Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas suudad kodus kaks nädalat sisustada

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: Kas suudad kodus kaks nädalat sisustada

Postitas:
Kägu

Vaatasin poole silmaga eile Pealtnägija lugu mehest, kes kaks nädalat koduseinte vahel karantiinis elas. Tekkis küsimus, et kas ta oli hotellis, mehel polnud kodus mitte midagi, millega oma meelt lahutada. Minul ei oleks omaenda kodus karantiinis istudes mitte mingit probleemi kaks nädalat nii ära sisustada, et igav ei hakkaks, eriti interneti ajastul. Mul kodus lõputult kraami, saaksin tegeleda käsitöö, kunsti, raamatulugemise, filmivaatamise, võimlemise, küpsetamise, kasvõi programmeerimisoskuste edasi arendamisega. Kuidas teil, kas hakkaks igav?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ka ei kujuta ette, et kodus igav hakkaks…

Please wait...
Postitas:
Kägu

garantiin ???? appi. nii palju kirjutatud sellest – see on KARANTIIN

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väikelapse emana – väikelapsega koos läheks ilmselt hulluks, aga Pealtnägija olukorras (üksi) oleks see suurim õnnistus üldse!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olin just pea kuu aega sisuliselt karantiinis vigastuse tõttu. Päevad läbi toas istumine ajas hulluks küll, ei kujuta ette, kui toast üldse väljuda lubatud poleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saaks ehk teha suurpuhastuse, mille jaoks muidu aega pole, kappe ja sahtleid kraamida, aknaid pesta, aeg juba käes. Niisama 24/7 14 päeva raamatut lugeda ja võimlemisega vist küll läheks hulluks, mingi töö on ikka vajalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

garantiin ???? appi. nii palju kirjutatud sellest – see on KARANTIIN

Tänud, ma tõesti ei olnud seda tähele pannud, väga pole lugenud koroona teemasid. Miskipärast arvasin, et tuleb samast sõnatüvest nagu garantii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niisama 24/7 14 päeva raamatut lugeda

Mina just üleeile veetsin järjest 24 h, raamatu taga, ei suutnud käest panna, nii põnev oli. Kui perele süüa pidin tegema, lülitasin audioraamatule ümber ja kuulasin kõrvaklappidest sama raamatut edasi. Eelmisel nädalavahetusel õppisin internetist selgeks mosaiigi ladumise ja tegelesin sellega põhimõtteliselt kaks päeva järjest jne. Mina küll suudan rahumeeli terved päevad ära täita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma õmbleks, kooks, koristaks, loeks- “Tõde ja õigus” ootsb lugemist, vaataks hbo-st sarju aga kuna on ka kolmeaastane laps siis ilmselt oleks lõpuks ikka väga kopp ees. Üksi poleks mingit probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natuke tüütuks võib olla läheks, aga saaks hakkama. Tegevust leiab. Ja kui ma oleksin mingil põhjusel karantiinis (näiteks lapse koolis on nakatunu), ilma igasuguste tunnustega, siis jalutamas ikka käiksin. Loomulikult mitte kuskil kaubanduses, raamatukogus või mõnes muus taolises kohas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pff, ma elangi suurema osa ajast nii. Väljas käin ainult poes ja raamatukogus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

KUna mul haigustunnuseid ei ole ja teadaolevalt pole ka ühegi haigega kokku puutunud, sis saaks lisaks toas kõige põneva tegemisele ka väljas pikki jalutuskäike teha. Inimestest hoiaks eemale nii paari meetri jagu. Aga jah, ka mul ootab kodu suurpuhastust ja hobid tegelemist…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul poleks ka mingi probleem kodus kaks nädalat ära sisustada. Tean seda, kuna olin masu ajal koondatud ja 4 kuud töötu. Kuigi töötuskindlustus oli napp (tuli maksta maksud ning vaadata, et sööks lauale saaks), seega tasulisi meelelahutusi lubada ei saanud ning elasin ka üksi – enamus ajast olingi kodus ja üksi – polnud üldse igav. Lihtsalt selline tunne, nagu oleks pikk mõnus puhkus.

Karantiinis olemise puhul korteriinimesel (nagu Pealtnägija Kristjan) see muidugi veidi nüri on, et õue üldse ei saa. Majainimesel on kergem, kuna oma aia piires liikuda ja nokitseda, samuti oma lapsi õue lasta, ilmselt keegi ei keela.

Ei, mingit igavuse probleemi kahe nädalaga küll ei tekiks. Ainult mõningane stress halbade uudiste pärast (kui palju on nakatunud jne.) ilmselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just vaatasin, et vaatamist vajavaid filme ja sarju on 1TB mahus olemas, juba nähtud lemmikuid ka samas mahus kogutud. 4-5 meetrit maast-laeni raamaturiiuleid, lisaks mitusada e-raamatut. On käsitöötarbeid ja joonistustarbeid. Õnneks olen introvert, suhtlemist väga ei vaja ning suudan oma aega kas või lihtsalt mõtlemisega sisustada. Nii et karantiinis olles hulluks minemist veel lisaks kartma ei pea. Saaksin ka paar aastat hakkama, kui väga vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodus ei oleks absoluutselt probleem, ma olen istunud ka nakkushaigla isolaatorpalatis 1a lapsega 2 nädalat, elasime üle ja saime hakkama suht hästi. Internet on olemas, raamatud, arvuti…jeerum, mis nii viga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin poole silmaga eile Pealtnägija lugu mehest, kes kaks nädalat koduseinte vahel karantiinis elas. Tekkis küsimus, et kas ta oli hotellis, mehel polnud kodus mitte midagi, millega oma meelt lahutada. Minul ei oleks omaenda kodus karantiinis istudes mitte mingit probleemi kaks nädalat nii ära sisustada, et igav ei hakkaks, eriti interneti ajastul. Mul kodus lõputult kraami, saaksin tegeleda käsitöö, kunsti, raamatulugemise, filmivaatamise, võimlemise, küpsetamise, kasvõi programmeerimisoskuste edasi arendamisega. Kuidas teil, kas hakkaks igav?

Ta ei olnud kodus vaid suvalises tühjas korteris.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabalt sisustaks, nagu pensionipõlv ju, aga tuli varem kätte 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõik on siin nii optimistlikud ja vaat et igatsevad lausa seda.
ma arvan, et reaalsus ei saa olema sugugi nii tore. Isegi tavaliste pühade ajal sageneb koduvägivald, enesetapud, depressioonide süvenemine ja üldine kriminaalsus. Arvata on, et üldise karantiini ajal läheb päris põrgu lahti ja mingit mõnusat puhkust olema ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvan, et reaalsus ei saa olema sugugi nii tore. Isegi tavaliste pühade ajal sageneb koduvägivald, enesetapud, depressioonide süvenemine ja üldine kriminaalsus. Arvata on, et üldise karantiini ajal läheb päris põrgu lahti ja mingit mõnusat puhkust olema ei saa.

No kahju küll, kes elavad sellist elu, et oma kodu on kõige õudsem koht, iga tööpäeva hommik on pääsemine võimaliku koduvägivalla eest ning pikemaid pühi (3-päevaseid siis?), kui tööle minna ei saa, peab lausa kartma.

Julgen öelda, et enamuse kodu siiski nii kole koht pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojahh see ajakirjanik elas mingis võõras rendikorteris, mitte kodus. Seal ei hakka suurpuhastust tegema ja enda asju vaid üks kohvritäis. Kuigi raamatutest tal vast puudus ei olnud, sest sõbrad said talle ju kõike ukse taha toimetada. Aga kui sa oled suhtleja inimene, nagu ajakirjanik üldiselt on, siis võib juhe kokku joosta küll kui inimesi ei näe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest me augustis elasimegi päris mitu nädalat sedasi, et kogu pere lihtsalt tegeles igasuguste mõnusate asjadega ja käisime ainult toidupoes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, et kõik mõtlevad raamatulugemise või kappide koristamise peale. Enamuse jaoks tähendaks see siiski pigem kodust töötamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojahh see ajakirjanik elas mingis võõras rendikorteris, mitte kodus. Seal ei hakka suurpuhastust tegema ja enda asju vaid üks kohvritäis. Kuigi raamatutest tal vast puudus ei olnud, sest sõbrad said talle ju kõike ukse taha toimetada. Aga kui sa oled suhtleja inimene, nagu ajakirjanik üldiselt on, siis võib juhe kokku joosta küll kui inimesi ei näe.

Suvalises tühjas korteris, kus pole oma asju ja hubasust, läheb muidugi kiiremini nüriks. Olen kogenud seda pikas töölähetuses olles, et nädalavahetusel üüripinnal olla (kus oma asju on ainult spordikotitäis) on nürim kui kodus. Muidugi püüad siis ikka endale mingi ajatäite leida – käia pikematel jalustuskäikudel ning tutvuda ümbruskonnaga – aga õhtud, kui juba väsinud oled, pole ikkagi nii hubased kui õhtud kodus. Oma kodu on ikka hoopis teine asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese nädal aega lihtsalt magaks,teisel hakkaks vaatama (kahe väikelapse ema)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, peaksin kodunt töötama ja see on minu jaoks ebaefektiivsem, nii et enamus päeva läheks tööle.

sellest oleks kurb, et ei saa õues jalutamas käia, muu ei muutuks

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kahju küll, kes elavad sellist elu, et oma kodu on kõige õudsem koht, iga tööpäeva hommik on pääsemine võimaliku koduvägivalla eest ning pikemaid pühi (3-päevaseid siis?), kui tööle minna ei saa, peab lausa kartma.

Julgen öelda, et enamuse kodu siiski nii kole koht pole.

kui kodus alkohol otsa saab, on edasi ehk turvalisem, ka vägivaldsete kaaslaste korral.
ei taha uskuda, et enamik praegu omale õllevaru tekitavad, ikka vetsupaberi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igav ei hakkaks, kuigi korter on mul väike. Aga vahest kui halva ilmaga juhtub, et olen terve nädalavahetuse toas, siis uuesti välja minnes tunnen, et kondid on liikumisvaegusest kanged ja vaim kuidagi sumbunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei hakka igav, vähemalt kuni elekter ja internet on. Elekter raamatute lugemiseks ja teleka jaoks, internet töö tegemiseks ja suhtlemiseks. Õues saab jalutada ka – hajaküla rõõmud. Läbi Skype olen niikuinii ka sõbrannadega veinitanud, sest mitu elab välismaal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul sama, et kuna kodus üks 4-aastane, siis oleksime ilmselt varsti mõlemad hullud. Ise olen õpetaja ja laps käib lasteaias ja haridusasutuste sulgemisega vahiksimegi siis kodus tõtt 😁 ja ilmselt see varsti ka tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sama, et kuna kodus üks 4-aastane, siis oleksime ilmselt varsti mõlemad hullud. Ise olen õpetaja ja laps käib lasteaias ja haridusasutuste sulgemisega vahiksimegi siis kodus tõtt 😁 ja ilmselt see varsti ka tuleb.

Mu nelja-aastane ongi kolm nädalat kodus olnud juba – ühe nädala oli kõrge palavikuga, teise nohutas, kolmanda istus niisama pisikute eest varjul (isegi kui koronat poleks, siis gripihooajal tahaks lasta organismil kosuda enne), no nüüd saab siis veel mõnda aega istuda. 😀

Meil õnneks oma aed ja mets kohe selle taga, saab välja minna küll.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas suudad kodus kaks nädalat sisustada