Esileht Pereelu ja suhted Kas SPA buffetlauast tohib süüa kaasa võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Kas SPA buffetlauast tohib süüa kaasa võtta?

Postitas:

Paketid on ju hirmkallid. Kui hinnas on ainult hommikusöök ja ees ootab pikk päev lastega võõras linnas. Kas on okei teha võileivad kaasa või pista kotti mõni õun-pirn. Tegelt ei ole vist viisakas aga ma olen ju selle kõik kinni maksnud.Kuidas käitute teie. Toas tavaliselt külmkapp olemas. Andeke mõni hea nipp, kuidas seda korraldada nii, et ei paistaks silma ega jääks vahele. Või jääda siiski viisakaks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 23:21; 10.06 10:39; 10.06 19:19; 13.06 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus – ei.
Kui raha ei ole, et reisides väärikaks jääda siis tuleks koju jääda.
Sa ei ole \”kinni maksnud\” midagi enamat kui sa kohapeal süüa jaksad, õpi see selgeks ja õpeta oma lastele ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

buffet’ eest oled maksnud sa ainult selles ulatuses, mis sa ühe söögikorra jooksul ära sööd. kaasavõtmine on vargus.

kui sinu jaoks pole probleem suvalises poes endale head-paremat taskutesse peita, siis lase käia. aga ära ‘lohuta’ ennast mõttega, et sa oled selle eest maksnud. ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma oleks ise laps, ja mu ema nii teeks, mul oleks ikka väga väga häbi, või siis leebemal juhul väga ebamugav. ausaltöeldes ma ei saa aru, kuidas üldse sa saad tulla sellisele mõttele?
kui raha ei ole et lastele päeva jooksul süüa osta, siis peaksid kaaluma mõnd odavamat majutust, siis jääks raha ka söömise jaoks. või siis üldse otsima endale puhkevõimalusi mis on tasuta ning ise kodust võileivad kaasa tegema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus pole viisakuses vaid aususes. sinu raha hõlmab ainult seda, mille korraga ära jaksad süüa. jah, kunagi 1990ndatel vaese õpilase ja üliõpilasena sai ka laeva peal hommikusöögilauas vargsi võileibu kaasa tehtud, aga polnud siis see etikett nii hästi selge ega tundunud asi ka siis päris õige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnes hotellis on ukse kõrval eraldi laud, mille peale on pandud puuviljad ja jogurtitopsid kaasavõtmiseks. et kõik aru saaksid, siis juures silt \”just for case\”.
2 õuna või pirni kotti pista pole kuritegu, aga samas pole need ka poes või turul kallid.
osta toitg juba kodupoest kaasa, saad toas võileivad valmis teha. jääb salaja toiduvarumine ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Labane käitumine. Kui raha inimese kombel reisimiseks ei ole ja kodune kasvatus annab soovida, siis istu kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 09:46; 10.06 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Paketid on ju hirmkallid. Kui hinnas on ainult hommikusöök ja ees ootab pikk päev lastega võõras linnas. Kas on okei teha võileivad kaasa või pista kotti mõni õun-pirn. Tegelt ei ole vist viisakas aga ma olen ju selle kõik kinni maksnud.Kuidas käitute teie. Toas tavaliselt külmkapp olemas. Andeke mõni hea nipp, kuidas seda korraldada nii, et ei paistaks silma ega jääks vahele. Või jääda siiski viisakaks![/tsitaat]

Mida sa selle õunaga siis niiväga võidaksid? Kui nii rott oled, et lastele poest ei saa õuna osta, siis pole vaja reisile minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 09:48; 10.06 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kunagi olevat ühes kesk-euroopa riigi hotellis juhtunud lugu, kus kaks prouat panid hommikusöögilauast paar saiakest käekotti. restoranist väljudes palus ettekandja avada kott. Kui proua koti avas, kallas ettekandja sinna tassi kuuma kohvi ja ütles, et kui saiakesi võtsite, võtke juba kohvi ka. Ei tea, kas see jutt ka tõele vastas, aga õpetlik lugu peaks olema küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 10:09; 10.06 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15 aastat tagasi vist oli jah kombeks hotelli hommikulauas nii teha.
Väga paljud panid kotti näkileiba ja puuvilju.
Just vanuses 50+

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga suurtes kogustes järgi jätta ja lihtsalt minema visata on inimlikum, mida teatavasti lastega ikka juhtub!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 23:21; 10.06 10:39; 10.06 19:19; 13.06 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga suurtes kogustes järgi jätta ja lihtsalt minema visata on inimlikum, mida teatavasti lastega ikka juhtub![/tsitaat]

see pole paraku sinu otsustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 10:09; 10.06 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui sa pirni või õuna hommikusöögilauast kaasa võtad, ei tohiks see küll suur probleemi tekitada. Aga ära pista seda salaja kusagile kotti vaid astugi uksest välja õun peos.
Olen palju töö tõttu hotellides ööbinud ja võtangi tavaliselt hommikusöögi ajal õuna või pirni kaasa kui tean, et päev tuleb pikk ja süüa pole aega. Minul pole sellest kunagi probleemi tulnud. No võileiba pole ma muidugi kunagi sealt kaasa võtnud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes 5-6a. tagasi Sharm el Sheikis hotelli restos oli eesti noorpaar, kes ALATI võtsid peoga neid väikeseid võipakikesi ja mett, puuvilju ja kooke.
Jube piinlik oli nende lähedal istuda. Niisugused veavad käterätid ja voodikatted ka kaasa. Peaasi, et tasuta saaks!
Üldse on sellised sendisaagijad väga piinlik rahvas. Meil on asutuses klientide ooteruumis värsked lehed ja kommikauss, nurgas veeaparaat ja topsikud. Huvitav küll, aga juba poole päeva pealt on kommikauss tühi ja topsivirnast pool läinud, kuigi kliente ei ole niisuguste massidega käinud nagu kaosest võiks järeldada. Ajalehed kaovad tavaliselt keskpäeval. Mõelda, kui tore! Sai ometi tasuta ja sugulastele ka veel võetud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 11:37; 11.06 10:28; 13.06 22:54; 13.06 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühel Peterburi reisil pakkisin järelejäänud võileiva salvrätti ja pistsin kotti. Seda nägi hotellitöötaja, kes siis terve saali silme all mu peale karjus ja mind läbi sõimas. Antud hetkel ei saanud ma sellest õnneks aru, kuna ma ei oska vene keelt. Kuid sellest on jäänud minu eredaim mulje Peterburist ja Venemaast üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 12:21; 11.06 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

nn rootsi lauas töstetakse endale ette nii palju, kui ära sööd….
kinnimakstud prae vöid muidgi restoranist kaasa vötta, varguse alla see ei kvalfitseeru!
kuidas te ometi neil asjadel vahet ei tee?! vöi ei taha teha?[/tsitaat]

Üsna hiljuti oli Delfis jutt ühest Rootsi toidukohast (selline \”söö-palju-jõuad\”), kus kaks ahnitsejat, kes ise endale ettevõetud toitu ära ei jaksanud süüa, jäeti magustoidust ilma. Koha omanik ütles, et neil ongi selline komme – kui ahneks lähed, siis magustoitu ei saa.
Hirmus skandaal oli ja vennikesed hädaldasid igas teises ajalehes, kuidas neid ahistatakse, aga tegelikult oli enamus rahvas seda meelt, et pole vaja siis solkida ja ette rabada ning toitu raisata, kui ära ei jaksa süüa.
Ma sama meelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekstra päevaseks söömiseks inimestele küll sealt toitu võtta pole õige. Lõunane söögikord on ju enda asi, kui seda pole kinni makstud. Kuid kui lastega pakett on ostetud ja lapsed ei söö hommikulauas mitte midagi, siis küsiks teenindajalt nõu, et kas oleks võimalik see kaasa lasta pakkida, mis on makstud, kuid mida ei sööda. Küsija suu pihta ei lööd ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule teemaalgataja, kui sul ei ole raha, et lastele väljaspool hotelli süüa osta, siis äkki ei maksaks punnitada mingit spa-paketti? Investeeri see raha mujale, mitte ära spata, kui endal tegelikult selle jaoks võimalusi ei ole.

Kohutavalt piinlikud on need toidu kotti toppijad ja rootsilaua õgardid, kes kõike ja segamini endale ahnelt sisse ahmivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 09:46; 10.06 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et küsida võib ja vaevalt et keegi mõistlikku kogust keelab. Saati siis lastele.

Mäletan, kui olime kord autotripil ja peatusime vist Poolas ja oli plaan päev otsa peatusteta sõita. Sattusime veel sellisesse kohta, kus külastajaid oli vähe ja proua lihtsalt kandis mitu käiku hommikusööki järgemisi lauda – puder, võileivamaterjal, müsli, puuviljad… No ja siis küsisime, kas puuviljad võiks kaasa võtta. Vähe sellest, et võis – mitme päeva söök komplekteeriti kaasa. Mitu aastat oli veel koha nimigi meeles, enam mitte 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellisel juhul oleks ehk moistlik lasta hommikusöök tuppa serveerida,siis otsustad ise kas hoiate jäägid alles või saadate tagasi kööki.
reisil olles mu lapsed kaasatehtud võikudest ei hooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen üldiselt kombekas. aga vahel ajab mind see ennast nii vihale. nt oleme kahe perega. teise pere ema teab küll et pole viisakas nii võtta laualt kaasa sööki, aga lööb käega. arvab, et küll ta teinekord on viisakas ka. teeb endale söögi sealt laual pakutavast kaasa, et lõuna sellega üle elada. hoiab raha kokku. no palju hoiab? ikka hoiab, oma 20e. kui osta tervele perele lõuna mujalt.
mina olen maru viisakas. ei võta sööki kaasa. lapsed ka süüa hommikul eriti ei taha. paari tunni pärast hakkab ving-tahan süüa, tuju läheb virilaks. kui küsin et miks sa hommikul ei söönud, kui ma sulle ütlesin et enne lõunat ei saa. laps võtab seda targutamisena. peab hakkama vaatama, kuhu sööma minna. mille peale lähebki u 20e.
oi, siis ma vannun enda viisakust ja kombekust. järgmine päev olen juba targem, ei sunni last vägisi hommikul sööma, vaid teen ka söögi laual olevast kaasa. jääb ära nr1 tüli hommikusöögiga lapsega. nr2. ving, et kõht on tühi paari tunni pärast nr 3, jääb alles raha.
vahel tundub et kommetest mitte kinnipidades on lihtsam. see küll häirib teisi, aga kohati need kombed ahistavad.
söögu siis laps hommikul putru korralikult. ei ta tahab vaid natuke helbeid piimaga. muidugi on kõht kohe varsti tühi. sisuliselt jäi meie makstud arve tarvitamata. aga peab olema viisakas ja jätmagi selle sinna. nii nõme tundub.
iseasi on õgardlus. et hmmikul sööb palju mahub ja siis rabab veel kaasa ka. see on inetu.
kui prae näol saab paluda veel penipauna. siis hommikusöögi puhul saab seda teha vaid nii, et paned taldrikule, ja siis lased endale kaasa panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 18:46; 11.06 10:45; 11.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel käisin lapsega Lapimaa bussireisil. Oli ettenähtud hommik+lõuna- Kuid, millegipärast venisid need lõunasöögid tihti hilisesse pärastlõunasse või sootuks õhtusse. Suurem seltskond kombekaid eestlasi vihtusid hommikusöögilauas võileibu teha ja toppisid ka mandariinr ja pirne kotti. Mina olin viisakas.
Hiljem vaatasin kadedalt, kuidas teistel oli lapsele
näljaga midagi pihku pista. Mina aga ostsin võileiva teeäärsest bensukast 6e tükk. Jah kirusin ennast ja oma viisakust. Ilmselt sellises situatsioonis edaspidi enam viisakas ei ole!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 23:21; 10.06 10:39; 10.06 19:19; 13.06 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endale ma kaasa ei võtaks, reisile minnes arvestan siiski väljaminekutega, mis kaasnevad söögiga. KUID, kui kaasas on ka lapsed, siis mina küsiksin ausalt, kas ma tohin lastele paar võileiba teha/puuvilja võtta kaasa. Kui on normaalne koht, siis vaevalt keelatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga suurtes kogustes järgi jätta ja lihtsalt minema visata on inimlikum, mida teatavasti lastega ikka juhtub![/tsitaat]

Lapsed tuleb muidugi alles jätta, mitte minema visata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 09:48; 10.06 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina olen üldiselt kombekas. aga vahel ajab mind see ennast nii vihale. nt oleme kahe perega. teise pere ema teab küll et pole viisakas nii võtta laualt kaasa sööki, aga lööb käega. arvab, et küll ta teinekord on viisakas ka. teeb endale söögi sealt laual pakutavast kaasa, et lõuna sellega üle elada. hoiab raha kokku. no palju hoiab? ikka hoiab, oma 20e. kui osta tervele perele lõuna mujalt.
mina olen maru viisakas. ei võta sööki kaasa. lapsed ka süüa hommikul eriti ei taha. paari tunni pärast hakkab ving-tahan süüa, tuju läheb virilaks. kui küsin et miks sa hommikul ei söönud, kui ma sulle ütlesin et enne lõunat ei saa. laps võtab seda targutamisena. peab hakkama vaatama, kuhu sööma minna. mille peale lähebki u 20e.
oi, siis ma vannun enda viisakust ja kombekust. järgmine päev olen juba targem, ei sunni last vägisi hommikul sööma, vaid teen ka söögi laual olevast kaasa. jääb ära nr1 tüli hommikusöögiga lapsega. nr2. ving, et kõht on tühi paari tunni pärast nr 3, jääb alles raha.
vahel tundub et kommetest mitte kinnipidades on lihtsam. see küll häirib teisi, aga kohati need kombed ahistavad.
söögu siis laps hommikul putru korralikult. ei ta tahab vaid natuke helbeid piimaga. muidugi on kõht kohe varsti tühi. sisuliselt jäi meie makstud arve tarvitamata. aga peab olema viisakas ja jätmagi selle sinna. nii nõme tundub.
iseasi on õgardlus. et hmmikul sööb palju mahub ja siis rabab veel kaasa ka. see on inetu.
kui prae näol saab paluda veel penipauna. siis hommikusöögi puhul saab seda teha vaid nii, et paned taldrikule, ja siis lased endale kaasa panna. [/tsitaat]

Selle vastu aitab hommikusöögi tuppa tellimine – kõik mis üle, võib täie õigusega kaasa võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 20:37; 11.06 18:08; 11.06 18:12; 11.06 19:28; 29.06 16:39;
To report this post you need to login first.

mina võtan enamasti bufeelauast õuna või banaani kaasa, ja mingiks eriliseks patuks seda küll ei pea.
Samuti võin kinnitada, et toidu kaasahaaramine pole mingi eestlase eripära, seda teevad ka inglased, prantslased, rootslased, jaapanlased…

No lausa võileiva teevad kaasa pigem idanaabrid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Talvel käisin lapsega Lapimaa bussireisil. Oli ettenähtud hommik+lõuna- Kuid, millegipärast venisid need lõunasöögid tihti hilisesse pärastlõunasse või sootuks õhtusse. Suurem seltskond kombekaid eestlasi vihtusid hommikusöögilauas võileibu teha ja toppisid ka mandariinr ja pirne kotti. Mina olin viisakas.
Hiljem vaatasin kadedalt, kuidas teistel oli lapsele
näljaga midagi pihku pista. Mina aga ostsin võileiva teeäärsest bensukast 6e tükk. Jah kirusin ennast ja oma viisakust. Ilmselt sellises situatsioonis edaspidi enam viisakas ei ole![/tsitaat]

Ma ei saa aru inimestest, kes jaksavad reisi/ puhkepaketi hankida, aga peavad 6¤ võileiva eest ületamatuks takistuseks.
Vat sõjaajal minetasid inimesed näljaga oma väärikuse ja inimlikkuse, varastati kust aga mida sai, et hinge sees hoida. Praegusel ajal, nö. kõikide võimaluste ajal endast looma muljet jätta on ikka väga madal.
Iga lapsevanema kohus on oma lapse eest hoolitseda ja seda INIMLIKUL kombel. Kes keelab kaasa võtta koduseid võileibu või midagi kauasäilivat? Ja täiskasvanud inimene ometi jaksab kannatada hommiku-lõunasöögivahelise aja ära või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 11:37; 11.06 10:28; 13.06 22:54; 13.06 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas 6euri võileiva eest pole mitte liiga kallis hind? võileib, mis maksab 90 krooni. äri on äri, aga see on liiga kallis. ma küll raha ei tahaks nii tuulde loopida. kuiiga turist nii arvab, et kui juba tulin lapimaale, siis ostan endale ka 6eurise võileiva, saabki turiste nii nöörida. muidu küll räägime et toit on nii kallis. aga no puhkusel anname väärikus nimel 6e võileiva eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 18:46; 11.06 10:45; 11.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei.

Võõras linnas on ju ometigi toidupoode ka, kus nad süüa ostavad? Ja isegi meil Eestis on samal päeval kehtivuse lõpetavaid tooteid müügil poole hinnaga, arvan et neil seal on ka sellised 50% tooted. Kui samal päeval ära sööd, siis on samal päeval lõppeva tähtajaga kaup ju korralik ja kvaliteetne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A, see pole mingi eesti nähtus, eelmine suvi ööbisime Prantsusmaal ühes hotellis ja hommikul vajus restorani kari hollandlasi , kes hakkasid kohe endale saiakesi ja võileibu kaasa määrima.
Ikka paberi sisse ja kotti jne.
Oleks vist mahla ka kaasa võtnud aga see oli lahtiselt kannu sees..irw.
Avalikult ja ilma mingi häbitundeta. Vahtisime siis suud ammuli.
Neid oli ikka oma 6-7 inimest. Lastega ja ilma lasteta, vanaemad ja vanaisad..prantslased vaatasid aga keegi midagi ütlema ei tulnud.
Kogu aeg kädistasid suure häälega oma vahel. Issver küll.
Prantslased pidid aina saia kogu aeg juurde tassima sest see sai kogu aeg otsa hollandlaste pärast.
Pärast lugesin kusagilt et Euroopa ihnsam rahvas pidi olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas SPA buffetlauast tohib süüa kaasa võtta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.