Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas suudad kodus kaks nädalat sisustada

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: Kas suudad kodus kaks nädalat sisustada

Postitas:
Kägu

Ei suudaks sisustada, läheksin hulluks. Juba nüüd, kus mu planeeritud reise ja üritusi aina tühistatakse, hakkan kergelt hulluma. Mees muidugi rõõmustab, tema töökoht saatis kõik koju töötama.
Kui nüüd koolid kinni pannakse ja lapsed ka istuvad ja zombistuvad arvutis, siis on kuulpähe tõesti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei suudaks sisustada, läheksin hulluks. Juba nüüd, kus mu planeeritud reise ja üritusi aina tühistatakse, hakkan kergelt hulluma. Mees muidugi rõõmustab, tema töökoht saatis kõik koju töötama.

Kui nüüd koolid kinni pannakse ja lapsed ka istuvad ja zombistuvad arvutis, siis on kuulpähe tõesti.

Aga töölemineku peale oled mõelnud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nendega saab ema-isa ju suhelda, mängida või õppida. Ongi rohkem aega ISE oma lastega tegeleda. Imelik, et see nii õudne mõte ühele emale on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen 10 kuud haiguse (depressiooni) tõttu kodus olnud, seega endaga oskan olla küll, aga paranemisele see kaasa pole eriti aidanud. Pigem olen kaugenenud sõpradest ja käin vähem kodust väljas meelelahutuseks. Kasutu tunne on.

Aga samas headel päevadel on tore lugeda, netis vikipeedias istuda, arvutimänge mängida, taimede eest hoolitseda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, mis töökohtadel siin inimesed ka töötavad, et nii paljud saavad kodutööd teha? Mul näiteks pole mingit võimalust, töötan delikaatsete isikuandmetega ja kodutöö on mõeldamatu. Ühtegi dokumenti ei tohi majast välja viia. Kui oleks vaja karantiini jääda, ei saaks ma mingit tööd teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neid ameteid, kus saab kodutööd teha, vähemalt mingi ajaperioodi, on ju väga palju. Arhitektidest alates kuni programmeerijate, ajakirjanike ja raamatupidajateni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, mis töökohtadel siin inimesed ka töötavad, et nii paljud saavad kodutööd teha? Mul näiteks pole mingit võimalust, töötan delikaatsete isikuandmetega ja kodutöö on mõeldamatu. Ühtegi dokumenti ei tohi majast välja viia. Kui oleks vaja karantiini jääda, ei saaks ma mingit tööd teha.

No ma olen õpetaja. Seega, kui lapsed on koolide kinnipaneku pärast kodus, siis olen mina kodus selsamal põhjusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabalt sisustaks aja ära, eriti kui kogu perega olla 2 nädalat kodused. Esiteks magaksime vabalt hommikuti kümneni. Seejärel teeks pika hommikusööki ja siis vaataks edasi. Paar tundi teeks kindlasti tööasju, laps (1. Klass) kooliasju. Kõigepealt võtaks ette korraliku suurpuhastuse, ka garaažis ning kõrvalhoones, kuhu muidu ei jõua väga. Siis külvaks juba miskit kevadeks, mis on pikema kasvamisajaga, sorteeriks lõpuks ära lapse mänguasjad. Kindlasti käiks ka jalutamas iga päev metsas. Me ei ela tiheasustuses, seega metsas ilmselt kedagi ei kohta ka jalutades.
Laps ütles, et tema paneks juhendite järgi kokku kõik oma lego komplektid uuesti ja õpiks õmblusmasinaga õmblema.
Üllatuslik on antud teemas see, kuidas mõnede vanemate jaoks on oma lastega koosolemine midagi hulluks ajavat ja hirmsat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need dokumendid on paberil?
Ma ka töötan isikuandmetega ja on lihtsalt tööandja arvuti ja töö käib üle neti. Lihtsalt tuleb alati mitmesse kohta logida ja paroole vahetada kindla aja tagant. Dokumendid on kuskil pilves.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ongi see situatsioon just täna käes! 1 klassi lapse kool pandi kinni, samuti lasteaia lapse lasteaed ja seda vähemalt 2ks nädalaks (võib juhtuda ka et kauemaks). Need, kes siin viltu vaatavad, et issand mis emad need on, kes kurdavad, et peavad lastega 2 nädalat kodus istuma siis on ikka suur vahe kas peate oleme kodus 4ja seina vahel või saate koos käia ringi ja toredaid asju koos teha. Sellest 4ja seina vahel olemisest saab paari päevaga hullumaja sest lastel hakkab ühel hetkel igav, lisaks on mu lapsed sellses vanuses kus pidev omavaheline maade jagamine käib ja ma võin ausalt tunnistada, et see 2 nädalat saab olema raske ja mitte sellepärast, et ma ei taha oma lastega koos olla vaid sellepärast, et nende asjade tegemine, mis meid kõkiki mitu nädalat lõbustaks on hetkel väga piiratud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga töölemineku peale oled mõelnud?

Miks sa arvad et ma tööl ei käi? Mul on peale töö veel suur pere, suur maja ja mitu kodulooma, aga kodus karantiinis ikka ei viitsi istuda. Tegevusetus on üks hullemaid asju minu jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siiralt huvitab, millised on inimesed, kelle peas selline küsimus saab tekkida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ongi see situatsioon just täna käes! 1 klassi lapse kool pandi kinni, samuti lasteaia lapse lasteaed ja seda vähemalt 2ks nädalaks (võib juhtuda ka et kauemaks). Need, kes siin viltu vaatavad, et issand mis emad need on, kes kurdavad, et peavad lastega 2 nädalat kodus istuma siis on ikka suur vahe kas peate oleme kodus 4ja seina vahel või saate koos käia ringi ja toredaid asju koos teha. Sellest 4ja seina vahel olemisest saab paari päevaga hullumaja sest lastel hakkab ühel hetkel igav, lisaks on mu lapsed sellses vanuses kus pidev omavaheline maade jagamine käib ja ma võin ausalt tunnistada, et see 2 nädalat saab olema raske ja mitte sellepärast, et ma ei taha oma lastega koos olla vaid sellepärast, et nende asjade tegemine, mis meid kõkiki mitu nädalat lõbustaks on hetkel väga piiratud.

Mis värdjas sõna on 4ja?! Kuidas sellise peale üldse tulla saab!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis värdjas sõna on 4ja?! Kuidas sellise peale üldse tulla saab!

Ilmselt selle ema koolihariduses on selle numbri nimi NEL. Üks, kaks, kolm, nel, viis jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nendega saab ema-isa ju suhelda, mängida või õppida. Ongi rohkem aega ISE oma lastega tegeleda. Imelik, et see nii õudne mõte ühele emale on.

Hakkan 15 ja 17 aastasega Ümbermaailma reisi mängima v?
Muidugi tegelen lastega, aga need tegevused on väljaspool kodu enamasti. Saan väga hästi aru neist Pealtnägijas rääkinud inimestest- hulluksin samamoodi ja tunneksin ennast koos perega vangis olevana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkan 15 ja 17 aastasega Ümbermaailma reisi mängima v?

Nad ei oska või? Mängige siis Monopoli või bridži.

Aga see selleks. Arusaamatus on selles, miks sinu 15-ja 17 aastane kohe zombistuvad, kui nad kodus peavad olema. Anna neile raamat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Heh, enamasti olengi koduseinte vahel. Kraamin, teen süüa, tegelen lastega. Poleks mingit vahet. Pealtnägijas oli ikka hale vend küll. Tõeline lumehelbeke. Mis ta muidu teeb siis, koguaeg kammib ringi või. Naljanumber.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see olukord ei erine palju koolivaheajast lastel, kui nad on terved. ega nad tahagi vanematega enam midagi koos teha teismelisena. vaatamata minu pingutusele vaheajal kuhugi minna koos, tulid nad kaasa pigem kohustusest.
küll aga tahaks nad omavahel kokku saada. selle selgitamine ja keelamine on keeruline. kui nüüd järgmisest nädalast on koolid kinni, tähendab see seda et peabki olema kodus, mitte sõprade pool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas igavlejad on kuulnud sellistest asjadest nagu raamatud?
Kui raamatukokku minna ei saa, siis on olemas nii ellu kui ka elisa-raamat ja ka overdrive.
Ka võõrkeelseid on netis saadaval – inglise, saksa, vene.
See on lausa võimatu, et igav saab hakata.
Mul lisaks veel 3 last, üks neist lasteaialaps, kes ka koju jääb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elame maal, oma majas, keskusest kaugel. Ei hakkaks igav.
Saaks trenni teha, sauna teha, koristada, ehitada,lugeda, õues käia, aiamaad kaevata, koroonat ja pinksi mängida, mööda külateed matkata, lastega õppida. 2ndl saaks ka nii, et poes ei käi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see olukord ei erine palju koolivaheajast lastel, kui nad on terved. ega nad tahagi vanematega enam midagi koos teha teismelisena. vaatamata minu pingutusele vaheajal kuhugi minna koos, tulid nad kaasa pigem kohustusest.

küll aga tahaks nad omavahel kokku saada. selle selgitamine ja keelamine on keeruline. kui nüüd järgmisest nädalast on koolid kinni, tähendab see seda et peabki olema kodus, mitte sõprade pool.

Loomulikult ei pea nad olema kodus. Miks peaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahe nädalaga jõuab ka päris kenasti veebis täiesti tasuta mingit võõrkeelt õppida nullist. Kui ka muud kasu pole, on hea ajutreening ning iga, ka algtasemel, keeleoskus on suur trump. Ja üldse on internet täis õppimisvõimalusi.
Näiteks väga puust ja punaseks ja täiesti algajatele. Õpite kahe nädalaga rohkem, kui oleksite elus arvanud – palun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult peavad lapsed kodus olema, mitte kuskil “küla” peal ringi kondama. Reps ju ka ütles teles, et lapsed ei tohiks ringi hängida.
Kui on oma õu ja kellegagi kokku ei puutu, siis saab ju ka õues käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ka ei oska olla, see hommikul uksest välja minemise rutiin on ikka nii sees, et ma ikka jätkan tööl käimist, meil väike büroo ka.

Kodus on veel üks koolilaps, eks ta siis järgib juhendeid – mida teha kästakse ja kuidas.

Ilmselt peaks ka mingiks ajaks maale tõmbama. Oleks juba juunikuu, eks. Siis vist keegi ei nuriseks. Kõik kaoks laiali ja oleks tšill.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need dokumendid on paberil?

Ma ka töötan isikuandmetega ja on lihtsalt tööandja arvuti ja töö käib üle neti. Lihtsalt tuleb alati mitmesse kohta logida ja paroole vahetada kindla aja tagant. Dokumendid on kuskil pilves.

Enamus dokumente on paberil jah. Muidugi infosüsteemis ka, aga keegi ei hakka selleks vajalikke programme kodustesse arvutitesse installeerima või sülearvuteid kasutamiseks andma. Pilv on liiga suur turvarisk. Võin öelda, et tegemist on meditsiiniasutusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin pealkirja ja mõtlesin, et keegi huvitub, kas ja kuidas inimesed 2 nädalat kodus sisustavad. Et kahe nädala jooksul paned vaasi siia ja pütikese sinna, vahetad kardinad ja padjakatted. Ja siis uuesti otsast pihta 😉

Aga aja sisustamiseks. Suhtumise küsimus. Kuna mingisugune karantiin puudutab meid kõiki, siis ega sest pääsu pole. Kui tahad lolliks minna või paanikasse sattuda, siis oma valik. Kohanemise, teatud mõttes intelligentsi küsimus, kuidas harjuda uute oludega. Kas hakkad otsima väljapääsu või satud paanikasse, muutud passiivseks või võtad ohjad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult peavad lapsed kodus olema, mitte kuskil “küla” peal ringi kondama. Reps ju ka ütles teles, et lapsed ei tohiks ringi hängida.

Kui on oma õu ja kellegagi kokku ei puutu, siis saab ju ka õues käia.

Ja kui on auto, saab kuskile metsa või randa või rabasse jalutama minna. Ei ole seal inim-masse. Mõnesid mõisaid või allikaid vaatama. Saab saabuvaid linnuparvi vaadata ja aidata lastel neid ära tunda, kevade märke otsida, pajuoksi vaasi tuua.

Iga päev seda vast ei tee, aga kuskil RMK platsil oleks praegu täitsa tore üks piknik teha ja lõkkel vorstikesi sussutada.

See jutt siis neile emadele, kes oma lastega korteris hulluks lähevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksinda nelja seina vahel ongi vaimu murdev. Ega muidu vanglaid poleks.
Üksi olemine valikuna on meeldivam sunnitud isolatsioonist.
Teadmatus on ka üks vaimsele tervisele kehvasti mõjuv tegur. Kui on teada, millal saab vabadusse on helgem.
Ajakirjanikul oli rase abikaasa. Pange end sellesse olukorda. See ei ole midagi nii lihtne kui pealiskaudselt tundub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma leiaks küll tegevust: suurpuhastus, vanade saatelehtede sorteerimine (neid on kümneid tuhandeid), aastaid vaatamist ootavad DVD-d sarjadega, raamatud (seisavad riiulil ootel, sest tavaliselt laenutan raamatukogust), uute voodipesude õmblemine (koos muude õmblemist vajavate asjadega), tahtsin ka seinavaiba teha.
Mul see asi, et viimati olin 2016a puhkusel. Sest ajast saati pole saanud kordagi puhkusele. Tegin tööandjaga juttu, et äkki annaks siis tasulisi puhkusepäevi (need, mis pole veel aegunud ja selle aasta eest ka), aga ei: öeldi, et sel juhul võtku ma hoopis haigusleht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ongi olukord mitte enam teoreetiline, vaid reaalselt käes: täna lapsed viimast päeva lasteaias, edasi paluti mitte tuua. Mis seal siis ikka: eks ma teen lastele hommikusöögi, siis mingeid askeldusi lastega. Siis kõige väiksem kärru magama ja õueskäik – oma hoovis liivakasti või jalutame teedel (siin ei ole tiheasutust, üksikud autod ikka sõidavad), siis on lõuna tegemine, söömine ja köögi korda panemine, siis saab natuke maha istuda ja puhata (midagi lugeda, kasvõi Perekooli) – ja ongi õhtusöök ja magamaminek. Päev läbi. Vanem laps hakkab ilmselt igatsema oma lasteasõpradega koos tegutsemist – nüüd on tal ainult nooremad ehk kaks “titte” seltsiks. Keskmisel lapsel on ilmselt savi, kas ta käib lasteaias või mitte.

Kui mul väiksem laps suurem oleks ning ma tööl käiks, leiaks tööandja mulle ilmselt mingeid erialakirjandusega tutvumise tegevusi selleks ajaks, sest päris kõiki tööülesandeid ma kodus täita ei saaks.

Täiendus: mehe töökoht läheb ka kinni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas suudad kodus kaks nädalat sisustada