Esileht Koolilaps Kas südame rahuga lapsed koolis? Ei karda midagi?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas südame rahuga lapsed koolis? Ei karda midagi?

Postitas:

Koolis käidud juba rohkem kui kuu… kas südame rahuga saadate lapse igal hommikul kooli? Mis peaks olema see piir, kui ei julge enam? Seoses ikka selle covid viirusega…
Mida mõtled sellest siis, kui sinu laps põeb viiruseid kehvemini ja tihedamalt kui teised? Nt on allergik, astmaatik?
Mul just tuttava pere USA-s koroonaviiruses ja ei ole neil kerge, päris karm ja veider viirus on…

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb arvestada seda, et kevadel, kui oli eriolukord, kõige rohkem koroonahaigeid haiglates, olid teemad, kuidas juurvilju piirituselahusega üle pritsida jne. – siis koolid ei töötanud, aga lasteaiad olid tegelikult lapsi täis. Päris alguses räägiti küll, et lasteaiad jäävad lahti ainult eesliini töötajate lastele. Ja paljud võtsidki lapse lasteaiast ära – sest esialgu tundus, et miski pole enam endine ja kas üldse tootmisettevõttedki tööle jäävad? Siis aga osutus, et enamus ettevõtteid ikkagi jääb tööle ning inimesed hakkasid oma lapsi lasteaedadesse tagasi tooma, tõid ka osa kodukontori-inimesi, sest lapse kõrvalt kodus töötamine ei osutunud kergeks. Mina kui mittetöötav ema hoidsin last kodus eriolukorra lõpuni kodus, aga samal ajal lapse õpetaja postitas FB gruppi pilte rühma tegemistest ning lapsi ei olnud rühmas eriti vähem kui tavaliselt.

Hoolimata sellest, et lasteiad olid lapsi täis, hakkasis nakatumisnumbrid langema. Ei toimunud mingit hüpet üles ka siis, kui peale eriolukorra lõppu veelgi lapsi juurde viidi.

Kas on hirmu? Hmm, no eks mingi teadmine, et kui pereliikmel tuleb mingi hingamisteede haigus – siis võib olla see kurikuulus koroona, on peas tiksunud juba kevadest saati. Selles mõttes – ega elu polegi enam päris samasugune, nagu ta oli enne 2020. Samas, mingit suuremat hirmu just nüüd sügisel tekkinud ei ole.

Mis veel? Laps on sellest sügisest õhinaga trennis käima hakanud. Kui see kinni pandaks, oleks õudselt kahju. Samas on kooli poolt antud lootust, et isegi siis, kui riigis peaks tulema jälle piirangud, ei panda lastel enam kõike kinni.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadan küll rahulikult kooli. Viiruse võib keegi pereliikmetest ka mujalt saada, laste kooliskäimine pole ainuke võimalus. Statistikastki näha, et kolded on sünnipäevadelt, avalikelt üritustelt, töökohtadelt ja kahjuks tõesti ka koolidest/lasteaedadest, aga mitte nii massiliselt, et lapsi kooli ei julgeks saata. End täiesti elust blokeerida ei saa, teeme perega haigestumise vältimiseks, mis mõistlik ja võimalik, ilma et see enam-vähem tavalist elu ei halvaks. St mina töötan kodukontoris, mees pool ajast kodukontoris. Rahvarohketes kohtades ei käi. Lapsed käivad nagu ikka koolis ja huviringides/trennides.

Minu laste koolis oli üks gümnaasiumiklass vahepeal distantsõppel, ühe õpilase test oli positiivne. Praegu on see klass tavalisel õppetööl tagasi, elu läheb edasi. Mingit suuremat kollet koolis ei tekkinud.

Kindlasti ei ole see viirus, mida põdeda tahaks, aga tunnen, et teatav koroonaväsimus on, ei taha sellele enam mõelda. Minu enda tuttavatest on paar peret põdenud, ühel perel läks kergelt, kummalisel kombel ei haigestunud pere eakas vanaema, kellega koos elati, ühel pereliikmel olid kerged sümptomid (maitsemeele kadumine üheks päevaks). Samas teises peres haigestus ka vanem põlvkond, üks vanavanematest vajas ka haiglaravi (nüüdseks terved) ja põdesid nii, et oli köha, hingamisraskused, väsimus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aru saanud, et selle haigusega tuleb lihtsalt õppida elama. Koolis käivad ainult terved lapsed. Meelelahutus minimaalne. Trennid ikka toimuvad. Hetkel transpordin ka lapsi ise, võimalusel väldime ühistransporti. Peseme hoolega käsi ja proovime poes käia maks nädalas korra või kaks (üksinda). Mina seda vaktsiini enne paari aastat ilmselt ei usalda niikuinii. See on kuidagi väga lapsekingades. Ühesõnaga oleme rahulikud ka mõistlikud. Kui inimene stressis on ja pidevalt muretseb, siis on palju suurem tõenäosus haigestuda ja eks päris vati sees ka järgmised aastad elada ei saa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed käiavad südamerahuga koolis ja lasteaias, mina tööl. Kõige suurem mure on, kas saab lasteaialapse sünnipäeva ka kuidagi tähistatud (st peaasi, et rühm või suurema lapse klass karantiini ei panda, siis ei tohi ju pidu ka teha).

Kuigi kevadel võtsin tõsiselt covidit, oli ju uus asi ja ei teadnud, mida arvata, siis praegu arvan küll, et laske asjal minna. Teised haigused on palju hullemad ja ei tehta sellist paanikat. Vanurid ja krooniliselt haiged surevad ka grippi, ometi ei panda rühma või klassi kinni, kui mõni laps või õpetaja jääb grippi.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei karda tõesti, kuigi mõlemad koolilapsed juba üle 10 a vanad. Me ei ela Tallinnas ja siinkandis pole viirus hetkel kuigi levinud. Ise käin ka tööl ja puutun tööl inimestega kokku, erilist hirmu pole. Kellelegi külje alla ei poe ja neist, kes silmnähtavalt tõbised, hoian kaugemale (kooli ja tööle pole meil sellises seisus õnneks lubatud tulla).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-5 talve tagasi oli talvel gripilaadne viirus, mille tõttu puudus mõlema lapse klassist üle poolte (sama olevat olnud ka teistes klassides) – mitte kellelegi ei tulnud mõtetki, et paneks kooli äkki kinni või saadaks koduõppele. talvel ikka ollakse haiged. praegu piisab ühest positiivsest koroonatestist, kui mitu klassitäit koju saadetakse. ma ei usu, et toona kedagi mingi viiruse kohta testitud oleks, paraneti kodus ja kogu lugu

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajate päeva puhul: südamerahuga

Aga kas kevadel saab palju vitsaga või pajuvitsaga?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadan südamerahuga ja ei karda midagi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida mõtled sellest siis, kui sinu laps põeb viiruseid kehvemini ja tihedamalt kui teised? Nt on allergik, astmaatik?

Minu laps on allergik ja astmaatik. Ta ei või põe midagi kehvemini ja tihedamalt. Vastupidi. Tal on ravimid, mis toimivad tunduvalt kiiremini ja efektiivsemalt iga nohu ja köha peale kui tavalised ravimid. Saadan rahulikult kooli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Kas südame rahuga lapsed koolis? Ei karda midagi?