Esileht Ilu Kas suudate toitumiskava järgida?

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Kas suudate toitumiskava järgida?

Postitas:
Kägu

Miks see lollus on?

Milleks olla söömata, kui toitu naudid?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan varsti 50 ja juhtus see, mida arvasin, et minuga ei juhtu – kaal tõuseb järjekindlalt. Varem piisas, kui veidi söömist piirasin,siis kohe mõjus, aga nüüd enam mitte. Kuna sain aru, et ma ise enam kaalulangetusega ei saa hakkama siis tellisin toitumiskava esimest korda elus. Aga mind nii ahistab see kava, sest paljusid asju enam süüa ei saa ja pean kõike kaaluma, samas ei taha ülekaalus olla. Kuidas sellest tõrkest üle saada?

Mina ntx ei suutnud neid koguseid ära süüa, mis ette anti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvasin ka, et ei suuda ühtegi kava järgida, kuni võtsin end kokku ja hakkasin jõusaalitreeneri kava põhjal toituma, mille põhimõte on iseenesest väga lihtne. Päevane kaloraaž peab olema paigas ja samas ka makrod (rasvad, valgud süsivesikud). Selle kava positiivne pool seisneb selles, et söögikorrad on tegelikult päris suured ning süüa võib alati, kui kõht tühi, ei pea end piirama, soovitatavalt 4 korda päevas. Olen teinud ka intervallpaastu, millega kaal küll langeb, aga ainevahetusele see just kasuks ei tule. Toitumiskavaga hakkas ainevahetus palju kiiremini tööle ja kui alustasin 1400 kcal-ga, siis mõne kuu pärast tõstsin selle juba 1600-1800 kcal peale ning kaal langes ikka. Korrektne toitumine justkui “õpetab” keha ainevahetuse korralikult tööle. Ning rasvavoldid põlevad kiiremini kui lihased, mida dieetide puhul kaalulanguse ajal sageli keeruline saavutada. Igasuguse madala kaloraažiga dieet pikemas perspekiivis muudab inimese vormi kehvemaks. Ja kuna keskeas lihasmass väheneb niigi, siis ei soovi seda dieediga veelgi vähendada.

1400 kcal päevas pole nälgimine? Jah, sel juhul kui oled päkapikk.

Kas sa edasi ei viitsinud lugeda? Alustasin 1400-ga, kuna olin erinevate dieetidega ainevahetuse väga tuksi keeranud ja ei osanud alustuseks õiget kaloraażi paika panna. Aga mõne aja pärast tõstsin selle 1800-ni ja ka sellega kaal langes edasi.

Ainevahetust ei ole võimalik dieetidega tuksi keerata. Ainevahetus sõltub ainult kilpnäärmest ja sealt eritatavatest hormoonidest.

Seedimine on teine asi. Kui sul puuduvad teatud seedeensüümid, siis sa ei seedi teatuid toiduaineid ära.

organism läheb säästurežiimile ja kaal langeb järjest aeglasemalt. Nimeta seda protsessi, kuidas soovid :).

Ei lähe. Hormoonid ei tööta niimoodi. Tegelikult süüakse sisse siiski rohkem kaloreid, kui ära kulutatakse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see lollus on?

Milleks olla söömata, kui toitu naudid?

No näiteks matkal. Kui ma olen mägedes, siis ma ausalt öeldes eriti ei söö, mul pole isu ega aega.
Ja vahel on paastupäevad täitsa head, ergutavad keha.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ntx ei suutnud neid koguseid ära süüa, mis ette anti.

No valinud siis väiksema mahuga kogused ometi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan varsti 50 ja juhtus see, mida arvasin, et minuga ei juhtu – kaal tõuseb järjekindlalt. Varem piisas, kui veidi söömist piirasin,siis kohe mõjus, aga nüüd enam mitte. Kuna sain aru, et ma ise enam kaalulangetusega ei saa hakkama siis tellisin toitumiskava esimest korda elus. Aga mind nii ahistab see kava, sest paljusid asju enam süüa ei saa ja pean kõike kaaluma, samas ei taha ülekaalus olla. Kuidas sellest tõrkest üle saada?

Mina ntx ei suutnud neid koguseid ära süüa, mis ette anti.

Just-just. Sööd ainult linnunoka täie, sest rohkem ei jaksa, aga ikka oled ülekaalus. Perekooli klassika.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just-just. Sööd ainult linnunoka täie, sest rohkem ei jaksa, aga ikka oled ülekaalus. Perekooli klassika.

Teada-tuntud enamus paksude probleem: suurt taldrikutäit tervislikku sööki ei jaksa ära süüa, aga sama kaloraaziga snickers mahub vabalt naha vahele ja miks mitte veel teinegi peale. Toitumiskavad õpetavadki neid õnnetuid elus esimest korda kõhtu inimese moodi täis sööma normaalsest toidust, et ei tuleks päeva lõpus isusid ebanormaalse rämpsu järgi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on aastaid juba Fitlapi kava, aga korralikult ei suuda jälgida. Teen paar toitu päevas täpselt kava järgi, ülejäänute puhul vaatan, et kalorid enam-vähem paika jääks. Kui päevas üle 1600 kalori ei söö, siis väga vaikselt kaal langeb. Aga eks see on mul muidugi perioodide kaupa, on aegu, mil ma õgin šokolaadi tahvlitega. Reisil käies tõuseb kaal tavaliselt paar-kolm kilo, siis peale seda pingutan kogu hingest, et kavas püsida ja jälle alla võtta. Kokkuvõttes olen siiski ülekaalus, aga ausalt öelda see mind väga ei häiri. Lihtsalt rohkem juurde võtta ei taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan varsti 50 ja juhtus see, mida arvasin, et minuga ei juhtu – kaal tõuseb järjekindlalt. Varem piisas, kui veidi söömist piirasin,siis kohe mõjus, aga nüüd enam mitte. Kuna sain aru, et ma ise enam kaalulangetusega ei saa hakkama siis tellisin toitumiskava esimest korda elus. Aga mind nii ahistab see kava, sest paljusid asju enam süüa ei saa ja pean kõike kaaluma, samas ei taha ülekaalus olla. Kuidas sellest tõrkest üle saada?

Mina ntx ei suutnud neid koguseid ära süüa, mis ette anti.

Just-just. Sööd ainult linnunoka täie, sest rohkem ei jaksa, aga ikka oled ülekaalus. Perekooli klassika.

no Orgu kogused mingid linnunokad küll ei ole. Aga kava annab sulle kogused ette vastavalt sinu kaalule ja pikkusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen lihtsalt leppinud sellega, et enam ei ole nii peenike nagu noorena. Ma ka ei paisu kogu aeg suuremaks, vaid kaal on viimased aastad samaks jäänud, mingi 70 kilo kanti. Vanasti olin 58.

Mul on söömise asemel ilmselt probleemiks hoopis see, et ma ei ole saanud viimastel aastatel öösiti nii hästi magada kui varem, seoses lapse kooliminekuga olen pidanud hakkama ärkama kella peale ja ei saa iial und täis magatud. Mul on õhtune töö, nii et ei saa ka varem magama minna. Paar aastat tuleb veel üle elada sellises rütmis. Praegu juba ootan suvevaheaega pikisilmi, siis saab magada ????

Jessa, oledki ju ülisuur.

Ma 53 kilo, 170 cm pikk ja ka paar kilo rohkem kui nooremalt. Vanus 55.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma 53 kilo, 170 cm pikk ja ka paar kilo rohkem kui nooremalt. Vanus 55.

Sina jälle. Minu arust on viimased viis aastat sul sellised parameetrid. Vanemaks ei lähe üldse? ja mingi häire on sul ka, et kõikidele pead nina peale viskama, millised vaalad nad ikka on. Ülikõhn vanamutt pole üldse mingi ilus nähtus, nagu sina näid arvavat.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen lihtsalt leppinud sellega, et enam ei ole nii peenike nagu noorena. Ma ka ei paisu kogu aeg suuremaks, vaid kaal on viimased aastad samaks jäänud, mingi 70 kilo kanti. Vanasti olin 58.

Mul on söömise asemel ilmselt probleemiks hoopis see, et ma ei ole saanud viimastel aastatel öösiti nii hästi magada kui varem, seoses lapse kooliminekuga olen pidanud hakkama ärkama kella peale ja ei saa iial und täis magatud. Mul on õhtune töö, nii et ei saa ka varem magama minna. Paar aastat tuleb veel üle elada sellises rütmis. Praegu juba ootan suvevaheaega pikisilmi, siis saab magada ????

Jessa, oledki ju ülisuur.

Ma 53 kilo, 170 cm pikk ja ka paar kilo rohkem kui nooremalt. Vanus 55.

Ta on ülisuur? Mis asja sa ajad? ????

Sina oled alakaaluline ja see on päris õudne.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingeid suvalisi tellitud kavasid ei suudaks jälgida aga Fitlapi suudan. Seal on retseptide valik tohutu, süüa saab põhimõtteliselt kõike, toiduaineid asendada jne. Kaalumine alguses oli tüütu, kuid võtsin tasapisi seda asja. Kõige keerulisem mu jaoks oli toiduainete ära kasutamine. Alguses ikka kippus nii, et panen retseptid paika ja siis jääb neist üle jogurt, kikerherned, oad jne. See on ka nüüd vaikselt paika hakanud loksuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Säästurežiim ja regulaarsed toidukorrad on müüt. Võtke kas või näiteks profisööjad, jõusaalihullud ja sellised. Nende kogemused näitavad, et loeb, mis sa pikema perioodi jooksul teed. St ühe päeva kaloraaž ei ole midagi olulist: kui mõni päev sööd üle, siis tõmbad järgnevate jooksul arvestatavalt kokku.

Panustage pigem intuitiivsesse söömisse. Ma nt jätan ka vahel 24-30h vahele, sest pole isu ja enesetunne ütleb nii, aga erinevaid toitusid endale ei keela ega tembelda neid halbadeks ja headeks.

Närv läheb mustaks, kui keegi tuleb arvustama, et issand jumal, hommikust ei söögi?? magu hakkab sul seest ennast sööma või nonii, keha läheb säästurežiimi ja kohe oled paks valmis.

See ei ole tõsi. Proovige järele ja saate teada, et kokkuvõttes on organismi toimimine energia mõttes loogiline nagu matemaatika, aga uskuma peab eelkõige enesetunnet ja oma toitumiskäitumise tulemusi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Säästurežiim ja regulaarsed toidukorrad on müüt. Võtke kas või näiteks profisööjad, jõusaalihullud ja sellised. Nende kogemused näitavad, et loeb, mis sa pikema perioodi jooksul teed. St ühe päeva kaloraaž ei ole midagi olulist: kui mõni päev sööd üle, siis tõmbad järgnevate jooksul arvestatavalt kokku.

Panustage pigem intuitiivsesse söömisse. Ma nt jätan ka vahel 24-30h vahele, sest pole isu ja enesetunne ütleb nii, aga erinevaid toitusid endale ei keela ega tembelda neid halbadeks ja headeks.

Närv läheb mustaks, kui keegi tuleb arvustama, et issand jumal, hommikust ei söögi?? magu hakkab sul seest ennast sööma või nonii, keha läheb säästurežiimi ja kohe oled paks valmis.

See ei ole tõsi. Proovige järele ja saate teada, et kokkuvõttes on organismi toimimine energia mõttes loogiline nagu matemaatika, aga uskuma peab eelkõige enesetunnet ja oma toitumiskäitumise tulemusi.

Kogu jutt enam-vähem ok, aga see on küll rumal väide, et toitusid ei saa tembeldada halbadeks ja headeks. Saab ikka küll ja see on pigem toitumise põhialus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panustage pigem intuitiivsesse söömisse.

Kui intuitiivselt on ennast paksuks söödud, siis sama meetodiga kindlasti kõhnaks ei saa 😀

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panustage pigem intuitiivsesse söömisse.

Kui intuitiivselt on ennast paksuks söödud, siis sama meetodiga kindlasti kõhnaks ei saa ????

See ongi protsess. Nagu kõikide harjumuste kujundamisega, peab ka sel puhul analüüsima, mis käitumist juhib. Kas puhtalt harjumus või tegelik organismi soov, vajadus v kuidas iganes seda nimetada. Ma ise olen kaugel sellest, et intuitiivse söömise “kunsti” osata, aga abiks on mõttega süüa. Isegi kui metsa läheb, siis pärast panen kirja, mis tunded tekkisid ja jätkan sama koha pealt. Ma ise kaldun rohkem sinna liigse piiramise häire poole, nii et mulle on oluline lasta vabaks need piirangud – söömine peaks olema loomulik aga organismi vajadustele vastav.
Ideaalis siis mingil hetkel muutub enda vajaduste kuulamine automaatseks ja see pole tõsi, et need, kes ei suuda oma liigsöömist piirata oleks kuidagi kehvemas seisus distsipliini suhtes kui need, kes ei suuda oma piiratud söömist vabastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu jutt enam-vähem ok, aga see on küll rumal väide, et toitusid ei saa tembeldada halbadeks ja headeks. Saab ikka küll ja see on pigem toitumise põhialus.

Halb ja hea on ebaproduktiivsed selle pärast, et toitu ei peaks seostama süütundega. Toit on energia ja kütus. Ükski toit ei ole selle pärast “paha”, et inimene seda üle tarbib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Ilu Kas suudate toitumiskava järgida?