Esileht Ilu ja tervis Kas spiraal paigaldatakse esimsel visiidil?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas spiraal paigaldatakse esimsel visiidil?

Postitas:

Kui olen günekoloogi juurde lihtsalt aja kinni pannud, ei ole täpsustanud, milleks tahan, kas siis saab lasta kohe ka spiraali panna? Või kutsub arst selleks ekstra tagasi? KUidas teil on olnud? Tahan panna vaskspiraali, sünnitusest vähem kui aasta, nii et peaks olema tasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei panda. Kõigepealt võetakse proovid ja kui need on ok, siis antakse retsept spiraali välja ostmiseks.
Mul pandi kolmandal visiidil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 13:31; 06.02 10:37; 06.02 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis retsept ?? Lähed apteeki ja ostad lihtsalt.Siis lähed oma günekoloogi juurde kohe kui päevad hakkavad,selleks puhuks ei panda aega arsti juurde kinni sest keegi ei tea ju iial millal hakkavad.Lähed ukse taha ja pannakse ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 16:43; 06.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonspiraali puhul on vaja teha eelnevalt analüüsid ja selle ostmiseks on vaja retsepti. Vaskrpiraali võib tõesti lihtsalt apteegist osta ja sellega arsti juurde minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pandi ilma päevateta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul pandi ka päevade vahel. Mõlemal korral. Pole valus ega midagi, natuke vaid ebamugav.

Aga paigaldus oli ikka siis kui olid proovid võetud ja arst uuris, kumba tahan. I kord oli vask, see oli neil kohapeal olemas, II kord panin hormooni, apteegist retsepti alusel tõin. Kallis lõbu, aga pole päevi, pole sidemeid jms.,..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis retsept ?? Lähed apteeki ja ostad lihtsalt.Siis lähed oma günekoloogi juurde kohe kui päevad hakkavad,selleks puhuks ei panda aega arsti juurde kinni sest keegi ei tea ju iial millal hakkavad.Lähed ukse taha ja pannakse ära.[/tsitaat]Kas sa nüüd tead täpselt, et nii on või lihtsalt arvad?

Mina pidin ka vaskspiraali ostmiseks arstilt retsepti võtma. Tõsi, see oli küll tubli 5 a. tagasi, võimalik, et nüüd on selles osas midagi muutunud ja vaskspiraali saab ka ilma retseptita kätte, aga siiski hästi ei usu.
Hormoonspiraali puhul ma ka eriti ei usu, et lähed lihtsalt apteeki ja küsid. Tegemist on siiski hormonaalse vahendiga ja nii nagu saa ei saa hormoonpille jmt. hormonaalseid vahendeid ilma arsti retseptita osta, nii ei saa ka hormoonspiraali ilma retseptita.

Tundub, et sul teemaga siiski oma isiklik kokkupuude puudub ja sinu peas toimub selline asi kuidagi lihtsustatud variandis – lähed apteeki, ostad ja marsid arsti juurde.
Päris nii lihtne see siiski vast pole.
Enne siiski võetakse vajalikud analüüsid ja siis arst otsustab, kas sulle üldse sobib selline asi.

Ma olen oma elus 3 korda spriaali pannud ning mitte kunagi ei ole asi nii lihtsalt käinud kui sina kirjeldad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 13:31; 06.02 10:37; 06.02 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaskspiraal on nüüd tõesti ilma retseptita, aga tasuta seda apteegist niisama küsimise peale küll ei anta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kle kui sa midagi ei tea siis ära kaaguta.Mina käisin 2 ndl tagasi arstil,sina 5 a tagasi äkki ?? aga nüüd on vaskspiraal vabas müügis apteekis,kuna mul see hetkel on ja olen väga rahul siis nüüd võtan sama…ja nii ütles minu günekoloog,et ostad ära lihtsalt,et enam retsepti sellele ei ole vaja…..kui ei tea siis pane plõks kinni !!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 16:43; 06.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglad pakuvad tasuta spiraale küll. Minul on. Läksin sünnituse järgsesse kontrolli, ütlesin, et tahan vaskspiraali.
Arst pakkus, et haigla poolt tasuta. Mulle sobis. Võtis proovid ja pani uue aja nädala pärast. Läksin kohale, spiraal ootas kabinetis, paigaldati ja jalutasin minema.
NB! Päevad ei pea olema! Ei paigaldades ega ka eemaldades! Seda nõuti aastaid tagasi.
Vähemalt Pärnu haiglas käivad asjad hetkel nii 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kle kui sa midagi ei tea siis ära kaaguta.Mina käisin 2 ndl tagasi arstil,sina 5 a tagasi äkki ?? aga nüüd on vaskspiraal vabas müügis apteekis,kuna mul see hetkel on ja olen väga rahul siis nüüd võtan sama…ja nii ütles minu günekoloog,et ostad ära lihtsalt,et enam retsepti sellele ei ole vaja…..kui ei tea siis pane plõks kinni !!![/tsitaat]Hea küll, olgu pealegi vaskspiraal vabamüügis. Aga küsimus ei olegi ju selles. Sinu väitel käib asi nii, et lähed ostad spiraali ära ja siis marsid sellega arsti juurde ja lased sisse panna. Päris niimoodi need asjad ju siiski ei käi!

Lähed apteeki ja ostad vaskspiraali välja, aga KOHE ei pane seda sulle ükski vastutustundlik arst nagunii, sest eelnevalt on vaja teha analüüsid.
Plõksinud oled selles teemas küll vaid sina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 13:31; 06.02 10:37; 06.02 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lasin vähem kui kuu aega tagasi vaskspiraali panna. Minul oli nii, et sünnitusjärgses kontrollis ämmakas minult mingeid proove ei võtnud ega pukki ei pannud. Ja siis leppisime kokku aja, millal ta siis minult need proovid võtab. Läksingi siis u 3 kuud hiljem neid proove andma ja siis uurisin vaskspiraali kohta. Tegemist siis ITK-ga. Ämmakas pani mulle aja Haridus tn olevasse polikliinikusse. Mingit retsepti ma ei saanud ega pidanud ka ise seda spiraali välja ostma, arstil oli see endal kabinetis olemas.
Mulle paigaldati, siis kui päevi polnud, mul ei olnud päevad veel alanud, sest annan rinda. Ja minul oli suhteliselt valus see paigaldamine. Mingite tangidega avatakse natuke emakakaela, et spiraal paika panna ja sellepärast mul oligi valus(sest kui päevad on, siis on emakakael natuke avatud ja parem panna ja vähem valus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti hea arst võtab enne analüüsid ja siis paigaldab spiraali 🙂
Tasuta spiraali saavad naised 1a jooksul peale sünnitust, tegemist vaskspiraaliga, selle eest maksab siis haigekassa.
Tavalise spiraali ostmiseks retsepti vaja pole, NOVA-T on saadav apteegist ilma selleta, tasuks jälgida hindasid, sest kõikumine on suur erinevatel apteekidel (raviminfo annab hea ülevaate sellest).
Retseptiga saab hormoonspiraali MIRENA

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi võimalik, siis tuleks ikka lasta päevade ajal panna, siis pole nii hull. Igaks juhuks mainin ka seda, et keisriga sünnitanud naistele ei saagi panna ilma päevadeta spiraali, sest emakakael ei ole üldse avatud. Minul just oli selline probleem ja arst ütles kohe, et peab ikka päevad ära ootama. Seega päris kõigile ei saa suvalisel ajal panna seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Kas spiraal paigaldatakse esimsel visiidil?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.