Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasub osta korter investeerimiseks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kas tasub osta korter investeerimiseks?

Postitas:
Kägu

Oleme kogunud raha ja nüüd mõtleme kuidas seda kõige mõtekam oleks investeerida. Kas tasuks osta korter investeerimise eesmärgil? Kes on seda teinud, kas soovitaksite?
Oleme mõelnud osta väiksema korteri (1- või 2-toalise) ning samasse piirkonda kus ise elame ja mida tunneme. Esialgu võtta üürnikud. Hiljem kas pärandada lastele või müüa maha. Mis on selle mõtte puudused?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui selles kohas on üürikate puudus ja see pole teil viimane vaba raha, siis osta. Puudus on see, et praegu on hinnad siiski veel laes ja kui ükskord on vaja näiteks müüa, siis võite avastada, et hind hoopis odavam. Aga väga pikas perspektiivis siiski kinnisvarahinnad tõusevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui on hea asukoht, siis tasub. Kui ei ole, siis mitte.
Üürileandjana on sul teatavaid kohustusi, samuti arvesta üürniku vahetusel suurema koristusega (aeg-ajalt ka remondiga). Ole valmis lahendama probleeme veega, lukuga, katkiste kodumasinatega jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Puuduseks on üürnikega jahmerdamine. Võib vedada ja leida esimese korraga korralikud pikaajalised üürnikud. Aga võib ka mitte vedada ja saate igal aastal uusi üürilisi otsida + vahepeal korteris remonti teha.
Kui juhtub, et seda korterisse pandud raha on mingil põhjusel vaja, siis korteri müük võib osutuda pikaks. Lisaks tuleb tulu pealt maksta tulumaksu (sest pole enda elukoht) või on hoopis hinnad langenud.
Kõige olulisem on siiski piirkond. Kui on tegu piirkonnaga, kus pole suurt hinnalangust karta ja kus on alati palju üürikorteri soovijaid, siis on asjal ilmselt mõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamus on juba öeldud, tasub osta selline korter, mille järgi nõudlust – nii üüriturul kui hiljem vajadusel korterit maha müües. Tootlus on üürikorteritel tegelikult päris madal, ca 5 protsenti, mujale investeerides võib kenasti 2x rohkem saada. Kuid lisaks üüritulule teenite ka korteri hinnatõusult (see aga eeldab ostmist õigel ajal, ning praegused hinnad on juba päris kõrged) ning võrreldes paljude teiste investeeringuliikidega on võimalus on vara kaotamiseks väiksem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pidev vajadus midagi remontida ehk lisainvesteeringud on see põhjus miks oma üürimiseks mõeldud korterist loobusime.
Isegi kui ainult kommunaalkulude eest sai sugulastele-tuttavatele korterit kasutada antud siis küll oli külmik tuksi keeratud, küll vannitoas vuukidevahed seepi vms. sodi täis. Aknakardinatel konksud puru hooletust jõuga rebimisest. Köögis veekahjustused ja gaasipliidi ümbrus nii hull, et vaheta tööpinda.
Ühesõnaga loota leida korralikke s.t. pidevalt korterit ka hooldavaid ( koristavaid ) üürnikele on haruldane õnn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb ka, mis piirkonda. Mõnes kohas on hiljem väga raske müüa – ostjaid pole (või ei osteta sellise hinnaga nagu maksti).
Meil kahjuks läks viimane investeering täiesti aia taha. Korter osutus kõlbmatuks (välja üürida ka ei saa) ja nüüd ei saa isegi müüa, sest majal puudub kasutusluba (ja pangad ei anna seetõttu ostjale laenu). Ainus võimalus on leida ostja, kel on ca 90 000 eurot kohe olemas ja keda hallitus ei häiri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korter osutus kõlbmatuks (välja üürida ka ei saa) ja nüüd ei saa isegi müüa, sest majal puudub kasutusluba

Kas nüüd nõuavad ka korteri ostmisel kortermaja kasutusluba? Ma arvasin, et vaid eramajade ostu puhul.
Ise ostsin 4 aastat tagasi korteri pangalaenuga ja samamoodi ei olnud majal kasutusluba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tootlus on üürikorteritel tegelikult päris madal, ca 5 protsenti, mujale investeerides võib kenasti 2x rohkem saada.

No kust kohast seda kenasti 2x rohkem saab? Rõhk on sõnal “võib”. Aga võib ka mitte. Korteriosturaha, mis olenevalt asukohast on ikka mitukümmend tuhat eurot, ei pisteta tervikuna kena tootluse ootuses ühisrahastusportaalidesse. Üürikorteri ja muude investeerimisvõimaluste tootlused erinevad tõesti aga erineb ka riskitase. Kui panna osaliselt ühisrahastusse, aktsiatesse (üksikaktsiad, fondid jne) ja võlakirjadesse, siis arvestades riski kõik kaotada, võid kokkuvõtteks saada sealt samuti kuni 5%.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on üüriturg paigast ära. Hinnad on justkui kõrged üürnikele, aga vastutust pole neil mingit. Mujal Euroopas on üürimine ilma soovitusteta ja igasugu lepinguteta võimatu, meil saab igaüks üürida ja lagastada kuipalju kulub. Mujal käib üürimisel enne sissekolimist totaalne ülevaatus eksperdi poolt koos salvestamisega ja sama väljakolimisel, iga kriips tuleb kinni maksta. Meil rebitakse ja soditakse tapeete, lastakse šampusejoad seintele ja lakke, määritakse vannid nii, et neid puhtaks enam kunagi ei saa jne.
Tagatisraha on äärmiselt oluline, sellest saab siis midagigi tagasi kui ära lagastatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on üüriturg paigast ära. Hinnad on justkui kõrged üürnikele, aga vastutust pole neil mingit. Mujal Euroopas on üürimine ilma soovitusteta ja igasugu lepinguteta võimatu, meil saab igaüks üürida ja lagastada kuipalju kulub. Mujal käib üürimisel enne sissekolimist totaalne ülevaatus eksperdi poolt koos salvestamisega ja sama väljakolimisel, iga kriips tuleb kinni maksta. Meil rebitakse ja soditakse tapeete, lastakse šampusejoad seintele ja lakke, määritakse vannid nii, et neid puhtaks enam kunagi ei saa jne.

Tagatisraha on äärmiselt oluline, sellest saab siis midagigi tagasi kui ära lagastatakse.

olen mitmeid kordi USAs, Soomes ja Rootsis korterit üürinud ja ei ole kordagi mida sellist toimunud nagu sa kirjeldad. ei mingeid soovitusi ega eksperdiga ülevaatuseid pole vaja olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on 2 korterit väljaüürimiseks. Ühe korteri puhul on üür 450 eurot (pangale maksan laenu 210) – kasu 240, kuna üürnik maksab kõik kulud (ka kortermaja laenu jne).
Teise puhul laenu ei ole – üür 300 on puhtalt kätte.
Üürnikud on sattunud normaalsed ja pärast nende lahkumist loomulikult lasen teha korraliku puhastuse. Seega on 540 iga kuu lisatulu, tulumaksu ma sellelt maksma ei pea.
Ühe korteri väärtus on tõusnud 35%, teisel ca 40%.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on 2 korterit väljaüürimiseks. Ühe korteri puhul on üür 450 eurot (pangale maksan laenu 210) – kasu 240, kuna üürnik maksab kõik kulud (ka kortermaja laenu jne).

Üürnikud on sattunud normaalsed ja pärast nende lahkumist loomulikult lasen teha korraliku puhastuse. Seega on 540 iga kuu lisatulu, tulumaksu ma sellelt maksma ei pea.

Miks ei pea tulumaksu maksma? Üüritulu on ju maksustatav?

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul on aasta tagasi ostetud uus korter, külaliskorter, üürin AirBnb kaudu välja, teenin kuus ca 1500-2000, veel on vanem paneelikas mustamäel, see teenib pikaajaliselt 500 kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei käsi sul oma korterit ilma soovituste ja korraliku tagatisrahata välja üürida. Vabalt võid sinagi aeda teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seadusvastase tegevusega ehk riigi tagant varastamisega ei tasuks küll kelkida. Ja pealegi võib selle esimese korteri üürnik ka peale üürilepingu lõppemist laenumaksetele kulunud summa tagasi nõuda – ükskõik mis lepingus ka kirjas poleks, seadus on tema poolt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleneb korteri asukohast. Kui osta korter Tallinnasse, siis seal reeglina korterite hinnad ei lange ning kui üürihind ületab pangale makstava kuumakse, siis on see igati kasulik investeering (igatahes kasulikum kui raha pensionisambasse koguda 🙂 )

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingit riiki ma ei tulumaksuga peta (loomulikult ei hakka ma siia kirjutama kuidas) ja üürnik ei saa ka midagi tagasi nõuda, selleks on vettpidav üürileping, mis on mõlemale poolele kasulik. Tagasi saab nõuda, kui kokkulepe on üürniku kahjuks, meie kokkulepe on üürnikule kasulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see 540 ongi ainus tulu, siis tõesti tulumaksu ei pea maksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks seadusevastane?
Kui korterit üürib välja ettevõte, siis ei maksta ju tulumaksu ning sellest saab teha igasugu “põnevaid” mahaarvamisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel ei tasu osta, sest hinnad on nii laes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingit riiki ma ei tulumaksuga peta (loomulikult ei hakka ma siia kirjutama kuidas) ja üürnik ei saa ka midagi tagasi nõuda, selleks on vettpidav üürileping, mis on mõlemale poolele kasulik. Tagasi saab nõuda, kui kokkulepe on üürniku kahjuks, meie kokkulepe on üürnikule kasulik.

Eluruumi puhul ei maksa lepingus olev midagi, lähtutakse ainult seadusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa viitsid järgmised a la 30 aastat sehkeldada pidevalt üürnike otsimisega, remondi ja puhastamisega. Elatustase tõuseb, sellega ka nõudmisega elamispinnale. Pead pidevalt midagi välja vahetama, kõpitsema. Kes tahaks elada korteris, mis on 30 aasta taguse sisustusega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ise ostsin korteri sama hinnaga, millega see osteti 10 aastat enne seda. Seega ei tasu arvata, et need hinnad ajas alati tõusevad ja kinnisvara kindelpauk kõva investeering.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eluruumi puhul ei maksa lepingus olev midagi, lähtutakse ainult seadusest.

Seadust tuleb osata ka enda kasuks pöörata. Teema ei ole selles, et kuidas üürnikul nahk üle kõrvade tõmmata – vaid sellega vabanen ma kohustusest tasuda mingit osa KÜ arvest – üürnik maksab selle ise täies ulatuses ja ma tasaarveldan selle üüriga. Lihtne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sest majal puudub kasutusluba (ja pangad ei anna seetõttu ostjale laenu). Ainus võimalus on leida ostja, kel on ca 90 000 eurot kohe olemas

annavad, tingimusi ei tea aga oman majas korterit, kus on müüdud 4tk viimase pooleteise aasta jooksul pangalaenuga ja samuti KL puudub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seadust tuleb osata ka enda kasuks pöörata. Teema ei ole selles, et kuidas üürnikul nahk üle kõrvade tõmmata – vaid sellega vabanen ma kohustusest tasuda mingit osa KÜ arvest – üürnik maksab selle ise täies ulatuses ja ma tasaarveldan selle üüriga. Lihtne.

Kui rumala üürniku maksma oled pannud ja ta selle pettuse avastab, siis saab ta laenu ja remondifondi ikka sinult välja nõuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui rumala üürniku maksma oled pannud ja ta selle pettuset avastab, siis saab ta laenu ja remondifondi ikka sinult välja nõuda.

Mis pettus? Ta maksab selle võrra vähem üüri. Üürileandjale tasumisele kuuluvast üüri arvelt tasutakse remondifondi, siis ei tule see raha üürniku taskust, vaid üürileandja. Ma üürileandjana annan üürnikule õiguse käsutada minule tasumisele kuuluvat üüri, mitte ei pane teda oma rahast seda tegema. See on vaks vahet. Näiteks 350 on üür, remondifond on 50 – siis tegelikult saan ma üüri 300, sest 50 eurot osas on üürnikule õiguse tasuda KÜ arve täies. ulatuses. Üürnikul ei ole mingit õigust midagi nõuda, sest reaalselt maksab ta üüri 50 eurot vähem (kui hakkaks nõudma, siis nõuan mina selle 50 vähemmakstud osa tagasi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Turvalisem on märkida siiski lepingusse üür 350 + kommunaalid, ja maksta ise KÜ-le see 50 eurot. Seadus on selline, et pahatahtlik üürnik võib tõepoolest tagasi nõuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Turvalisem on märkida siiski lepingusse üür 350 + kommunaalid, ja maksta ise KÜ-le see 50 eurot. Seadus on selline, et pahatahtlik üürnik võib tõepoolest tagasi nõuda.

Seal ilmselt mängitakse sellele, et kui üürimakse on väiksem, siis tuleb ka vähem tulumaksu maksta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasub osta korter investeerimiseks?