Leidsin Redditist huvitava kommentaari, mille sisuga 100% nõustun. Tundub, et see on kriitiliselt mõtleva noore, 20-30 aastase inimese poolt kirjutatud. Mis arvate?
Ma ei nimetaks seda trendiks, sest trend on lühiajaline ja see kindlasti pole, aga – Eestist mingisuguse 50/50 riigi vormimine, kus pool on mingi quasi-mini-USA ja pool siis püüdleb kuhugi Soome/Rootsi suunas. Miks ma toon välja USA? Sest väga pikka aega on teatud käitumismallid olnud pigem sealkandis levinud käitumismallide moodi – nt see, et kui oled elus kehvema järje peal, siis oled idioot, kes ise on laisk ja loll (USA pull yourself up by the bootstraps värk). Või see, et on absurdselt normaalne, et osa inimesi käibki põhimõtteliselt ainult tasuliste arstide juures oma rahaga, sest riiklik järjekord ei jõuagi kunagi sinuni – kui aga on raha maksta, siis saad abi ja suht kohe (USA meditsiinisüsteem) ja meie oma poliitikud, haigekassa ja erakindlustused muidugi nügivad meie süsteemi ka selles suunas, et inimesed ikka ise rohkem maksaks (sealjuures maksab keskmine eestlane juba niigi omast taskust meditsiinikulusid liiga palju ise kinni, euroopa keskmisest rohkem). Või näiteks see, et mingi osa poliitikutest on täiesti üle võtnud USA ja Venemaa stiilis poliiträuskamise ja propaganda, kus abortidest, abieludest, ja woke-kultuurist on tehtud mingi hüdra, kellega võidelda tuleb.
Teisalt aga püütakse etendada mingit Soome/Rootsi mudelit, sest peaks puhta idioot olema, et mitte aru saada, et kui hommepäev siin kõik tasuliseks ja USA-lite stiilis sarnaseks muutuks, siis pageks suurem osa inimesi kuhugi mujale elama ja Eesti riik võiks endale mulda peale kraapida. Seepärast etendataksegi mingit quasi-USA-quasi-Põhjamaa riiki, kus ühest küljest ruulib kapitalismus ja teisest küljest poetatakse rahvale nokaotsast mõned mündid, las need lähevad ja ostavad endale midagi head.
Pole kibestunud ega konservatiivide valija, aga seda olen juba ammu mõelnud, et kui võib-olla oleks saadud, siis oleks eestist ammu hüper-kapitalistlik riik vormitud nagu USA, kus raha ruulib ja ainult raha olemasolu aitab inimese paremale elujärjele/tervisele.