Esileht Ilu ja tervis Kas stress/ärritus võib põhjustada valu?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kas stress/ärritus võib põhjustada valu?

Postitas:

Oli täna üks päris ebameeldiv olukord emotsionaalses mõttes, tunnen ennast toimunust veel üsna häirituna. Reaalselt tajun, kuidas kogu keha on pinges, proovin kuidagi lõdvestuda ja rahuneda, aga pole veel õnnestunud. Õhtul hakkas paremal alakõhus pistma. Täitsa vastikult närib sees, selline tuim valu. Tavaliselt valutab mul sealt mõnikord ov ajal, aga see kuu on ov juba möödas. Kas kellelgi veel hakkab sellises olukorras kuskilt valutama? Ma ise nagu varasemalt pole täheldanud, aga see tänane juhtum oli ka kraadike hullem kui mõni tavapärasem tüli või ärritus. Ja ei mõista, miks just sellises kohas valu, saaks aru, kui näiteks pea valutaks (pingest) vms. Palun ka häid soovitusi, kuidas rahuneda ja halvad mõtted peast välja saada. Mis teid taolisel juhul aitab?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 21:59; 26.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult põhjustab stress ka füüsilist ebamugavustunnet, valu. Ega suurt muu aitagi kui aeg (aga ta aitab, alati!)
Mõtteid aitab veidi taltsutada enese hingamise kuulamine – proovidki keskenduda vaid sellele, et kuulad, kuidas hingad sisse ja välja, sisse ja välja. Rahulikult. Sügavalt.
Varsti hakkab parem!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ojaa. Minul on stressiga kohe platsis kõrvetised, mis omakorda põhjustavad valu rinnus. Lisaks tõmban õlad ja kaela eneselegi märkamatult pingesse, tulemuseks valud ja pisted seljas abaluude juures ning enamasti just sobivalt vasakus õlas ja käes, mis on südameprobleemide tundemärk samamoodi. Tekib teatav nõiaring ja lisandub stressile veel mure südame pärast. Vastik asi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan mõistvate vastuste eest!

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 21:59; 26.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi olen üks näide, kel stress valu põhjustab. Sellest arusaamiseni läks aga mitu aastat. Olin hädas ärevuse ja stressiga, mis mõjutas ka südametööd (vahelöögid jmt). Lõpuks hakkas vasak külg ja käsi valutama ka. Valuvaigisti sellele valule ei mõjunud. Ma ei tea, mis see oli. Kas pidev südame stressiseisundis olemine või lihaste pinge, kuid midagi selle piirkonna valutama pani. Süda tunnistati lõpuks terveks, ekstrasüstolitest sain üle ning olen teadlik oma sellest n.ö. eripärast. Vahel praegu kui on pikem stressirohke periood, siis tunnen jälle, kuidas vasak käsi ja südamepiirkond valutama hakkavad. Tavaliselt läheb küll üle päeva paariga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naabrimees ka ei aidanud? Siis ikka aju.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Kas stress/ärritus võib põhjustada valu?