Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas Tartus on öösel julge liikuda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kas Tartus on öösel julge liikuda?

Postitas:
Kägu

Buss jõuab Tartusse poole kahe ajal öösel. Mul veel kohver ka, kas on turvaline turistina jalgsi hotelli jalutada (London) või oleks mõistlik takso võtta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On küll!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See vahemaa on nii lühike ja kulgeb ainult mööda suuri, hästi valgustatud tänavaid. Mina ei kardaks absoluutselt.

Olen terve elu Tartus elanud ja ka keset ööd üksi ringi liikunud. Kuskile pimedatele kõrvaltänavatele tõesti ehk ei maksa ronida, aga kesklinnas vaevalt, et probleeme tekib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvestades kui palju inimesi seal jäljetult kaduma on läinud, siis ei ole seal päevalgi turvaline. Ära jõe lähedale küll mine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oluliselt turvalisem kui Tallinnas. Mõne purjus tudengi otsa võid sattuda, aga need on ka linnast suveks ära läinud. Mina taksot ei võtaks, aga mina olen mina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen jalutanud. Midagi pole juhtunud.
Argipäevadel on vast rahulik, aga nädalavahetustel on Rüütli tänaval tõenäoliselt melu omajagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taksot ei ole mõtet võtta. Teekond on piisavalt valgustatud ja reeglina suviti on ka sellisel kellaajal Küüni/Rüütli tänavatel inimesi liikvel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui ma teaksin ette, et jõuan kohale nii hilisel kellaajal, siis oleks võtnud hotellitoa bussijaamale lähemale: hotellid Tartu ja Dorpat on bussijaamast vähem kui 10-20m kaugusel

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõttetu koht on see Tartu, et mis seal veel juhtuda saab, kui pole inimesigi, ainult tükk tühja maad. Segu väikelinnast ja lagedast põllust. Väljasurnud naeruväärselt üles haibitud mõttetu koht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui ma teaksin ette, et jõuan kohale nii hilisel kellaajal, siis oleks võtnud hotellitoa bussijaamale lähemale: hotellid Tartu ja Dorpat on bussijaamast vähem kui 10-20m kaugusel

10 meetriga ei saa bussijaamast väljagi, aga see selleks.
Tartu on turvaline, hotell Londonisse kõnnib 15 min.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja mina jälle võtaks takso, ei meeldi kolada öösel ja pampudega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oluliselt turvalisem kui Tallinnas. Mõne purjus tudengi otsa

Mõne purjus noakangelase otsa, sa vist tahtsid öelda?
Ülejäänud Eestil on jäänud mulje et Tartus ilma relvadeta tülisid ei lahendatagi.

Teine asi on muidugi see, et teemaalgataja, nagu siin kombeks, varjab kiivalt nädalapäeva, millal ta seal liikuda kavatseb. (et ennetada pot. “röövleid”???)
Sest ega tema arvates Tartus nagu muudeski Eesti linnakestes pole vahet, mis päeval öösel pool kaks toimub. Nagu New Yorgis, et elu käib 24/7/365, eksole…?

Päriselus on teisip. õhtu ja reede õhtu vast ikka pisut erinevad, teisel juhul on sel kellaajal veel tänavad paksult rahvast täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõttetu koht on see Tartu, et mis seal veel juhtuda saab, kui pole inimesigi, ainult tükk tühja maad. Segu väikelinnast ja lagedast põllust. Väljasurnud naeruväärselt üles haibitud mõttetu koht.

Tõesti, ainult on sama palju tõsiselt võetavaid kõrgkoole nagu on neid Tallinnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on mõnisada meetrit, kartma ei pea. Mõni rõõmsameelne tudengite punt võib ehk sulle eemalt tervitusi hüüda vms, aga neid sa küll kartma ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öösel bussijaamast Londoni hotelli minnes ei liiguks jõe äärt pidi (tavapärane otsetee päevasel ajal).

Kõnniks trajektooril Tasku-Kvartal-Kaubamaja-raeplats ja kohal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, tuleb veel midagi? Nii nõrk esitus?😮

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaubamaja eest mööda Küütri ja Rüütli tänavat, üle Raekoja platsi, midagi pole karta keset suuri valgustatud tänavaid. Nagu iga terve mõistusega inimene võõras linnas, ära roni pimedasse parki ega jõe äärde silla alla (kuigi ega seal ka midagi tavaliselt ei juhtu).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõltub. Mul on pool üks Plasku juures müts peast kahmatud kahe möödajooksva purjus nooruki poolt. Nende meelest oli see nali. Minu meelest mitte. Kui sul on bussi pealt tulles käed kohvri all kinni, siis oled sa selliste sõgedate ees kaitsetu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas öösel seisab bussijaama juures taksosid või peab tellima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, veidi võtab imestama, et inimene, kes oskab eesti keelt ja vist peaks ka Eestit tundma, küsib sellise küsimise.
Tartu ja ma pakun, et ka kõik teised Eesti linnad (mõne erandiga ehk Tallinna varjatumad paigad, aga neid peab siis ka kohe otsima) on nii turvalised kui üldse seda tänapäevased arenenud riikide linnad olla saavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartu on juuniöödel tudengeid täis. Kui sa nurgatagustesse ei roni, kuskile Hinalinna vms, siis pole pättidel mingit võimalustki sind tülitada, ilma et seda näeks 20-pealine üliõpilaste seltskond.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saabun teisipäevasel päeval. Aga tegemist on alles juulikuuga, siis on linn tudengitest arvatavasti tühi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saabun teisipäevasel päeval. Aga tegemist on alles juulikuuga, siis on linn tudengitest arvatavasti tühi.

Siis saad ju hotelli bussijaamale lähemal asuva vastu vahetada. Miks selle Londoni üldse valisid? Seal ei saa akentki avada, joodikud lällavad tänaval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole julge sellele trajektoorile jääb väga palju kõrtsisid ja kohale jõudes on sul juba maksakahjustus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis saad ju hotelli bussijaamale lähemal asuva vastu vahetada. Miks selle Londoni üldse valisid? Seal ei saa akentki avada, joodikud lällavad tänaval.

No ei valinud ise, tööandja valis. Mis selle hotelli üle ikka arutleda, on see, siis on see. Pealegi – ega ma Tartusse ainult hotelli magama lähe, et hotelli selle järgi valida, et see just bussijaamale kõige lähemal oleks. Just Londonist on mul kõige mugavam päeval koolitusel käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei valinud ise, tööandja valis. Mis selle hotelli üle ikka arutleda, on see, siis on see.

Samuti pole mõtet selle takso üle siin tundide viisi arutleda, istu peale, sõida kohale ja tegele pigem oma muude eluliste probleemidega.
Sinusugune lumehelves ei leiaks öisest Tartust seda Londonit nagunii iseseisvalt üleski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei ole turvaline kui sa neeger oled! Teiste rassitunnuste puhul vaieldav aga peksa antakse ka päevasel ajal ja täiesti suvalises kohas. Selle eest ei ole keegi kaitstud. Puhas juhus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.facebook.com/MargatudTARTUs/photos/a.644375815634845/2880562505349487/?type=3&theater

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.facebook.com/MargatudTARTUs/photos/a.644375815634845/2880562505349487/?type=3&theater

naersin südamest.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas Tartus on öösel julge liikuda?