Esileht Pereelu ja suhted Kas SPA buffetlauast tohib süüa kaasa võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Kas SPA buffetlauast tohib süüa kaasa võtta?

Postitas:
Kägu

RE: Kas SPA buffetlauast tohib süüa kaasa võtta?

No kui me perega laevakruiisil oleme käinud siis taldrikutele jäänud kraamist oleme jah võileivad kaasa teinud. lapsed just on sellised et tahavad seda ja tahavad teist ja lõpuks vaid näksivad hommikusöögiks. Mis see toidu minema viskamine parem on kui kaasa võtmine? Kui keegi tuleks midagi ütlema, siis räägiksingi et taldrikutele jäi üle ja ei soovi toitu ära visata. Eraldi midagi ahnitsema kaasa võtmiseks muidugi ei läheks. Imelik on sellist asja varastamiseks pidada. Pigem on see hoolivus toidu ja looduse vastu. Ok, olen nõus et taldrikutele ahnitsemine on inetu. aga no tahaks hommikul laste kõhud korralikult täis sööta, et pikk päev ees jne, ikka lased neil valida seda mis nad sööma on nõus. Noh ja nii ta läheb.
Ps. kodus ka viskame ikka üli-üli harva toitu ära. Mulle on see väga loomuvastane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Arvestades kui kallid on SPAde ja hotellide hinnad(põhjendamatult) , siis pole mingi patt paar õuna v võileib kaasa võtta, mina võtaks ka mööbli kaasa , ok see oli liialdus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma ka olen sarnase mõtlemisega.
nüüd jäi 11a laps poest rahakoti näppamisega vahele(poes müüdav rahakott, mitte eraisiku oma)…. kelle süü? olen mitmeid kordi teda bussis, ujulas nooremaks valetanud, et kelle taskust see ikka on…. noh, minu enda kasvatus.. enda vitsad![/tsitaat]

huh, ma mäletan, kui ma laps olin ja ema mind bussis alati nooremaks valetas. ma ei teagi, kas tundsin rohkem häbi ema valetamise pärast või solvumist enda nooremaks tegemise pärast – no milline seitsmene tahaks kuulda, et ta on kuuene! igatahes niiiiii vastik oli:( enda lapsele ei tee kunagi nii.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]kas 6euri võileiva eest pole mitte liiga kallis hind? võileib, mis maksab 90 krooni. äri on äri, aga see on liiga kallis. ma küll raha ei tahaks nii tuulde loopida. kuiiga turist nii arvab, et kui juba tulin lapimaale, siis ostan endale ka 6eurise võileiva, saabki turiste nii nöörida. muidu küll räägime et toit on nii kallis. aga no puhkusel anname väärikus nimel 6e võileiva eest.
[/tsitaat]
See pole veel midagi. Türgi lennujaamas maksin burgeri eest 19 euri.

0
0
Please wait...

Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat] Meil on asutuses klientide ooteruumis värsked lehed ja kommikauss, nurgas veeaparaat ja topsikud. Huvitav küll, aga juba poole päeva pealt on kommikauss tühi ja topsivirnast pool läinud, kuigi kliente ei ole niisuguste massidega käinud nagu kaosest võiks järeldada. [/tsitaat]

Tahaks kohe näha neid inimesi, kes kuskilt plastmasstopse varastavad. 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]15 aastat tagasi vist oli jah kombeks hotelli hommikulauas nii teha.
Väga paljud panid kotti näkileiba ja puuvilju.
Just vanuses 50+[/tsitaat]

Need, kes olid 15 aastat tagasi vanuses 50+, on sündinud kas sõja ajal või pärast sõda ja on suure tõenäosusega nälga ja viletsust näinud. See jätab oma jälje (ehk siis sunnib toitu tallele panema, et nälga ennetada).

Oleks ise sellise lapsepõlvega, siis käituks ka võib-olla nagu hamster.

Oli ka komme hotellidest seepe jms tualett-tarbeid kaasa võtta, kusjuures inimesed ei häbenenud seda sugugi. Mu sõbranna, (nõuka-aja mõistes) heast ja jõukast perekonnast tüdruk, jutustas uhkusega, kuidas ta Rootsi-reisil toppis kotti ühe kohviku tassi ja alustassi, kuna need olid hirmsasti talle meeldinud.

Võib-olla on need kombed kuidagi seotud nõuka-aegse tööandja tagant varastamisega (eramajad ehitati varastatud ehitusmaterjalidest, lihakombinaadi töötajad ei ostnud iialgi ise liha jms). Kombed on visad kaduma.

0
0
Please wait...

Postitas:
ReetPull

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Tahaks kohe näha neid inimesi, kes kuskilt plastmasstopse varastavad. :D[/tsitaat]

Meil kruviti kempsus maha vedelseebihoidjad. Vetsupaberi kättesaamiseks lõhuti ära paberihoidja. Ilus ukselink läks kaubaks. Ja jõulude aeg aknalaualt ilus suur küünal kah 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oli ka komme hotellidest seepe jms tualett-tarbeid kaasa võtta, kusjuures inimesed ei häbenenud seda sugugi. [/tsitaat]
Ma võtan ka igast hotellist seebi kaasa, lihtsalt sellepärast, et mulle meeldivad need hotellilogoga väikesed seebid. Pärast seepide järgi hea kokku lugeda, mitmes hotellis see aasta peatutud sai:D

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu, milline vargamentaliteet ikka eestlastel on. Täiesti paha hakkab 🙁 Nagu nõuka ajal – võõrast vara nõrkemiseni!!! Sa oled maksnud selle eest, mida sa hommikusöögilauas ära süüa jaksad. Sealt veel toidu kaasavõtmine on juba vargus. Ma ise reisin praktiliselt iga kuu kusagil ja ei tuleks selle pealegi, et võtta hotelli hommikusöögilauast toitu kaasa või varastada neid hotelliseepe jms nänni (mis pealegi on pehmelt öeldes mitte eriti hea kvaliteediga, kuigi ma peatun Sheraton ja Plaza tasemel kohtades). Olen vahel ainult palunud hotellis seda, et kui lahkun hommikul vara enne hommikusööki ja ees on pikk sõit lennujaama (tihti on see isegi tund ja enam), siis pakitaks väike puuvili vms mulle kaasa. See on igati aktsepteeritav ja paljud hotellid ise vabatahtlikult pakuvad seda, sest olen ju ka selle hommikusöögi eest maksnud. Aga hakata lastele hommikusöögilauast toitu kaasa varastama??? Nõus siin ühe kommentaatoriga – kui sa ei suuda jääda majanduslikus mõttes reisil väärikaks, siis otsi odavam koht või ära mine üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mis vahe seal on, kas kasutan hotelliseebi kohapeal ära või võtan kaasa? igale kliendile pannakse nagunii uus pakendis seep, mitte ei jäeta eelmise poolikut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Uskumatu, milline vargamentaliteet ikka eestlastel on. Täiesti paha hakkab 🙁 Nagu nõuka ajal – võõrast vara nõrkemiseni!!! Sa oled maksnud selle eest, mida sa hommikusöögilauas ära süüa jaksad. Sealt veel toidu kaasavõtmine on juba vargus. Ma ise reisin praktiliselt iga kuu kusagil ja ei tuleks selle pealegi, et võtta hotelli hommikusöögilauast toitu kaasa või varastada neid hotelliseepe jms nänni (mis pealegi on pehmelt öeldes mitte eriti hea kvaliteediga, kuigi ma peatun Sheraton ja Plaza tasemel kohtades). Olen vahel ainult palunud hotellis seda, et kui lahkun hommikul vara enne hommikusööki ja ees on pikk sõit lennujaama (tihti on see isegi tund ja enam), siis pakitaks väike puuvili vms mulle kaasa. See on igati aktsepteeritav ja paljud hotellid ise vabatahtlikult pakuvad seda, sest olen ju ka selle hommikusöögi eest maksnud. Aga hakata lastele hommikusöögilauast toitu kaasa varastama??? Nõus siin ühe kommentaatoriga – kui sa ei suuda jääda majanduslikus mõttes reisil väärikaks, siis otsi odavam koht või ära mine üldse. [/tsitaat]
Aga minule tundub selline suhtumine snoobitsemisena. Kui asi lendaks niikuinii prügikasti, siis ei ole tegu vargusega. Toit taldrikult läheks prügisse, samuti avatud shampoonid, seebid hotellitoast läheks prügisse. Minu jaoks on oluline liigtarbimise piiramine kasvõi ka sellel moel et sa kasutad ära asja mida kasutada tegelikult tahad selle asemel et see prügikasti visataks. Ei saa absoluutselt aru mismoodi see vargus on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaata, kui peatud hotellis mitu päeva, siis esimesel päeval võtad seebi nö kasutusele. Korralikes kohtades pannakse sulle lisaks järgmisel päeval ka uus pakendis seep. Aga see väike seep peab vastu mitu päeva, kui sa just pesu ei hakka pesema 😉 Aga inimesed võtavad kaasa ka teise, pakendis seebi, pluss selle pooliku (topitakse hügieenisidemete jaoks mõeldud kotikesse!!!). Puutun oma töö tõttu hotellinduse inimestega kokku ja on ikka uskumatu, mida kõike hotellidest kaasa VARASTATAKSE (eriti Eestis ja nö kohalik klient).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See pole veel midagi. Türgi lennujaamas maksin burgeri eest 19 euri.[/tsitaat]

me maksime ka ja hamburger oli nii sitt, et jätsime poole järgi. ma reisides rahanumbrit ei vaata aga neljaliikmelise pere hamburgeriarve pani kulme kergitama küll. ise ei ole selliseid inimesi bufeelauas kohanud, kes toitu taskutesse topiks aga oleme olnud kõrgema kategooria hotellides, kuhu igaüks ei kipu ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igatahes on parem olla snoob, kui varastav kooner 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Igatahes on parem olla snoob, kui varastav kooner :-)[/tsitaat]

Ma arvan et see on ikka puhtalt peas kinni, see varastamise teema. Kui aetakse kotti hulgi ja asju mida saab korduvkasutada, siis on jah vargus. Kui võetakse midagi mis lendaks niikuinii tagantkätt prügisse, siis ei ole. Varastav kooner :)Asi pole ju selles! Milleks loopida ära asju mida saab veel kasutada väga edukalt?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

see on nagu sama asi, et kui viid prügi ära prügikasti, siis karjud aknast nende peale, kes seal sobravad ja endale vajalikku leiavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga minule tundub selline suhtumine snoobitsemisena. Kui asi lendaks niikuinii prügikasti, siis ei ole tegu vargusega. Toit taldrikult läheks prügisse, samuti avatud shampoonid, seebid hotellitoast läheks prügisse. Minu jaoks on oluline liigtarbimise piiramine kasvõi ka sellel moel et sa kasutad ära asja mida kasutada tegelikult tahad selle asemel et see prügikasti visataks. Ei saa absoluutselt aru mismoodi see vargus on. [/tsitaat]

Kas tegu on kõige viimase restoranist väljujaga? Või kust sa võtad, et toit niikuinii prügikasti rändab? Rootsi lauas tuuakse kogu toidukorra vältel toitu juurde, kui midagi otsa saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Arvestades kui kallid on SPAde ja hotellide hinnad(põhjendamatult) , siis pole mingi patt paar õuna v võileib kaasa võtta, mina võtaks ka mööbli kaasa , ok see oli liialdus.[/tsitaat]

Kui hind on sinu jaoks kallis, siis valid lihtsalt odavama teenuse või ei lähe üldse! Kapitalismis ongi eesmärgiks oma tööd võimalikult kallilt müüa. Hinda reguleerib turg – kui on tõesti liiga kallis, siis keegi ei osta ja firma paneb pillid kotti. Mingit ülempiiri pole – eesmärk ongi ju võimalikult kallilt müüa!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tegu on kõige viimase restoranist väljujaga? Või kust sa võtad, et toit niikuinii prügikasti rändab? Rootsi lauas tuuakse kogu toidukorra vältel toitu juurde, kui midagi otsa saab.[/tsitaat]

Mina olen see kes arvas et kui taldrikul olevast lastele midagi kaasa meisterdada siis ei oleks see vargus kuna taldrikult läheb toit siiski kõigi eelduste kohaselt prügikasti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paari aasta tagusel suusareisil olid just briti pered need, kes hommikusöögilauas ilma igasuguse häbenemiseta võileibu kaasa vorpisid. Hotellitöötajad sellest välja ei teinud, ilmselt olid harjunud. Ma ise olen vahest õuna kaasa näpanud, või õigemini pigem nii, et väljudes selle söömist lõpetanud. Minu arusaamise järgi on meeletult piinlik seal lauas võileibu kaasa teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest see on liik inimesi selliseid. Ma tähtkujude juttu tõsiselt ei võta, aga Goodmani raamatu olen ikka läbi lugenud. Seal oli kirjas, et Vähil on kombeks varusid nö madratsi alla koguda. Mul oli üks töökaaslane, väga peen daam:P aga tal oli kombeks firmapidudelt väikeste kilekotikestega toitu kaasa võtta. Isegi kui ta oli esimeste lahkujate seas, võttis oma käekotist väikesed kilekotikesed välja ja kühveldas salatit ja lihalõike sisse. Isegi pooliku alkoholipudeli on kaasa haaranud. Ja ajakirjade vahelt rebis ära reklaamtestrid, ise seletas, et tal tuttavad saunas käies kasutavad tema ¨ampoone, siis annab neile hoopis neid testreid.
Ma ise ei teeks lapsele võileiba kaasa, aga kui minuga koos reisil olev ema teeb oma lapsele, kes hommikusöögilauas üldse ei söö, võileiva kaasa ja võtab ühe banaani, ma ei vaataks ta peale viltu sellepärast. Aga kui keegi topiks terve pere lõunasöögi hotelli hommikubufeest kotti, siis pööritaks küll silmi. Kui oleks ühes grupis sellisega, siis tunneks piinlikkust ja kui väga jõhkralt varastaksid, siis võibolla teeks märkuse ka.
Samas ma jälle ei pea varguseks, kui ma võtan hotelli vannitoast kaasa ¨ampooni või dushigeeli pakikesed. Kui ma lähen ntx Lufthansaga, siis ma enamasti võtan oma hügieenitarbed kaasa ja kasutan neid. Hotellide omad on tihti kahtlase kvaliteediga. Teinekord siis, kui minek Ryanairiga, võtan jälle kaasa need hotellid pisipakikesed, et pagasi kaal normis hoida. Samuti on need hotellid pisipakikesed väga head võtta kaasa ujulasse või spordiklubisse. Mu mees räägib, et neil on trennis enamusel hotellide pisipakid ja ükskord nad olid isegi vaadanud ja võrrelnud, et kus keegi on käinud:)
Aga ma ei saa aru, kuidas hotelli personal saab aru, kas ma olen nende ¨ampooni ära kasutanud või kaasa võtnud? Kas te otsite prügikastist tühja pakendit või, ja kui ei leia, siis järelikult varastatud?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen see kes arvas et kui taldrikul olevast lastele midagi kaasa meisterdada siis ei oleks see vargus kuna taldrikult läheb toit siiski kõigi eelduste kohaselt prügikasti. [/tsitaat]

Mis seal siis vahet on – kas tõstame otse letilt kotti või kõigepealt taldrikule ja siis kotti? Viimasel juhul on kõik korrektne?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vaata, kui peatud hotellis mitu päeva, siis esimesel päeval võtad seebi nö kasutusele. Korralikes kohtades pannakse sulle lisaks järgmisel päeval ka uus pakendis seep. Aga see väike seep peab vastu mitu päeva, kui sa just pesu ei hakka pesema 😉 Aga inimesed võtavad kaasa ka teise, pakendis seebi, pluss selle pooliku (topitakse hügieenisidemete jaoks mõeldud kotikesse!!!). Puutun oma töö tõttu hotellinduse inimestega kokku ja on ikka uskumatu, mida kõike hotellidest kaasa VARASTATAKSE (eriti Eestis ja nö kohalik klient). [/tsitaat]
Ma olin mõni aasta tagasi paar kuud USA-s, elasin samas hotellis kogu see aeg. Esimesel päeval võtsin seebi kasutusse, järgmisel päeval oli toodud lisaks uus seep. OK. Seep seal hotelli oli 2 korda suurem kui tavaliselt Euroopas. Kasutasin seda esimest edasi. Järgmisel päeval jälle uus seep ja järgmisel. Terve virn oli mul seal lõpuks. Ma ei saanud tõesti aru, kas neil oli mingi norm, et iga päev peab uue seebi panema, hoolimata sellest, et 10 pakendis seepi juba ees ootas. Ma siis vahepeal tõstsin osa seepe omale kotti, imelik oli igatahes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tenerifel küll ei keelatud lastel hommiksöögilauast kaasa võtta pirukaid ja puuvilju. Samas täiskasvanutel keelati. Minu lapsed võtsid ja hea oli neid rannas või väljasõitudel näksida. Ei arva, et see mingi suur vargus oleks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helsingi Presidentti hotelli söögisaalis oli vähemalt mõni aeg tagasi üleval paaris kohalikus (mh vene) keeles silt teatega, kui palju maksab söögi kaasavõtmine… Madal, väga madal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Helsingi Presidentti hotelli söögisaalis oli vähemalt mõni aeg tagasi üleval paaris kohalikus (mh vene) keeles silt teatega, kui palju maksab söögi kaasavõtmine… Madal, väga madal.[/tsitaat]
Miks madal? Normaalne ju, st võtabki ametlikult kaasa, maksab selle eest. Ei pea kappama mööda poodi, et toitu toa külmkappi varuda:).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma arvan, et küsida võib ja vaevalt et keegi mõistlikku kogust keelab. Saati siis lastele.)[/tsitaat]

Labane lähenemine! Keelatakse kyll ja ka lastele. Vanemad on ju nagunii ka nende eest oma mao lõhki söönud. Laste puhul on selge, et nad soovadki vähe – selle teevad tasa nende vanemad.

Kasvatamatust ja matslikkust võiks eestlaste seas vähem olla! Kohutavalt piinlik on viimasel ajal end kaasmaalasena tunda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisi peal üks mõnusid ongi ju väljas söömas käia. Igas kohas on omad söögid ja tavad ja nii mõnus on kuskil kohvikus istuda ja nautida. Selle kaasavõetud võikuga sa ju võidad ehk eurikese, aga jääd ilma milleski hoopis paremast.
Ja suurematel lastel on juba häbi linna peal võikut närida. Ja siis nad vaatavad neid kohvikuid tee ääres ja unistavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vaata, kui peatud hotellis mitu päeva, siis esimesel päeval võtad seebi nö kasutusele. Korralikes kohtades pannakse sulle lisaks järgmisel päeval ka uus pakendis seep. Aga see väike seep peab vastu mitu päeva, kui sa just pesu ei hakka pesema 😉 Aga inimesed võtavad kaasa ka teise, pakendis seebi, pluss selle pooliku (topitakse hügieenisidemete jaoks mõeldud kotikesse!!!). Puutun oma töö tõttu hotellinduse inimestega kokku ja on ikka uskumatu, mida kõike hotellidest kaasa VARASTATAKSE (eriti Eestis ja nö kohalik klient). [/tsitaat]

Aga oskad sa öelda, miks nad neid seepe sinna tuppa lisaks topivad????

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]A, see pole mingi eesti nähtus, eelmine suvi ööbisime Prantsusmaal ühes hotellis ja hommikul vajus restorani kari hollandlasi , kes hakkasid kohe endale saiakesi ja võileibu kaasa määrima.
Ikka paberi sisse ja kotti jne.
Oleks vist mahla ka kaasa võtnud aga see oli lahtiselt kannu sees..irw.
Avalikult ja ilma mingi häbitundeta. Vahtisime siis suud ammuli.
Neid oli ikka oma 6-7 inimest. Lastega ja ilma lasteta, vanaemad ja vanaisad..prantslased vaatasid aga keegi midagi ütlema ei tulnud.
Kogu aeg kädistasid suure häälega oma vahel. Issver küll.
Prantslased pidid aina saia kogu aeg juurde tassima sest see sai kogu aeg otsa hollandlaste pärast.
Pärast lugesin kusagilt et Euroopa ihnsam rahvas pidi olema.
[/tsitaat]

Mina jälle käisin kolm aastat tagasi Amsterdamis. Olime kolmekesi – mees, mina ja meie 1,5-aastane laps. Broneerisime internetist sooduspakkumise – kaheinimesetuba kahele inimesele + beebile (alla 2-aastasele), hommikusöök hinnas. Maksta tuli ette ja midagi muuta hiljem ei saanud trahvita. Maksime siis ära ja läksime kohale, kui lahkusime, kasseeriti ühe hommikusöögi raha. Küsisin, et kuidas siis nii, näitasin broneeringut. Nemad vastu, et ÜHELE inimesele on söök tasuta, teine peab ikka maksma. Pidasin naeru, maksin ära, aga pärast kirjutasin põhimõtte pärast hotelli juhatusele kirja ja küsisin, kas teil teenivad töötajad tihti niimoodi lisaks endale pappi? Et kaheinimesetuba kahele, söök hinnas, tähendab, et söök oli ühele hinnas, kuigi majutus mõlemale? No tulid viisakad vabandused ja lubadus raha tagastada. Raha loomulikult ei tagastatud iialgi.

Ühel õhtul käisime Amsterdamis ka söömas. Meie mehega võtsime mingid praed ja joogid, lapsele lastemenüü (oli seal mingi väike soolane toit ja pisike magustoit). Laps nagu laps ikka mäkerdas niisama, nii et tema magustoidu (kuulus lapse komplekti) sõin lõpuks mina ära. Arvele keevitati see kohe uuesti otsa, st püüti mind maksma panna sama magustoidu eest komplekti osana ja siis veel eraldi. Sellest keeldusin, siis tehti arve ümber.

Paar korda linnas tasulist vetsu kasutades jäeti tagastusraha alati omale ja ei antud seda tagasi ka küsimise peale (hind oli näiteks 30 senti, aga eurost tagasi ei antud).

Kui sellelt peenelt linnapuhkuselt lahkusime, oli mul kujunenud mulje, et suur osa hollandlastest teenib raha lihtlabaselt varastamisega.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas SPA buffetlauast tohib süüa kaasa võtta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.