Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas siinolijatest on neid kellel ei ole haigekassat

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas siinolijatest on neid kellel ei ole haigekassat

Postitas:
Kägu

Kas tunnete puudust,et ei ole haigekassat? Mis võimalused on olemas peale töötukassa saada endale haigekassa?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tunne, mulle meeldib kõik raviarved ise kinni taguda.
Mida küsimust….

Aga mine tööle või abiellu ja saa laps, siis saad abikaasa kaudu ka selle.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ääretult rumal küsimus. Juhtub midagi, maksad kõik oma taskust kinni. Mul üks sugulane sai ümbrikupalka ja kekkas ka, et milleks maksud ja haigekassa. Siis aga vajas järsku sapipõie operatsiooni ja maksab seda siiani kinni

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegusel ajal pole haigekassast suurt kasu tõesti. Kui koroona saad, ravitakse niigi ja kui on muud haigused, siis vaata ise, kuidas hakkama saad. Ei saa perearsti juurdegi, muust rääkimata. Tavaolukorras ilma haigekassa kindlustuseta olemist ette ei kujutaks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tunnete puudust,et ei ole haigekassat? Mis võimalused on olemas peale töötukassa saada endale haigekassa?

Tööle minna.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ääretult rumal küsimus. Juhtub midagi, maksad kõik oma taskust kinni. Mul üks sugulane sai ümbrikupalka ja kekkas ka, et milleks maksud ja haigekassa. Siis aga vajas järsku sapipõie operatsiooni ja maksab seda siiani kinni

Ma vajasin ka sapipõe operatsiooni, omades haigekassat ja tasudes väga suurt sotsmaksu.
Järjekord operatsioonile oli 8 kuud. Kuna mul oli olukord väga hull (pankreatiit), palusin tasulist opi. Tehti Fertilitases, Viimsis. See maksis 5000EEK (aasta oli 2005).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ehk siis: kas siin on inimesi, kes a) midagi teha ei viitsi ja eelistavad teiste kulul parasiteerida või b) hoiavad maksudest kõrvale, parasiteerides sellega teiste kulul?
Minu teada kõigil, kes ametlikult tööl käivad või kellel on mõjuv põhjus seda mitte teha, on haigekassa kindlustus olemas.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teed vabatahtliku, 170 eurot/kuus.

Mul on olemas, aga sellest hoolimata kasutan juba 20 aastat tasulist arstiabi. Ei viitsi mina aegu manguda ja kuude viisi oodata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teed vabatahtliku, 170 eurot/kuus.

Mul on olemas, aga sellest hoolimata kasutan juba 20 aastat tasulist arstiabi. Ei viitsi mina aegu manguda ja kuude viisi oodata.

Hakkasin mõtlema, et mul samuti. Mul on küll palk ja haigekassa, aga arsti olen alati tasulist kasutanud. Näiteks tekkis ootamatu nahaprobleem. Tasuta arstile saada kuulus minu jaoks müstika valdkonda. Kõik ajad olid täis ja tulevikku panna ei olnud võimalik, pidi jälle ootama uut kuud. Samas makstes 50€ sai Niine nahakliinikus üsna kohe jutule. Ja nii on kõikide asjadega. Näiteks viin aastas korra Synlabi oma vereanalüüsi – maksan kõik ise kinni ja teen täisringi. Hambaravi on ka niikuinii tasuline. Günekoloogi juures käin tasulises, pole iial riiklikus käinud. Lapsed sündisid ka Fertilitases.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasuta arstile saada kuulus minu jaoks müstika valdkonda

Just.
Mu tuttav 75-aastane proua maksis hiljuti 900.- põlve artroskoopia eest, sest põlvevaluga tavajärjekorras 8 kuud ikka ei oota… Liigesesüst maksab 300.-, arstivisiit, mida ta kord kuus teeb, 55.-

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas me elame mingites paralleelmaailmades või on mul väga vedanud, aga olen viimastel aastatel käinud haigekassa kulul mitmete eriarstide juures (günekoloog, silmaarst, endokrinoloog, neuroloog, ortopeed) ja järjekorras olen olnud max 3 kuud, sh põlve artroskoopia puhul. Ka perearsti juurde olen alati saanud paari päeva jooksul ning pole pidanud seal kunagi mingeid analüüse või saatekirju nõudma, kõik vajaliku on perearst ise välja pakkunud. Tasuliselt teen ainult paar korda aastas teatud analüüse Synlabis, sest annan endale aru, et mul pole olulist näidustust neid nii tihti teha, vaid need on rohkem mu enda huvi rahuldamiseks.
Ja see, kui inimesed üritavad mitte makse makstes endale teiste maksumaksjate kulul haigekassa kindlustust või muid hüvesid välja kaubelda, ei aita küll kuidagi ravijärjekordade lühenemisele kaasa.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas me elame mingites paralleelmaailmades või on mul väga vedanud, aga olen viimastel aastatel käinud haigekassa kulul mitmete eriarstide juures (günekoloog, silmaarst, endokrinoloog, neuroloog, ortopeed) ja järjekorras olen olnud max 3 kuud, sh põlve artroskoopia puhul.

Ok. Kui 3 kuud, siis on sul ikka hobuse kannatus. Kui me räägime, et tekib mingi probleem, on hea ikka mõne päeva jooksul arstiaeg saada. Mida ka tasulises saab.

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas siinolijatest on neid kellel ei ole haigekassat