Esileht Pereelu ja suhted Kas sinuga on manipuleeritud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kas sinuga on manipuleeritud?

Postitas:
Kägu

On sul olnud olukordi või suhteid, kus (tagantjärgi) saad aru, et sinuga on manipuleeritud? Või oled pigem selline, kes tabab kohe ära, et teine manipuleerib?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On sul olnud olukordi või suhteid, kus (tagantjärgi) saad aru, et sinuga on manipuleeritud? Või oled pigem selline, kes tabab kohe ära, et teine manipuleerib?

Absoluutselt iga inimene manipuleerib teistega mingil määral. Ka sina ise, muide.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on. Tõsi, et kõiki meid on kindlasti manipuleeritud ja me ise oleme manipuleerinud, aga ilmselt sa mõtled mingit pikemaajalist suhtesisest manipuleerimist, kus üks osapool sunnib teist manipulatsioonide kaudu olema keegi teine, kui too sooviks olla, või tegema asju, mida ei soovi? Jah, mul on see kogemus olemas, olin pool aastat suhtes, kus teine osapool mängis armukadeduse, enesehaletsuse ja minu tunnetega nii, et lõpuks polnud mul üldse keeruline suhet lõpetada, kuigi olin ikka veel silmini armunud – lihtsalt need talumatud olukorrad, kus mind süüdlaseks tehti, muutusid aina sagedasemaks ning jaburamaks. Ja eks siis lõpuks saigi teinepool öelda, et näe, mul oli õigus, sa oledki uss ja jätad mu maha. Kuigi maha jätsin ma ta seepärast, et ta püüdis mind kogu aeg veenda, kuidas ma teda ei armasta, teda petaksin igal võimalusel, ta suutis lihtsaid argiolukordi (näiteks suhtlus poes meesmüüjaga – ma ikka vaadanud liiga ahvatlevalt talle silma, kui raha maksin … oeh) muuta armukadedusstseenideks jne.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti on, enamus kordi pole ma sellest kunagi aru saanud, olen kindel. Mõnikord saan ka, aga see on käpardlik manipuleerimine. Me kõik maniupleerime, et panna teist oma tahtmist tegema, vanemad lastega jnejne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On sul olnud olukordi või suhteid, kus (tagantjärgi) saad aru, et sinuga on manipuleeritud? Või oled pigem selline, kes tabab kohe ära, et teine manipuleerib?

Pane siia oma tähendus sõnale manipuleerima.
Küsimus ise on jabur. Isik, kes ei saa aru, et temaga manipuleeritakse, ei suuda seda ise tuvastada.  Ja isik, kes selle läbi näeb, tema ei ole manipuleeritav.
Aga pane oma tähendus siia, et saaks sinu mõttes aru, mida sa siia kirjutanud oled ?

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah on. Armunud inimene on pime ja ei pruugi tihti aru saada, kas see, kellesse ta armunud on, manipuleerib temaga või mitte. Isegi kui ta selles kahtleb, ei tunnista ta seda endale enne kui avastab end mõne suuremat sorti saasta seest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isiklikus elus ei ole, või õigemini ma pole liimile läinud. Oli üks elukaaslane, kes püüdis mind suunata ainuisikuliselt kodutööde eest vastutama. Isiklikus elus olen ma paras bitch ja meestel endale pähe istuda ei lase. Seega see ei läinud läbi, vaid lõpetasin suhte ja kolisin välja.

Küll aga on minuga manipuleeritud tööalaselt. On üks suurem juhtum, kui ühel hetkel konkreetselt läks nagu tuli põlema ja sain aru, et mind manipuleeritakse. Ilmselt on selliseid olukordi veel, millest ma pole tänase päevani ära tabanud, et mind manipuleeriti.

Olen selline nn hea inimene ja kui keegi mind natuke kiidab ja abi küsib, siis tunnen kohe vastupandamatut soovi teda abistada, tunda end vajalikuna. Tihti enda ja oma lähedaste heaolu arvel. Eks ma tean seda ja proovin jälgida oma käitumist, aga alati ei õnnestu ka.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On sul olnud olukordi või suhteid, kus (tagantjärgi) saad aru, et sinuga on manipuleeritud? Või oled pigem selline, kes tabab kohe ära, et teine manipuleerib?

Pane siia oma tähendus sõnale manipuleerima.

Küsimus ise on jabur. Isik, kes ei saa aru, et temaga manipuleeritakse, ei suuda seda ise tuvastada. Ja isik, kes selle läbi näeb, tema ei ole manipuleeritav.

Aga pane oma tähendus siia, et saaks sinu mõttes aru, mida sa siia kirjutanud oled ?

Ma taban päris palju aga teinekord mängin kaaasa. Ei hakka ennast paljastama või minu arusaamadest pilti andma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti on, enamus kordi pole ma sellest kunagi aru saanud, olen kindel. Mõnikord saan ka, aga see on käpardlik manipuleerimine. Me kõik maniupleerime, et panna teist oma tahtmist tegema, vanemad lastega jnejne.

See küsimus ei ole sellisena mõeldud, et – me kõik manipuleerime. See on ikka mõeldud midagi muud. Igaüks peab oskama enda sisse vaadata, et seda ausalt öelda. Ma ise ei saa nimetada oma perega, lastega ja vanematega ja vanavanematega ja õdedega vendadega, sõpradega samasse patta, kui ei ole just ärakasutaja. Ma pole oma lähedastega manipuleerinud enda kasu saamise eesmärgil või/ja sooviga neid petta ja mõjutada ise kasu saamiseks mis tahes moel.
Tegelik manipuleerimine seda just on.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis sul tuleb kas teema paremini sõnastada või kohe selgitada, mis sinu meelest on manipuleerimine ja mida sa küsid. Võta lahti sõnastik ja loe, mida see tähendab, ei ole ainult kasusaamiseks petmine manipuleerimine, selle jaoks on teine sõna- kelmus jne.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole oma lähedastega manipuleerinud enda kasu saamise eesmärgil või/ja sooviga neid petta ja mõjutada ise kasu saamiseks mis tahes moel.

Ka see on manipuleerimine, kui sa lapsele, kes ei taha vanaema juurde kaasa tulla, räägid, et kas ta siis ei mäleta, kui head pirukad vanaemal on ning kui nunnu kutsu naabril on, äkki näeme teda täna. Sa ei tee seda enda kasu saamiseks, vaid oma eesmärkide saavutamiseks – vanaema juurde lubatud külaskäigule jõudmiseks. Ja see on manipuleerimine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole oma lähedastega manipuleerinud enda kasu saamise eesmärgil või/ja sooviga neid petta ja mõjutada ise kasu saamiseks mis tahes moel.

Ka see on manipuleerimine, kui sa lapsele, kes ei taha vanaema juurde kaasa tulla, räägid, et kas ta siis ei mäleta, kui head pirukad vanaemal on ning kui nunnu kutsu naabril on, äkki näeme teda täna. Sa ei tee seda enda kasu saamiseks, vaid oma eesmärkide saavutamiseks – vanaema juurde lubatud külaskäigule jõudmiseks. Ja see on manipuleerimine.

See on veenmine, selgitamine ja kasvatamine heal eesmärgil.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis sul tuleb kas teema paremini sõnastada või kohe selgitada, mis sinu meelest on manipuleerimine ja mida sa küsid. Võta lahti sõnastik ja loe, mida see tähendab, ei ole ainult kasusaamiseks petmine manipuleerimine, selle jaoks on teine sõna- kelmus jne.

See on demagoogia.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole oma lähedastega manipuleerinud enda kasu saamise eesmärgil või/ja sooviga neid petta ja mõjutada ise kasu saamiseks mis tahes moel.

Ka see on manipuleerimine, kui sa lapsele, kes ei taha vanaema juurde kaasa tulla, räägid, et kas ta siis ei mäleta, kui head pirukad vanaemal on ning kui nunnu kutsu naabril on, äkki näeme teda täna. Sa ei tee seda enda kasu saamiseks, vaid oma eesmärkide saavutamiseks – vanaema juurde lubatud külaskäigule jõudmiseks. Ja see on manipuleerimine.

See on veenmine, selgitamine ja kasvatamine heal eesmärgil.

Päkapikud vaatavad, ole hea laps.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on veenmine, selgitamine ja kasvatamine heal eesmärgil.

Veenmine ja manipuleerimine on pmst sünonüümid.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekkis keeleteemaline küsimus.  Kas manipuleeritakse kellega või keda? Minuga või mind? Siin käod kirjutavad mõlemat moodi. Mina ütlen, et manipuleeritakse minuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekkis keeleteemaline küsimus. Kas manipuleeritakse kellega või keda? Minuga või mind? Siin käod kirjutavad mõlemat moodi. Mina ütlen, et manipuleeritakse minuga.

ÕS ütleb ka sama http://eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=manipuleerima

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sattusin olema lühiajaliselt suhtes nartsissistiga. Seega jah, on küll minuga manipuleeritud. Armununa ei saa ikka kohe aru küll, kui varasemaid kokkupuuteid samuti pole. Õnneks see asi ei kestnud kaua, sest mingil hetkel hakkas ikkagi tunduma täiesti ebanormaalne kogu meie suhe ja suhtlus. Ja ütleme nii, et inimese mahajätmine võttis umbes sama kaua aega, kui suhe ning kogu selle aja jooksul jätkusid manipuleerimiskatsed samuti. Selle kõrval ei tundu mingi muu manipuleerimine (a’la päkapikuteema, kellegi kiitmine, et ta sulle appi tuleks hea eesmärgi nimel vms) üldse mingi asi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaüks, kes mind tunneb, teab, et kõige lihtsam ja tõhusam viis minuga manipuleerida on öelda mulle: “Ma sooviksin sind manipuleerida tegema seda ja seda. Kuidas soovitad mul seda teha?”. Esmalt meeldib mulle siis inimese ausus ja julgus, teiseks saame astuda dialoogi ja resultaat on seda parem, mida selgem on lähteandmestik.

Jah, mulle öeldakse nii üsna sageli, mitmeid kordi aastas. Sõbrannad, õed, isegi tööandja.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt isegi vanasõna “kiida lolli ja loll rabab lõhki” on manipuleerimise musternäide. Minu puhul töötab kenasti (aga seda ma saan aru alles keskeas) 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba pea nädal otsa manipuleerin mehega. Teesklen, et olen ikka endiselt koledasti haige, kuigi enesetunne on juba palju paremaks läinud. Seega lasen ennast teenindada rohkem kui tavaliselt.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jälle kiitmine üldse ei meeldi.
Kodus – kui kiidab sööki, on tore, aga fraasid nagu kalis, sa ikka oskad nii maitsvat sööki teha, need on lihtsalt imalad. Ebausutavad. Ei, ei oska. Retsept oli hea 🙂 ja mehel kõht tühi.
Tööl – ülemus, pane palka juurde ja jäta see naeruväärne aasta parima töötaja lillekimp ja diplom endale. Tean niigi, et olen paganama hea.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on. Tõsi, et kõiki meid on kindlasti manipuleeritud ja me ise oleme manipuleerinud, aga ilmselt sa mõtled mingit pikemaajalist suhtesisest manipuleerimist, kus üks osapool sunnib teist manipulatsioonide kaudu olema keegi teine, kui too sooviks olla, või tegema asju, mida ei soovi? Jah, mul on see kogemus olemas, olin pool aastat suhtes, kus teine osapool mängis armukadeduse, enesehaletsuse ja minu tunnetega nii, et lõpuks polnud mul üldse keeruline suhet lõpetada, kuigi olin ikka veel silmini armunud – lihtsalt need talumatud olukorrad, kus mind süüdlaseks tehti, muutusid aina sagedasemaks ning jaburamaks. Ja eks siis lõpuks saigi teinepool öelda, et näe, mul oli õigus, sa oledki uss ja jätad mu maha. Kuigi maha jätsin ma ta seepärast, et ta püüdis mind kogu aeg veenda, kuidas ma teda ei armasta, teda petaksin igal võimalusel, ta suutis lihtsaid argiolukordi (näiteks suhtlus poes meesmüüjaga – ma ikka vaadanud liiga ahvatlevalt talle silma, kui raha maksin … oeh) muuta armukadedusstseenideks jne.

Mul oli sarnane teema. Manipulaatori küüsi sattusin umbes pool aastat peale lahutust, olin haavatav ja mees kasutas seda ära. Selline klassikaline juhtum, kus alguses oli mees nii hoolitsev, hea ja abivalmis ja siis mõne kuu möödudes hakkas mulle ette heitma, kui kohtusin sõbrannadega, talle ei meeldinud kleidid, mida kandsin jne (liiga lühikesed). Armukadetsemine, kontrollimine. Aga see kõik algas niimoodi hiilivalt ja tasapisi, et alguses ei saanud üldse aru, mis valesti on, süüdistasingi ennast, et äkki ma tõesti käitun liiga provotseerivalt … . Asi läks aga üha kummalisemaks ja lõpuks taipasin, et asi pole minus, vaid temas ja jätsin ta maha. Ta eelnevalt ka korrutas mitmeid kordi – sa nagunii jätad mu maha jne. Õnneks kestis see ka 7-8 kuud ja kuigi ta soovis minuga kokku kolida ja ühist last, siis jumal tänatud, et ma selliseid samme armumise tuhinas ette ei võtnud temaga koos. Huh, piinlik tagantjärgi mõelda, et ma tema lõksu langesin.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te panete kiirelt nartsissismi diagnoosi inimestele, lihtsalt ekslikult arvate, et inimesed on head. Tegelikult on inimesed omakasupüüdlikud, muidu sureks välja.
“We all fall somewhere along the narcissism continuum. In fact, a certain amount of self-centeredness is healthy. Research shows that it contributes to confidence, resilience, and ambition. However, any personality trait taken to an extreme can become pathological.”

Mingi 5% kanti on nartsissiste. Öeldakse, et lääneriikides nartsissistlike inimesi tekib rohkem. Miks, eks oma osa ole sotsiaalmeedial.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

..ja tõesti, osa naisi tunneb manipuleeeimise ära ega suuda mingisse lõksu langedagi. Teine osa ei tunne ja siis mingisugune osa tunneb, aga laseb manipuleerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on päris raske üle saada, et ma olin emotsionaalselt vägivaldses suhtes, kus minuga manipuleeriti. Pidevalt olid mehe poolt etteheited, et mida mina valesti teen, et mina pean teda mõistma, sest tal oli raske lapsepülv, tal attacment probleem ning kõik tema varasemad partnerid olid pahad-pahad. Ja nii ma kuulasin teda, muudkui püüdsin paremini, tema üha rohkem üritas minust mudida kedagit, et tema õnnelikum oleks, kuid üha õnnetumaks saime mõlemad, sest valis ta mind ju algselt minu pärast. Lõpuks olin ma emotsionaalselt nii väsinud, sest iial ei teadnud, mida ma valesti teen. Nt olen ma aru saanud, et kui ta justkui hoolis minust ja uuris minu kohta, siis oli see vaid selleks, et mulle pärast etteheiteid teha, mind manipuleerida ja sundida olema teine inimene. Mind manipuleeriti nii ära, et ma ei julgenud enam isegi oma meeskolleegile tere öelda.
Läbivaks teemaks oli, et kui mina ei ole selline nagu ta vajab, siis ta jätab mind maha. Viimane manipulatsioon oligi, et astus uksest välja, et mida kõike ma valesti olen teinud, et ma siis vabandaks ja oleks nagu ta soovib.
Ja ma saan aru, et mina pean endaga tegelema, et ma oma suures vasikarmastuses lasin endaga seda teha. Mina olen oma suhtemustriga, kus ma tahan pakkuda, tahan jäägitult teisele pühendada, kuid kui on kaks vildakat inimest koos, siis läheb manipulatsioon lahti. Asi on minu ensearmastuses ja kehtestamises. Minu jaoks on väga lihtne, et suhtes oled sa tingimusteta armastuses, kus sa lased teisel olla nagu ta on. Jah, alati tuleb probleemidest rääkida, tulla teineteisele vastu, kuid ühepoolne nõudmine ja pealesurumine ei toimi. See ei ole see, mis armastust kasvatab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees ütleb, et näiteks põrand on halvasti pestud vms ja tegelikult ei ole, siis ükskõik kui armunud ma ka poleks, saab teisel samasugusel ütlemise korral lapi pihku ja edaspidi on see tema töö. 100% Tehtud, nähtud, toimib.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka lapsepõlvest on seda meeles kõige rohkem. Algul püüti heaga meelitada. Kui heaga ei saanud, siis hakati hüvesid vähendama ja ähvardama. Oma täiskasvanu elus oli selline elukaaslane, kes lubas end ära tappa, kui lahku läheme.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole oma lähedastega manipuleerinud enda kasu saamise eesmärgil või/ja sooviga neid petta ja mõjutada ise kasu saamiseks mis tahes moel.

Ka see on manipuleerimine, kui sa lapsele, kes ei taha vanaema juurde kaasa tulla, räägid, et kas ta siis ei mäleta, kui head pirukad vanaemal on ning kui nunnu kutsu naabril on, äkki näeme teda täna. Sa ei tee seda enda kasu saamiseks, vaid oma eesmärkide saavutamiseks – vanaema juurde lubatud külaskäigule jõudmiseks. Ja see on manipuleerimine.

Ma ei pea seda manipuleerimiseks. Sest ma eristan eesmäärki eesmärgist. Eesmärk kasu saamiseks teiste arvelt on maniplatsioon halvas mõttes ehk selles tähenduses. Kui ma lapsele rohtu püüan anda vi kooli suunata või vanaema juurde ühiselt minna vms või eakale sugulasele, kes mitte midagi ei taha süüa, rääkida, mis võiks poes olla, mida ta võiks tahta, maalin sellest pilte, et isutada(olen teinud), siis see on konkreetselt neile vajalik. Mitte mulle, mina aitan. Kui ma seda ei tee, võib see neile ebatervislik või ohtlik olla. Ei ole manipulatsioon.
Näiteks tuttav tegi talgud, kutsus inimesed kokku ja lubas pärast grilli ja pannkooke söögiks. Mis eeldab, et töötegijad saavad kõhud täis – see ju vana komme. Raha ei eeldata talgutelt, aga kõhud kõvasti täis. Tegelikkuses on söögiks kaks viinerit nina peale ja üks pannkook.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõjutamine, manipuleerimine, motiveerimine. Mis vahe neil on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas sinuga on manipuleeritud?