Esileht Koolilaps Kas sinu laps oskaks lahendada eliitkooli katsete ülesandeid?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas sinu laps oskaks lahendada eliitkooli katsete ülesandeid?

Postitas:

Mitme Tallinna eliitkooli katsed on ühel ajal, mis sunnib vanemaid eelistusi hoolikalt läbi mõtlema.
Kui te pole oma lapse ande laadis päris kindel – kas tal edeneb paremini matemaatika või hoopis keeled? -,siis sel aastal ei ole lapse ühelt katselt teisele jooksutamine lihtne, sest need on sätitud ühele ajale.

Sel aastal tohivad katseid korraldada vaid 9 kooli: inglise kolled¸, prantsuse lütseum, reaalkool, Tõnismäe reaalkool, vanalinna hariduskolleegium ja juudi kool.
Ühe klassitäie lapsi tohivad katsetega vastu võtta Gustav Adolfi gümnaasium, 21. kool, saksa gümnaasium ja Linnamäe vene lütseum. Inglise kolled¸ alustab katseid sel pühapäeval ja Kadrioru saksa gümnaasium 14. veebruaril. See on vaid sissejuhatus, sest järgmisele nädalavahetusele, 17-18. veebruarile on oma katsed plaaninud suurem jagu nn eliitkoole: inglise kolled¸i teine katsepäev, reaalkool, prantsuse lütseum ja Gustav Adolfi gümnaasium. Tulemused saab olenevalt koolist teada alates 21. veebruarist kuni 2. märtsini.

Tänane Eesti Päevaleht toob lugejateni valik möödunud aastatel eliitkoolide katsetel küsitust. Kas sinu koolieelik tuleb nende ülesannetega toime?

Kirjuta oma nimi ja kui vana sa oled. Mis aastaaeg praegu on? Kui palju on kell? Mida sulle vabal ajal teha meeldib?

Etteütlus: Hommikul söön putru. Ema loeb raamatut. Vend mängib klotsidega. Suvel sõidame isaga Tallinna.

Arvuta: 4 + 7 =, 9 – 4 =, 2 + 2 + 6 =

Jätka loetelu: koer, kass, lammas, siga …, …,

Häälda järele: cat, dog, book, pen, bee, daddy jt

Joonista: Laua peal on lamp. Laua all on koer. Koer istub, nina paremale poole.

Pikemalt (5 minutit tasuta Päevalehe digilehest) saab sellest lugeda http://www.epl.ee/news/tallinn/koolikatsete-ralli-algab-sel-nadalavahetusel.d?id=63898787

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise teeksin päris edukalt. Jänni jään koera nina õiges suunas joonistamisega. Ka koer ise ei pruugi õnnestuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskas vist, kuna sai sisse.
Aga minu lapse \”katsetamisel\” ei olnud ühtegi allpool toodud ülesannetest, joonistama ka ei pidanud. Koera ta ei oska praegugi joonistada ma arvan.
Vanem laps pidi kunagi TIKis joonistama õpetaja, kes korjab lilli. Tegu poisslapsega, kes joonestas edukalt automudeleid, mootoreid ja roboteid, inimesi ei joonistanud. Sisse TIKi ei saanud, ju siis õpetaja ei tulnud piisavalt ilus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kardan, et minu laps teeks sõnas \”klotsidega\” 3 viga..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise aasta katsed.. laps tegi kirjutades tugeva-nõrga tähe vigu, nii et etteütlus oleks läinud totaalselt puusse. Küll aga pidi kirjutama oma kodulinna nime Tallinn (mille kirjutas õnnetuseks ühe n-iga).

Ühtegi sõna järele hääldama ei pidanud (sellega oleks hakkama saanud), küll aga jäi hätta ingl k sõnade meelde jätmisega.

Matemaatika ülesanne on siin küll lihtne, sellised oleks ära teinud. Meil olid ülesanded a´la 4+…=10

Joonistamise testid olid küll. Ja minu teada joonistas asjad õigesti (kui ilusti just, see on teine asi).

.. ja kesklinna koolidesse sisse ei saanud 😉 Kuigi, olnuks mõni vend-õde ees, kes paar lisapunktikest andnuks, oleks vist nimekirja mahtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast proovisin, tegi ära küll. Paar korda mõtles, sõnade hommik ja Tallinn juures. Arvutamine pole probleem. Lauale soovis veel joonistada raamatu ja lillevaasi, äkki saaks miinuseid selle eest? Aga katsetele me ei lähe,loodame, et pääseme piirkonnas asuvasse hea mainega kooli, kus õpib vanem vend.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 18:35; 10.02 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasele käole: selle eest saaks miinuse jah. Mõte ongi selles, et kui tähelepanelik laps on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]viimasele käole: selle eest saaks miinuse jah. Mõte ongi selles, et kui tähelepanelik laps on.[/tsitaat]
Ta teadis küll ,et eid ei palutud jonistada, küsis kas võib… mina muidugi lubasin ,sest raamt ja lillevaas on minu silmis väga positiivsed ja näitavad,et laps on loov!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 18:35; 10.02 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaväline, aga artiklis on eksitav info. Kadrioru Saksa Gümnaasium ei ole sama, mis Tallinna Saksa Gümnaasium. KSG-s ei alga katsed 14. veebruaril, vaid Tallinna Saksas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise oleksin nende ülesannetega neljandas-viiendas klassis hakkama saanud. Olin muidu tragi ja rõõmus laps, vanemad kõrgharidusega, ise lõpetasin ülikooli cum laude, praegu naudin väga oma tööd.
Endal laps veel lasteaiaealine. Kas tõesti pean hakkama teda selliste ülesannete jaoks trillima, et ta elus hakkama saaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 15:37; 12.02 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ise oleksin nende ülesannetega neljandas-viiendas klassis hakkama saanud. Olin muidu tragi ja rõõmus laps, vanemad kõrgharidusega, ise lõpetasin ülikooli cum laude, praegu naudin väga oma tööd.
Endal laps veel lasteaiaealine. Kas tõesti pean hakkama teda selliste ülesannete jaoks trillima, et ta elus hakkama saaks?[/tsitaat]
Kui sul on vastupidine positiivne kogemus, siis muidugi mitte!
Eliitkoolidesse jooksevadki need, kes endal elu metsa läinud või eliitkooli vilistlased, kes teistmoodi ette ei kujuta!
Loodan sinuga ja sinu lapsega kohtuda tavalise esimese klassi aktusel 🙂 Meie oleme kohal 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui sul on vastupidine positiivne kogemus, siis muidugi mitte!
Eliitkoolidesse jooksevadki need, kes endal elu metsa läinud või eliitkooli vilistlased, kes teistmoodi ette ei kujuta!
Loodan sinuga ja sinu lapsega kohtuda tavalise esimese klassi aktusel 🙂 Meie oleme kohal :)[/tsitaat]

Mul jah vastupidine kogemus, aga pidasin just silmas seda, et kas tõesti elu ja ühiskond on niipalju muutunud! Kas lastele peaks kodus paaniliselt etteütlusi tegema ja mate ülesandeid ette andma? Õppimine võiks ikka käia mänguliselt ja eluliselt. Kurb, et Eesti haridusmaastikul sellist klassisüsteemi juurutatakse, et väike hulk drillitud lapsi eliitkoolidesse (ilmselt hakkajamad noored õpetajad ka sinna tööle) ja ülejäänutest pannakse kokku suured kombinaatkoolid mitmes vahetuses ning maakoolid suletakse sootuks. Ok, hetkel on veel missioonitundega õpetajaid ja põhimõttekindlaid lapsevanemaid, kes hoiavad ja edendavad ka muid koole, aga kauaks?
Ok, lähen teemast kõrvale ja võibolla siin foorumis juba neid asju lahatud.
Mul lihtsalt laps veel väike ja need ülesanded (või selliselt lapse õpetamine) tunduvad mõttetult jäigad ja lapse loomingulisust suretavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 15:37; 12.02 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps oleks kindlasti hakkama saanud (võibolla etteütluses oleks mõne vea teinud). Ei käinud eelkoolis, ei drillinud, tegelikult üldse sihipäraselt ei õpetanud teda – oligi selline laps. Sai soovitud kooli ka ja enamus klassikaaslastest on temasugused nutikad ja hea mäluga lapsed, loomingulisust on kõigil piisavalt. Mõned pisikesed lapsgeeniused ka sekka. Koolis on tore, programmis ette nähtud asjadega saavad kõik kiiresti hakkama ja jääb aega lõbusaid asju teha, koduseid ülesandeid on üsna vähe.
Teine laps on esimesega võrreldes aeglasem ja põhjalikum, mõte tal ka nii kiiresti ei lenda, kui esimesel. Tema läheb tavakooli ilmselt, sest ma tunnen, et eliitkooli tempo oleks talle liiga kiire. Aga antud ülesanded teeks ta ilmselt vanema lapsega täiesti võrreldavalt ära, need on nii lihtsad ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ise oleksin nende ülesannetega neljandas-viiendas klassis hakkama saanud. Olin muidu tragi ja rõõmus laps, vanemad kõrgharidusega, ise lõpetasin ülikooli cum laude, praegu naudin väga oma tööd.
Endal laps veel lasteaiaealine. Kas tõesti pean hakkama teda selliste ülesannete jaoks trillima, et ta elus hakkama saaks?[/tsitaat]

drillima 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega küsimus ei olegi tegelikult enam selles, kas laps on tragi ja nutikas ja suudab antud ülesanded enam-vähem õieti ära lahendada. Kui neid tublisid lapsi on ütleme pooled v kasvõi veerand katsetajatest, mis on väga tõenäoline. See teeb juba 100-200 tublit last. No kuidas sa valid nende hulgast need 20-30 kõige tublimat? Sellest hulgast leiab juba vabalt klassitäie lapsi, kelle õde-vend samas koolis ees käib ja kui pere on ka toetav, siis teeb see juba valiku oluliselt kergemaks 🙂 + tõenäoliselt väike googeldamine teemal, mis ala inimesed vanemad on, kui haritud ja oma ala professionaalid jms.

See on meie ja mitmete meie tuttavate kogemus eelmise aasta katsetest 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin koolieelikule. Aastaajaks pakkus veebruar, kella kohta ütles, et saab kuus. Etteütlus täiega puusse. Matemaatikas liitis õigesti, aga liitis ka lahutamise ülesande. Loetelus tõin talle kolm näidet tüdrukute nimedega ja puude nimetustega, siis alles tabas ära, mida tahetakse. Joonistuses tegi koera nina enda poolt vaadates paremale ja pikad jalad, st koer seisis. Nii et täiesti läbikukkunud laps. Siiski, lugemine on tal selge.
Talle väga meeldis testi teha, eriti loetelu, ütles, et tee veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 09:15; 15.02 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul kolleeg rääkis, et tema lapselt küsiti katsetel, kas münt on silinder või ring… 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegin koolieelikule. Aastaajaks pakkus veebruar, kella kohta ütles, et saab kuus. Etteütlus täiega puusse. Matemaatikas liitis õigesti, aga liitis ka lahutamise ülesande. Loetelus tõin talle kolm näidet tüdrukute nimedega ja puude nimetustega, siis alles tabas ära, mida tahetakse. Joonistuses tegi koera nina enda poolt vaadates paremale ja pikad jalad, st koer seisis. Nii et täiesti läbikukkunud laps. Siiski, lugemine on tal selge.
Talle väga meeldis testi teha, eriti loetelu, ütles, et tee veel.[/tsitaat]

sul on hakkaja, loominguline laps, kes on oma vanuse kohta seal kus olema peab.
mu tuttav kiitis oma last, et ta eelistab ak uudiseid multikatele, kino asemel soovib teatrit ja lasteaia jõulupeole kirikukontserti.
vat sellise eliitkooli kandidaadi nahas küll olla ei tahaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sul on hakkaja, loominguline laps, kes on oma vanuse kohta seal kus olema peab.
mu tuttav kiitis oma last, et ta eelistab ak uudiseid multikatele, kino asemel soovib teatrit ja lasteaia jõulupeole kirikukontserti.
vat sellise eliitkooli kandidaadi nahas küll olla ei tahaks 🙂
[/tsitaat]
Tänan sind hea sõna eest! Ma olen oma lapsega väga rahul, läheb tavalisse väikelinna kooli. Mõtlesin läbikukkunud eliitkooli jaoks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 09:15; 15.02 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaan Tõnisson olevat tulnud omal ajal paljajalu Tallinna ja saanud sisse meie mõistes eliitkooli 😀
Praegu poleks teda vast uksestki sisse lastud, et vaat kus külaloll, sellist veel katsetele lubada.
Nii et tehke omad järeldused 😀
Nb meie oleme ka maakad, aga minu viieaastane tütar sai kõikide punktidega hakkama. Siiski läheb ta siiasamma külakooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Kas sinu laps oskaks lahendada eliitkooli katsete ülesandeid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.