Esileht Hobinurk Kas suudate hoida saladust?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas suudate hoida saladust?

Postitas:
Kägu

Mulle räägiti edasi ühte lugu, mida omakorda oli juba edasi räägitud vaatamata palvele seda mitte mingil juhul teha ehk et A avaldas saladuse B-le, B rääkis seda C-le ja C omakorda D-le ehk mulle. Mul oleks ka olemas inimene, kellele see saladus huvi pakuks, aga ikka  püüan, et kui lubasin mitte rääkida, siis ei räägigi, kuigi kiusatus on suur.    Kas teie suudate hoida saladust, kui on öeldud, et ära sellest kellelegi räägi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Ilma igasuguse probleemita.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olen andnud lubaduse mitte edasirääkida, siis ei tee seda ka siis, kui keegi teine oma lubadust rikub. Oluline on see, mida sa ise lubanud oled. Ma saan aru, et keel sügeleb, aga mõistlik on oma suu kinni hoida.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suudan küll. Kuna töö tõttu tean nii palju saladusi, mis paljudele huvi pakuks, aga ei tohi rääkida, siis olen seda oskust treeninud. Mõnikord on häiriv, kui näen, et tegelikult see saladuse avalikukstulek mõjutaks väga paljude inimeste elu, aga ma ei saa rääkida. Näiteks inimesed oskaks teha paremaid otsuseid vms, aga kuna nad ei tea, siis teevad halbu otsuseid. Seetõttu need eraelulised üsna pisikesed saladused, et kes kellega magab, keegi joob salaja vms ei tekita mingit kiusatustki edasi rääkida.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mulle räägitakse mingit lugu kellestki, siis edasi räägin vaid siis, kui see on tõesti vaimukas, õpetlik või oluline. Enamasti anonüümselt.

Kui aga räägitakse lugu ja öeldakse, et see on saladus, siis on kaks varianti. Oleneb, kus lasub minu lojaalsus. Kas ei räägi seda kunagi edasi, see on levinum variant. Või ütlen rääkijale, et ma ei reeda sind ja ei ütle, kust tean, aga ma räägin edasi, sest pean seda õigeks.

Teise variandi kohta näide. Pidin üsna äsja tekkinud sõbranna sünnipäevale minema ja ta ütles, et tal on saladus, kas oskan seda pidada. Vastasin ausalt, et oleneb saladusest. Kui ei pea vajalikuks pidada, kohe ütlen. Ja et ära räägi parem, kui see variant sulle ei sobi.

Ikka rääkis. Et tulevad tema kaugemad sugulased ka, kes olid samal ajal samas linnas suvitamas. Aga et olgu ma hästi delikaatne, hoidku madalat joont ja hoidku saladust, sest sugulane on avalikkusele tuntud naisisik ja tuleb oma armukesega ning et ma jumala pärast kuskil ei iitsataks, et see tuntud isik üldse sel ajal seal linnas oli. Ütles nime ka, et ma ei ehmataks.
Eesti on väike.
Paraku oli tegemist mu venna parima sõbra ja ka minu hea sõbra abikaasaga. Suhtlesime nende perega. Loomulikult ütlesin kohe oma sõbrannale, et esmalt ma ei tule sünnipäevale ja teiseks ma täiesti kindlasti ütlen oma üliheale sõbrale, et ta naisel on minu teada kõrvalsuhe. Just selles vormis, mitte faktina, sest mina pole voodiserval küünalt hoidnud. Selle koha pealt, et kust ma tean, vaikin nagu sukk. Ka ei lähe ütlema, et su naine on praegu mitte seal komandeeringus vaid seal armukesega. Edastan vaid fakti. Ütlen ainult selle naise mehele nelja silma all ja mitte kellelegi teisele ning ei põhjenda teadmist kuidagi.

Nii ka tegin. Loomulikult oli tähtis osa see, et ütlesin sõbrannale kohe ette, et igat saladusena käsitletud asja ma ei pea. Ta oli hoiatatud.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka rääkis. Et tulevad tema kaugemad sugulased ka, kes olid samal ajal samas linnas suvitamas. Aga et olgu ma hästi delikaatne, hoidku madalat joont ja hoidku saladust, sest sugulane on avalikkusele tuntud naisisik ja tuleb oma armukesega ning et ma jumala pärast kuskil ei iitsataks, et see tuntud isik üldse sel ajal seal linnas oli. Ütles nime ka, et ma ei ehmataks. Eesti on väike.

Eestis tuntud naine on nii loll, et kooserdab armukesega mööda sünnipäevi ringi ja arvab, et see suhe ei tule avalikuks? Siin vist pole küll vahet, kes just mehele rääkima läheb.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis tuntud naine on nii loll, et kooserdab armukesega mööda sünnipäevi ringi ja arvab, et see suhe ei tule avalikuks? Siin vist pole küll vahet, kes just mehele rääkima läheb.

Ei tulnudki, aastat 3-4. Õigemini senini pole tulnud, sest avalikkus seda ei tea. Kui teaks, oleks see ammu kroonikas. Kas kõrvalsuhe on nüüd läbi või kestab edasi, ei tea ka ja ei huvita ka. Ei tea ka muidugi, äkki oli lihtsalt südamesõprus 🙂 Abielu neil kestab. Vestelnud enam me sellest pole.

Samamoodi ei kavatsekski ma pidada saladust, kui keegi ütleks, et lõi kellegi maha või näiteks kavatseb oma meest/naist mürgitada, aga see on saladus.

Nimetagu tema seda saladuseks. Mina ütlen, et ma ei võta seda palvet saladust hoida vastu ja teatan politseisse. Kohe.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnikord on häiriv, kui näen, et tegelikult see saladuse avalikukstulek mõjutaks väga paljude inimeste elu, aga ma ei saa rääkida. Näiteks inimesed oskaks teha paremaid otsuseid vms, aga kuna nad ei tea, siis teevad halbu otsuseid.

Kuidas sa endaga siis rahu teed? Sinu võimuses on inimesi aidata, aga sa ei tee seda.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ütlen, et ma ei võta seda palvet saladust hoida vastu

Tahaks ka teada, kes see naine on 🙂

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle räägiti edasi ühte lugu, mida omakorda oli juba edasi räägitud vaatamata palvele seda mitte mingil juhul teha /-/Kas teie suudate hoida saladust, kui on öeldud, et ära sellest kellelegi räägi?

See pole (sinu) saladus. Oma saladust saab hoida ainult inimene ise – selles on tõetera. Niipea kui räägib ühele, ei ole see enam saladus.
Kas räägiks edasi? Kui see on väärt seda (teeb kellelegi head vm). Klatši eesmärgil ei räägiks. Pole tühja jutu ajaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas suudate hoida saladust?

Suudan. Olen alati suutnud. Küll aga olen ise saanud tunda seda, kui usaldad saladuse inimesele, kes usaldust ei vääri ja kõik esimesel võimalusel välja lobiseb.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga olen ise saanud tunda seda, kui usaldad saladuse inimesele, kes usaldust ei vääri ja kõik esimesel võimalusel välja lobiseb.

Mina olen ka õppinud, et kui on ikka selline saladus, mis kohe absoluutselt välja ei tohi tulla, siis ei ole mõtet seda mitte kellelegi rääkida. Sest ensamus inimesi saladust hoida ei oska ja parem on sellega juba ette arvestada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa endaga siis rahu teed? Sinu võimuses on inimesi aidata, aga sa ei tee seda.

Paljud töökohad on sellised, et ei ole võimalik rääkida. Näiteks arst ei saa sulle kõike rääkida või toon näiteks ajakirjanikud. Pealtnägijas rääkis Mihkel Kärmas, et teadsid juba ammu, et Slava Ukrainõs raha vasakule läheb, aga keegi ei olnud nõus kaamera ette tulema ja nii ei olnud info avalikustamine võimalik. Vaatasid lihtsalt pealt, kuidas Lehtmet upitati Riigikokku ja autasustati kõrgete tiitlitega ja lihtsad inimesed oma raha endiselt ära andsid. Nii lihtsalt on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ilmaasjata juba ammu ei teadnud vanarahvas, et kui teab kaks, siis teab pool küla. Saladust saab hoida ainult endale, kui lobised, siis oma viga. Mina suudan igasuguseid saladusi hoida, nii endi kui teiste omi, ma enamasti unustan nad isegi ära, sest NII huvitavad enamus “tähtsaid saladusi” pole.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle räägiti edasi ühte lugu, mida omakorda oli juba edasi räägitud vaatamata palvele seda mitte mingil juhul teha ehk et A avaldas saladuse B-le, B rääkis seda C-le ja C omakorda D-le ehk mulle.

See pole enam saladus, vaid kuulujutu levitamine. Kust sa tead, et see üldse tõde on? Saladuse usaldamine on otseallikast, ülejäänu on pläralärajutumuttide teema.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskan hoida, aga ÜLDSE ei meeldi. Nt tean ma otseallikast ühe kuulsuste paari lahkumineku tagamaid. Üldsusele on jäänud väga vale mulje, aga mina pean suu kinni hoidma. Samuti tean üht kuulsust, kes saab vähiravi, aga avalikkuse ette pole sellega veel tulnud. Isegi perele ja parimale sõbrale pole kummastki rääkinud.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti tean üht kuulsust, kes saab vähiravi, aga avalikkuse ette pole sellega veel tulnud. Isegi perele ja parimale sõbrale pole kummastki rääkinud.

Ma tean kohe väga palju inimesi, nii kuulsusi kui mittekuulsusi, kes saavad vähiravi ja see on absoluutselt nende isiklik asi, kellele nad sellest räägivad või ei räägi. Pole nagu mõelnud ka, et peaks seda kellelegi edasi patrama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti tean üht kuulsust, kes saab vähiravi, aga avalikkuse ette pole sellega veel tulnud. Isegi perele ja parimale sõbrale pole kummastki rääkinud.

Ma tean kohe väga palju inimesi, nii kuulsusi kui mittekuulsusi, kes saavad vähiravi ja see on absoluutselt nende isiklik asi, kellele nad sellest räägivad või ei räägi. Pole nagu mõelnud ka, et peaks seda kellelegi edasi patrama.

Ma kujutan ette jah, et inimene, kes vähiravis töötab, teab selliseid inimesi palju ja see pole tõesti nende asi rääkida. Ja miks peaks olema kohustuslik oma ravist avalikkusele teatada üldse, jumal hoidku.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Hobinurk Kas suudate hoida saladust?