Esileht Pereelu ja suhted Kas täiskasvanud laps peaks kodus elades üüri maksma?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 124 )

Teema: Kas täiskasvanud laps peaks kodus elades üüri maksma?

Postitas:
Kägu

Minu ema oli küll ülimat rahul. Üks inimene minu kallima näol juures, kes panustab rahaliselt, aitab kodutöödes, teeb süüa, ajab juttu, teeb füüsiliselt raskemaid töid, vajadusel toob-viib midagi…

No see oleks mõeldav ainult suures, kahe eraldi sissekäiguga eramus. Ma ei kujuta ette, et istutakse siis elutoas kõik koos? Sest vaevalt, et noored koguaeg oma toas on.

Meil oldi nii elutoas koos kui ka köögis koos. Muidugi mitte kogu aeg. Lihtsalt kui telekast tuli midagi põnevat, siis hüüdsime meie emale või ema meile, et kuule, me hakkame filmi vaatama või kontserti kuulama, kas liitud. Või läks ema kööki ja küsis meilt koputades uksele, et tal tuli pannkoogiisu, tema võiks teha, aga kas Jaanus või mina viitsiksime poes käia, kui ka tahame. Õhtul teinekord avasime pudeli veini ja seltsi mõttes pakkusime emale ka. Ilmselt vahe ka selles, kas ema on huvitav inimene või ei. Minu omaga oli kohutavalt huvitav. Sageli juhtus isegi, et ma läksin magama ja mees ja ema jäid kööki malet mängima või mingit poliitikateemat arutama. Polnud harvad juhused, kui tulin koju ja nemad kahekesi kokkasid köögis.

Kaks aastat. Ja oli super ära kolida oma koju, aga kolmekesi oli muidugi mugavam. Ega kogu aeg ei emba ja seksi, tore ju, kui ülitark ja -humoorikas vestluspartner on viie sammu kaugusel.

Kostub mu jaoks õudusunenäona.

Jah ja kui ema tegelikult seda kõike ei soovinud ja vaid pidi halva mängu juures head nägu tegema, siis küll lausjube olukord.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, ilmselt võtan asja oma mätta otsast. Minul oli küll kodus väga tore ja ka mugav, aga see tahtmine olla omaette ja ise murdis küll tugevalt esile. Kuigi need järgmised elamistingimused olid ikka päris ebamugavad võrreldes kodus elamisega. ca 20-aastased noored võib-olla seksivad ja tahavad paljalt ringi käia korteris, poolpaljalt teleka ees vedeleda vms. Ma ei tahaks küll seda täna oma kodus näha. Ja ma ise tipin ka hommikuti poolpaljalt ringi. Igatahes minu tahtmine kohe järgmisel päeval välja kolida pärast kooli lõppu oli mul aegsasti ette valmistatud ja seda ma ka tegin.

Kui on paariline, siis päris paljud tahavad juba oma elu elada. Paariline on suur ajend paljudele. Sealt tuleb ka see memmepoja väljend vallaliste keskealiste meeste kohta, kes emaga kahekesi elavad. Kui olin mingi 12, oli mul üks tuttav tüdruk, tema oli minust vanem. Unistas pikisilmi 18 saamisest, et saaks siis täiskasvanuelu elada. Tänaseks on ammu juba mehel ja mitu last ka juba. Teine tüdruk sama, mingi 15selt unistas juba beebist, saigi pärast gümna lõppu lapse ja tänaseks mitme lapse ema. Soovid on inimestel lihtsalt erinevad. Ma arvan, et väga noorelt nagu sinagi teavad inimesed juba oma soove ja vastavalt ka elu korraldavad.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti elatakse vanemate juures ajutiselt ja seetõttu, et olukord sunnib, mitte ei tehta mingit Itaalia peret, kus elab mitu põlvkonda koos, sest jube tore on nõnda.

Just, itaallased on sellised, kes väga tihedalt lastega suhtlevad ja koos süüakse jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kujuta ette, mis siis juhtub, kui istutaksegi elutoas koos? Ära sured sellest või? Haige inimene. Rate this item:Submit Rating+3-1

Mina ja haige? Paar-3h on okei, aga et päevadläbi selline elu? Elad kusagil ühikas, et see sinu jaoks äge ja mind haigeks pead?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegemist ilmselt introvertse inimesega.

Ei, pigem ekstravert. Külalisi tahan siis, kui soovin. Ülejäänud aja soovin olla vaikuses või panna bass põhja, et maja väriseb. Teise leibkonna kodus viibides ei ole ju enam ainuotsustaja.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli ikka lõunasöök eks, õhtusöögi kohta magedalt väike arve!

Õhtusöök, tavalises Argentiina liharestos.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

:’D Sa ei kujuta ette, et inimesed võiksid üksteisega hästi läbi saada ja tahta omavahel kokku puutuda ja suhelda? Mõnes peres istub tõesti igaüks oma toas suletud ukse taga ja kööki või elutuppa tullakse ainult siis, kui on kindel, et seal kedagi teist pole. Teises peres jälle käib kogu aeg elu, sõbrad-tuttavad-sugulased-naabrid-pruudid-peigmehed tulevad ja lähevad, pole mingit vahet, kas majapidamises elab üks inimene rohkem või vähem. Kuidas kusagil.

Ei, mina saangi kõigiga hästi läbi. Oo õudust, et pean kellegagi nonstop koos olema :O Kohutav. Tahaks ikka üksi määrata, mis ja kuidas.

Mingid kommuunifännid siin?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli ikka lõunasöök eks, õhtusöögi kohta magedalt väike arve!

Õhtusöök, tavalises Argentiina liharestos.

😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli ikka lõunasöök eks, õhtusöögi kohta magedalt väike arve!

Õhtusöök, tavalises Argentiina liharestos.

Palju te siis sõite? Või jõite?

75 euri näkku – ma läheks suure pauguga lõhki ilmselt.

Argentiina restos maksab 400g veise sisefilee 39€  – ja see on ühtlasi üks kalleimaid roogasid seal.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju te siis sõite? Või jõite? 75 euri näkku – ma läheks suure pauguga lõhki ilmselt. Argentiina restos maksab 400g veise sisefilee 39€  – ja see on ühtlasi üks kalleimaid roogasid seal.

What? Lihavaagen kahele on 60. Ehk 30 näkku. Eelroog, magustoit, vesi, alkovabad kokteilid ja vein. Kui mitte midagi ei joo, siis minimaalne 55 näkku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Argentiina restos maksab 400g veise sisefilee 39€  – ja see on ühtlasi üks kalleimaid roogasid seal.

Nii? Restos süüakse ikka mitu käiku + joogid. Või sa lähed ahmid oma sisefilee sisse ja lased jalga? No eks igasuguseid veiderdisi on muidugi olemas, aga see pole tavapärane. Pigem väga ebaviisakas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju te siis sõite? Või jõite? 75 euri näkku – ma läheks suure pauguga lõhki ilmselt. Argentiina restos maksab 400g veise sisefilee 39€  – ja see on ühtlasi üks kalleimaid roogasid seal.

Valetaja paljastatud-69 ja 62 eurot on kallimad praed. Mis sul on, et igas teemas valetad ja ajad jama?

https://argentiina.ee/menuu/

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema oli küll ülimat rahul. Üks inimene minu kallima näol juures, kes panustab rahaliselt, aitab kodutöödes, teeb süüa, ajab juttu, teeb füüsiliselt raskemaid töid, vajadusel toob-viib midagi…

No see oleks mõeldav ainult suures, kahe eraldi sissekäiguga eramus. Ma ei kujuta ette, et istutakse siis elutoas kõik koos? Sest vaevalt, et noored koguaeg oma toas on.

Sa oled ikka täitsa ära tõusnud omadega. Mina elan lausa kolme sissepääsuga majas, aga sellest hoolimata ei leia, et on ilus niimoodi kirjutada, eriti kuna see pole ka tõde.

Inimesed elavad kolmetoalistes korterites ja ometi tohib lapse kaaslane sisse kolida. Mis siin nii arrogantselt haukuda on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli ikka lõunasöök eks, õhtusöögi kohta magedalt väike arve!

Õhtusöök, tavalises Argentiina liharestos.

Palju te siis sõite? Või jõite?

75 euri näkku – ma läheks suure pauguga lõhki ilmselt.

Argentiina restos maksab 400g veise sisefilee 39€ – ja see on ühtlasi üks kalleimaid roogasid seal.

Kulla inimene, restoranis võetakse kõigepealt suupisted, eelroog ja ss see sinu pearoa näide. Sobivad joogid, alguses pudel vahukat näiteks. Lõpus espressos, kes soovib, magus amps. Restorani õhtusööki nauditakse, vesteldakse, tuntakse mõnu. Ajaliselt kestab see tunde.

Sa räägid mingist sööklast ilmselt, kus 15 minutiga kõht kiirelt praadi täis ja minekut.

Siis oleks jah 300.- kahe peale liiast.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulla inimene, restoranis võetakse kõigepealt suupisted, eelroog ja ss see sinu pearoa näide. Sobivad joogid, alguses pudel vahukat näiteks. Lõpus espressos, kes soovib, magus amps. Restorani õhtusööki nauditakse, vesteldakse, tuntakse mõnu. Ajaliselt kestab see tunde.

Jaa ning kõik restoranid on täna päevad läbi täis selliseid seltskondasid ning iga viimne teenindaja teenib igapäevaselt sadu eurosid tippi! Miks nad kõik juba miljonärid pole huvitav?
Käisite korra perega tähistamas ja arvate, et see on argipäev restoranis. Kui eluvõõras!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa ning kõik restoranid on täna päevad läbi täis selliseid seltskondasid ning iga viimne teenindaja teenib igapäevaselt sadu eurosid tippi! Miks nad kõik juba miljonärid pole huvitav? Käisite korra perega tähistamas ja arvate, et see on argipäev restoranis. Kui eluvõõras!

See on suur koht, puupüsti täis, sisse saab vaid broneeringutega. Käisime seal ka eelmisel kuul, täpselt sama.

Töötan ettevõttes, mis varustab restosid. Jah, kõik paremad kohad on puupüsti täis, see algas juba eelmisel aastal.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa ning kõik restoranid on täna päevad läbi täis selliseid seltskondasid ning iga viimne teenindaja teenib igapäevaselt sadu eurosid tippi! Miks nad kõik juba miljonärid pole huvitav? Käisite korra perega tähistamas ja arvate, et see on argipäev restoranis. Kui eluvõõras!

Ühes vanalinna tuntud restos teeniti minimaalselt sada eurot päevas näkku juba 7 aastat tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa ning kõik restoranid on täna päevad läbi täis selliseid seltskondasid ning iga viimne teenindaja teenib igapäevaselt sadu eurosid tippi! Miks nad kõik juba miljonärid pole huvitav? Käisite korra perega tähistamas ja arvate, et see on argipäev restoranis. Kui eluvõõras!

Ühes vanalinna tuntud restos teeniti minimaalselt sada eurot päevas näkku juba 7 aastat tagasi.

7 aastat tagasi oli enne seda, kui vanalinna turistide arv kordades kukkus, suleti kümmekond edukat restorani. Taastunud turistide arv ei ole ega taastu samale tasemele vähemalt veel kümme aastat (eks oleneb ka muidugi taudidest ja Ukraina sõjast).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

:’D Sa ei kujuta ette, et inimesed võiksid üksteisega hästi läbi saada ja tahta omavahel kokku puutuda ja suhelda? Mõnes peres istub tõesti igaüks oma toas suletud ukse taga ja kööki või elutuppa tullakse ainult siis, kui on kindel, et seal kedagi teist pole. Teises peres jälle käib kogu aeg elu, sõbrad-tuttavad-sugulased-naabrid-pruudid-peigmehed tulevad ja lähevad, pole mingit vahet, kas majapidamises elab üks inimene rohkem või vähem. Kuidas kusagil.

Ei, mina saangi kõigiga hästi läbi. Oo õudust, et pean kellegagi nonstop koos olema :O Kohutav. Tahaks ikka üksi määrata, mis ja kuidas.

Mingid kommuunifännid siin?

Ära liialda. Keegi pole kirjeldanud, kuidas nad 24/7 ämmaga koos elasid. Mingid päevad koos telekat vaadata ja koos süüa on väga tore.
PS ära unusta seda oma lastele ütlemast, et sina kui mitte-kommuunifänn ei taha neid pärast kodust välja kolimist enam eriti näha. Jõululauda ja sünnipäevale veel kuidagi lased uksest sisse, aga et tuleks niisama õhtul, hakiks koos salati, vaataks eurovisiooni või valimistulemusi või mängiks lauamängu – unustagu ära!

Ütle oma lastele seda parem kohe.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegemist ilmselt introvertse inimesega.

Ei, pigem ekstravert. Külalisi tahan siis, kui soovin. Ülejäänud aja soovin olla vaikuses või panna bass põhja, et maja väriseb. Teise leibkonna kodus viibides ei ole ju enam ainuotsustaja.

Sa ei tea sõna leibkond. See on kooslus, kus piltlikult öeldes jagatakse ühist leiba.

Leibkond võib vabalt olla ka vanatädi, vanaema, ema, isa, õde, vend ja venna pruut. Kui ruumi jagub ja üksteisele meelditakse. See ei tähenda, et kõigil pole omi ruume.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära liialda. Keegi pole kirjeldanud, kuidas nad 24/7 ämmaga koos elasid. Mingid päevad koos telekat vaadata ja koos süüa on väga tore. PS ära unusta seda oma lastele ütlemast, et sina kui mitte-kommuunifänn ei taha neid pärast kodust välja kolimist enam eriti näha. Jõululauda ja sünnipäevale veel kuidagi lased uksest sisse, aga et tuleks niisama õhtul, hakiks koos salati, vaataks eurovisiooni või valimistulemusi või mängiks lauamängu – unustagu ära! Ütle oma lastele seda parem kohe.

Me oleme nädalas mitmel korral koos. Loomulikult ei tähenda see seda, et nad siin elaksid, vaid neil on oma kodu, kuhu õhtul lähevad. Ja kui korter ära müüakse ja maja kohe osta ei õnnestu, siis vahepealne aeg elatakse üürikas, mitte pead-jalad koos. Oma laps on üks asi, kaaslasega teine asi. Kui inimesel on kaaslane, siis on ka teine kodu, kus oma uue perega elatakse. Elementaarne ju.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühes vanalinna tuntud restos teeniti minimaalselt sada eurot päevas näkku juba 7 aastat tagasi.

Mhmh ja seepärast võib iga inimese kohta, kes täna töötab teenindajana, täna sama eeldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära liialda. Keegi pole kirjeldanud, kuidas nad 24/7 ämmaga koos elasid. Mingid päevad koos telekat vaadata ja koos süüa on väga tore. PS ära unusta seda oma lastele ütlemast, et sina kui mitte-kommuunifänn ei taha neid pärast kodust välja kolimist enam eriti näha. Jõululauda ja sünnipäevale veel kuidagi lased uksest sisse, aga et tuleks niisama õhtul, hakiks koos salati, vaataks eurovisiooni või valimistulemusi või mängiks lauamängu – unustagu ära! Ütle oma lastele seda parem kohe.

Me oleme nädalas mitmel korral koos. Loomulikult ei tähenda see seda, et nad siin elaksid, vaid neil on oma kodu, kuhu õhtul lähevad. Ja kui korter ära müüakse ja maja kohe osta ei õnnestu, siis vahepealne aeg elatakse üürikas, mitte pead-jalad koos. Oma laps on üks asi, kaaslasega teine asi. Kui inimesel on kaaslane, siis on ka teine kodu, kus oma uue perega elatakse. Elementaarne ju.

Olen see, kes mehega oma ema juures mingi aja elas. Meil nii kenasti ei läinud, ei olnud kohe seda oma kodu raha võtta. Õnneks ka ei elanud me pead-jalad koos, kust sa seda võtad? Issake, kes seda öelnud on?
Kõik osapooled olid rahul, nagu ka kirjeldasin. Ema seltsi ja abiga. Mis ta üksi seal viie magamistoaga kuuetoalises lõbusam olnud oleks. Müüa seda polnud kasulik ega võimalik, sest paari aasta pärast seisis ees juba varem paika pandud plaan. Mu vend kolib sinna suurde korterisse, sest tal suur pere, kes seni viibis mitmeaastase lepinguga välismaal. Ja ostab emale siis väiksema korteri Eestis. Asukoht ka super. Kõigile hea ja kasulik. Ema sai seltsi ja abi. Meie saime kolm tuba ja seltsi. Ja abi 🙂

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen see, kes mehega oma ema juures mingi aja elas. Meil nii kenasti ei läinud, ei olnud kohe seda oma kodu raha võtta. Õnneks ka ei elanud me pead-jalad koos, kust sa seda võtad? Issake, kes seda öelnud on?

Seetõttu oma lapsele 3-toalise Tallinnas ostsingi, et ei peaks üürile kulutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulla inimene, restoranis võetakse kõigepealt suupisted, eelroog ja ss see sinu pearoa näide. Sobivad joogid, alguses pudel vahukat näiteks. Lõpus espressos, kes soovib, magus amps. Restorani õhtusööki nauditakse, vesteldakse, tuntakse mõnu. Ajaliselt kestab see tunde.

Kes läheb restorani kiiret einet võtma ja kes tahab seal tunde veeta, see on ikka individuaalne. Tehakse nii ja naa, mis vahet seal on. Mis sa ilgud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, laps peab panustama. Mingeid kallimaid sisse ei koli.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes läheb restorani kiiret einet võtma ja kes tahab seal tunde veeta, see on ikka individuaalne. Tehakse nii ja naa, mis vahet seal on. Mis sa ilgud.

Mingi tola ütles ju, et 75 eurot nägu tähendab lõhkisöömist. Öelnud siis kohe, et tema jaoks on resto nagu söökla, kus püstijala peal sisefilee sisse kummutab ja teepeal näppe lakub. Arve sees on ka punane vein, 80 eurot, ehket 55 eurot nägu mitme käigu eest on ikka pigem odavama otsa kulutus.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arve sees on ka punane vein, 80 eurot, ehket 55 eurot nägu mitme käigu eest on ikka pigem odavama otsa kulutus.

Mis arve, mis 55 eurot? Sina ju tulid oma nii erilisest 300-eurosest reostoranis käigust siia kuulutama. Ja veel nii eluvõõras, et selle põhjal arvadki, et restoranide teenindajad teenivad iga päev 150 eurot tippi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis arve, mis 55 eurot? Sina ju tulid oma nii erilisest 300-eurosest reostoranis käigust siia kuulutama. Ja veel nii eluvõõras, et selle põhjal arvadki, et restoranide teenindajad teenivad iga päev 150 eurot tippi.

Kas ma ütlesin, et see oli eriline? 😀 Tõin näite tavalisest 4 inimesega õhtusöögist. Jah, restode teenindajad teenivad päris kenasti. Mitte iga päev, aga nädalavahetustel, kui on täismaja, loomulikult. Oled ise üsna eluvõõras ausalt öeldes. Või oled nende hulgas, kes jotsi ei jäta, seega ei mahu see sulle kuidagi pähe.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma ütlesin, et see oli eriline? ???? Tõin näite tavalisest 4 inimesega õhtusöögist. Jah, restode teenindajad teenivad päris kenasti. Mitte iga päev, aga nädalavahetustel, kui on täismaja, loomulikult. Oled ise üsna eluvõõras ausalt öeldes. Või oled nende hulgas, kes jotsi ei jäta, seega ei mahu see sulle kuidagi pähe.

Halloo, sa väitsid, et teenindajal tuleb palgale “mõnisada päevas” juurde!
Ja näiteks tõid väga detailselt just oma ühe õhtusäägi koos üle loetud laudkondadega, mitte ei rääkinud üldiselt. Jääd siis oma väite juurde, mõnisada päevas? Palju see kuus teeb siis ka koos palgaga? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 124 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas täiskasvanud laps peaks kodus elades üüri maksma?