Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas sünnituslehe (töövõimetuslehe) võib ka 1,5 nädalat enne tööandjale viia

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: kas sünnituslehe (töövõimetuslehe) võib ka 1,5 nädalat enne tööandjale viia

Postitas:

vaatasin kalendrit, et mul järgmine ämmaka külastus natuke vähem kui 2 nädalat enne planeeritavat sünnituspuhkusele jäämist ja ei viitsiks sinna küll eraldi sünnituslehe järele hiljem minna. kas ma võin nii vara selle tööandjale esitada või pean seda ikka vahetult enne tegema? oskab keegi kommenteerida?
ja kui võib varem esitada, kas tööandja võib selle siis varem haigekassasse ka saata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 13:55; 25.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ei väljastatagi nii vara, pigem võid hiljem saada ja viia (kui endal rahaga kiiret pole).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ämmakas just ütles, et see viiakse tagasiulatuvalt. Nii viisingi alles 5.01.2012 kuigi koju jäin juba 01.01. Tööandja oli ka teadlik, et toon selle hiljem. Ega haiguslehte ei saa samamoodi viia ju varem.
Samas ega see raha nii aeglaselt tulegi. Minul oli juba eelmisel nädalal käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega väga pikalt ette seda ei anta, aga võid oma ämmaemanda käest igaks juhuks küsida. Mina sain nädalapäeva mõttes esmaspäeval selle ning dekreeti jäin alates sama nädala reedest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda ei anta rohkem kui 2-3 päeva enne nn dekreedi algust, lausa seaduses kirjas, ehkki praegu ei viitsi otsida (omal ajal uurisin)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ok, ma vist siis püüan seda visiiti edasi lükata – ei viitsi eraldi jooksma hakata.

tänud vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 13:55; 25.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et sind kutsutakse nt nädal-poolteist pärast dekreedi alust ja siis saad lehe. Arst ei tohi seda minu teada ametlikult enne anda, kui dekreedi esimene kuupäev käes on. Mulle anti 2p varem, aga rõhutati mitu korda, et tööandjale ei tohi enne viia, kui esimene kuupäev käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt antakse, kas samal päeval või maksimaalselt 1 päev ette. Kui lähed varasesse dekreeti, siis ehk antakse hoopis hiljem kätte. Kui aga lähed maksimaalselt hilja dekreeti, siis nii kui nii on arsti visiit iga 2 nädala tagant…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkem kui 3 päeva varem ei väljastata.

Tööandjale esitamise osas kindlat tähtaega ei ole. Peaasi, et 90 päeva jooksul lehe alguskuupäevast Haigekassasse jõuab – muidu ei maksta välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas sünnituslehe (töövõimetuslehe) võib ka 1,5 nädalat enne tööandjale viia

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.