Esileht Pereelu ja suhted Kas täiskasvanu võib tellida laste menüüst?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kas täiskasvanu võib tellida laste menüüst?

Postitas:

No kui lastega restos süüa siis telliks sealt igale lapsele tema soovi järgi. Just selle mõttega, et ega nad kõike süüa jaksa ja saaks ka ise niimoodi soodsamalt kõhu täis?
Või siis tuleks endale ikka peamenüüst vailida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nali või?
Aga kui mitte nali, siis loomulikult võid sa kelnerile öelda: mulle palun üks taldrik ja söögiriistad, me jagame toite.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub restoranist. Mõnel on kindlad reeglid, kui noor peab olema lastemenüüst tellimiseks, mõnel on täiesti ükskõik, ja mõni võtab selle eest ka lisaraha, kui kaks inimest kahepeale ühe prae tellivad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, kui on ette aimata, et laps ei suuda lastepraadi ära süüa, siis tellingi endale supi ainult näiteks. Kui olen endale suure prae võtnud ja lastepraed ka suureks osutuvad, ning enamuses järele jääb, siis olen üritanud nendest ka ikkagi natuke süüa, lihatüki, salatit vms.
Mulle ei meeldi tellida toitu ja maksta selle eest ja siis suurem osa prügikasti saata. Ja kui lastemenüü toit mulle isuäratavam tunduks kui midagi tavalisest menüüst, siis julgeks ilma süümepiinadeta seda ka tellida, isegi kui lapsi kaasas poleks. Ma muidugi väga peentes kohtades ei käi ka, eestis reisides suvalistes väikelinna restoranides ja pubides näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tellin lastele täiskasvanud inimeste prae. need lastepraed….tahan lastele ka normaalset toitu anda:), mitte friikaid ja viinereid või kananagitsaid.
endale võtan siis enamasti salati või supi või isegi ainult kohvi ja ootan, kuni lapsed on oma kõhu täis söönud taldrikul olevatest neile sobivatest paladest ja pistan siis ise ülejäänu pintslisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka tellida mitme lapse peale ühe prae ja küsida söögiriistad juurde. Oma kolmeaastastega teeme ikka nii, palumise peale pannakse ka üks roog kahele taldrikule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 08:53; 13.06 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin uhkes kohas söömas ja vaatasin menüüd. No polnud midagi sellist, mida tahaks…Lastele oli aga kartulipuder, viiner, salat jne. Jube, kuidas oleks seda tahtnud…Rase, et isu veel suurem…Ei julgenud küsida ja tellisin midagi muud.
Sõbranna ütles, et silita kõhtu ja ütle ,et laps tahab süüa 🙂
Agajah, olen ka märganud, kus mammid söövad lapse toitu edasi…isiklikult ei meeldi see ,aga kui endal laps sündinud võin ka väikseks põrsaks muutuda, kes sööb jäägid ära…Laps solgib toiduga, et ei mõista, kuidas vanem seda veel edasi sööb…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 11:30; 12.06 17:28;
To report this post you need to login first.

Aga loomulikult ju oleneb, kus ja kui peenes restoranis sa oled.

Mina olin nädalavahetusel perega väikelinna restoranis, koer oli ka kaasas, koerale toodi kausiga juua. Meie sõime täiesti vabas vormis, laps lastemenüüst, mina magustoidumeenüst, mees sõi suppi. Maitsesime üksteise toite ja täitsa norm oli.

Aga kui ma läheksin korralikku restorani, kus on riidest salvrätid, siis ma sööksin oma taldrikust, laps sööks omast ja ma ei hakkaks taldrikuid vahetama ega midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasen toidu kaasa pakkida kui lastega olen.
Mõnes asutuses on karp tasuta, teiseskohas lisandub arvele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh…. see oli palju aastaid tagasi Kuressaares. Läksime sööma täiestui tavalisse toidukohta. Menüü selline, mida tead peast ja mis on olemas pea igas pubis. Mida tavalisem, seda raskem otsustada, aga siis märkasin, et eraldi lastepraadide all – maksakaste. Suht kummaline, et täiskasvanutele pole, aga lastele on ja väga paljud lapsed maksa ei söö.
Küsisin maksakastet, vastati et ei saa, see on lastepraad. Mul polnud jah kuskilt last käepärast võtta.
Uurisin siis, et kas siis see suuremaks venitada ja rohkem raha küsida, ei oleks võimalik?
Ei.
Aga kaks lastepraadi osta, maksan ju juba topelt lausa?
Ei.
????

Ma ei teagi, mis põhimõttel nii jäigad oldi, igatahes ma olin suht nõutu. Juba vaid hasardist uurisin peale esimest eitamist, aga selles majas EI oli ka EI.
Lõpuks veel küsisin, et mis vanuseni on laps veel laps. Seda polnud keegi vist varem küsinud, preili veidi kokutas ja teatas siis rõõmsalt, et kuni 10a.

Hiljem polegi vist proovinud rohkem niisugust eksperimenti korraldada, kuidagi olen ikka oma otsustusvõime tööle rakendanud ja muud tellinud. Aga see tore lugu jäi küll meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga peentes restodes pole käinud, aga väljas söömas käies tellin küll tavaliselt endale meelepärase prae ja küsin lapsele lisa taldriku. Tean, et ta ei suudaks süüa ka kõige väiksemat lastepraadi tervenisti ära. Seega jagan enne söömist talle enda taldrikult enam-vähem sobiliku portsu (sh ka salti või liha) ja tunneme end mõlemad hästi. Senini ei ole mingeid probleeme kuskil esinenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

söögikohad võiks pakkuda rohkem võimalusi tellida pool praadi või pool suppi.
Miks ma pean punnitama sisse mingit suurt lihahunnikut, kui tahaksin hoopis natuke suppi, natuke praadi ja siis mahuks ehk ka dessert…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Käisin uhkes kohas söömas ja vaatasin menüüd. No polnud midagi sellist, mida tahaks…Lastele oli aga kartulipuder, viiner, salat jne. Jube, kuidas oleks seda tahtnud…Rase, et isu veel suurem…Ei julgenud küsida ja tellisin midagi muud.
Sõbranna ütles, et silita kõhtu ja ütle ,et laps tahab süüa 🙂
Agajah, olen ka märganud, kus mammid söövad lapse toitu edasi…isiklikult ei meeldi see ,aga kui endal laps sündinud võin ka väikseks põrsaks muutuda, kes sööb jäägid ära…Laps solgib toiduga, et ei mõista, kuidas vanem seda veel edasi sööb…[/tsitaat]
Miks sa lähed uhkesse kohta sööma, kui sinu maitse on kartulipuder ja viinerid? See oleks sama, nagu diskomuusika kuulaja läheks klassikakontserdile ja hädaldaks, et nii nõme muusika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa lähed uhkesse kohta sööma, kui sinu maitse on kartulipuder ja viinerid? See oleks sama, nagu diskomuusika kuulaja läheks klassikakontserdile ja hädaldaks, et nii nõme muusika.[/tsitaat]
Pole vist rase olnud, et ei mõista mind….
Lootsin midagi muud süüa, kuid seal ei olnud midagi…ja tõesti kartulipuder ajas ila tilkuma….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 11:30; 12.06 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa lähed uhkesse kohta sööma, kui sinu maitse on kartulipuder ja viinerid? See oleks sama, nagu diskomuusika kuulaja läheks klassikakontserdile ja hädaldaks, et nii nõme muusika.[/tsitaat]

Aga kas kartuliputru ja viinereid võib siis tõepoolest süüa ainult oma kodus, kardinad ette tõmmatud, et naabrid ei näeks, et täna polegi laual põdravasikafilee chanterelle-kastmega, magustoiduks käsitsitehtud makroonid? Äkki inimene tahabki kartuliputru süüa viisakas keskkonnas? Mis sel toidul viga on? Miks ei võiks kas või Vertigos süüa tatraputru?

Kas sa oled kogu aeg nii imelik ja väikekodanlik või on sul täna lihtsalt halb päev?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millises \”uhkes kohas\” üleüldse viinereid serveeritakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 21:09; 13.06 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti tellin prae ja lapsele taldriku, lisan siis sinna temale portsu mida ta süüa võiks, sest kolmene ei söö palju ja lastepraad on talle liiga suur. Magustoit tuleb talle terve tellida ja seda poolitad ei anna.
Kuid see Kuressaares, siis nii lollakasse kohta sööma ei lähekski-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]punane_saabas kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kas kartuliputru ja viinereid võib siis tõepoolest süüa ainult oma kodus, kardinad ette tõmmatud, et naabrid ei näeks, et täna polegi laual põdravasikafilee chanterelle-kastmega, magustoiduks käsitsitehtud makroonid? Äkki inimene tahabki kartuliputru süüa viisakas keskkonnas? Mis sel toidul viga on? Miks ei võiks kas või Vertigos süüa tatraputru?

Kas sa oled kogu aeg nii imelik ja väikekodanlik või on sul täna lihtsalt halb päev?[/tsitaat]

Uhke ja viisakas pole üks ja sama. Nii mõnigi kohvik on täiesti viisakas ja kena, samas pole tegu mingi uhke kohaga. Uhkes kohas on valged laudlinad, küünlad laudadel, ülikonnas kelner, roogade nimetused prantsuse keeles. Sellisesse kohta üldiselt tõesti viinereid sööma ei minda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 08:53; 13.06 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]punane_saabas kirjutas:[/small]

Uhke ja viisakas pole üks ja sama. Nii mõnigi kohvik on täiesti viisakas ja kena, samas pole tegu mingi uhke kohaga. Uhkes kohas on valged laudlinad, küünlad laudadel, ülikonnas kelner, roogade nimetused prantsuse keeles. Sellisesse kohta üldiselt tõesti viinereid sööma ei minda.[/tsitaat]

\”roogade nimetused prantsuse keeles\”

*naerab suure häälega*

Aga miks ei võiks peenes kohas, kus roogade nimed prantsuse keeles (:D) tellida endale üks purée avec des saucisses & paar klaasi jus d’orange’t?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas pasta frutti di mare prantsuse keeles on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 21:09; 13.06 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on õnneks kaks last. Lastepraed tavaliselt sellised ebatervislikud – friikad ja nagitsad, et pakun lastele tavalisi praade. Kui mõlemale meeldib sama toit, siis võtangi ühe prae kahe peale neile.
Kui lapsed soovivad erinevaid asju, siis võtan endale meelepärase supi või salati ja väiksema lapse prae lasen kahel taldrikul tuua, pool siis endale.
Teinekord kui lapsel palju sööki järgi jääb, siis lasen kaasa pakkida või sööb mees ära, kui tal veel isu. Oma laste söök, mis seal ikka nii kohutavat, ps. lapsed ei solgi toiduga, pole enam nii väikesed. Päris udupeenel õhtusöögil muidugi teiste jääke ei söö, aga kui tavapärane õhtusöök oma pere seltsis, siis pole küll kellegi teise asi, kas me taldrikuid vahetame või mitte.

Kui endale lastemenüüst midagi tohutult meeldiks, siis küll telliksin, mitte ei põeks ja unistaks omaette.. pole küll ette tulnud, et selline soov tekiks, meil enamuses kohtades veel millegi pärast arvatakse, et lastele peab kindlasti rämpstoitu pakkuma, kuigi mõningast arengut paremuse suunas juba ka on õnneks.

Kord välismaal aga tellis näiteks minu sõbranna 5* hotelli restoranis lasteprae, ilmselt puhtalt hindade tõttu, ja kenasti toodi see talle ilma probleemideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahan vahel just lihtsat toitu süüa ja siis tellin endale lasteprae.

Tean, et mõnes kohas ei saa täiskasvanu endale lastepraadi osta, aga mõnes kohas ei pöörita selle peale ükski teenindaja silmi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas pasta frutti di mare prantsuse keeles on?[/tsitaat]
Le pasta la frutti de la mareé

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul veel last ei olnud, on ka mul olnud juhuseid, kui olen soovinud tellida lastemenüüst ja on keeldutud… või kui seltskonnas on laps, siis kahte lastepraadi ikka ei saa jne…

Nii et ma ei tea, küsida võib ikka, iseasi, kas saab.

Mõnikord olen lapse prae kõrval täiega vesistanud… nii hea on ja mulle ei jää ampsugi ja tellida ei lasta (on ka neid kohti, kus lastepraad ei võrdu friikate ja viinerite või ülekeedetud makaronide ja kahtlase väärtusega lihapallidega)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eee….Kas Laste menüü on kuidagi doteeritud või milles küsimus?
Miks peaks see kuidagi olema keelatud või üldse reguleeritud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on üldse kellegi asi, kas kõrvallauas taldrikuid vahetatakse või mitte. Mina küll ei käi väljas söömise ajal vahtimas, mis kõrvallauas tehakse. Söögu või pihuga.
Ja minul pole ka laps kunagi toitu sonkinud, seega pole tema taldrikult ülejääkide söömine kunagi probleem. Ei ole valmis maksma asja eest, et see siis minema visata……

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka juhus Saaremaalt, kus palusime lastepraes friikate asemel tavalisi keedukartuleid (need peaks ju igas söögikohas olemas olema) – ei saanud.

Võtsime siis hoopiski eelroogade alt miskisugused praekartulid – odavamad ja rohkem ja väga head.

Aga väga jäik suhtumine oli küll – ei ja kõik. Ise sai see koht veel mingi aeg lastesõbraliku söögikoha tiitli…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on veel nõmedam , hakata seal restoranis laste songitud jäänuseid sööma.Enne tõesti tellin siis ka lapsele eraldi söögi,mille ta menüüst valib ja kui jääb järgi ,siis jääbki.[/tsitaat]

Tõepoolest nõme! Ma ei leia üldse, et mina emana peaksin teiste jäänuseid sööma, saati ei hakkaks restoranis labatsema nagu näljarott.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat]Heh…. see oli palju aastaid tagasi Kuressaares. Läksime sööma täiestui tavalisse toidukohta. Menüü selline, mida tead peast ja mis on olemas pea igas pubis. Mida tavalisem, seda raskem otsustada, aga siis märkasin, et eraldi lastepraadide all – maksakaste. Suht kummaline, et täiskasvanutele pole, aga lastele on ja väga paljud lapsed maksa ei söö.
Küsisin maksakastet, vastati et ei saa, see on lastepraad. Mul polnud jah kuskilt last käepärast võtta.
Uurisin siis, et kas siis see suuremaks venitada ja rohkem raha küsida, ei oleks võimalik?
Ei.
Aga kaks lastepraadi osta, maksan ju juba topelt lausa?
Ei.
????

Ma ei teagi, mis põhimõttel nii jäigad oldi, igatahes ma olin suht nõutu. Juba vaid hasardist uurisin peale esimest eitamist, aga selles majas EI oli ka EI.
Lõpuks veel küsisin, et mis vanuseni on laps veel laps. Seda polnud keegi vist varem küsinud, preili veidi kokutas ja teatas siis rõõmsalt, et kuni 10a.

Hiljem polegi vist proovinud rohkem niisugust eksperimenti korraldada, kuidagi olen ikka oma otsustusvõime tööle rakendanud ja muud tellinud. Aga see tore lugu jäi küll meelde.
[/tsitaat]

Mis kohaga tegu oli, kui saladus pole? Teaks eemale hoida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]

Mis kohaga tegu oli, kui saladus pole? Teaks eemale hoida? [/tsitaat]

Ma siiralt LOODAN, et asi on ennast parandanud, aga oli see vana kaubamaja taga suht popp söögikoht. Nimi kahjuks ei meenu. Mingi Õuekohvik või midagi sellesarnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas täiskasvanu võib tellida laste menüüst?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.