!!: Zovirax (huuleohatise raviks) ja Vietnami salv e. täheke (väike ümmargune metallist karbike). Eesti oma ei tööta mitte üldselt, kuid Vene oma töötab ideaalselt. Vietnami salvi sisud erinevad: värvilt, viskoosuselt, lõhnalt. Toidulisandite-vitamiinide puhul te ju ei tunne mõju ning arvate et nad toimivad. 🙁

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

aga ferritiin 11 (norm 10-150) ja tõesti tuleb tunnistada, et olen tundnud väsimust, jõuetust jne. Seega sellega tuleks tegeleda.

Minul olid sellise ferritiini näidu juures rahutud jalad, rabedad küüned, väsimus… Perearst arvas, et ega see ferritiin ju nii madal ka ei ole (normi piiril).

Kuna ma olin ise lugenud, et nii madalat ferritiini näitu ei peeta enam soovitavaks, siis läksin erakliinikusse. Seal neuroloog hüüatas: “Oi, kui madal!” ja kirjutas mulle raua veenikaudse tilgutamise. Peale raua veeni lisamist sain ferritiini näidu kuhugi 45 peale. Rahutud jalad ja väsimus kadus, küüned ei lõhenenud enam.

Pärast seda olen toidulisandina juurde võtnud ja kuskil 25 juures on ferritiin püsinud.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Venemaa ravimid on olnud läbi aegade ühed parimad-kvaliteetsemad.

Mitmesse teemasse sa seda Venemaa ravimijuttu kopida kavatsed?

+3
-1
Please wait...
Postitas:

Venemaa ravimite kvaliteetsusest kirjutan ma nendesse teemadesse, kuhu ma pean vajalikuks, et inimesed lõpuks ometi natukenegi hakkaksid aru saama, mis mõttetuid ravimeid Eesti apteekides müüakse. Loodan, et saite nüüd aru. Kui ei meeldi minu kommentaarid, siis on ju alati võimalus edasi kerida. Olen veendunud, et arusaajad inimesed on tänulikud, et valgustan seda teemat!!!

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ferritiin 11 ikka madal.  Endal oli 9, perearst ytles ka roomsalt, et naed – praktiliselt normi sees, aga kui tegemist (keskealise?) muidu terve naisterahvaga, siis on see ikka vaga vaga madal ja padevam arst soovitas nt koheselt lopetada vereandmise jne. Muud ei oska soovitada kui proovida  teha kuur mingi rauapreparaadiga, kvaliteetsemaga, soovitavalt koos c vitamiiniga (ja mitte samal ajal kohvi juua). Lisaks koik rohelised juurviljad – brokkoli, spinat. Toksi iron rich vegan foods. Ise olin ca 10 aastat vahelduvalt vegan –  taimetoitlane, aga ikkagi laks keeruliseks et piisavalt proteiini nt saada.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed söövad liha. Üks laps on olenemata lihasöömisest pisikesest peale raua puudusega hädas.

Eks oled oma lollusega tema tervise juba enne ta sündi nässu keeranud.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega see liha söömine ka alati aita. Olen terve elu liha söönud, aga rauatase alati madal, korra oli hgb isegi alla 80 veidi ja ferritiin 2-3. Nõgeli rauda kiidan mina ka, sain väga ruttu rauavarud korda.

0
0
Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ilu ja tervis kas siin on mõni vegan – kust saate rauda