Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tänapäeval on moodne kartulit mitte süüa?

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: Kas tänapäeval on moodne kartulit mitte süüa?

Postitas:
Kägu

. Minu mees oleks selle 400g lõhet üksi ära söönud ja küsinud, miks ma nii vähe ostsin.

Teemasse, minule kartul maitseb. Lisanditest saan ma kõige vähem aru riisist. Head kuuma ja muredat kartulit võib kasvõi niisamagi süüa, aga paljas riis on küll üsna lame ja raskesti söödav asi. Näljaga muidugi sööd kõike mis hamba all ei karju.

2/3 maailma, kel riis põhitoiduks, küll nii ei arva…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

2/3 maailma, kel riis põhitoiduks, küll nii ei arva…

No nemad ei arva midagi jälle kartulist 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu mees on õgard. Kaaluga on ka kindlasti kimpus. Ja üldse, sinu mees ei ole kõigi mees. On mehi, kes ka inimese moodi söövad. Ei põlga ära salateid ega suppe.

Tuletan meelde, et konkreetne kommentaator kirjutas:
“Suitsulõhe koos selgrooga maksis eile Rimis 3.29/kg, ostsin mingi 400g tüki ja mees sõi, sõin mina täna lõunaks ja jääb veel kolmandaks korraks näksimiseks ka kellelegi. ”

Kuna jutt käis lõhest koos selgrooga, siis palju seal üldse seda liha on? Ja seda siis “näksis” kogu suguvõsa ja jäi veel ülegi…
Kusjuures tõesti, tahaks näha, kuidas süüakse kodujuustu neli päeva. Ma ei säilitaks piimatoodet niimoodi lahtiselt. Et siis laob taldrikule paar lusikatäit ja nii iga hommik?
Ma ütleks, et see toit, mida kirjeldati, oli heal juhul hommikusöök. Et 3 lusikatäit kodujuustu, 3 praemuna ja paar tükikest suitsulõhet. Ülejäänud päeva toidud on ju kõik puudu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et see toit, mida kirjeldati, oli heal juhul hommikusöök. Et 3 lusikatäit kodujuustu, 3 praemuna ja paar tükikest suitsulõhet. Ülejäänud päeva toidud on ju kõik puudu.

Sinu jaoks tundub selline söömine müstika, minu jaoks mitte. Ma ka pole mingi suure söömaga inimene. Nende pere saab söönuks, sinu pere ei saa. Inimeste söömahimu on erinev ja enamik sööb tegelikult üle.

Ja see, kuidas ikka sinu mees sööks selle lõhetüki üksi ära ning viriseks, et miks nii vähe, kõlas lihtsalt imelikult. Ja sa nagu oled uhke ka selle üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja see, kuidas ikka sinu mees sööks selle lõhetüki üksi ära ning viriseks, et miks nii vähe, kõlas lihtsalt imelikult. Ja sa nagu oled uhke ka selle üle.

Minul polegi meest. Olen lihtsalt kõrvaltvaataja selles vaidluses.
Lihtsalt räägime ju lõhest koos selgrooga. Seega on suuremas osas seal ju kondid. Nõustuks pigem selle mehega, et miks nii vähe…Eriti kui jutt käib kogu lõunasöögist.
Aga usun küll, et on inimesi, kes on harjunud vähe sööma. Aga, et leidub ka mehi, kes ainult beebiporganditest toituvad?

Ise olen ideaalses kaalus, aga kui hakkasin nii vähe sööma, siis kaotaksin kindlasti kaalus ning peagi oleks alakaaluline.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

pool aastat järjest kartul keedetult, kartul praetult, kartulipuder, keedetud ja ülepraetud kartul, kivikõvaks kuivanud ahjukartul – ojaa – lapsepõlv oli rikkaliku toidulauaga 90ndatel…

nüüd olen nõus mõnikord sööma vaid praekartulit, kartuliputru ja värsket kartulit keedetuna augustis-septembris. valida vabatahtlikult restoranis lisandiks keedukartul? nope, ei juhtu.

Oli ka minu elus periood, kus peatoidus oligi odav talvekartul. Need siniheleroheliselt kiirgavad mädamugulad võtsid päris mitmex aastax tuhliisu ära tõesti, aga ajapikku õnnestus värskete suviste kartulite abil jälle sellegi söögiga sõbrax saada. Igatahes enam iial ei raiska raha ‘hea odava’ kartuli peale, mis on välimuselt tunamullune, katsudes käsnjas & koosneb peamiselt porist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igatahes enam iial ei raiska raha ‘hea odava’ kartuli peale, mis on välimuselt tunamullune, katsudes käsnjas & koosneb peamiselt porist.

Just, kartuli puhul on tähtis sort. Poest ostan Marabel kartulit. Mõni värske kartul võib olla isegi kehva maitsega. Kõik oleneb sordist.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Igatahes enam iial ei raiska raha ‘hea odava’ kartuli peale, mis on välimuselt tunamullune, katsudes käsnjas & koosneb peamiselt porist.

Just, kartuli puhul on tähtis sort. Poest ostan Marabel kartulit. Mõni värske kartul võib olla isegi kehva maitsega. Kõik oleneb sordist.

Sordist, säilitustingimustest (kylmavõetud kartul on yx jälk mugul, valguse käes vedelenud kartul on myrgine solaniinipomm), koka tähelepanelikkusest. Sellepärast olexin minagi ettevaatlik kartulilisandi tellimisega toidukohtades, kus ma pole kindel, et kokk ei ole nõukogude töölissöökla koolkonnast.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tänapäeval on moodne kartulit mitte süüa?