Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas suudad kodus kaks nädalat sisustada

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Teema: Kas suudad kodus kaks nädalat sisustada

Postitas:
Kägu

kui ma haige oleksin, siis ei teeks haigena kodus midagi, vedeleksin ja puhkaksin, tean, milline olen haigena, kui aga niisama peaksin koju jääma, siis alguspäevad on küll tegemist, aga läheksin kindlasti oma õue, oleks vaid normaalsed ilmad, seal tegevust leidub

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, mul pole kunagi igav 🙂
Aias saab juba ka toimetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sellest oleks kurb, et ei saa õues jalutamas käia, muu ei muutuks

Miks ei saa?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul see asi, et viimati olin 2016a puhkusel. Sest ajast saati pole saanud kordagi puhkusele. Tegin tööandjaga juttu, et äkki annaks siis tasulisi puhkusepäevi (need, mis pole veel aegunud ja selle aasta eest ka), aga ei: öeldi, et sel juhul võtku ma hoopis haigusleht.

Ära valeta! See on seadusevastane, et sa puhkusele ei tohi minna. Pole tööandja lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvasin ka esiti, et tegemist on sisustusteemaga ja natuke ajas hämmingusse, et miks seda sisustamist just kaks nädalat peab tegema.

Minu päevad on sisustatud. Teen tööd. Teades oma koduseid tööpäevi, venivad need reeglina tunduvalt pikemaks kui kontoris, aga selle eest saab ka väga palju keskendumist nõudvaid asju tehtud, mille tegemine kontoris on raskendatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen meister mölutaja. Ei ole mulle mingi probleem kodus istuda. Kohutav omadus, millest nüüd esimene kord elus kasu on. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sisustamises pole mingit probleemi. Kuidas ma oma dementse lähedase välja kannatan, kui ei saa tööle põgeneda, on hoopis teine teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul see asi, et viimati olin 2016a puhkusel. Sest ajast saati pole saanud kordagi puhkusele. Tegin tööandjaga juttu, et äkki annaks siis tasulisi puhkusepäevi (need, mis pole veel aegunud ja selle aasta eest ka), aga ei: öeldi, et sel juhul võtku ma hoopis haigusleht.

Kas sa seda ei tea, et see on ebaseaduslik kui inimesele aasta jooksul temale ettenähtud puhkust ei anta?
Ja sa lased sel juhtuda ja endast üldsegi ei hooli? Sest tööandja ei hooli sinust mitte põrmugi nagu näha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sa seda ei tea, et see on ebaseaduslik kui inimesele aasta jooksul temale ettenähtud puhkust ei anta?

Ja sa lased sel juhtuda ja endast üldsegi ei hooli? Sest tööandja ei hooli sinust mitte põrmugi nagu näha.

Ega ma ise ka sellega rahul pole, aga alati kui lähen puhkust küsima, siis a) ülemuse sõnul on tööd väga-väga palju, ootame kuni töömaht väheneb, b) mõni kolleeg on töövõimetuslehel (kollektiiv om suur, iga kuu on keegi ära) ja siis tuleb asendada. No ja nii see umbes lähebki – ootame-vaatame, lükkame edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega ma ise ka sellega rahul pole, aga alati kui lähen puhkust küsima, siis a) ülemuse sõnul on tööd väga-väga palju, ootame kuni töömaht väheneb, b) mõni kolleeg on töövõimetuslehel (kollektiiv om suur, iga kuu on keegi ära) ja siis tuleb asendada. No ja nii see umbes lähebki – ootame-vaatame, lükkame edasi.

See kõik ei tee tema tegevust vähem ebaseaduslikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma töötan kodukontoris, seega veedan palju aega kodus nagunii. Igav ei ole küll iial.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei suudaks sisustada, läheksin hulluks. Juba nüüd, kus mu planeeritud reise ja üritusi aina tühistatakse, hakkan kergelt hulluma. Mees muidugi rõõmustab, tema töökoht saatis kõik koju töötama.

Kui nüüd koolid kinni pannakse ja lapsed ka istuvad ja zombistuvad arvutis, siis on kuulpähe tõesti.

Lapsed võivad ju ometi õues mängida! Päevad otsa. Vansti pidi meid väevõimuga tuppa ajama….
Õpetage neile ukakas, luurekas, mädamuna, kummikeks, 5 miinust, onni ehitamine uuesti selgeks. Päevad olid meil vanasti liiga lühikesed, oleks tahtnud kauem õues olla, igav ei hakanud kunagi.
Ja raamatud ning lauamängud on ka olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei pea nad olema kodus. Miks peaks?

Loomulikult peavad lapsed kodus olema, mitte kuskil “küla” peal ringi kondama. Reps ju ka ütles teles, et lapsed ei tohiks ringi hängida.

Kui on oma õu ja kellegagi kokku ei puutu, siis saab ju ka õues käia.

Õues võib ikka teiste lastega mängida, nakatumise tõenäosus värskes õhus tuule käes on minmaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see olukord ei erine palju koolivaheajast lastel, kui nad on terved. ega nad tahagi vanematega enam midagi koos teha teismelisena. vaatamata minu pingutusele vaheajal kuhugi minna koos, tulid nad kaasa pigem kohustusest.

küll aga tahaks nad omavahel kokku saada. selle selgitamine ja keelamine on keeruline. kui nüüd järgmisest nädalast on koolid kinni, tähendab see seda et peabki olema kodus, mitte sõprade pool.

Loomulikult ei pea nad olema kodus. Miks peaks?

Ei mõista neid miinuseid. Õues viibimine ja seal sõpradega kohtumine on igahates tervislik. Lihtsalt kallistamise, suudlemise, müramise-maadlemise võib ära jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loen ja kurb hakkab. Inimesed kirjutavad, et lähevad oma kodus ja oma laste seltsis hulluks.
Minul on küll vaid hea meel, et laps koolis kodust olla saab ja meil on võimalus rohkem koos olla. Ise töötan nagunii kodukontorist. Meil on kodus üle 900 raamatu ja riiulitäis lauamänge, samuti aja jooksul kogunenud filme (muidu vaba aega eriti ekraani taga ei veeda). Lisaks erinevaid muid hobitarvikuid (maalimiseks, käsitööks). Põhjalikumaks koristamiseks pole ka aktiivse elustiili tõttu juba tükk aega aega jätkunud, nii et see oleks paras aeg ka elamises veidi toimetada. Karantiinis küll hetkel ei ole, oleme lihtsalt oma sotsiaalsed kontaktid miinimumini piiranud. Õues jalutamas käime ikka.
Väikelaste emadele, kes tahaksid torisema hakata, et mis koolilapsega viga. Olen ka mitme lasteaiaealisega kuude kaupa kodus istunud (haiguste tõttu) ja seejuures tööd ka teinud täiskoormusega kodukontorist. Kerge see polnud, aga etteruttavalt ma küll ei mõelnud kunagi, et oma lastega koosolemine hakkaks mind hulluks ajama. Seejuures olen tegelikult introvert ehk vajan palju vaba aega vaid iseendale.
Pere on tegelikult kõige olulisem! Hoidkem üksteist!

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas suudad kodus kaks nädalat sisustada