Esileht Koolilaps Kas tänapäeva koolilapsed ongi kõik sellised?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas tänapäeva koolilapsed ongi kõik sellised?

Postitas:

Oma lapsepõlvest mäletan, et koolist-trennist-huviringist vabal ajal sai põhiliselt õues oldud ja ümbruskonnas \”ringi rännatud\” – käisime jalutamas, jalgrattaga sõitmas, suvel iga päev erinevates randades, ka erinevatel avalikel mänguväljakutel mängimas, mis tol ajal olid muidugi üsna viletsad, koolistaadionitel palli mängimas, mahajäätud paikades luurekat mängimas – väga põnev lapsepõlv oli ikka.

Naabritel 9 aastane tüdruk koos oma sõbrannadega aga passib iga päev peale kooli ja suvel terved päevad meie kortermaja taga väikelaste mänguväljakul, mängivad suisa liivakastis vahetevahel, enamuse ajas passivad aga niisama seal, ajavad juttu või kiljuvad niisama ja pööritavad silmi kui mina oma mõnikord oma väikesed lapsed nende vahele liivakasti mängima üritan mahutada.

Kas tänapäeva koolilapsed ongi nüüd sellised alaarenenud moega, kes kuskil käia ega midagi teha ei viitsi vaid aastate viisi ühes kohas passivad või on see kamp lihtsalt erand? Või on lapsevanemad sellised \”seiklusteotsimised\” ära keelanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 00:20; 18.04 14:35; 21.04 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mahajäätud paikades luurekat mängimas – väga põnev lapsepõlv oli ikka.[/tsitaat]
jah, mina arvan ka, et tänapäeva koolilapsed on kõik alaarenenud. alaarengut tõendavadki kiljumine ja silmade pööritamine ning juba raskemale vaimupuudele viitab jutu ajamine. seda kõike tehakse aastate viisi. alaarenenud sellised. aga need alaarenenud siiski ei mõtle välja sellist sõna nagu \”mahajäätud\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No parem oleks, et 9a aastane tüdruk linnapeal hängiks?!
Meie 8a (kohe 9) hängib OMA maja taga liiva- ja lauahunnikus ja ehitab ja möllab seal nii üksi, kui sõpradega. Ei taha, et ta koolipäeval kondamas käiks. Nädalavahetusel on meil aktiivne nn külaelu, kui erinevates koolides käivad naabrilapsed kodus on.
Trennikoormus on 2x nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval ei lubata lastel mööda linna hulkuda. Kui ma mõtlen oma seiklustele vanalinnas, siis ma küll ei taha, et minu tüdrukud kuskil sellistes kohtades viibiks. Oli tollal igasuguseid perverte aga miilits vist toppis rohkem igasuguseid putkasse. Tänapäeval oleks ka noorel naisterahval vanalinna kangialustes ja pisikestest hoovidest läbi minnes kõhe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb jah kus kohas elatakse. Ise elasin selles vanuses väikelinnas ja muidugi me käisime igal pool kondamas. Talvel kelgutamas või võtsime termosed kaasa ja läksime keset nabani lund pikniku pidama, suvel ehitasime linnaservas igasugu onne, mängisime ukakat ja veel mingeid enda välja mõeldud mänge jne. Sai ka mahajäetud majades käidud ja mööda kaljuseinu ronitud. Väikelinna pluss oligi see, et kõik klassi ja koolikaaslased elasid üksteisest umbes 1,5km raadiuses ja kõik tundsid kõiki.
Praegu aga elan Tallinnas paneelikas ja elus ei laseks oma last niimoodi hulkuma siin. Tegelikult tahangi ära kolida Tallinnast ja just selle pärast, et mu lapsel oleks ka mingi lapsepõlv, mitte ta ei loksuks bussidega kooli-trenni-kodu vahet ja vahest läheks ehk kellelegi külla ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ema ei lubanud mul käia kuskil väiksena. eks ta kartis kanalit ja raudteed ja ei tea veel mida. autosid siis ju nii palju polnud. perverte ka nii palju polnud. st oli, aga need olid vaid liputajad ja bussisnühkijad (seda ma kogesin ise ja neid oli palju).
aga nüüd oma lastega olen ma samasugune. nüüd on veel hullem ja ohtlikum. pedofiilie on palju, peale varvara tapmist pani ikka täiesti hirmu tundma, autosid on rohkem. kanalisatsiooni kaevud on varastatud või ära mädanenud.
ja sellest mahajäetud majast, millest eelmine kägu kirjutas….. me tegime majas kap remonti. lõhkusine kõik seest välja. ja mis tegid tänavalapsed? alailma, kui me tulime maja peale õhtul, nad ronisid seal. ometi oli meil lindid tõmmatud. aga me oleks pidanud vist aiaga lausa piirama. sest kui keegi neist oleks kukkudes seal viga saanud, oleks meie kui omanik olnud vastutavad. st väga halb on see väikelinnavõlu ka tänapäeval. kes vastutab, kui lapsega midagi juhtub? ja kui juhtub, siis hakatakse vastutatajaid kindlasti otsima.
teine asi on see tänaval mängimine. ma tänaval, kus on 50 lubatud sõita. ja siin mängivad lapsed tänavatel. imestan, et mis vanemad neil küll on. jah, liiklus pole küll auto autos kinni, aga piisab ühest lubatud sõidukiirusega võõrast, kes ei tea, et siin niimoodi lapsi peetakse.
kolmas tore asi on me nn agulipood. väike poeke, kus müüakse enamvähem kõike ja ka viina ja troinoid. lapsed siis istuvad ümber selle poekese koos troinoiparmudega. areng missugune! elukool lausa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 10-aastane laps ja tema kuskil üksi ringi ei kola ja seiklusi ei otsi. Mina ei luba. Elame \”mäel\”.
Mina ka \”vanasti\” (teises linnas küll) liikusin palju rohkem ringi. Aga näiteks sel ajal ei olnud hoovid autosid täis, meil oli suure paneelmaja peale vast 5 autot.
Aga tegelikult tundub mulle teemaalgataja ise alaarenenud. 9-aastane tüdruk alles kaotas oma elu, teo toimepanijat pole kätte saadud ja nüüd küsida, miks lapsi majast kaugemale ei lasta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oleneb ju alati lastest ka. Mina veetsin oma vähesed vaba aja hetked üldjuhul toas raamatuid lugedes, nuputamisülesandeid lahendades ja muu sellise tegevusega. Õue läksin ainult sunni korras ja ega seal siis midagi paremat teha polnud kui minna rattaga sõitma või suusatama. Vahel mängisime naabritüdrukutega kummikeksu, aga üldiselt tundusid ja tunduvad mulle tõtt-öelda siiani kõik õuemängud surmigavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd, hiljutiste sündmuste valguses, on lastest väga mõistlik jääda oma koduhoovi piiresse. 9-aastane on aastaid liivakastis mänginud ja alaarenenuna näinud! Vaata, et sa oma lapsi nii 6-aastasena siis, koduõuest linna peale kolama suunad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa teemaalgataja oota, kui enda lapsed sul kooliealiseks saavad, ja vaata siis, kas lubad neil mustamäelt piritale seigelda või mitte…
vanasti oli muidugi kõik toredam:) (autosid oli vähem, internetiperverte polnud, narkootikumid polnud nii kergesti kättesaadavad jne) kui arvestada seda kurba tõsiasja, et eesti on euroopas lastega toimuvate õnnetuste osas ‘juhtival’ kohal, siis ma tahaks öelda, et jumal tänatud, et mõned lapsed ka koduhoovis ‘passivad’ ega seiklusi ei käi otsimas. mõnes ‘arenenud’ riigis ei tohigi nt alla 14aastased üksi koduski olla, rääkimata seiklemisest. nõuka ajal lihtsalt keegi ei rääkinud nendest õnnetustest jms, kõik vaikiti maha… polnd see elu siis nii lill midagi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Muidugi on tänapäeva laste vabaaja tegevused ja mängud muutunud. Ma imestan üldse, et 9a oma nina õue viivad. Mina pean oma lapsi ikka sundima ja veenma, et nad õues tegevust otsiksid, kusjuures samaelaisi on rohkelt,a ga nad nagu ei oska korporatiivseid, reeglitega mänge mängida.

Minu lapsepõlves polnud kombeks lastel iga päev külas käia, tänapäeval peetakse seda väga loomulikuks. Minu lapsepõlves kohtusid lapsed õues ja ka mängud olid seetõttu sarnased teemalagataja kirjeldusele. Luurekad, onni ehitamised, puude otsas ronimised, ratastega sõitmised, spordivõistlused, igasugused pallimängud, alatea rahavastepallist ja mädamunast, lõpetades pallikooliga. Kusjuures olin ka suur lugeja. Mäletan, et ohkasin õnnelikult, kui oli vihmane päev ja oli kindel, et keelgi ei tule õue ahvatlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja – äkki sa mäletad ennast siiski vanemast lapsepõlvest – 9-aastased omaette erinevates randades jõlkumas ja vanades majades kondamas. see kõlab kuidagi asotsiaalselt isegi vene-aja kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]leeni kirjutas:[/small]
[tsitaat]teemaalgataja – äkki sa mäletad ennast siiski vanemast lapsepõlvest – 9-aastased omaette erinevates randades jõlkumas ja vanades majades kondamas. see kõlab kuidagi asotsiaalselt isegi vene-aja kohta.[/tsitaat]
Ei mäleta 🙂 pigem juba nooremana, aga siis olid ka mõned vanemad lapsed kaasas. Ja mis mõttes asotsiaalselt??? Ega me siis koguaeg ringi ei jõlkunud, vaid ainult koolist-trennist vabal ajal, tavaliselt olid vanemad andnud ka kindla kellaaja, millal pidime tagasi toas olema ja pidasime sellest ka kinni. Ega iga päev ei \”jõlkunudki\” kuskile teise linna otsa, enamuse ajast püsisime oma kvartali piirides, aegajalt vaid tuli ette et sõitsime talvel bussiga Nõmmele kelgutama ja suvel Pirita või kakumäe randa ujuma.

Aga sellist asja polnud küll kunagi, et kuude viisi kambakesi ühes kohas terve päev oleks passinud ja silmnähtavalt igavlenud nagu tänapäeva lapsed teevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 00:20; 18.04 14:35; 21.04 21:33;
To report this post you need to login first.

Enamik koolilapsi istub ju arvutis. Mängivad võrgus ja suhtlevad.
Või siis suuremad hängivad kaubanduskeskustes.

Minu arvates on need väga toredad 9-aastased seal liivakastis.

Me omal ajal mängisime küll pallu ja luurekat, aga tingimused selleks olid olemas. Luureka jaoks oli terve kvartal, meil oli koguni kokkulepe teiste lastega, et \”üle tee ei lähe\”. Pallimänguväljakud olid maja taga. Kas teie kandis ka on nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isver ma mängisin just liivakastis ja lisaks sõitsin jalgrataste,rulluiskudega ringi.Kondasime väljas ringi küll aga ikka maja juures.Lisaks sai mängitud igasuguseid pallimänge jpm.

Hullem oleks see,kui lapsed kolaks mööda linna ringi,mukiks nägusid ja ajaks poisse taga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina oma 9 aastast poissi kodust kaugemale EI LUBA.
MIKS ta peab kuskil jõlkuma? Pigem jutustagu sõbraga, ehitagu hoovis liivalossi väiksema vennaga.
Käib trennis ja tantsimas, arvutis 1-2h. Ei näe põhjust MIKS peab linna peal jõlkuma.
Väga väär mõtlemine sul teemaalgataja.
Lapsed siiski peaksid kodus püsima mitte linna peal aega surnuks veetma!
Kas sa ohtudest oled ikka kuulnud? Vanadest maha jäetud majadest võib korjata ülesse igasuguseid haiguseid, need võivad kokku kukkuda jne.
Tegelikult siiski on asi põhimõttes ja kasvatuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 7a poiss käib paari sõbraga koguaeg 4-5 maja kaugemal pargis mängimas (Tln kesklinn). Seal veedavad nad kõik suved hommikust-õhtuni (ronivad mööda puid, mängivad erinevaid mänge, pallimänge jm). Arvutis istumine ei paku talle huvi (õnneks veel mitte).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil veab, elame alevikus ja siin on kohti, kus õues olla, küll. Lapsi on ka ümbruskonnas palju. Kui suurem kamp koos (eelkõige suvel või puhkepäevadel), ehitavad põõsastikesse mingeid onne, organiseeruvad kampadeks ja vallutavad neid – poisid-tüdrukud läbisegi, vanuses 6-11, mõned tillemad õed-vennad ka vahel sabas. Kui lapsi õues korraga vähem, sõidavad rataste või rulluiskudega, hüppavad batuudil, ronivad puude otsas vms. Isegi vingem lapsepõlv kui mul oli, sest lapsi on rohkem :). Pallimänge mängimas pole neid eriti täheldanud, ilmselt peaks tuleval suvel soovitama.
Lähiümbruse elurajoonis on 7a ja 9a luba ringi hulkuda, ainult kellegi poole tuppa minnes peab teada andma. Õnneks liiguvad nad enamasti mitmekesi koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ka 9a tütar. Ja tõesti ei luba ma tal sinu poolt kirjeldatud tegevustega harrastada. jalgrattaga sõidab maakodus, linnas ainult koos vanemate või täisealiste vendadega selleks ettenähtud kergteel. eluski ei luba ma teda rattaga üksi tänavale või korrusmajade vahele sõitma. küll jõuab edaspidi.
Erinevatesse randadesse?????? ainult maakodus oja äärde, kus põlvini vesi:) linnas meil polegi läheduses randa.no on erinevaid ärvi ja tiike, aga ilma pereliikmetaei luba sinna.
vanades mahajäetud majades ei käi. pole vaja isegi keelata, ta pelgab neid niisamagi.
millega siis tegeleb tänapäeva 9 aastane plikatirts? peale kooli veidi sõbrannadega. kas kooliõues, oleneb ilmast ka. aga ikka peale kooli helistatakse ja öeldakse, näit ala, käin x-iga raamatugugus või a-gakirjatarvetekaupluses, b-ga natuke kiigume mänguväljakul.
kodus käiakse koeraga jalutamas. ei kusagil kaugel, ikka lubatud territooriumil.
talvel eriti õues mängimas ei käida. kui siis kelgumäel ja pigem pereliikmetega. soojal ajal tuleb ette sõbrannadega. Aga kodu lähedal mänguväljakul, kodumaja akende all ja seda kõike valgel ajal ja mobla kaasas
erinevad mänguväljakud. neid võib külastada, kui ütleb kuhu, kellega ja kui kauaks. ja kui ei ole tegemist just teises linnaotsas oleva väljakuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu 7a poiss käib paari sõbraga koguaeg 4-5 maja kaugemal pargis mängimas (Tln kesklinn). Seal veedavad nad kõik suved hommikust-õhtuni (ronivad mööda puid, mängivad erinevaid mänge, pallimänge jm). Arvutis istumine ei paku talle huvi (õnneks veel mitte). [/tsitaat]

tekkis kohe küsimus, mitu suve siis hetkel 7aastane poiss niimoodi kaugemal pargis sõpradega iseseisvalt mängimas käinud on?:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1. klassi laps vägagi armastab ringi jõlkuda. Õpib ära ja kaob seitsme tuule poole. Räägi palju tahad küll heaga ja küll kurjaga, et ei tohi. Õnneks on telefon kaasas ja saab ikka õhtul jälile, kus ta kondab. Ma oleksin väga palju õnnelikum, kui ta kodu lähedal liivakastis või oma maja hoovis sõpradega mängiks. Elukoht Tallinnas, \”mäel\”. Vanemad on tööl ja ei saa ju koguaeg passida peale, et ta kodu juurest kaugemale ei läheks. Selline tunne, et võta või HOIDJA suurele lapsele! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tekkis kohe küsimus, mitu suve siis hetkel 7aastane poiss niimoodi kaugemal pargis sõpradega iseseisvalt mängimas käinud on?:)[/tsitaat]

arvatavasti mitte üle 7me? ;p

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Tallinnas eramus. Nädalavahetusel on laps nii õnnetu kuna pole kellegiga mängida. Teab mõningaid eakaaslasi lähedal aga tavaliselt pole kedagi kodus. Mulle tundub nii kummaline, elades oma majas minnakse ära hommikul ja tullakse õhtul. Mina tahaks rahulikult aias mütata või maja koristada aga laps pole eriliselt üksi toimetaja. Nii siis otsin alati ka ise igasugu linnalisi ajaviiteid, kino, teater, külla minemine, parki vms. Küll oleks tore kui mõni laps oleks ka kodus ja nad saaks koos mängida. Kodu lähedal on ka üldine mänguväljak, nõnda nad saaks neutraalsel pinnal mängida ja ei segaks kedagi.
Kui sina lähed tavaliselt näd.vahetusel kodust pidevalt ära, miks sa seda teed. Korteri inimestest saan aru. Aga kui sul on kena kodu, mõnus aed, miks siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik küll – 9 aastane on ju 2 või isegi 3 klassi laps ju. Kui te last nii kaua vati sees hoiate, et nagu 5 aastane peab maja ees silma all mängima, mismoodi ta koolis siis käib? Ise utoga toote – viite iga päev?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 00:20; 18.04 14:35; 21.04 21:33;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Imelik küll – 9 aastane on ju 2 või isegi 3 klassi laps ju. Kui te last nii kaua vati sees hoiate, et nagu 5 aastane peab maja ees silma all mängima, mismoodi ta koolis siis käib? Ise utoga toote – viite iga päev?[/tsitaat]

Mul saab poiss kohe 9.
Käib ise koolis ja trennis (bussidega). Käib lähedal kaubanduskeskuses (kui on asja), käib samas kvartalis elavatel sõpradel külas.
Ma ei hoia teda vati sees, aga tema mängumaa ei ole terve linn. Kaugemal elavate sõprade juurde viin ise või saadan. Kinno läheb eelneval kokkuleppel ja mitte igal hetkel, kui talle pähe tuleb (ja ka mitte eriti sageli, vaid kord paari kuu jooksul).

Perekoolile omaselt leiutatakse jälle kohe teine äärmus- vati sees hoidmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul saab poiss kohe 9.
Käib ise koolis ja trennis (bussidega). Käib lähedal kaubanduskeskuses (kui on asja), käib samas kvartalis elavatel sõpradel külas.
Ma ei hoia teda vati sees, aga tema mängumaa ei ole terve linn. Kaugemal elavate sõprade juurde viin ise või saadan. Kinno läheb eelneval kokkuleppel ja mitte igal hetkel, kui talle pähe tuleb (ja ka mitte eriti sageli, vaid kord paari kuu jooksul).

Perekoolile omaselt leiutatakse jälle kohe teine äärmus- vati sees hoidmine. [/tsitaat]
Sinu puhul muidugi ei saa rääkida vati sees hoidmisest su kirjutatu põhjal. Küll aga mõnest eelpool kirjutajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Kas tänapäeva koolilapsed ongi kõik sellised?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.